Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   foka nie odpala (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21024)

kol303 26-02-08 13:28

foka nie odpala
 
Witam,
Jestem całkowitym nowicjuszem na forum, za ewentualne wpadki i banalne pytania z gory przepraszam.
Nie mialem zadnych problemow ze swoim 1.8TD, az do wczoraj, kiedy najzwyczajniej w swiecie nie odpalil rano :(
Akumulator ok, kreci wiec w porzadku, wtryski tez ok, ale tak, jakby paliwa nie dostawal.
Czy pompa jest oczywista, czy moze immobiliser powoduje odciecie?
Pomocy bitte.

Dziekuje i pozdr

ms

Ataman 26-02-08 15:25

To ja proponuje komputer podłączyć i sprawdzić , wszystko pokarze:)

kuffs 26-02-08 22:03

tak jak napisał Ataman. Powodów może być kilka. Najmniej optymistyczny to sterownik pompy wtryskowej :(

mr435 27-02-08 13:45

Re: foka nie odpala
 
Cytat:

Napisał kol303
Witam,
Jestem całkowitym nowicjuszem na forum, za ewentualne wpadki i banalne pytania z gory przepraszam.
Nie mialem zadnych problemow ze swoim 1.8TD, az do wczoraj, kiedy najzwyczajniej w swiecie nie odpalil rano :(
Akumulator ok, kreci wiec w porzadku, wtryski tez ok, ale tak, jakby paliwa nie dostawal.
Czy pompa jest oczywista, czy moze immobiliser powoduje odciecie?
Pomocy bitte.

Dziekuje i pozdr

ms

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2008 13:48 ]
Na 99,90 procent sterownik pompy nie baw się w regenerecje szukaj całej pompy

kol303 27-02-08 15:48

Jutro go podepną do kompa, wówczas będę mądrzejszy, jeżeli to sterownik pompy, to z tego, co się orientowałem to lekka kapa, prawie tysiaka kosztuje :(
coz, zycie...

dzieki za rady

pozdr

kuffs 27-02-08 18:24

Na 100 % sterownik. Co do ceny, cóż 1000 zł to mało. Przygotuj się na kwotę ok. 2500 zł. Zależy jeszcze gdzie zrobisz ale sugeruję Bosha.

kol303 02-04-08 12:21

Witam,
Czy kojarzy ktoś speca od fordów z terenu Krakowa, czy jedynie autoryzowany serwis w takim wypadku ratuje?

pozdr

kuffs 02-04-08 15:53

ASO omijaj szerokim łukiem

Skorzystaj z internetu i zobacz gdzie robią dizle, poszukaj Bosha.

Kurde napisz co i jak bo długo się nie odzywałeś. W lutym miałeś podpiąć pod kompa i cisza, nic nie napisałeś..

Pozdr.

kol303 02-04-08 18:01

Wiem, ale nie było mnie w kraju.
Podpiąłem go pod kompa i rzeczywiście sterownik pompy wskazała analiza.
Lekki pech, bo to mój pierwszy ford, mam go cztery miesiące i taka kapa...
Rozumiem, że polecasz bosha w Krakowie?
Wymieniają sterownik, czy tak jak ktoś pisał nie ma sensu się w to babrać i od razu nową pompę kupić?

dzięki za info

pozdro

kuffs 02-04-08 18:19

to nie tak, że polecam Bosha w Krakowie. Po prostu ja robiłem w Boshu w swojej mieścinie. Obsługa klienta oraz część naprawy określam słowem ŻENADA!!!!!, jednak jest to Bosh. Stosując powiedzenie, że Polak mądry po szkodzie, drugi raz poszukam innego warsztatu który naprawia diesele i ma licencję do naprawy Bosha.

nowa pompa to koszt (o ile się nie mylę) ok. 8-9 tyś. Za kwotę ok. 5000 zł będziesz miał regenerowaną pompę z wymianą sterownika. Skoro na samej pompie nie ma błędów i przejdzie test "na stole" to nie ma sensu jej wymieniać. Wtedy koszt może oscylować w granicach ok. 2500 zł. Do tego filtry oraz rozrząd. Podobno wyjątkowym pechem jest awaria zarówno sterownika oraz samej pompy. Niestety ja tak miałem.

Poszukaj trochę bo uważam że warto. Są to przecież duże kwoty

kol303 04-04-08 13:20

to rzeczywiście kwoty kosmiczne, wszystko się w sobotę okaże...

Ataman 06-04-08 15:39

W Gdańsku serwis Boscha za wymiane sterownika bierze 3,500 złotych - pompę trzeba im cała dostarczyć bo podobno całość muszą mieć .:) Tylko skąd takie rozbieżne ceny w serwisach Boscha od 1800 do 4000 tys. nawet . Zagadka jakaś:)Sama pompa jak padnie to naprawde trzeba miec pecha. W serwisie mówili że to rzadkość .

Pabloos 06-04-08 15:42

kol303, popraw opis bo nie wiadomo czy mowisz o DI czy Ci
zacznij od filtru paliwa , i sprawdzenia zaworu eletromagnetycznego wysokiego cisnienia !

kol303 28-04-08 12:27

i po problemie, wymiana sterownika w Boschu kosztowala 2500. Zyly bola, ale foka sunie po szosie :)
dzieki za wszystkie porady

pozdr

yoda 06-05-08 01:03

Moja FF też p regeneracji sterownika i całej pompy ale ma "muła". 140 km/h i nie chce dalej iść. Nie mam szans nawet z Seicento. [banghead] Co z tym można zrobić?

[ Dodano: Sro 07 Maj, 2008 21:56 ]
Ponawiam pytanie: czy ktoś może coś wie na ten temat. (patrz wyżej).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi