Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Odbiór Foki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8029)

Friend 04-01-06 10:52

Odbiór Foki
 
Witam

No i stało się... jutro jadę odbierać z ASO w Gliwicach swoje wymarzone autko, mam nadzieje załatwić wszystkie sprawy w minimum 2 dni i w piątek/sobote mieć ja już w garażu.
Trochę jestem wkurzony na City-Car, gdyż foka stoi juz u nich od 3 tygodni, a oni nawet nie pomyśleli żeby mnie o tym powiadomić. I gdybym przypadkiem nie zadzwonił pewnie czekałbym jeszcze 2 tygodnie na wyznaczony w zamówieniu dzień odbioru....

Ale do rzeczy..powiedzcie mi na co zwrócić uwage przy odbieraniu foki, co powinno byc w standardowym wyposażeniu (mam na mysli jakieś podstawowe narzędzia, trójkąty ostrzegawcze itd.), na co nie dac sie naciągnąć dealerowi - czy warto u nich kupic opony zimowe (proponowali mi jakies Daytony), alufelgi, chlapacze, zestaw do montażu radia (antena, prezejściówka ISO, ramka) - odbieram foke bez audio.
Dodam, że za montaż chlapaczy x4 i anteny wołają 500 zł.

Jako, że to TDCi więc chyba sie zdecyduję na dodatkowa gwarancję, chyba warto?

driver 04-01-06 11:53

"Ale do rzeczy..powiedzcie mi na co zwrócić uwage przy odbieraniu foki, co powinno byc w standardowym wyposażeniu (mam na mysli jakieś podstawowe narzędzia, trójkąty ostrzegawcze itd.), na co nie dac sie naciągnąć dealerowi - czy warto u nich kupic opony zimowe (proponowali mi jakies Daytony), alufelgi, chlapacze, zestaw do montażu radia (antena, prezejściówka ISO, ramka) - odbieram foke bez audio.
Dodam, że za montaż chlapaczy x4 i anteny wołają 500 zł. "

Co do Twoich pytań to:

- co powinno być w standardzie to różno kolorowo bywa.Niektórzy dilerzy dają wszystko za free a niektórzy każą płacić za byle co np.popielniczka.
Jeśli masz dobrze gadane to powinieneś na nich "wymusić" za free koło zapasowe,popielniczke,gaśnice,antenę itp.
Zresztą jeśli kupujesz fokę za wyższą kasę a widzę,że silniczek foczki będziesz miał jeden z droższych i fokę też to powinni sami CI dać za free to co wymieniłem,ale jeśli nei dają to nawijaj im i niech dawają bez szemrania.
Co do opon zależy jaką cenę Ci rzucą,ale znając Aso to pewnie kosmiczną.Porządne zimówki możesz kupić już za 250-280zl/sztukę a ile w Aso się będą cenić to już sam musisz spytać.
Nie napisałeś jaki model foczki będziesz brał,ale nawet już w Fx'ach powinni dać antenę za free z montażem i głośniki.
Za przejściówkę i ramkę jeśli chcą Ci sprzedać za duża kasę to zrezygnuj.KUpisz w sklepei o wiele tańsze to samo tyczy się z chlapaczami.Przejrzyj forum i poszukaj o chlapkach a zobaczysz,że samemu możesz zamontować do 300zł.

"Jako, że to TDCi więc chyba sie zdecyduję na dodatkowa gwarancję, chyba warto?"

No napewno warto wziąść dodatkową gwarancję tym bardziej,że po jakimś czasie(nie wiem czy 1 miesiać czy więcej) cena wykupu dodatkowej gwarancji zrośnie o kilka stówek.

"Trochę jestem wkurzony na City-Car, gdyż foka stoi juz u nich od 3 tygodni, a oni nawet nie pomyśleli żeby mnie o tym powiadomić. I gdybym przypadkiem nie zadzwonił pewnie czekałbym jeszcze 2 tygodnie na wyznaczony w zamówieniu dzień odbioru.... "

Jeśli tak Cię potraktowali to widocznie im niezależy na klienice i sobie robią jak chcą.Zresztą było o nich trochę na forum i z tego co sobi przypominam to dużo narzekań było w ich kierunku.

Ps.Jednak pamiętyaj;walcz o swoje i niech dziady dawają za free to wyposażenie co wymieniłem i nawet niech dorzucą siakiś komplet do pielęgnacji foki.
Jak wrócisz już foczką do domu to napisz co i jak i może wrzuć forki na forum:)

Tak więc niech kółeczka się kręcą w new foczce:)

4tun 04-01-06 12:05

ja odbierałem w CC ( kiepska firma) fokę to miałem przeciętą oponę w kole zapasowym - oczywiście zauważyłem to za późno i z reklamacji [ass] - jak widać mało kto ogląda koło zapasowe przy odbiorze nowego auta - zwróć na to uwagę.

grzehoo 04-01-06 12:09

Cytat:

Napisał Friend
Trochę jestem wkurzony na City-Car, gdyż foka stoi juz u nich od 3 tygodni, a oni nawet nie pomyśleli żeby mnie o tym powiadomić. I gdybym przypadkiem nie zadzwonił pewnie czekałbym jeszcze 2 tygodnie na wyznaczony w zamówieniu dzień odbioru....

miałem podobnie z odbiorem mojej. widać taka polityka niektórych ASO.

Cytat:

Napisał Friend
czy warto u nich kupic opony zimowe (proponowali mi jakies Daytony)

ja kupiłem u nich właśnie Daytony DW500 bodajże, podczas akcji zima dwa lata temu. Opony całkiem niezłe - cena w ASO podczas tej akcji też była konkurencyjna.

Cytat:

Napisał Friend
alufelgi

ojciec jak kupował C-Maxa, to kupił od ASO alufelgi 16" z zimówkami i wyszło mu to coś koło 3500 zł, więc chyba nie tak strasznie drogo.

Lukaszeczek 04-01-06 12:14

Re: Odbiór Foki
 
Cytat:

Napisał Friend
Trochę jestem wkurzony na City-Car, gdyż foka stoi juz u nich od 3 tygodni, a oni nawet nie pomyśleli żeby mnie o tym powiadomić. I gdybym przypadkiem nie zadzwonił pewnie czekałbym jeszcze 2 tygodnie na wyznaczony w zamówieniu dzień odbioru....

Swego czasu jak odbierałem seicentusia, to miałem podobnie - auto stało pod domem od kilku dni, a oni wysłali mi dopiero zawiadomienie, że auto do odbioru. Ogólnie świadczy to tylko o tym, że salon ma cię w [ass]

Cytat:

Napisał Friend
... czy warto u nich kupic opony zimowe (proponowali mi jakies Daytony), alufelgi, chlapacze, zestaw do montażu radia (antena, prezejściówka ISO, ramka) - odbieram foke bez audio.

Powiem ci tak - jak nie wynegocjowałeś niczego przy zamawianiu auta, to możesz zapomnieć, że teraz ich zgwałcisz na dywaniki welurowe choćby. Ja kupując swego czasu thalijkę wynegocjowałem - alarm, dywaniki, listwy progowe ochronne, i jeszcze jakieś tam duperele - w sumie przy wartości auta 38k wartość wynegocjowanych dupereli była okołó 1.5k.
Tydzień później coś załatwiałem w salonie, i na moich oczach (uszach) baba wynegocjowała na nowej megance II (wartość auta 56k czy coś koło tego) alarm i lakier metalik - wartośc około 2.8k. Także ty kupując taką bryczkę powinieneś uzyskać naprawdę niezłe upusty przekładajace się na dodatkowy osprzęt.
Co do opon, to dwa lata temu kupowałe DaytonDW500 w serwisie gumiarskim za 200pln za sztukę (całość z montażem 800pln) - oponki całkiem, całkiem jak na tę cenę - rozmiar był 175/65R14 - podobno te ceny się utrzymują.

Cytat:

Napisał Friend
Jako, że to TDCi więc chyba sie zdecyduję na dodatkowa gwarancję, chyba warto?

Warto najpierw zapoznać się z warunkami przedłużonej gwarancji, bo nie wszystko ona obejmuje, a na pewno nie jest tak "pełna" jak ta podstawowa (przynajmniej tak było w przypadku fiata i renault) - co do forda Polska nie wiem, bo moja foka jeździ za kanałem, więc warunki troszkę inne, a 3 letnia gwarancja na fokę I i teraz II dawana jest w standardzie. W każdym bądź razie spróbuj ponegocjować, może wymęczysz taką gwarancję w ramach upustu [hehe]

Friend 04-01-06 14:21

Dzieki za wszelkie uwagi...

Foka to wersja 2.0 TDCi 5d fx silver - bez dodatkowego wyposażenia :(

Opony zimowe Daytona oferowali mi po ok. 350 zł/sztuka wiec chyba je wezme..

Co do innych akcesoriów to w cenie autka mam zapisane tylko: autoalarm i dywaniki :?

Na inne gadzety, może poza anteną (ta radzili mi zakupic w ASO) chyba sie nie zdecyduje - dzisiaj juz kupilem ramke + przejscie ISO do radia, a całość instalacji dam do montażu firmie car-audio.

Tak jak mi radzicie na pewno sprawdze zawartość bagaznika - dojazdówke itd..

Jak tylko będe miał fokę pod domem zapodam jakies fotki ..

driver 04-01-06 14:58

"Opony zimowe Daytona oferowali mi po ok. 350 zł/sztuka wiec chyba je wezme.. "

jak dla mnie drogo.Na www.opony.com.pl do 300zl/sztuke kupisz juz super zimówki z firm:Dunlop,Nokian,Goodyear itp.
Luknij jesio tutaj jeszcze:http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=5585
Wybór należy do Ciebie.

Rasta 04-01-06 17:56

Jeśli idziesz założyć audio do firmy CA to niepotrzebie kupowałeś ramkę i kabel - w każdej porządnej firmie CA mają tego na tony.

Co się tyczy opon to polecam http://www.autodomena.pl/
Jak kupisz w salonie to jesteś o...ł:)

szy 04-01-06 18:10

Cytat:

Napisał Friend
Opony zimowe Daytona oferowali mi po ok. 350 zł/sztuka wiec chyba je wezme

To już tańsze są, niby najlepsze tej zimy, Goodyear UG7.

Cytat:

Napisał Rasta
Jak kupisz w salonie to jesteś o...ł

Nie do końca. Dwóch czy trzech nas kupowało komplety
- felgi stalowe + UG7 - właśnie w ASO. I dostając
montaż gratis oraz kupując felgi taniej niż w Sieci,
całośc wychodziła nieznacznie drożej niż na opony.com.

Szy.

Friend 04-01-06 18:12

Jeśli idziesz założyć audio do firmy CA to niepotrzebie kupowałeś ramkę i kabel - w każdej porządnej firmie CA mają tego na tony.

Ale ja własnie kupiłem je w sklepie CA, w Opolu...

Rasta 04-01-06 18:22

Cytat:

Napisał Rasta
Jak kupisz w salonie to jesteś o...ł

Nie do końca. Dwóch czy trzech nas kupowało komplety
- felgi stalowe + UG7 - właśnie w ASO. I dostając
montaż gratis oraz kupując felgi taniej niż w Sieci,
całośc wychodziła nieznacznie drożej niż na opony.com.

Szy.[/quote]


No nie wiem, na autodomenie:
- felga 160 pln
- UG7 299 pln
- montaż góra 80 pln


Ale i tak da się taniej.

A w fordzie chcą 350 pln za Dayton, którą można mieć taniej o 150 pln

Cytat:

Ale ja własnie kupiłem je w sklepie CA, w Opolu...
No ale jakbyś kupił tam gdzie będziesz instalował to było by jeszcze tanie - to chyba oczwiste:)

Ps. nie znam sklepów CA - jedynie firmy instalatorskie. W tej, z której usług korzystałem np. każde radio można kupić ok. 100 pln taniej niż na Allegro nie mówiąć już o sklepach.

szy 04-01-06 19:11

Cytat:

Napisał Rasta
No nie wiem, na autodomenie:
- felga 160 pln
- UG7 299 pln
- montaż góra 80 pln

A my, jeśli pamiętam dobrze, a nie muszę ;], płaciliśmy:
- felga - 150,
- UG7 - 330,
- montaż - 0.

Szy.

grzehoo 04-01-06 19:13

Szy wygrał! [hura] [jupi]
sorry za spam. można do kosza

Rasta 04-01-06 19:21

Cytat:

Napisał grzehoo
Szy wygrał! [hura] [jupi]
sorry za spam. można do kosza

Nie nie ja wygrałem o 4 pln :D [helm] [palacz]

Ale oczywiście jeżeli koledze Friend zaproponują takie ceny jak koledze Szy to ja bym się nie pi... w zakupy internetowe.

Ps. Mam nadzieję, że kolega Friend napisze nam jak było w salonie F

Friend 04-01-06 20:31

Cytat:

Napisał szy
A my, jeśli pamiętam dobrze, a nie muszę ;], płaciliśmy:
- felga - 150,
- UG7 - 330,
- montaż - 0.

Cytat:

Napisał Rasta
No nie wiem, na autodomenie:
- felga 160 pln
- UG7 299 pln
- montaż góra 80 pln

Takich cen za kapcie 205/55/16 nawet Daytona to na pewno nie dostane ani w ASO ani w sieci... to 350 zł było właśnie za opone w tym rozmiarze, tak mnie zapewniał sprzedawca w CC.

Ehhh..jutro się wszystko wyjaśni, o czym poinformuje oczywiście wszystkich zainteresowanych na forum

szy 04-01-06 21:38

Przyjacielu, a nie lepiej na zimę zwęzić kółeczko?
Tak, ceny o których pisałem to 195/65/15.

Szy.

Friend 04-01-06 22:24

Cytat:

Napisał szy
to 195/65/15

Racja, tez nad tym myslalem ale na foce mam juz w standardzie :) stalowe felgi 16" - ktorych chce uzywac wlasnie w zimie, a z zimówek - najwięcej i najtaniej jest niestety z rozmiaru 205/55...

Latem kupuje aluminiowe felgi 16"

grzehoo 04-01-06 22:29

Cytat:

Napisał Friend
a z zimówek - najwięcej i najtaniej jest niestety z rozmiaru 205/55

poważnie? :shock:

przecież na takich kapciach chyba ciężko raczej w zimie się jeździ... :roll:

KP 04-01-06 22:59

Cytat:

Napisał szy
Przyjacielu, a nie lepiej na zimę zwęzić kółeczko?
Tak, ceny o których pisałem to 195/65/15.

Cytat:

Napisał Friend
Racja, tez nad tym myslalem ale na foce mam juz w standardzie stalowe felgi 16" - ktorych chce uzywac wlasnie w zimie, a z zimówek - najwięcej i najtaniej jest niestety z rozmiaru 205/55...

i niestety mniejszych czyli 15 nie zalozysz, FFII z silnikiem 2,0 niezaleznie od tego czy benzyna czy diesel ma z przodu wieksze tarcze niz z mniejszymi silnikami, juz to przerabiałem i musiałem kupic zimówki w takim samym rozmiarze jak letnie - 205/55/16

Friend 05-01-06 20:37

Uffff...dopiero wróciłem z CC niestey bez foki, a kursowałem między Opolem a Gliwicami 2 razy...szkoda gadać.

Oponki kupiłem w salonie po 330 zł z wyważeniem itd : Kleber KRISALP w rozmiarze jak pisałem wyżej.
Oprocz tego kupiłem antenę z gniazdem ok. 85 zł, chalpacze 230 zł (z montażem) i to chyba tyle....

Rano czeka mnie rejestracja w WK, a potem ostatnia mam nadzieję podróż do Gliwic i powrót nowym autkiem autostrada do domku :)

GiK 06-01-06 10:41

To już paru NAS sie uzbierało z tym zaje.... motorem jeżeli będziesz miał jakies pytania zapraszam ja juz jestem po 1 przeglądzie. Jeżeli chodzi o antenę + dywaniki itp. to powinienieś ich pożądnie opierdolić (bez cenzury przepraszam) bo to już jest chamstwo do [zimny] ja dopłaciłem za listwy progowe cenę fakturową wyjeżdzając z salonu.

Friend 06-01-06 21:39

To już ostatni rodział odbioru foczki...
Byłem w salonie CC ok. 18.00 po ok. 1h i 15 minutach wyjechałem czerwonym focusem :D
Ogólnie.... jestem zadowolony co prawda zapłaciłem za dodatki które wcześniej wybrałem, ale nie policzyli mi za montaż, a foczka była wypucowana i czekała na mnie jak tylko przyjechałem.
Bardzo miło mnie zaskoczył fakt, że w mojej wersji fx silver jest komputer pokładowy :shock:
Niestety po 130km drogi powrotnej - stwierdzam to z cała odpowiedzialnością - NIE UMIEM JEŹDZIĆ DIESLEM [banghead]
Cóż na naukę nigdy nie jest za późno...Czy wam się też to zdarza, że przy zmianie biegu z 5 na 6 wskakuje 4....mi tak się "udało" z 3-4 razy :(
Bliższe wrażenia z jazdy i fotki autka już wkrótce, w innym dziale...

KP 07-01-06 11:03

Cytat:

Napisał GiK
To już paru NAS sie uzbierało z tym zaje.... motorem

:mrgreen: :mrgreen: nooo fajnie ze 2 litry szkoda tylko ze nie benzynka :P :P

Cytat:

Napisał Friend
To już ostatni rodział odbioru foczki...

gratulacje niech sie kóleczka kręcą i paliwko tanieje

pzdr
kp

GiK 07-01-06 11:51

Cytat:

Napisał Friend
Cóż na naukę nigdy nie jest za późno...Czy wam się też to zdarza, że przy zmianie biegu z 5 na 6 wskakuje 4....mi tak się "udało" z 3-4 razy Sad


Przykro mi, ale nie ja nawet się zastanawiałem czy sie da :P

szy 07-01-06 11:51

Cytat:

Napisał Friend
wyjechałem czerwonym focusem

E, niemożliwe. Uwierzymy jak zobaczymy fotki... :>

Szerokiej drogi :]

Szy.

grzehoo 07-01-06 12:03

Cytat:

Napisał Friend
Niestety po 130km drogi powrotnej - stwierdzam to z cała odpowiedzialnością - NIE UMIEM JEŹDZIĆ DIESLEM

no trzeba się trochu przyzwyczaić. Polecam pamiętać o docieraniu auta (to na początek) i pewnych żelaznych zasadach dotyczących użytkowania turbodiesli (to na całe życie diesla :))

pozdro i powodzenia!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi