Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45014)

pk87 09-08-10 02:02

Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane
 
Czytałem wiele postów ale mam pytanie co do głośników montowanych w mk2.
Chodzi mi czy "lepsze" glosniki byly montowane zawsze z radiem fordowskim (SONY) czy to zalezalo od wyposażenia?

Bo spotkalem sie z opinia ze 6 lub 8 glosnikow byly montowane wraz z radiem SONY CD(czarne wersja pierwsza)

paolos 09-08-10 10:51

Cytat:

Napisał pk87 (Post 473399)
Chodzi mi czy "lepsze" glosniki byly montowane zawsze z radiem fordowskim (SONY) czy to zalezalo od wyposażenia?

LEPSZE nagłośnienie montowane jest indywidualnie przez właściciela [chytry] po zakupie samochodu i ma stosunkowo mały związek z czymkolwiek włożonym we fabryce.

pk87 10-08-10 00:24

Cytat:

Napisał paolos (Post 473432)
LEPSZE nagłośnienie montowane jest indywidualnie przez właściciela [chytry] po zakupie samochodu i ma stosunkowo mały związek z czymkolwiek włożonym we fabryce.



Widze ze bez ironii się obyć nie może. Uzyskalem informacje z salonu po odczytaniu VIN , samochod ma 8głośników (tzw bogate wyposazenie), więc tak jak się domyślałem wraz z konsola centralna SONY (1 generacji) jest bogatszy zestaw głośników.... pisząc wczesniej "lepszy" miałem na myśli ilość tych głośników bo wiadomo w standardzie mozna sie spodziewac 2 glosnikow z przodu.

rbit9n 10-08-10 00:52

ja w standardzie, niby, mam jeszcze wysokotonowe pod osłoną lusterek, na przykład. aha, radio ford. chyli jak piszesz pk87 najlepiej sprawdzać po nrze VIN.

pk87 10-08-10 01:48

Cytat:

Napisał rbit9n (Post 473678)
ja w standardzie, niby, mam jeszcze wysokotonowe pod osłoną lusterek, na przykład. aha, radio ford. chyli jak piszesz pk87 najlepiej sprawdzać po nrze VIN.

powiem Ci że z Etis nie było takich ż dokładnych danych ale telefon do salonu, podałem VIN a po godzinie dostałem mail z wydrukiem całego wyposażenia które było zamontowane w fabryce, również wyposażenie dodatkowe bo były felgi 16" podane, dodatkowe poduszki itd.

paolos 10-08-10 10:30

Cytat:

Napisał pk87 (Post 473674)
Widze ze bez ironii się obyć nie może.

Owszem może. Trzeba tylko precyzyjnie formułować pytania.
Dla jednych "lepsze" oznacza Sony i 8 głośników, dla innych wystarczą 4 ale ...naprawdę dobre [chytry]

mayak 17-08-10 16:51

Ford montuje dwa rodzaje głośników
zwykłe (tzw. 'papierzaki') - czarna membrana (w średniotonowych)
'Premium' - membrana lakierowana, połyskująca niebieskawo

słuchowo, to te Premium są oczywiście gorsze od jakis Hertz'ow i im podobnych, ale lepsze od zwykłych

Gregor70 17-08-10 17:03

Ja wymieniałem ostatnio głośniki w tylnych drzwiach i znalazłem kostke do głośników wysokotonowy i myśle czyby nie zamontować tylko gdzie się je zamontować?? Jak dali kostki to i jakieś miejsce musieli przewidzieć

mayak 18-08-10 09:18

fabryczne głośniki w tylnych drzwiach są poniżej klamki (dokładnie to kilkanaście cm pod pstryczkiem od el. szyb) - luknij tu: http://img.auto.cz/auto//base/2008-0...93b2e67275.jpg
nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że od wewnętrznej strony tylnego boczka drzwiowego jest zaznaczone miejsce na głośnik wysokotonowy

NostradamuS 23-08-10 09:10

Ja mam fabryczne 8 głośników z radiem Sony MP3 i myślę, że grają bardzo dobrze.

Nie mówię, że to JBL-e, czy system BOSE, ale na moje wrażenia nieaudiofilskie wystarczają w nadmiarze.

Focus 2 TDCI Titianium z 2005 roku.

dudek 23-08-10 09:55

Co do głośników fabrycznych to Ford montował wcale nie najgorsze w porównaniu z konkurencją, mowa oczywiście o fabrycznym nagłośnieniu...
Ja zmieniłem nagłośnienie tylko dlatego, że mam nazwijmy to "zboczenie" na punkcie czystości dźwięku.
Na chwilę obecną moja foka na wymienione głośniki w przednich i tylnych drzwiach w przednich są Hertz-e HSK 165mm w tylnych HSK 130mm, wbudowane w półkę i zamaskowane 2x HSK 165mm + bass HX-380mm wszystko Hertz napędza to wzmacniacz Audison SRX 4.1 a napięcie reguluje kondensator Pyle 2-farad-owy...wszystko narazie na fabrycznym radiu Blaupunkta TravelPilot

orczyk5 23-08-10 11:28

A sam robiłeś czy masz jakąś firmę/człowieka co wygłuszy i założy??

dudek 23-08-10 12:02

Mam człowieka, który mi wszystko montował. Całość zajęła mu ok. 14h razem z przyciemnieniem 5 szyb. Jeżeli będzie ktoś potrzebował namiary to proszę o wiadomość...
Oczywiście w Grodzisku Mazowieckim

MichałJ 23-08-10 13:29

Cytat:

Napisał dudek (Post 477549)
Na chwilę obecną moja foka na wymienione głośniki w przednich i tylnych drzwiach w przednich są Hertz-e HSK 165mm w tylnych HSK 130mm, wbudowane w półkę i zamaskowane 2x HSK 165mm + bass HX-380mm wszystko Hertz napędza to wzmacniacz Audison SRX 4.1

7 głośników przy 3 kanałach ? :smt017

dudek 23-08-10 14:06

Cytat:

Napisał MichałJ (Post 477597)
7 głośników przy 3 kanałach ?

Dlaczego 7 głośników przy 3 kanałach??
7 głośników przy 4 kanałach to się zgodzę8-)...Zwrotnice mają tylko 165mm i 380mm...bez problemów ten wzmacniacz wyrabia...

MichałJ 23-08-10 15:01

ale to i tak trochę dziwnie, coś musiałeś zmostkować.. :] no bo wzmacniacz jest 2/3/4 kanałowy.. Skoro jest sub to konfiguracja 3 kanałowa (2 kanały na mostku). I wychodzi, że pod 2 kanały idzie 6 sztuk (przód, tył i półka), a 2 kanały zmostkowane pod suba.. Tak to odczytałem.. :D

No i podpinanie suba, który ma 700W RMS do wzmaka, który na mostku może dać tylko 195W też budzi u mnie pewne zastrzeżenia.. No ale.. Mniejsza o to :D Ważne, że jesteś zadowolony z tego jak gra :D

dudek 23-08-10 16:02

Wpadnij na najbliższy spot warszawski to zobaczysz jak gra...
Głośniki w tylnych drzwiach nie są podpięte pod wzmacniacz, co lepsze jak już wspominałem nie mają nawet zwrotnic...
Generalnie zostałem zapewniony, że 4 kanałowy wzmacniacz da rade...więc się nie sprzeczałem...

MichałJ 23-08-10 18:03

Cytat:

Napisał dudek (Post 477549)
Ja zmieniłem nagłośnienie tylko dlatego, że mam nazwijmy to "zboczenie" na punkcie czystości dźwięku bo jestem audiofilem.

uważałbym z tym audiofilem..

Nie gniewaj się na mnie ale opis całej instalacji budzi we mnie mieszane uczucia, gdyż po pierwsze ten wzmak jest zdecydowanie za słaby do głośników jakimi dysponujesz, przykład to wspomniany wyżej 700W świetny sub, który powinien być podpięty pod mocnego monobloka a nie pod wzmacniacz 2/3/4kanałowy, który tu pracuje jako 3.
Nawet jeśli tyły są podpięte pod radio to masz na mostku przód i półkę co jest kiepskim rozwiązaniem.. Zastanawia mnie też co się stało z zwrotnicą od tyłów, gdyż do tego modelu takowa jest.. Czyżby wszystko było wpięte oddzielnie pod radio na zasadzie 2 niskie - 2 wysokie? Bez sensu. Fabryczne radio też jest kiepskim pomysłem, jeśli uważasz się na "zboczonego" na punkcie czystości dźwięku.. Chociaż jest wspomniane, że to rozwiązanie tymczasowe. Generalnie masz spoko głośniki, ale coś ta instalacja nie do końca jest spójna w moich oczach.

Chętnie wpadnę na warszawski spot, posłucham, wymienię spostrzeżenia..

Pzdr! :)

dudek 24-08-10 09:15

Cytat:

Napisał MichałJ (Post 477668)
Chociaż jest wspomniane, że to rozwiązanie tymczasowe.

Dokładnie. Z czasem kiedy uzbiera sie trochę więcej wolnych $$$ to się sukcesywnie będzie poprawiało...Najważniejsza jest jednostka sterująca w tej chwili, ale sprzęt, który mam teraz na oku kosztuje ok 3900PLN więc nie mało...
Może i trochę przegiąłem z tym audiofilem, ale lubię jak dźwięk jest czysty...;)

czechol 28-08-10 19:50

Siema. Ja na dzień dzisiejszy mam cały sprzęt wymieniony. Radio to podstawa u mnie to JVC KD-BT1 później głośniki z przodu są JBL-e serii POWER podłączone pod wzmacniacz CarPower Power-4/600 i do niego podłączony subwoofer pasywny Crunch MXB-12BP jest również kondensator 1 farad z CARPOWER. Z tyłu w drzwiach są Infinity REF 6532i bo mocniejsze nie są potrzebne z tylu a jeszcze w planach mam kupno wzmacniacza 4 kanałowy i jakieś 6x9 w pułkę wsadzić tylne w drzwiach chce też pod wzmacniacz podpiąć ale na razie wszystko gra jak należy:)

fornol 06-11-10 21:50

Brak dźwięku z tyłu
 
Podczas grzebania przy samochodzie zauważyłem, że nie mam dźwięku z tyłu - jeden głośnik kompletna cisza, drugi lekko szumi. Radio to 6000CD. Nie mogę na nim wybrać pozycji regulacji głośności przód/tył. Działa tylko lewo/prawo. Kostka to osiem przewodów grubych, obok osiem nieco cieńszych i jeszcze jakieś dwa cieniutkie kabelki. Jedne drzwi już rozebrałem - te z kompletnie cichym głośnikiem. Kable są niby podłączone. Ich wpięcie i wypięcie nic nie dało.

Jakieś pomysły?

maniekx 06-11-10 23:51

Musi być jakaś regulacja. Jeśli jeden szumi to możliwe że sie końcówki mocy popaliły albo same głośniki. Najlepiej sprawdzić czy jest napięcie na głośnikach, jakiekolwiek napięcie i będzie wiadomo czy głośniki czy wzmacniacz.

olke 07-11-10 00:19

Cytat:

Napisał fornol (Post 501848)
(...) Nie mogę na nim wybrać pozycji regulacji głośności przód/tył. Działa tylko lewo/prawo. (...)

Miałem podobne zdarzenie w FFI - kombi. Przy złożonych tylnych siedzeniach (obu) , nie działały tylne głośniki i nie było w radiu możliwości regulacji przód - tył. Funkcja ta w radiu była niedostępna. Po złożeniu foteli tak jak powinny być (ładunek dowieziony i wypakowany) i ponownym włączeniu radia wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
olke

fornol 07-11-10 14:41

Czy ktoś z focusem II kombi może potwierdzić, że złożenie siedzeń z tyłu wyłącza tylne głośniki a radio nie umożliwia wybrania regulacji głośności przód/tył?

dudek 19-11-10 22:31

Co koledzy sądzą o procesorach dźwięku...
rzucam taki temat bo zastanawiam się jak poprawic jeszcze dźwięk...

Adam Getka 20-11-10 20:58

Audio, Radia, głośniki i wszysko z tym powiązane
 
Proszę tutaj dyskutować na temat zmian audio w FFII. Ułatwi to wyszukiwanie informacji i zapobiegnie dublowaniu informacji

Draco 22-11-10 20:15

Dudek wprawdzie w aucie nie mam procesora, ale w domu miałem i całkiem fajny bajer. Jak masz kasę to kupuj. Wg mnie najlepszy byłby z mikrofonem który pozwalałby na korekcję na bieżąco. Masz coś na oku, zapodaj link to popatrzymy co to jest warte.
Pozdrawiam

dudek 23-11-10 14:55

Cytat:

Napisał Draco (Post 507157)
Dudek wprawdzie w aucie nie mam procesora, ale w domu miałem i całkiem fajny bajer.

Właśnie...Dlaczego pytam o procesor...bo po full profi wygłuszeniu auta słyszę dźwięki, które wcześniej mi umykały...znajomy ma w swoim aucie takowy sprzęt i mówi, że różnica może nie jest kolosalna, ale słyszalna...i tu nasuwa się pytanie...czy dla kilku dźwięków wydawać prawie 4000PLN???...
Rzuciłem ten temat również dlatego, że większej ilości głośników nie mam zamiaru montowac...może z czasem zdecyduję się na zabudowanie bagażnika, ale nic poza to...

rogos_zur 29-11-10 23:33

Audio, Radia, głośniki i wszysko z tym powiązane
 
Witam,

W aucie posiadam subwoofer pasywny oraz wzmacniacz. Do tego piszczki oraz wysoko-tonowe głośniczki w drzwiach. Chciałbym to wszystko wpiąć w radyjko Sony 307/C214-MP3/RDS, które było montowane na zamówienie w FII przed FL (te czarne radio z MP3).
http://allegro.pl/radio-cd-mp3-ford-...341060659.html

Pytanie - czy te radio ma wyjście na wzmacniacz???
Jeśli nie to jak można te wszystkie klocki podłączyć pod te radio?

Dziękuję z góry za pomoc!

dudek 26-12-10 20:53

Jako, że Mikołaj pod choinką zostawił mi procesor dźwięku to zaczynam poważnie rozglądam się za nową elektrownią bo tak jak wspominałem obecna jest tylko rozwiązaniem tymczasowym...
Czy koledzy mają jakieś propozycje??...
A co myślicie o pełnej zabudowie??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi