Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Nie załącza się ogrzewanie tylnej szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53730)

Piotruś-Pan 28-11-11 22:26

Nie załącza się ogrzewanie tylnej szyby
 
Witam mam taki problem jak chce włączyć grzanie tylnej szyby to tak jakby mi coś ją wybijało i słychać tykanie w przekaźnikach w kabinie. Nie wiem czy wina leży w przekaźniku czy jest gdzieś jakieś zwarcie

holo 28-11-11 22:38

Może przekaźnik nie trzyma. Spróbuj odłączyć samą grzałkę na klapie i zobacz co będzie się działo wtedy. Zwarcie powodowałoby wywalenie bezpiecznika.

Piotruś-Pan 29-11-11 17:16

aa no widzisz nie pomyślałem nawet. Jutro sprawdzę, a nie wiesz ile taki przekaźnik by kosztował i gdzie to szukać?

sqrag 05-12-11 21:09

witaj
tez kiedyś miałem taki problem przy wciskaniu przycisku grzania szyby słychać było dźwięk tak jakby wybijanego bezpiecznika. Pomogła wymiana bezpiecznika ( na oznaczeniu bodajże książka z wykrzyknikiem ale już nie pamiętam )

Piotruś-Pan 07-12-11 18:08

dzięki sprawdzę jak czas znajdę bo niestety wstaje do pracy to ciemno i jak wracam to samo:(

radziu0186 20-03-13 14:16

Witam!

Odgrzeje trochę temat.

Od pewnego czasu słabo mi działało ogrzewanie tylnej szyby ( długo się nagrzewała) i teraz już wcale nie grzeje. Bezpiecznik cały, prąd sprawdzony na przewodzie w klapie jest, masa też jest, ma przejście a nie grzeje.

Czy to może mieć winę jakiś przekaźnik?

Teoretycznie działa wszystko poprawnie a nie grzeje.

premko 17-01-14 16:57

Cytat:

Napisał radziu0186 (Post 845628)
Witam!

Odgrzeje trochę temat.

Od pewnego czasu słabo mi działało ogrzewanie tylnej szyby ( długo się nagrzewała) i teraz już wcale nie grzeje. Bezpiecznik cały, prąd sprawdzony na przewodzie w klapie jest, masa też jest, ma przejście a nie grzeje.

Czy to może mieć winę jakiś przekaźnik?

Teoretycznie działa wszystko poprawnie a nie grzeje.


Mam dokładnie ten sam problem, udało Ci się zdiagnozować usterkę ?

holo 17-01-14 17:03

Ja mam co prawda MK2, ale miałem coś podobnego, że szyba przestała grzać. Okazało się, że wysuwała się wtyczka od grzania pod plastikami. Potem się upaliła, bo płynął duży prąd.

W kwestii prądu - on może płynąć, pod warunkiem, że obwód jest zamknięty o posiada jakąś rezystancję. Być, to może napięcie. Podsumowując zatem, sprawdzić należy rezystancję odbiornika czyli grzałki. Pomierzyć napięcie dochodzące do szyby. Jeśli te dwie wartości będą ok, to nastąpi przepływ prądu i szyba będzie grzała.

premko 17-01-14 20:02

Cytat:

Napisał holo (Post 942666)
Ja mam co prawda MK2, ale miałem coś podobnego, że szyba przestała grzać. Okazało się, że wysuwała się wtyczka od grzania pod plastikami. Potem się upaliła, bo płynął duży prąd.

W kwestii prądu - on może płynąć, pod warunkiem, że obwód jest zamknięty o posiada jakąś rezystancję. Być, to może napięcie. Podsumowując zatem, sprawdzić należy rezystancję odbiornika czyli grzałki. Pomierzyć napięcie dochodzące do szyby. Jeśli te dwie wartości będą ok, to nastąpi przepływ prądu i szyba będzie grzała.

Przed chwilką wróciłem z garażu. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK. Rozebrałem plastiki z tyłu na klapie i wtyczka też jest OK. Sprawdziłem obwód szyby też nie ma żadnej przerwy. Niestety we wtyczce zasilającej w ogrzewanie tylną szybę nie ma napięcie. Rozebrałem skrzynkę z bezpiecznikami i sprawdziłem przekaźniki - prąd na kablu do zasilania ogrzewania szyb i lusterek za skrzynką z bezpiecznikami jest. . Co ciekawe po włączeniu ogrzewania tylnej szyby grzeją lusterka ale szyba niestety nie.
Brakuje mi już pomysłu, ogrzewanie szyby padło nagle, w aucie nikt nie grzebał nikt nic nie rozbierał.
Zastanawiam się, gdzie się rozgałęzia zasilanie pomiędzy lusterkami a tylną szybą ?


-----------------------
Usterka usunięta, winnym okazał się uszkodzony kabel na łączeniu klapy z karoserią, po wymianie wszystko śmiga :)

holo 21-01-14 10:55

No ja bym w takim wypadku prześwietlił miejsce gdzie wiązka z auta wchodzi do klapy.

sebolpittbull 08-01-16 11:05

Odgrzeje kotleta

Miałem przepalony bezpiecznik od grzania szyby . Naturalnie go wymieniłem. Po włorzeniu nowego naturalnie szyba grzeje sle też załancza się tylna wycieraczka w trybie ciągłym . I tu pytanie o co tu chodzi? Co sprawdzić najpierw?

SENTINEL26 08-01-16 11:20

Cytat:

Napisał sebolpittbull (Post 1104424)
Odgrzeje kotleta

Miałem przepalony bezpiecznik od grzania szyby . Naturalnie go wymieniłem. Po włorzeniu nowego naturalnie szyba grzeje sle też załancza się tylna wycieraczka w trybie ciągłym . I tu pytanie o co tu chodzi? Co sprawdzić najpierw?

Ja bym obstawiał, że poprzednim razem ktoś wstawił za duży bezpiecznik który nie zadziałał w porę przez co kabel od szyby gdzieś się przetopił i połączył razem z przewodem od wycieraczki. ja bym prześwietlił skrzynkę bezpieczników na początek, czy jest przejście pomiędzy bezpiecznikiem od wycieraczki i bezpiecznikiem od szyby, jeśli jest poszukałbym wtedy zwarcia w gumowych łącznikach klapy z karoserią

sebolpittbull 08-01-16 11:33

Teraz zaobserwowałem że gdy włorzyłem nowy bezpiecznik to wycieraczki nie włacze z manetki w trybie przerywanym. Tylko załanczajac podgrzewanie szyby ,i grzeje i chodzi wycieraczka

Seboludek 08-01-16 13:01

Na 99% obstawiam, że w przejsciu przewodów między klapą a karoserią pękła izolacja na przewodach i dochodzi do zwarcia. O ile banalnie proste w zlokalizowaniu, to troche kłopotliwe w naprawie :)

kanti1983 08-01-16 18:46

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 1104458)
Na 99% obstawiam, że w przejsciu przewodów między klapą a karoserią pękła izolacja na przewodach i dochodzi do zwarcia. O ile banalnie proste w zlokalizowaniu, to troche kłopotliwe w naprawie :)

miałem tak samo, w wiązce do klapy na zgięciu izolacja z dwóch kabli się przecięła i jeden kabel się całkiem rozciął, wszystkie były bardzo sztywne. Zaizolowałem i zlutowałem gdzie trzeba było.

Ja to zlokalizowałem "przy okazji" bo u mnie problemem było brak spryskiwacza tylnej szyby, pękła rurka na tym nieszczęsnym zgięciu i płyn mi leciał do środka na półkę. Także zrobiłem dwa za jednym razem.

Dodam że dostęp jest mocno utrudniony to tego przepustu kablowego, i nie ma zapasu kabli, musiałem zrobić "sztukówkę"

Martins 11-08-17 21:44

Mój problem jest taki że nie grzeją wszystkie pręciki. Część szyby jest ogrzewana. Pytanie od czego powinienem zacząć szukanie usterki?

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi