Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Znikający płyn chłodniczy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46574)

Navara17 21-11-17 09:06

Ostatnio zauważyłem u siebie zejście poniżej min poziomu płynu chłodniczego. Musiałem dolać około 100-150 ml. Podłożyłem w garażu kartony pod przód auta i są małe plamki kapania. W spalinach nic nie czuć. Silnik pracuje jak zawsze. Do mechanika nie chcę z taką pierdołą iść bo zaraz nawymyśla i kasę zeżre. Taki ubytek uzupełniony i obserwowany nie zagraża autu? Planuję to sprawdzić w warsztacie przy okazji innej usterki.

langolier 21-11-17 09:12

Cytat:

Napisał Navara17 (Post 1185261)
Ostatnio zauważyłem u siebie zejście poniżej min poziomu płynu chłodniczego. Musiałem dolać około 100-150 ml. Podłożyłem w garażu kartony pod przód auta i są małe plamki kapania. W spalinach nic nie czuć. Silnik pracuje jak zawsze. Do mechanika nie chcę z taką pierdołą iść bo zaraz nawymyśla i kasę zeżre. Taki ubytek uzupełniony i obserwowany nie zagraża autu? Planuję to sprawdzić w warsztacie przy okazji innej usterki.

Obejrzyj pompę płynu. Dzięki różowemu kolorowi dobrze widac jeśli cieknie.

Gwizdek_N 22-11-17 16:44

Cytat:

Napisał weuek (Post 1185200)
Cieknąca obudowa termostatu to usterka typowa tego silnika. Właśnie zamówiłem to do swojego.

Dowcip polega na tym, że układ pompowany pompką....przy ciśnieniu ok. 1.5at nadmiar ciśnienia wyrzuca przez korek, czyli prawidłowo. Jednak coś spowodowało wyrzucenie płynu w garażu po zatrzymaniu auta....
Wczoraj zauważyłem, że temperatura silnika spada przy przyspieszaniu do pewnego momentu.
Silnik rozgrzany do 90 stopni; zatrzymanie w korku i ruszanie, ruszanie z pod świateł itp...
Termostat ?? Pompa ?? Czy coś jeszcze jest w tym aucie odpowiedzialne za temperaturę płynu chłodzącego ??

jaszczurtd 23-11-17 09:31

Dopóki jest chłodno, to można jeździć. Gorzej jak to jakiś wąż, i ciśnienie go mocniej rozsadzi, np. w trakcie jazdy autostradą. Zlokalizować wyciek, i zlikwidować, szkoda silnik zarżnąć w taki sposób.

weuek 23-11-17 09:46

Po trzeciej dolewce płynu wymieniłem obudowę termostatu (ze wszystkim w komplecie) na nową plastikową zamiennikową (tańsza o około 500! zł niż oryginał). Wyciek się już nie pojawia. Na starej nie zlokalizowałem żadnego pęknięcia, więc chyba winna była uszczelka między obudową a blokiem silnika.

Polecam wymienić samą uszczelkę, bo do tego nie trzeba odpinać węży, a do tego za rozdzielaczem CR bardzo trudno dojść z jakimś narzędziem, żeby zdjąć wąż.

RafikWJ 24-11-17 08:46

Ja jak wymieniałem w MK1 obudowę z tworzywa sztucznego, na tą ze stopu aluminium z przedliftowego focusa, to też gołym okiem nie było widać wycieku, zdradził go osad z płynu chłodniczego...

zima2005 07-01-18 16:43

Podepnę się pod temat ponieważ ostatnio zauważyłem pusty zbiornik płynu chłodzącego.
Wcześniej ubytek był mały a mechanik stwierdził że to normalne jak się jeździ na klimatyzacji.
Teraz zbiornik pusty i pytanie dlaczego?
Dodatkowo zauważyłem płyn na samym zbiorniku ale czy przez jakieś rozszczelnienei ubył by aż do samego końca?

https://images82.fotosik.pl/958/e6abfb13404020d8med.jpg

https://images81.fotosik.pl/957/f3930ed455300141med.jpg

weuek 07-01-18 18:02

Przeglądnij i przemacaj wszystkie węże, zaczynając od zbiorniczka. Może gdzie indziej jest nieszczelność.

Tyle płynu ubyło, a kontrolka na zegarach się nie pojawiła?

zima2005 07-01-18 19:24

a jakiś czujnik powinien być? bo ja nie widziałem nic co wchodzi do zbiorniczka.
Węże? ja na samym zbiorniczku zobaczyłem płyn więc zastanawiam się czy może ze zbiorniczka uciec.

weuek 07-01-18 20:49

Właśnie się zastanowiłem, bo tę kontrolkę mam w pamięci z normalnego auta. Tu może nie być. Mnie ubywało z 5 mm pod kreską, więc nie spodziewałem się sygnalizacji, ale rzeczywiście może ona nie istnieć.

Falcon 07-01-18 21:14

Pierwsze słyszę o kontrolce poziomu płynu chłodniczego... I to jest właśnie normalne, a nie jakieś kontrolki dla idiotów co pod maskę nie zaglądają, mało tego, niektórzy twierdzą, że kontrolka ciśnienia oleju to kontrolka jego stanu w silniku!

weuek 07-01-18 21:30

Czyli nie jest normalnie - mogłem się spodziewać (dodaję do kolekcji). :-)

Falcon 07-01-18 21:49

[boshe]
Weuek - przyznaj się - popełniłeś życiowy błąd kupując focusa, nieprawdaż?[chytry]

weuek 07-01-18 22:48

Nieprawdaż, gorsze błędy się już zdarzyły.

Falcon 07-01-18 23:11

No więc nie narzekaj i ciesz się z tego co masz bo mogłeś trafić gorzej.

zima2005 08-01-18 18:51

a wracając do tematu kontrolki nie ma a co z płynem?

Falcon 08-01-18 18:57

Też nie ma.:-P
A tak serio to uzupełnić i bacznie obserwować po każdej jeździe, a na noc karton pod silnik. A nie zagrzał Ci się kiedyś silnik?

zima2005 08-01-18 20:28

Nie zdażyło się aby temperatura przekroczyła 90 stopni.
Kartonik tutaj myślę że nic nie pomoże bo mam osłony pod silnikiem i wszystko zostaje na osłonie.
Jednak jak się dobrze przyjrzeć to po prawej stronie na samym dole patrząc przy obudowie filtra powietrza coś mokro jest, jakiś możliwy tam wyciek?

weuek 08-01-18 20:32

A przeglądnąłeś już węże?

Osłona pod silnikiem w durateku to rzadkość. Może masz na myśli osłonę chłodnicy (to każdy focus ma).

jacekcrv 08-01-18 21:45

Po co ta kontrolka tak właściwie, skoro jest wskaźnik temperatury tego płynu ? Jeśli dojdzie do ekstremalnego wycieku to ciecz zamiast osiągać optymalną temperaturę (około 90 stopni - według skali na zegarach) przekroczy tą wartość i wskazówka zacznie zbliżać się do czerwonego pola.

zima2005 12-01-18 19:52

Przejrzeć węże to trudna sprawa, ale wstępnie popatrzyłem i nic widzę aby z węży uciekało,
czy zbiorniczek może być nieszczelny, bo na nim widzę troche płynu ale czy uciekło by aż do dna?

Osłona może rzadko spotykana ale jaka trudność zakupić i zamontować

theQeckus 27-05-18 12:14

Panowie
pacjent ff2 '07 1.6 vti lpg,
ubyły dużo różowego płynu chłodniczegoi po krótkich poszukiwaniach znalazłem,
w kółku na zdjęciu , ma ktoś doświadczenie jak to usunąć ????
dokręciłem obejmy na trójnikach od lpg , ale tego w kółku nie wiem podejść
https://images82.fotosik.pl/1081/77e...f7703c9med.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi