Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] Chip Tuning w silniku (wirus) 1.0 TB EcoBoost (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=69412)

KrisSz 14-04-14 09:28

Ciekawe ile kosztuje nowy silnik i przekładka wybuchniętego.... Ale wynik zacny....:-D

dominiksoul 14-04-14 10:06

a Pumaspeed sprzedaje "zestaw naprawczy" na 167KM do tego silnika za prawie 2500 ojro :) zastanawiam się ile można by było jeszcze wyciągnąć na gratach Pumaspeed i z programem Heko z tego silnika :)

drake 14-04-14 12:38

Cytat:

Napisał dominiksoul (Post 972200)
a Pumaspeed sprzedaje "zestaw naprawczy" na 167KM do tego silnika za prawie 2500 ojro :) zastanawiam się ile można by było jeszcze wyciągnąć na gratach Pumaspeed i z programem Heko z tego silnika :)

Obciążenia mechaniczne wzrastają kolosalnie, kolego to jest 160 koni z litra i silnik przeznaczony do pyrkania, a nie jazdy wyczynowej, miej to na uwadzę. Prędzej czy później coś może nie wytrzymać, a rzeczy które mogą nie wytrzymać jest wbrew pozorom mnóstwo, warto więc poczekać na recenzje ludzi którzy przelecą na chipie te 70-100 kkm.

Atlis 14-04-14 13:00

nowy silnik na allegro kupisz za 3 koła jak klęknie... :p przecież nikt nie będzie jeżdżił tym autem cały czas 10/10. a skoro seryjny wytrzymuje 200KM z litra, to raczej jeszcze ma rezerwę. z resztą jest żeliwny, to musi coś wytrzymać. ;)

MisiekT 14-04-14 13:15

bla bla...
1.6 100KM potrafilo padal po 100tys. tak samo - wszystko zalezy od sposobu eksploatacji...

a na ecoboosty jakoś psioczą glownie posiadacze archaicznych konstrukcji... poza tym silnik jest na rynku nie od wczoraj - wrzucil ktos na forum przypadek walnietego motoru? albo innej powaznej usterki? male przebiegi to zaden argument, bo juz w samej Polsce sa pewnie tysiace sluzbowek z przebiegami powyzej 100 i 200tys.

gatuso_18 14-04-14 13:25

To naprawde jestem pelen podziwu dla Ford. Pamietam jak moj dawny koordynator chwalil skode z 1.2 TSI. Ze nie szybszego na trasie od niego, gdzie zapytalem ile koni posiada to dumnie glosil ze 85 lecz obrotomierz sie ciagle zamyka na czerwonym polu :D... Na szczescie odszedlem z tamtej firmy a z tego co mi wiadomo On rowniez nie pracuj tam :)

Wracajac do sedna , co oni zrobili z tym litrowym silnikiem ze tyle koni mozna wyciagnac z niego :D

KrisSz 14-04-14 13:26

Ja tam nie psioczę. Wynik mi się podoba i jestem pod wrażeniem. Tylko zastanawiam się nad tzw "mitygacją ryzyka" czyli co będzie jak silnik zrobi "kaboom". Po mojemu ten silnik nie dojedzie do 100K KM po takim tuningu. Ale mogę się mylić ;-)

gatuso_18 14-04-14 13:38

Tutaj masz opis :)

MAŁY, ALE TRWAŁY

Mniejsza pojemność skokowa i mniej cylindrów sprawiają, że silnik - taki jak w testowanym Focusie - charakteryzuje się mniejszymi oporami wewnętrznymi. Dzięki temu potrafi wyprodukować więcej energii, wykorzystywanej do napędu samochodu i mniej energii traci "po drodze". Pomaga mu w tym również zaawansowana technika. Mały silnik dostaje do pary turbosprężarkę i, teraz już prawie zawsze, bezpośredni wtrysk paliwa oraz zmienne fazy rozrządu. By silniki mogły być lekkie, stosuje się w nich cieńsze ścianki bloków i głowic, niższe tłoki i mniejsze średnice czopów wału korbowego oraz sworzni. Mimo tych oszczędności na materiale, zakładana trwałość nowoczesnych jednostek wynosi 350 tys. km przebiegu (dawniej było to 600 tys. km). O blisko połowę zmniejszona żywotność silnika i tak przewyższa zakładany czas życia samochodu, który wcześniej trafi na złom niż zużyciu ulegnie w nim silnik - do jego ewentualnego zużycia, przy przebiegu 15 tys. km rocznie, potrzeba aż 23 lat. Bardziej niż kiedyś żywotność silników zależy teraz od sposobu eksploatacji, której ważnymi elementami są jakość używanego paliwa i oleju silnikowego (stabilna lepkość). W najnowszej generacji silników nie ma już potrzeby "schłodzenia" turbosprężarki. Kwestię tę załatwia elektryczna pompa oleju (smaruje turbinę nawet po wyłączeniu silnika).

Zywotnosc bedzie o wiele nizsza niz w starych silnikach. Nie mniej ford juz sie zastanawia jak sprawic ze silniki beda mialy jeszcze wieksza moc niz to 125 koni ktore oferuja w mocniejszej wersji.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/siln...cniejszy/8dc4g

MisiekT 14-04-14 13:43

dodajcie do tego DUŻO lepsze oprogramowanie, ograniczajace obciażenie w przypadku zblizanie sie do krytycznych wartosci np. temperatury i ogolnie znacznie wiecej czujniczków decydujacych o poprawnej pracy...

a poza tym - kto chcialby jezdzic autem powyzej 200K przebiegu? po co takiego szrota w ogole trzymac?

KrisSz 14-04-14 13:45

To jest materiał marketingowy i może mieć tyle wspólnego z rzeczywistością co ja z "Baletem Balszoj". Dotyczy seryjnych silników a ja pisałem o silniku po wirusie. To co chłopaki zrobili konstrukcyjnie jest dla mnie jasne, natomiast serwisowanie takiego silnika i dostęp do części zamiennych + koszty z tym związane to inna bajka. Jak padnie turbinka albo panewki to wtedy zostaje nowy silnik albo zestaw z Pumaspeed za 2,5 tys euro.

Ja to rozumiem (albo tak mi się wydaje). Co nie zmienia faktu że kierunek w którym zmierza motoryzacja mi się nie podoba.

drake 14-04-14 14:29

tak czy inaczej, życzymy długich przelotów i niezawodności :) materiału wszędzie jest zdjęte, więc czekamy na wyniki jak to będzie po 50-100 kkm na wirusie.

Atlis 14-04-14 15:28

jeżeli nim będzie jeżdził kubica z zamiłowania, to padnie po 10kkm. a jeżeli któs z głową, to spokojnie i te 100kkm zrobi, bo nie każdy stroi auto by pruć 24/7.

siwy05 14-04-14 22:58

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 972266)
dodajcie do tego DUŻO lepsze oprogramowanie, ograniczajace obciażenie w przypadku zblizanie sie do krytycznych wartosci np. temperatury i ogolnie znacznie wiecej czujniczków decydujacych o poprawnej pracy...

a poza tym - kto chcialby jezdzic autem powyzej 200K przebiegu? po co takiego szrota w ogole trzymac?

[up] a zwłaszcza ktoś, kogo stać na nowe auto. Dajcie ludzie spokój, to już nie czasy, gdzie jednym autem jeździło się po 15 lat.
Mnie by generalnie waliło czy mój nowy Focus MK3 1.0EB przejedzie 200 000km bo na bank bym go już nie miał przy takim przebiegu - niech się martwią kolejni właściciele.
Zresztą ktoś mądry stwierdził kiedyś, że silnik jest częścią eksploatacyjną...

berthold61 15-04-14 10:52

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 972436)
[up] a zwłaszcza ktoś, kogo stać na nowe auto. Dajcie ludzie spokój, to już nie czasy, gdzie jednym autem jeździło się po 15 lat.
Mnie by generalnie waliło czy mój nowy Focus MK3 1.0EB przejedzie 200 000km bo na bank bym go już nie miał przy takim przebiegu - niech się martwią kolejni właściciele.
Zresztą ktoś mądry stwierdził kiedyś, że silnik jest częścią eksploatacyjną...



ale przecież normalny kowalski który siedzi w pracy 8-10 godzin nie jest w stanie robić wielkich przebiegów a raczej 10-15 tys rocznie to po 15-tu latach z auta bedzie tlenek metalu bo rdza go prędzej zeżre niż silnik padnie a firmami co robią 50 tys rocznie bym się nie przejmował to ich problem ale oni po 3-4 latach sprzedają (tylko nie kupować fimówek)!!!!!!!!!!!

MisiekT 15-04-14 11:27

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 972512)
normalny kowalski który siedzi w pracy 8-10 godzin nie jest w stanie robić wielkich przebiegów a raczej 10-15 tys rocznie

taaaak, dalej w to wierz i kupuj potem 12-letnie auta z przebiegiem 120tys. :)

jakos u mnie bez specjalnego podrozowania wychodzi 25-30tys rocznie, a do pracy raptem 20km... tu sie pojedzie, tam sie pojedzie - zakupy, rodzina, wypad za miasto i kilometry leca...
a jak ktos naprawde ma male przebiegi to auto bedzie i tak zajechane - albo ciagle krotkie odcinki, albo nieruszane po kilka dni na parkingu i jezdzone tylko w weekend

holo 15-04-14 12:01

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 972523)
normalny kowalski który siedzi w pracy 8-10 godzin

To skąd te tłumy w marketach w godzinach, w których normalny kowalski powinien siedzieć w zakładzie pracy?

MisiekT 15-04-14 12:16

zle zacytowales :)

Atlis 15-04-14 13:11

MisiekT - ja tam specjalnie dużo nie jeżdżę i wychodzi mi ~23tys rocznie. Jeżeli bym nie jeżdził na Słowację czy Kołobrzegu +/- raz w miesiącu, to będzie te 15tys km tylko jeżdżenia do pracy, na zakupy itp. Z ludzmi z którymi rozmawiam często ledwo przekraczają 10tys km rocznie. Dla kogoś kto robi takie małe przebiegi jak najbardziej można taki silnik polecić.

GCSheko 15-04-14 13:43

jeżdżę z zasady "dookoła komina"
i w 9 mieś zrobiłem 19tkm
w tym:
Austria 3x = 3000km
Wrocek 2x = 800km
Radom 2x = 800km
Bieszczady = 500km
Pieniny = 500km
hamownia = 1000km

7000km na wyjazdach...czyli 12 000km dookoła komina :D ...strasznie to leci :?

Atlis 15-04-14 13:55

czyli podobnie jak ja, do 25tys km rocznie. moze nie jest to ekstra duzo, ale tez nie malo.

Celestyn 15-04-14 14:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 972523)
jakos u mnie bez specjalnego podrozowania wychodzi 25-30tys rocznie, a do pracy raptem 20km

Nie wszyscy mieszkają w Warszawie czy Krakowie. Ja w Gdańsku, a jeżdzę nie najmniej robie właśnie 15k rocznie. Wcześniej ojciec robił 15-20k rocznie w Słupsku (95k mieszkańców) a było to też jedyne auto w rodzinie. Po 15 latach mamy nalatane 290k. Jak najbardziej możliwe jest 10-15k rocznie, ale fakt ze 1/3 samochodów jest z dużych miast a kolejna 1/3 z firmówek.

Adam Getka 15-04-14 16:17

Tfu....Misiek nie mieszka w Wawie :)


Nie rozumiem tej wyliczanki...kto jeździe więcej ten ma dłuższego?????

GCSheko 15-04-14 16:19

...łooo , tfuuu
:D

MisiekT 15-04-14 16:21

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 972570)
Misiek nie mieszka w Wawie

dokładnie [bigok]
ile z tych Waszych znajomych robiacych ~10K rocznie ma nowe samochody? bo o takich mowimy...

Adam Getka 15-04-14 16:24

1.0 EcoBiust nie jest ulubieńcem firm. Słabo wypada w tabelkach kosztowych, ma dosyć wysokie koszty serwisowania, szczególnie przeglądy okresowe...

GCSheko 15-04-14 16:28

za to pali tyle co diesel :D

Adam Getka 15-04-14 16:40

No nie do końca...jeździłem zastępczakiem mk3 z 1.0T/100KM.
Palił 10 w mieście a dynamika słaba -> Zadowolenie z męczenia zastępczaka...bezcenne

GCSheko 15-04-14 17:28

tjaaa...zastępcze, to dziwne że 15l. nie spalił :smt001

Adam Getka 15-04-14 18:48

Pewnie na autostradzie by i więcej wciągnął

MichalST 16-04-14 00:52

Najsłabszy silnik w gamie paletowej spali tyle samo co średniak. Mały trzeba niestety piłować żeby budę potoczyć. Plus dla małego jak non stop stoimy w korkach - wtedy wychodzą jedyne plusy w spalaniu, jedyne.
Ludzie się po prostu boją pojemności i mocy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi