Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   TCS czy podgrzewana przednia szyba? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19452)

Nico 02-11-07 21:04

TCS czy podgrzewana przednia szyba?
 
Witam!
Jestem na etapie zakupu Foczki I w kombi. Chcę kupić autko z pełnym wyposażeniem, zależy mi tez żeby była przednia szyba podgrzewana i TCS. Ale z tego co się zorientowałem to trudno znaleźć egzemplarz, który miałby wszystko. Z reguły jak ma TCS to nie ma szyby i na odwrót. Więc gdybym miał z czegoś zrezygnować to z czego? TCS czy szyba? Co bardziej przydaje się w zimie? Autko będzie stało na dworze.
Pozdro

Lux_2007 02-11-07 21:10

Ja w moim FFII posiadam podgrzewaną przednią szybę i powiem że jest super !! Normalnie szybciej bym nie oskrabał szyby jak ona się sama rozmrozi. Kilka sekund wycieraczki w ruch i można jechać . Szczerze polecam a z TCS nie miałem do czynienia i nie mogę nic powiedzieć :(

Rasta 02-11-07 21:23

Z TCS daj se spokuj, pierwsza rzecz jaką robiłem po odpaleniu samochodu to go wyłączałem.

drof 02-11-07 22:28

Cytat:

Napisał Nico
Autko będzie stało na dworze.

Argument przemawiający za "grzaną szybą", tym bardziej ze idzie zima.
Okres w którym przekonasz się z dobrodziejstwa płynącego z posiadania tego bajeru :mrgreen:


Pozdro :D

alien1 03-11-07 19:55

hmmmm Rasta tak mysle i nie moge wymyslec dlaczego wylaczales TCSa , ja tez go mam i jazda z nim w zime jest o niebo lepsza,Nico najlepiej jakby bylo TO i TO :lol:

Rasta 03-11-07 21:02

alien1, to chuba się chłopaku nigdy nie wjechałeś w prawdziwy śnieg, żeby wyjechać z zaspy trza koniecznie wyłączyć TCS :!:

Tak naprwdę zbedny bajer...

MisiekT 03-11-07 21:31

Nico, zdecydowanie przednia szyba... TCS w FWD jest IMO raczej zbedny... poza tym, znajac forda, to pewnie zbyt zaawansowany system to nie jest...

alien1, TCS jest IMO dla kierowcow... leniwych albo kiepskich... i wlasnie majac ten system trzeba bardzo uwazac, bo jest moment w ktorym po prostu nie daje rady... jezdzil na czym takim sporo w Mesiu C i bylo fajnie - srodek zimy, snieg, lod i prujesz 100kmh bez oporow... tyle ze totalnie nie masz wplywu na zachowanie samochodu w naglych wypadkach wtedy... np. kiedys przez to gowienko zsunalem sie w row :cry: (na szczescie bez jakichkolwiek szkod) - stalo sie tak na mocno zasypanej, waskiej drodze przez pole kiedy zeby utrzymac tor jazdy i predkosc (cale 20kmh) chcialem dodac gazu troszeczke - a wtedy kolega stwierdzil ze wlasnie mamy niebezpieczny poslizg i stwierdzil ze przyhamuje sobie jedno z tylnych kol :shock: wynik znacie...

alien1, poza tym akurat tobie jest ten system bardzo potrzebny, bo masz widze fatalny zwyczaj oszczedzania na oponach:
Cytat:

Napisał alien1
ja kupilem biezniki 110 za sztuke z 2 letnia gwarancja - fakt troche glosnawe ale jazda bez zastrzezeń


Boxik 04-11-07 09:10

ja w swoim miałem i to i to ... i zdecydowanie bardziej korzystna była podgrzewana przednia szyba...
Przez ten TCS to bym sie pare razy zabił......Chcesz szybko opuścic skrzyżowanie i masz na nim troche piasku.. ??Jak nie wyłączysz TCS to samochód zamuli Ci na środku skrzyżowania.. i wtedy ma sie kłopot...
a o zaspach śnieżnych to nie wspomne..

lobuzek 04-11-07 12:59

Podgrzewana przednia szyba. Już po jednej chłodnej nocy błogosławisz że ją masz, dodatkowo w dalszej perspektywie nie masz zrysowanej przedniej szyby, co mnie osobiście strasznie wkurzało w dotychczasowych samochodach. A zazdrosne spojrzenia sąsiadów drapiących swoje szyby...bezcenne.

oskar7 04-11-07 18:36

Podgrzewana przednią szybe możesz kupić już od 650 zł , a TCS nie zainstalujesz.
Podgrzwana szyba dobra jest dla leni :) , ale TCS przydaje sie chocby na zakretach (90* skrzyżówania) i koleinach z wodą, o ruszaniu z miejsca nie wspomne.
wiec zrób tak jak Ja: jedno auto mam z podgrzewana szybą a drugie z TCS :D

Nico 04-11-07 19:40

Dzięki za info. Wobec tego będzie szyba podgrzewana. Nie będę się upierać przy TCS. Myślełem, że koszt montażu podgrzewanej szyby jest wyższy. Czy do każdej foczki można taką szybę zamontować? Czy trzeba dodatkowo montować jakieś przewody?

MisiekT 05-11-07 00:18

Cytat:

Napisał oskar408
Podgrzewana przednią szybe możesz kupić już od 650 zł

Cytat:

Napisał Nico
koszt montażu podgrzewanej szyby jest wyższy

wymiana szyby podgrzewanej a zamontowanie podgrzewanej w miejsce zwyklej do 2 rozne sprawy... trzeba pociagnac wiazki (jak nie ma), wymienic przelacznik w konsoli srodkowej i chyba jeszcze cosik... ale sie da...

AsMfc 05-11-07 08:56

a ja dzisiaj uzylem podgrzewania szyby [palacz] - wstaje rano pacze, a tu bialo na szybie [zimny]
PSTRYK i po poltora minucie (w miedzy czasie silnik sie lekko rozgrzal ) zadowolony jade [palacz]

Socha 11-11-07 14:14

Mam mały problem z przednia podgrzewaną szybą, mianowice podgrzewa mi tylko prawą stornę (od strony pasażera) I druga sprawa to, strasznie wolno nagrzewa się tylna szyba (bagażnik). Gdzie tkwi przyczyna, szczególnie chodzi o przednią szybę.

Pozdr
Socha

big-bosss 13-11-07 21:25

ja mamm fokę od tygodnia i... podczas kilku osratnich przymorzków byłem bardzo zadowolony z pogrzewania. POLECAM tą opcję !!! [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi