Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   TDDI, brak mocy! Max 140... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22072)

yoda 13-05-08 01:05

TDDI, brak mocy! Max 140...
 
Przepraszam, że ponawiam. Pytanie - co z tym zrobić, gdzie leży przyczyna. Po wymianie (regeneracji pompy i naprawie sterownika) FF słabiutka, gaz do dechy i tylko 140 km/h. Kwestia regulacji pompy czy może kąt wyprzedzenia wtrysku (bo takie sugestie też słyszałem). Dzięki z góry za info.

Pabloos 13-05-08 09:39

raczej tak na kompa z nią i niech jakis fachmanik ją poustwaia dobrze .

krisfoc 13-05-08 10:15

Tez kiedys mialem taki objaw. Sprawdz cienka rurke wychodzaca z czujnika MAP
(Czujnik ciśnienia absolutnego w kolektorze ) znajduje sie posrodku przegrody komory silnika u gory. plastykowa rurka wychodzaca z tego czujnika byla peknieta w punkcie przejscia w wezyk gumowy, tez maks mialem 130 km/godz , tak jakby bez turbo jezdzil.

AndrzejJ 14-05-08 00:40

Dwukrotnie miałem regenerację pompy i kilkukrotnie ją 'podłączałem' - w związku z tym mam pewne podejrzenia. Napisz co miałeś robione z pompą, kto robił naprawę (bosch czy inna stacja) i kto ją montował po naprawie...

szeryf_bojano 16-05-08 07:01

to ja mam pytanie...jezeli chcialbym miec delikatnie wyzsze obroty na luzie (stojac na swiatlach wrazenie dlawienia sie) to tez nalezaloby podjechac do boscha ? poradza sobie?

AndrzejJ 16-05-08 07:15

Bosch to nie stacja serwisowa forda. To co Oni mogliby wykonać to sprawdzenie czy pompa wtryskowa jest właściwie wykalibrowana, ale to ostatnia rzecz jaką bym robił. W pierwszej kolejności należałoby chyba podłączyć auto do komputera i sprawdzić czy nie ma jakiś błędów czy uszkodzeń. Wydaje mi się, że to komputer pokładowy odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów. Ja osobiście nigdy nie miałem problemów z niestabilnymi wolnymi obrotami nawet wtedy jak źle ustawiłem pompę wtryskową i były problemy z uruchomieniem silnika - jednak jak zaskoczył (nie miał mocy itp) to wolne obroty były OK.

yoda 16-05-08 11:40

Wcześniej padł mi sterownik. Pompa miała regenerowany sterownik oraz pompa była również regenerowana. Zakładał mi ją fachowiec z pewnością, choć na 100% oczywiście nie mogę za niego ręczyć. Fakt, przewód, ten cienki od czujnika był włożony nie do końca, oraz ten co idzie do filtra powietrza również nie był podłączony wogóle. Podłączyłem ale dalej jest słaby. 130 km/h to max.

AndrzejJ 16-05-08 13:11

Pytałem o te szczegóły ponieważ...
Pompa po wymianie sterownika lub elementów mechanicznych musi przejść kalibrację. Wykonuje się to na specjalnym stanowisku diagnostycznym i na koniec tego procesu jest ona blokowana w położeniu (umownie nazwijmy) ZERO. Jeżeli pompa miała wymianę elementów mechnicznych (teraz lub kiedyś wcześniej) to położenie ZERO może nie być identyczne z położeniem opisywanym z serwisówkach. Jeżeli ktoś o tym nie wie (tak jak ja na początku) to przestawiając przy montowaniu pompy jej położenie do tego opisanego w serwisówce zmienia ustawienie wałka rozrządu (napędzanego z koła pompy wtryskowej). Sama pompa sobie z tym poradzi porównując swoje położenie (ma czujnik) z położeniem wału silnika. Efekt jest taki, że masz przestawiony rozrząd. Oczywiście błąd jest znikomy (kilka stopni) ale wystarczy, aby wyraźnie zmienić moc i pracę silnika.
Mechanik zapominając podłączyć czujniki generalnie się nie popisał i to daje podstawy sądzić, że mógł błędnie zamontować pompę... ale wcale tak nie musi być. Powodów spadku mocy może być kilka - ja piszę tylko o tym bo akurat taki przerobiłem osobiście.

treu 02-06-08 22:55

Moj wujek mial podobne objawy tyle ze w VW passacie max 130, pojechal do mechanika a wczesniej zmieniali mu rozrzad i co sie okazalo nie podłaczyli mu turbiny ;P ale moim zdaniem to ze turbina nie pracuje odrazo powinno sie odczuc.

Piotr_78 03-06-08 08:15

Cytat:

Napisał treu
nie podłączyli mu turbiny

:shock: to ją się w VW podłącza :mrgreen: chyba coś Ci się pomyliło


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi