Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Świece żarowe diesel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53514)

yarosyaros 18-11-11 13:10

Świece żarowe diesel
 
Witam, mam pytanku jaka jest różnica w świecach gdy w jednych świecach natężenie prądu wynosi 16,5 A a w innej firmie tylko 5 A? i oba rodzaje nadają się do tego silnika.

XymoX 18-11-11 13:14

mały prąd = dłuższy czas rozgrzewania świecy

yarosyaros 18-11-11 13:22

aha bo dokładniej chodzi mi o to że oryginalne maja właśnie 16,5 A a NGK mają tylko 5 A, a sprzedawca takie właśnie NGK dobrał do mojej foczki :/

XymoX 18-11-11 13:25

też już drugą zime mam ngk bo oryginały padły i nie wiem czy był to dobry wybór .....

yarosyaros 18-11-11 13:27

właśnie ja wróciłem do starych oryginałów bo po podłączeniu do prostownika wszystkie stare grzeją.

XymoX 18-11-11 13:36

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 638801)
właśnie ja wróciłem do starych oryginałów bo po podłączeniu do prostownika wszystkie stare grzeją.

a widzisz jakąś różnicę w odpalaniu na takie zimno jak jest teraz na tych świecach i na ngk ?

Też jak kupowałem to właśnie ze względu na to ,że ngk mają 3x niższy prąd, ale czy to nie ma ujemnego wpływu na odpalanie tj. na prawidłowe grzanie. Z drugiej strony na -10 pobór prądu 60A a 20 to różnica

yarosyaros 18-11-11 14:08

Powiem tak, że w tej temperaturze nie widzę żadnej różnicy, tylko pytanie dlaczego producent zastosował świece o takim natężeniem prądu a nie mniejszym??

XymoX 18-11-11 14:11

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 638816)
pytanie dlaczego producent zastosował świece o takim natężeniem prądu a nie mniejszym??

może inna konstrukcja elementu grzejnego wymagająca mniejszego prądu a wydajność ta sama

yarosyaros 18-11-11 14:52

Wiesz co napisałem do NGK Polska może oni coś konkretniej powiedzą na ten temat

XymoX 18-11-11 14:55

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 638833)
Wiesz co napisałem do NGK Polska może oni coś konkretniej powiedzą na ten temat

daj znać co Ci odpiszą :D

yarosyaros 18-11-11 15:02

OK

XymoX 27-11-11 08:30

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 638839)
OK

jak tam - odpisali coś ?

cezarg1410 27-11-11 13:52

tak na chłopski rozum... moc elementu grzewczego to iloczyn napięcia i kwadratu natężenia.
skoro tak to zakładając stałe napięcie 12V to 2 razy niższy prąd daje 4 razy mniej mocy.
4 razy mniej mocy to tyleż razy mniej ciepła.
ale to tylko moja interpretacja...

XymoX 27-11-11 14:05

Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 642192)
tak na chłopski rozum... moc elementu grzewczego to iloczyn napięcia i kwadratu natężenia.
skoro tak to zakładając stałe napięcie 12V to 2 razy niższy prąd daje 4 razy mniej mocy.
4 razy mniej mocy to tyleż razy mniej ciepła.
ale to tylko moja interpretacja...

a może zastosowana jest spirala grzewcza o innym przekroju/materiale drutu i przy mniejszym poborze prądu daje tyle samo wymaganego ciepła ....cholera wie

yarosyaros 27-11-11 15:27

Cytat:

Napisał XymoX (Post 642123)
jak tam - odpisali coś ?

Niestety, ale milczą-pewnie olali sobie temat :( właśnie sam nie wiem co i jak z tymi świecami na razie mam stare oryginalne, ale jeśli NGK mają takie same parametry to po co zużywać tyle prądu nie wiem co mam z tym fantem zrobić

yarosyaros 28-11-11 10:51

XymoX po zapoznaniu się z opiniami na internecie i po przeczytaniu artykułu ze strony Beru myslę że to jest najlepsza świeca. Niżej masz link poczytaj jak zechcesz pozdrawiam.

http://www.beru.com/pl/produkty/tech...owe-typ-ge-typ

misiom1 28-11-11 11:05

a Beru = Ford ;)

yarosyaros 28-11-11 11:06

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 642528)
a Beru = Ford ;)

Dokładnie tak ;)

XymoX 28-11-11 12:55

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 642523)
XymoX po zapoznaniu się z opiniami na internecie i po przeczytaniu artykułu ze strony Beru myslę że to jest najlepsza świeca. Niżej masz link poczytaj jak zechcesz pozdrawiam.

http://www.beru.com/pl/produkty/tech...owe-typ-ge-typ

no oki, ale dalej nie wyjaśnia to takiej różnicy w poborze prądu :(

yarosyaros 30-11-11 12:13

Cytat:

Napisał XymoX (Post 642580)
no oki, ale dalej nie wyjaśnia to takiej różnicy w poborze prądu :(

Dziś sam osobiście przeprowadziłem test świec NGK I BERU podłączając je do takiego samego źródła prądu. WYNIK:
Świeca NGK- dłuższe nagrzewanie, niższa temperatura
Świeca BERU- Krótsze nagrzewanie, wyższa temperatura

Jednak Ford wybrał świecę najlepszą dla siebie i to się potwierdziło.
Podczas wymian świec żarowych stosować tylko i wyłącznie oryginały!!!
Pozdrawiam

XymoX 30-11-11 12:21

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 643387)
Świeca NGK- dłuższe nagrzewanie, niższa temperatura
Świeca BERU- Krótsze nagrzewanie, wyższa temperatura

możesz określić bliżej co znaczą określenia :D

dłuższe nagrzewanie - dłuższe to znaczy ile i do którego momentu odmierzane ? Ja swoją NGK jak wyjąłem i dałem na krótko do aku to po trzech sekundach świeciła jak żarówka :)


niższa temperatura - jak to sprawdziłeś bo patrząc na dwie rozgrzane do białości świece ciężko określić ich temperaturę

jeśli są to rozbieżności na zasadzie "szukania dziury w całym" to zakup Beru czy NGK będzie zakupem jednakowo udanym a pobór prądu kilkakrotnie mniejszy ;) Nie wierzę aby firma NGK puszczała na rynek jakiś badziew
Oczywiście pytam o to wszystko bo też mnie ten temat interesuje (pali mi kijowo)

yarosyaros 30-11-11 14:29

Do przeprowadzenia testu użyłem czujnika zegarowego temperatury(przemysłowy), a jako źródło prądu prostownik, świeca Beru uzyskała wyższą temp ( niestety ale nie powiem ile bo na wyświetlaczu nie mam cyfr tylko czerwoną kreskę), a porównywając z NGK świeca żeby uzyskać poszczególne temp potrzebowała dłuższego czasu, i w fazie ostatecznie temperatura była mniejsza na świecy, oczywiście nie są to jakieś wielkie różnice może 20 C może troszkę więcej. I nie Mówię iż NGK robią złe świece.

XymoX 30-11-11 14:32

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 643460)
Do przeprowadzenia testu użyłem czujnika zegarowego temperatury(przemysłowy), a jako źródło prądu prostownik, świeca Beru uzyskała wyższą temp ( niestety ale nie powiem ile bo na wyświetlaczu nie mam cyfr tylko czerwoną kreskę), a porównywając z NGK świeca żeby uzyskać poszczególne temp potrzebowała dłuższego czasu, i w fazie ostatecznie temperatura była mniejsza na świecy, oczywiście nie są to jakieś wielkie różnice może 20 C może troszkę więcej. I nie Mówię iż NGK robią złe świece.

czyli ogólnie szukanie różnicy pomiędzy Beru a NGK poprawiającej rozruch na mrozach jest w takim razie biciem piany :) Fajnie jednak, że znalazłeś troszkę czasu i pobawiłeś się tematem ....

yarosyaros 30-11-11 14:35

Dam Ci znać jak będziemy mieli - 15 C ;)

XymoX 30-11-11 15:02

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 643469)
Dam Ci znać jak będziemy mieli - 15 C ;)

oki ;)

cezarg1410 30-11-11 23:43

Ja dodam że w drugim samochodzie jaki mam z silnikiem 1.9 tdi mam świece iskra :)
Poprzedni właściciel takie wsadził na razie grzeją więc nie wywalam.
Ale zbyt idealne to one nie są - na oko grzeją się duuuuuuuuuuuużo dłużej niż Beru z foczki :D

touge 01-12-11 16:42

A powiedzcie mi. Czy moge miec rozne swiece? Czy bedzie jakas roznica? Czy musze wymieniac komplet?

belek 18-09-13 00:39

i jak te ngk zimą?

yaros to ten test to lipa:
DieselRx Glow Plug Comparison - YouTubebo jeśli jest prawdziwy, to nic dziwnego że na oryginałach/beru focus tak kiepsko pali zimą

jutro wezmę boscha duraterm na próbę i porównam z motocraftem... chwalą się że szybciej się nagrzewa i nie przepala tak łatwo... niby maja patent... chociaż widząc na filmie jak grzeje beru to chyba najdłużej wytrzyma - najbardziej równomiernie i powoli... a co nagle to po diable podobno hehe

Yahoo5210 22-09-13 22:26

Cytat:

Napisał belek (Post 908102)
i jak te ngk zimą?

yaros to ten test to lipa:
DieselRx Glow Plug Comparison - YouTube
bo jeśli jest prawdziwy, to nic dziwnego że na oryginałach/beru focus tak kiepsko pali zimą

jutro wezmę boscha duraterm na próbę i porównam z motocraftem... chwalą się że szybciej się nagrzewa i nie przepala tak łatwo... niby maja patent... chociaż widząc na filmie jak grzeje beru to chyba najdłużej wytrzyma - najbardziej równomiernie i powoli... a co nagle to po diable podobno hehe

I jaki efekt porównania?

belek 10-10-13 18:34

Nie miałem kiedy wykręcić. Może w sobotę.

A tak grzeje nowa Bosch Duraterm:
BoschDuraterm.mp4 - YouTubeW obiecane 4s jest nagrzana (ok 15C na dworzu).

Ciekawe jak przy -20C, ale nie sądzę żeby ok 30C robiło różnicę, skoro 850C osiąga w 4s...

Nie wiem też, czy będzie miarodajne porównanie nowej świecy Boscha ze starą, 5 letnią świecą Motocrafta... Najlepiej jakby ktoś sprawdził nowego Motocrafta...

------------ EDIT -------------

Wreszcie jest!

Porównanie Boscha Duraterm i Beru dla Forda (made in Germany):

Bosch vs Beru - YouTube

Myślę, że przy odpalaniu różnica może być zauważalna. Tym bardziej, że mimo iż tego na filmie wyraźnie nie widać, poza szybkością, różnica jest też w temperaturze przez pierwsze sekundy...

Jeśli ktoś zmienia świece, to radzę tylko na oryginały...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi