Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Centralny zamek zmiana?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52296)

Michalllll 17-09-11 22:18

Centralny zamek zmiana??
 
Witam mam problem z centralnym dodam że nie mam go na pilota niestety
A problem jest taki, że jak otwieram kluczykiem to raz działa na wszystkie drzwi a raz tylko na drzwi kierowcy.
Rozebrałem już kiedyś drzwi kierowcy wyczyściłem i na jakiś czas był spokój,
ale problem powrócił.
Zastanawiam sie wiec co zrobić??
I mysle że chyba kupie jakiś zestaw centralnego zamka z pilotem ??
Co wy na to??
Myslałem nad czymś np, takim:
http://moto.allegro.pl/super-cena-ce...801118951.html
Tylko czy to bedzie pasować ??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

xxxwa 17-09-11 22:50

zapomnij. Temat nie do rozwiązania. Przerabiałem to już stki razy. Do tej pory nie wiem czy to wina lewego zamka czy całej centralki pod schowkiem kierowcy. Temat wałkowany wiele razy.
wada fabryczna i już

Falcon 17-09-11 23:30

Problem wielokrotnie wałkowany i opisany w FAQ.
Natomiast co do dołożenia taniego, fabrycznego centralnego z pilota - milion razy opisywane na forum - szukać!

moons 18-09-11 00:06

I co najważniejsze do rozwiązania i to nawet dosyć łatwo. A ten zamek z linku w żaden sposób nie podejdzie do focusa. To jest do aut które nie mają zamków elektrycznych tylko mechaniczne.
Pozdrawiam

baczek1975 18-09-11 09:17

Każdy centralny jest elektryczny, bywają pneumatyczne, ale też sterowane elektrycznie ;) Ten nada się do Focusa jak i do każdego innego samochodu, tylko trzeba użyć dodatkowych materiałów do zamontowania np. taśmę otworową bo na pewno nie da się zamontować w miejsca fabrycznie przeznaczone na CZ.
Panowie mam pytanie odnośnie fabrycznego. Czy w tylnej klapie w aucie trzydrzwiowym, centralny działa w momencie zamykania/otwierania drzwi? Czy tylko podczas otwierania klapy pilotem? Generalnie chodzi mi o to czy współpracuje z siłownikami drzwi, czy to całkiem oddzielny obwód.
Dzięki

Michalllll 18-09-11 09:50

Cytat:

Napisał moons (Post 616226)
I co najważniejsze do rozwiązania i to nawet dosyć łatwo. A ten zamek z linku w żaden sposób nie podejdzie do focusa. To jest do aut które nie mają zamków elektrycznych tylko mechaniczne.
Pozdrawiam

Skoro do rozwiązania to prosze o jakąś podpowiedz jak sie za to zabrać??
czytałem już kilka tematów o tym ale nic nie rozwiązane.
A co mam zrobić aby dorobić pilota do centralnego??
Wiem że mogę zmienić moduł komfortu ale czy jest jakiś inny sposób??

moons 18-09-11 10:03

@boczek1975, to pokaż mi jak zamontujesz te siłowniki w Focusie. To jest wyłamywanie otwartych drzwi, w focusie są zamki elektryczne więc jeśli już to wystarczy sama jakaś uniwersalna centralka do sterowania zamkami i po kłopocie. Po co wstawiać siłowniki do sterowania zamkami skoro zamki już to mają???
@misiael52, no sorry ale w FAQ jest temat "centralny niby martwy" czy jakoś tak i jest tam wszystko dokładnie opisane a nawet są zdjęcia. Opisany jest sposób czyszczenia zamka jak i wyjęcia czerwonych gumek. Czyszczenia nie polecam a od razu wyjęcie czerwonych gumek.
To samo się tyczy zakładania oryginalnego pilota sam opisywałem to kilkadziesiąt razy na forum, temat o tym ma kilka dobrych stron.
Pozdrawiam

Michalllll 18-09-11 10:11

Wiec temat Centralny - niby martwy ale > jest mi bardzo dobrze znany czyściłem już zamek i pomogło ale na krótko.
A zakładanie orginalnego pilota to o tym wszystko wiem co i jak tylko to mi sie nie opłaca.
Sam kluczyk kosztuje ok 100zł
A czy taka centralka by mogła być ??
http://moto.allegro.pl/sterownik-for...820261467.html
lub
http://moto.allegro.pl/vw-audi-bmw-f...816273359.html

moons 18-09-11 11:24

A w tym temacie o sławnych czerwonych gumkach przeczytałeś?? Bo to jest Twój problem.

Jeden i drugi już lepiej by pasował. Mówisz nie opłaca Ci się? Podejrzewam że te piloty rozsypią się raz dwa, pilotów samych nie kupisz a więc będzie Ciebie czekać kolejny wydatek na nowy centralny. Moim zdaniem lepiej raz a dobrze niż potem męczyć się z chińskim pilotem. Ale co kto woli.
Pozdrawiam

Michalllll 18-09-11 11:28

Ale z rok powinien wytrzymań czyli 2 lata bym miał z głowy.
A czy jest jakiś problem z podłączeniem??
A te czerwone gumki to jak z nimi ?? Co trzeba z nimi zrobić??

---------- Post dodany o 11:28 ---------- Poprzedni post był z 11:27 ----------

Bo na orginalny pilott to wychodzi z 150 za pilot do tego dociecie grota+moduł komfortu

Falcon 18-09-11 12:27

Ale czy ty nie umiesz czytać?[boshe] Tam jest wszystko napisane co trzeba zrobić z tymi czerwonymi gumkami...
Co do oryginalnego centralnego z pilota to mnie wszystko razem wyniosło 160pln. Moduł 50pln, pilot jakies 80pln, docięcie klucza 30pln, montaż i programowanie pilota oraz immo sam. Z tym, że aby zaprogramować immo musisz mieć dwa klucze, którymi jestes w stanie odpalić samochód.

Michalllll 18-09-11 14:17

Czytać umiem
---------- Post dodany o 14:17 ---------- Poprzedni post był z 14:13 ----------

[/COLOR]musze to poważnie przeanalizować
A tą gumke to tylko z jednego zamka ??
tego co sie zacina tak??

Falcon 18-09-11 14:36

Zapominiałem dodać...jeszcze surowy grot w ASO 12pln zdaje się ;-)

Michalllll 18-09-11 15:22

Znalazłem na alledrogo ::
Pilot - 50 zł +wysyłka=63zł
Grot 17,99 Z wysyłką
moduł komfortu 39+20=59zł
Razem 140zł plus docięcie grota

Falcon 18-09-11 20:29

No widzisz - jak chcesz to potrafisz :D więc po co pakować się w jakieś chińskie badziewia ;-)

Michalllll 18-09-11 20:33

teraz tylko kase odłożyć i kupić
a przy okazji od czego jest ta druga wtyczka w module z białą naklejka??
Kiedyś czytałem to ale nie pamiętam.

Falcon 18-09-11 20:37

Od sygnalizacji kierunków, że auto właśnie się zamknęło.

Michalllll 18-09-11 20:45

A faktycznie bo sprawdzałem i wiązke do tego mam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi