Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Sterowanie szyby pasażera działa odwrotnie ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26638)

bolaczek 08-04-09 00:34

[FFI] Sterowanie szyby pasażera działa odwrotnie ?
 
Witam,

jestem posiadaczem foczki 02r 3d z 2 elektrycznymi szybami. Do sterowania podnoszeniem i opuszczaniem szyby kierowcy nie mam zastrzeżeń, jednakże sterowanie szybą pasażera zarówno od strony kierowcy i pasażera jest odwrotne [screwy] tzn naciskam w góre jedzie w dol naciskam dol jedzie w gore. Nie mam pojecia co może być przyczyną takiego dzialania. Może ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pzdr

Pabloos 08-04-09 09:57

rozumiem że tak masz od zawsze , a nie że było dobrze a nagle się popierdzieliło :-)
Prawdopodobnie masz zamienione kabelki w module sterującym , IMO powinno załatwić sprawę ich zamiana w miejscu gdzie jest łatwiej się dostać czyli przy przyciskach .
Po prostu zamienic kabelki w kostkach przycisków i będzie git :-)

bolaczek 08-04-09 17:54

a wiesz może czy musze zdejmowac całe boczki żeby dostać się do tych przełączników czy da sie to zrobic bez zdejmowania calego boczka?

Fabinho 08-04-09 18:17

bolaczek, Nie musisz zdejmować całego boczku. Za klamką masz zaślepkę, a za nią śrubę 8)

moons 08-04-09 19:15

Re: Sterowanie szyby pasażera działa odwrotnie ?
 
Cytat:

Napisał bolaczek
Nie mam pojecia co może być przyczyną takiego dzialania. Może ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pzdr

Ja bym raczej przyciski zostawił w spokoju dlatego że jeśli coś miałbyś przy przycisku to któryś by jednak dobrze działał a Ty piszesz że oba przyciski sterują odwrotnie szybą. Sprawdziłbym szybciej co się dzieje we wtyczce do silnika bo to chyba jedyne miejsce gdzie by pasowało zamienienie kabli. Żeby dostać się do silnika musisz zdjąć cały boczek.
Pozdrawiam

bolaczek 27-04-09 15:06

Re: Sterowanie szyby pasażera działa odwrotnie ?
 
Cytat:

Napisał moons
Cytat:

Napisał bolaczek
Nie mam pojecia co może być przyczyną takiego dzialania. Może ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pzdr

Ja bym raczej przyciski zostawił w spokoju dlatego że jeśli coś miałbyś przy przycisku to któryś by jednak dobrze działał a Ty piszesz że oba przyciski sterują odwrotnie szybą. Sprawdziłbym szybciej co się dzieje we wtyczce do silnika bo to chyba jedyne miejsce gdzie by pasowało zamienienie kabli. Żeby dostać się do silnika musisz zdjąć cały boczek.
Pozdrawiam


w sobote zdjalem caly boczek, i o dziwo wtyczki byly wlozone normalnie [screwy] zrobilem tescik z kabelkami tzn polaczylem odwrotnie wtyki idzialalo dobrze :) wiec rozciolem kable i zarobilem tak jak powinno dzialac. co nie zmienia faktu mojego zdziwienia jak to moglo dzialac odwrotnie ? widzialem ze ktos sie juz tam dobieral i wpadlem napomysl ze moze silnik od podnoszenia szyby nie jest oryginalny ale to jedyne co mi przyszlo do glowy dlaczego tak to moglo dzialac. Dzieki wielkie za pomoc [pub2]

Pabloos 27-04-09 15:33

Re: Sterowanie szyby pasażera działa odwrotnie ?
 
Cytat:

Napisał bolaczek
w sobote zdjalem caly boczek, i o dziwo wtyczki byly wlozone normalnie

bo tak jak pisałem zamienione sa przy module :-) nie przy przełączniku :-)
grunt że działa :-)

kasprzak 27-04-09 17:57

Nie masz/miałeś czasem u pasażera odwrotnie założonego przełącznika - wydaje mi się, że da się go odwrotnie włożyć - sprawdź jak masz ikonę podnoszenia szyb, czy tak samo jak u kierowcy. Do góry jest wypełniona (biała), a na dół pusta, z samym konturem.

bolaczek 27-04-09 19:22

Cytat:

Napisał kasprzak
Nie masz/miałeś czasem u pasażera odwrotnie założonego przełącznika - wydaje mi się, że da się go odwrotnie włożyć - sprawdź jak masz ikonę podnoszenia szyb, czy tak samo jak u kierowcy. Do góry jest wypełniona (biała), a na dół pusta, z samym konturem.

przełącznik mialem dobrze bo sprawdzalem jak wygladaja z jednej i drugiej strony... z przełącznikiem nawet sie nie bawilem, tylko odrazu sprawdzilem czy jak zamienie kabelki przy podnosniku szyb to pomoze... i pomogło :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi