Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Rozladowany akumulator (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25382)

FoFoc 29-01-09 20:37

Rozladowany akumulator
 
Tak jak w temacie jakieś cztery miesiące temu rozładował mi się aku , trochę mnie to zaskoczyło bo wcześniej nie przejawiał żadnych obiawów, a stało się to praktycznie po nocy rono już foca nie odpaliła . Aku pod rpostownik wszystko OK. Aż do przedwczoraj i ta sama sytuacja rono do pracy na 7 godzina 15 aku kaput foca nie odpaliła i znowu ładowanie akumulatora. I teraz moje pytanie co może powodować nagłe rozladowanie się aku. [banghead]

MaXyM 29-01-09 21:19

Alternator.

Mialem to samo 2 tyg temu. Wieczorem jezdzil i odpalal. Rano kontrolki zgasly po przekreceniu kluczyka.

Okazalo sie ze w altku uszkodzona jedna dioda i przebicie na uzwojeniu - mozliwe ze sie altek tak zatrzymuje ze rozladowuje aku.

FoFoc 29-01-09 21:38

Okazalo sie ze w altku uszkodzona jedna dioda i przebicie na uzwojeniu - mozliwe ze sie altek tak zatrzymuje ze rozladowuje aku.[/quote]


Ale jak to dokładnie zdiagnozować , mierzyłem ładowanie i jest 14,5V

MaXyM 29-01-09 22:15

No to ladowanie masz dobre.
Problem w tym ze jak altek sie zatrzyma to moze cos zwierac.

Ale nie powiem ci bo znam tylko teorie z technikum (co mi zstalo w glowie po 15 latach ;) ).

Musisz chyba z tym pojsc do elektryka ktory sie zajmuje takimi rzeczami

FoFoc 30-01-09 16:07

A może problem tkwi w krótkich odcinkach jazdy do pracy , i aku jest nie doładowany ( niewiem zgaduje)

MaXyM 30-01-09 16:35

nie wiem jak krotkie.. ale altek laduje od razu po zapaleniu silnika. nawet jak obciazasz swiatlami to nadal laduje. a prad potrzebny do odpalania nie jest tak wielki w benzynie. no chyba ze do pracy jezdzisz 100m kilka razy dziennie.

MisiekT 30-01-09 17:03

krotkie odcinki rozladowuja aku jak najbardziej - bo alternator owszem dziala od zaplonu, ale przez kilka km nie zdazy doladowac aku o energie zuzyta na odpalenie auta...

jak masz prostownik to co kilka tygodni podladowuj aku albo postaraj sie robic dluzsza traske co jakis czas...

mioti79ce 30-01-09 17:18

mozesz tez sprawdzic aku, moze poprostu jest zasiarczony lub pusty, i nie trzyma sztrumu, odkrec korki i zobacz jak wygladaja cele, jak sa pogiete to smietnik

facio 30-01-09 18:39

Najbardziej miarodajnym sposobem stopnia naładowania akumulatora,jest pomiar AEROMETREM.Gęstość elektrolitu w całkowicie naładowanym aku.pwinna wynosić 1,28g/cm.Akumulator powinno się ładować przez około 10 h,prądem 1/10 pojemności.
GĘSTOŚĆ ELEKTROLITU-wskazuje na stopień naładowania aku.pod warunkiem,że pomiaru dokonuje się przynajmniej po 30 min. od czasu jego pracy lub ładowania.Mierzy się aerometrem przy temp 25C[gęstość elektrolitu zmienia się z temperaturą]

1,28g/cm-aku. w pełni naładowany
1,14g/cm-graniczna dopuszczalna gęstość elektrolitu przy normalnym wyładowaniu aku.
1,1g/cm -aku całkowicie wyłądowany

ElVis 31-01-09 21:47

podjedz do firmy która zajmuje się sprzedażą akumulatorów i tobie sprawdzą na fachowym urządzeniu stan twojego akumulatora jak i ładowanie. To nic nie kosztuje a będziesz wiedział o co kaman.
Ja tak zrobiłem :wink:

FoFoc 02-02-09 15:05

Ok. Dzieki za zainteresowanie się tematem , zastosuje sie do powyższech rad pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi