Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Nie działa centralny jak zimno... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1132)

NeroN 08-11-05 19:34

No i [ass] dalej to amo, ale wydaje mi się,że temp musi być niższa niż wcześniej, żeby to wystąpiło.... Jeszcze się za to wezmę i porobię z tym coś.... [hammer] [hehe]

Graphic 09-11-05 08:12

No to [ass] kurde czy faktyczie nie można tego normalnie naprawić [screwy] ?

AsMfc 28-11-05 08:28

Nie wiem czy nie zapozno pisze,ale jest sposob na centralny....

U mnie zaczely silowniki zwalniac az stanely...
Rozebralem boczki wyciagnolem silownik razem z zamkiem
na rogu silownika jest takie sciecie na nim nawierc otwor wielkosci rurki od WD40
naposc tam WD 40 i podlaczajac bezposrednio do akumulatora rozkrec troche ten silniczek co tam jest, raz otwieraj raz zamykaj..jak juz bedzie ok...to niech scieknie WD40 z silownika i naposc tam oleju tak by lekko tam pluskal sie silniczek :) no i zalej otwor klejem tzw. glutem i po sprawie... u mnie juz nie ma problemu z centralnym i zaoszczedzilem na silownikach :)

Graphic 28-11-05 09:31

A ja sie wkurzyłem, już na to wszystko. Pojechałem do OMC i wymieniłem ten pieprzony siłownik, czy też coś onnego w drzwiach kierowcy i wreszcie działa jak żyleta :-). Zobaczymy tylko na jak długo :-)

AsMfc 28-11-05 10:43

Jesli mozna wiedziec ile dales za silownik ;) ?

Graphic 28-11-05 11:45

jakieś 540 zł z wymianą

AsMfc 28-11-05 11:54

Uuuu ja za WD40 jakies 15zl i 5zl za olej :P zartuje... jak zamykasz dzwi to sluchaj jak sie zamykaja jak bedzie slychac taki ciezar w zamykaniu to juz czas na przesmarowanie...bo czeka Cie nastepna wymiana :) . Malo to pracy kosztuje godzina na jedne dzwi x 4 :) i po klopocie i za zaoszczedzone pieniazki mozna browarki kupic :)

Graphic 28-11-05 12:07

Od dzisiaj bedę słuchał codziennie :mrgreen: bo lekko zabolało mnie po kieszeni

AsMfc 28-11-05 12:10

No wlasnie mnie juz zabolalo jak uslyszalem ze ok 480 kosztuje sam silownik w ASO :) .. czlowiek w desperacji potrafi duzo wymyslec :twisted: postawilem wszystko na jedna karte ,albo rozwale silownik,albo zrobie :) hehe oplacalo sie jak widac...

Pozdrawiam.

NeroN 28-11-05 18:04

Ale na to ciężkie zamykanie ma wpływ brak smarowania. A u nas( u mnie) niska temp i sie to nie chce zamykać. Ja poszedłem dalej i rozebrałem cały ten zamek prawie na części perwsze wszystko przesmarowałem i dalej to samo...
Pomału zaczynam sie zastanawiać nad tym, czy to nie wina silniczka.....

AsMfc 28-11-05 20:56

A jak reaguje zamej po podlaczeniu go bezposrednio do akumulatora?
Silniczek i mroz...chyba niee jedyne co ma wplyw to smar ktory pod wplywem zimna gestnieje i oslabia silniczek tylko to moze byc przyczyna...bo z perspektyey elektryki to nie. sprawdz ile pradu pobiera silniczek po zamknieciu zamka czyli jak jest juz zamkniety a ty dalej masz go pod napieciem powinno byc do 2.2-2.3A MAX przy 12V!
A i jeszcze jedno wilgoc...gdy para sie dostanie do lozysk silniczka i zacznie zamarzac blokuje lozysko i qpa :)

[ Dodano: Pon 28 Lis, 2005 ]
A i zimne luty :) jak mrozi to puszcza jak grzeje to zaczyna dzialc :) Sprawdz to: polaczenia silniczka z pinami w gniezdzie i wyjscie z centralki czy nie ma zimnych lutow na plytkach :)

Pendrzec 29-11-05 14:04

a ja teraz dam zagwustek :P W pierwwsza zime wsio bylo okej, ale juz w nastepne - reczne otwieranie i zamykanie drzwi (oproc pasazera, ktore sie otwieraly). Centralny otwieralem od strony pasazera, ale to i tak nie zawsze sie otwieralo cale 4 szt. [ass] Natomiast zeszlej zimy dzialal centralny jak zyleta, a nic nie robilem. Nawet jak bylem w goracz i bywalo -10, ba nawet foczka byla pod spora iloscia sniegu. Licze, ze w tym roku tyz bedzie wsio OKEJ :mrgreen:

Normalnym sposobem naprawy tego zjawiska, jest wymianatej skrzyneczki. Koszt jak juz wspomniano ok 450zeta + robocizna.

AsMfc 29-11-05 14:57

Czasmi jest blachy powod zlego dzialania centralki.... niektorzy wymieniaja caly modul, a monter w np. ASO az placze z radosci bo mystarczy ze przelutuje plytke odnowi polaczenia i pchnie innemu ;) lub zmieni tylko drivera sterujacego praca silniczka od zamka centralnego :) i zaplaci za drivera 4zl a pchnie modul za 300-400zl :) lub tak jak przypuszczam u Neron'a jest zimny lut w polaczeniu pinow silniczka z jego cewka wewnatrz silniczka... :)

Kulin 27-12-05 04:45

Tak czytam i czytam i szlak mnie chce trafić jak sobie pomyślę o tym centralnym. Ostatnio myłem sobie autko w środku i przecierając plastiki przypadkowo otworzyłem bagażnik. Nastepnie wyciągłem wycieraczki, zamkłem drzwi a tu po chwili słyszę jak centralny się zamyka - postał chwilę w ciepłym garażu i przypomniało mu się że miał się zamknąć !! dobrze że ten bagażnik był otwarty...

Tak się zastanawiam, czy by faktycznie nie uderzyć w forda - przecież to można potraktować jako wadę fabryczną (tak mi się wydaje), przecież to nie są pojedyncze przypadki.
Jak będe miał chwilkę to rozbiorę te cholerne drzwi od strony kierowcy i zerkne tez na ten zamek, bo 5 stówek to ja nie dam za siłownik - chyba ich pokopało, a jak już bym musiał dać, to zażadam aby ten stary mi oddali.

AsMfc 27-12-05 16:11

Wlasnie :smt023 najpierw sam sprobuj cos zrobic, a pozniej w ostatecznosci udezaj do ASO :mrgreen:

Macios 27-12-05 19:19

powiem tak - wiosną, po 2 czy 3 miesiącach walki wydałem te 500 PLN i wymieniłem...
warto - bo nerwów mniej...
a stary chyba jeszcze mam w garażu, więc jak ktoś chętny to oddam...

NeroN 27-12-05 21:26

To ja bym się pisał na stary, aby móc go obadać dokładnie, bo z moim to nie mam czasu, wywlekać go, wkładać go ptem i ustawiać klamkę itd...., a nad tym bym sie "poznęcał", aż bym wiedział co jest przyczyną.... [los]

Potem nmaprawił swój wysłał kolejnemu,żeby mógł go sobie założyć, on odesłał by mi swój zepsuty i bym tak mógł ponaprawiać zepsute i po wysyłać.... :mrgreen:

Oczywiście jak dojdę co jest przyczyną... [rotfl] [los]

Macios 28-12-05 20:29

poszukam w garażu - jeśli go nie wyrzuciłem to Ci podeślę albo przy okazji jakiegoś spota...

sylweek 23-10-06 09:56

Wykopie temat bo nic nowego nie znalazłem.

Czy juz ktoś przetestwołą co jest winą "zamarzającego" centralnego od strony kierowcy ?
Jeszcze mrozy sie nie zaczęły a juz pare razy sie buntował.
Zamek po nacisnięciu guzika w pilocie stuknie i od razu odbija nie zamykając drzwi.
Temat stary i wałkowany, ale konkretnego sposobu nie znalazłem. Mam nadzieje że nie trzeba wymieniać na nowy za 500 :lol:

Michał 23-10-06 10:01

Mam podobny problem:
http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=10891

AsMfc 23-10-06 10:31

Cytat:

Napisał sylweek
Czy juz ktoś przetestwołą co jest winą "zamarzającego" centralnego od strony kierowcy ?

smar fordowski [palacz] i takie tam [hehe]

Rasta 23-10-06 11:24

Cytat:

Napisał AsMfc
sylweek napisał/a:
Czy juz ktoś przetestwołą co jest winą "zamarzającego" centralnego od strony kierowcy ?

smar fordowski i takie tam

Według mnie to zamierzone :twisted: - u mnie też już się odezwał, to znak, że zima tuż tuż :mrgreen:

sylweek 23-10-06 11:37

powiadasz smar [hmm] .
Czyli na pykająco nie działający zamek, można zrobić manerw z wlaniem/płukaniem WD40
Może tam gdzie jest ta elektronika polutowac od nowa, ewentualnie zrobić pajęczynke z kabelków i "rozrzedzic" smar za pomocą WD40.
Ma ktoś fote tego centralnego ??
zróbmy jakiegoś FAQ bo mnie (i nie tylko) szlag trafi tej zimy, jedynym sposobem na zamknięcie drzwi jest bieganie i kulczykiem od strony pasażera [zimny]
BTW nie przemawia do mnie tłumaczenie serwisu, że na mrozie jedne elementy bardziej sie skurczą od innych i się coś tam blokuje. No chyba że nowe centralne sa innej konstrukcji / materiałów. Nie przemawia tez do mine cena za nowy :lol:

AsMfc 23-10-06 12:51

karwa, a niech Was [plask] dzisiaj wrzucam FAQ z foto na temat centrlnego od kierowcy i tylnego pasazer od strony kierowcy :mrgreen:

sylweek 23-10-06 13:05

ZUCH [up] :smt038

AsMfc 23-10-06 13:19

taa tylko, ze mam jeszcze lampy do roskrecenia [panna] one poczekaja bo dluzej sie robi ;)

Michał 23-10-06 14:17

Cytat:

Napisał sylweek
jedynym sposobem na zamknięcie drzwi jest bieganie i kulczykiem od strony pasażera

Skąd ja to znam :mrgreen:

AsMfc 23-10-06 20:17

http://forum.focusklubpolska.com/vie...t=14092#160046

adamtka 31-10-06 01:47

Właśnie dziś u mnie też się odezwał, było już po północy auto stało na dworze i szybki zamarzły :) więc odpaliłem furke i zaczołem rękami pozniej scierką usówać szron (bo oczywiście skrobaczki nie wrzuciłem jeszcze) pamietając co tu pisaliście nie zamknąłem dzwi, a tu za chwile slysze "puk" taki odgłos jak drzwi są otwarte i np w pilocie nacisniemy otwieranie :) I mówię sam do siebie: ocho zaczyna się :mrgreen: Idzie zima Panowie :roll:

AsMfc 31-10-06 08:59

Cytat:

Napisał adamtka
ocho zaczyna się :mrgreen: Idzie zima Panowie :roll:

[rotfl] [rotfl] jak staruszek - "ooo w kosciach lamie bedzie padac"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi