Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Wywazanie kol bez zdejmowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1880)

ragozd 23-03-05 22:48

Wywazanie kol bez zdejmowania
 
Ponoc sa juz urzadzenia wywazajace kola na samochodzie bez zdejmowania - i ponoc takie wywazanie jest duzo bardziej skuteczne - ktos ma jakies info w tym temacie?

NeroN 24-03-05 00:15

:smt119 :smt119

Ja bym w to nie wszedł...

siwy 24-03-05 07:38

Cytat:

Napisał NeroN
:smt119 :smt119

Ja bym w to nie wszedł...

I to byłby twój błąd. Doważanie na samochodzie jest najdokładniejsze.... Juz kilka osób o tym pisało i po takim zabiegu ustawały bicia, których nie dało sie usunąć zwykłym wyważaniem.

ragozd 24-03-05 09:42

Wlasnie - gdzie w w-wie mozna to zrobic?

miki1 24-03-05 09:54

Cytat:

Napisał ragozd
Wlasnie - gdzie w w-wie mozna to zrobic?

[banghead]

np na Shellu na ul. Pułwaskiej.

NeroN 24-03-05 14:35

Cytat:

Napisał siwy

I to byłby twój błąd. Doważanie na samochodzie jest najdokładniejsze.... Juz kilka osób o tym pisało i po takim zabiegu ustawały bicia, których nie dało sie usunąć zwykłym wyważaniem.


[foch] [foch] [foch]
No dobra, może zaryzykuje, bo zmiana opon będzie, to trza wyważyć.

A wie ktoś, gdzie to na Śluuunsku robią ??

ptak01 24-03-05 16:15

Cytat:

Napisał siwy
Cytat:

Napisał NeroN
:smt119 :smt119

Ja bym w to nie wszedł...

I to byłby twój błąd. Doważanie na samochodzie jest najdokładniejsze.... Juz kilka osób o tym pisało i po takim zabiegu ustawały bicia, których nie dało sie usunąć zwykłym wyważaniem.

nie powinno sie wywazazac kola na samochodzie. poprzez wywazanie na samochodzie chce sie zniwelowac" roznice w zawieszeniu".
bo jezeli zawiecha sprawna i kola wywazone to nie powinno byc zadnego bicia!!. tak naprawde to bylo bardzo kiedys modne w fiatach126, ale teraz sie do tego wraca- pewnie duzo 2tradow" jezdzi po naszych drogach ktorych zawieszenie pozostawia wiele do zyczenia

moon 24-03-05 22:30

Moim zdaniem jest to ostatecznosc. Na poczatku trzeba pojechac do dobrego wulkanizatora.
Moge polecic dwa warsztaty:
:arrow: Na Radzyminskiej jadac od Zabek po prawej stronie jak sie minie McDonalds sa flagi z Goodyeara (chyba)
:arrow: http://www.moto-market.pl/opony-tomi/ i tu jest tez wywazanie na samochodzie

Polecam jeszcze zrobic geometrie w razie problemow z trzesiniem sie kierownicy.

Petter 24-03-05 23:07

Cytat:

Napisał NeroN
No dobra, może zaryzykuje, bo zmiana opon będzie, to trza wyważyć.

A wie ktoś, gdzie to na Śluuunsku robią ??

To jest DOważanie na samochodzie. Najpierw wyważa się normalnie, a potem niweluje wpływ wszelkich luzów itp. (np. złe wyważenie tarcz hamulcowych) na samochodzie.
Borykam się z tym problemem w Focusie i doważanie to panaceum od nowości.
Polecam InterVulkanisier w Katowicach przy ul. Kościuszki (na przeciw salonu Peugeot'a). Chłopcy znają się na swojej robocie!

-=Seba=- 24-03-05 23:21

Jeśli chodzi oWawę - Pragę Płd. to jadąc Płowiecką z wiaduktu w Wawrze skręcamy w prawo na Otwock. Pod wiaduktem stacja benz, po lewej stronie 100 m dalej wulkanizacja.Z prawej strony mamy tory. Po zakupie alu w 4 miejscach wyważałem koła i przy różnych prędkościach bicie było. W tej wulkanizacji za pierwszym razem zrobili b. dobrze i to nie tylko raz. A przebieg mam ze 4 razy taki co nie jeden z Was dlatego często wyważam.

NeroN 24-03-05 23:35

Cytat:

Napisał Petter
Cytat:

Napisał NeroN
No dobra, może zaryzykuje, bo zmiana opon będzie, to trza wyważyć.

A wie ktoś, gdzie to na Śluuunsku robią ??

To jest DOważanie na samochodzie. Najpierw wyważa się normalnie, a potem niweluje wpływ wszelkich luzów itp. (np. złe wyważenie tarcz hamulcowych) na samochodzie.
Borykam się z tym problemem w Focusie i doważanie to panaceum od nowości.
Polecam InterVulkanisier w Katowicach przy ul. Kościuszki (na przeciw salonu Peugeot'a). Chłopcy znają się na swojej robocie!


To wim gdzie, ale mnie tam w sumie nic nie bije jak mi normalnie wyważą, zobaczymy po zmianie na letnie. [zlosnik]

THX :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi