Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] Chip Tuning w silniku (wirus) 1.0 TB EcoBoost (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=69412)

Falcon 06-06-18 10:58

A jak maja widzieć skoro to nie jest fizycznie zamontowane lecz programowo.

langolier 06-06-18 11:14

Ale są w stanie stwierdzić czy wgrany program jest oryginalny czy modyfikowany ?

GCSheko 06-06-18 13:03

no normalnie, nie widzą, nie mają jak odczytać i sprawdzić, mają tylko możliwość identyfikacji nr. oprogramowania, a to przy chipie pozostaje bez zmian
zrobiłem setki nowych fordów i nigdy nikomu nie zobaczyli
własnym RS-em jeżdżę do ASO na chipie :P

Atlis 06-06-18 16:33

Nic nie zobaczą, na gwarancji nic nie mówić i modlić się by nie wygrali jakąś aktualizację. Po skończeniu gwarancji zwrócić uwagę by niczego nie wgrywali.

kulert 07-06-18 11:41

Dobra to skoro sprawę gwarancji mamy rozstrzygniętą, to teraz pytanie jak się ma chip do eksploatacji podzespołów, szybsze zużycie, możliwe usterki itp? Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma już jakiś czas zawirusowanego EB i podzielić się opinią?

Atlis 07-06-18 12:57

Wirus ma się do zespołów tak jak ty masz się do stylu jazdy. Będziesz pałować, będą się zużywać nawet na seryjnym oprogramowaniu. Oczywiście, że dorzucenie mocy i momentu będzie miało na każdy zespół wpływ, ale pamiętaj, że ty jeździsz autem, które ma w serii nawet 182KM. Strojony 1.0EB ledwo sięga do poziomu seryjnego 1.6EB 150KM. Tak więc czego tu się obawiać?

kulert 07-06-18 13:17

Czytałem różne opinie, a wiadomo chęć zrobienia moda jest ale obawy także pozostają. Najbardziej obawia mnie sprawa gwarancji ale to już wyjaśnione.

Falcon 07-06-18 14:36

Jeżeli Cię to uspokoi to jeżdżę z chipem od 2011 roku, co prawda nie ten silnik, ale poza wymianą sprzęgła, która wynikała z normalnego zużycia nic się z tego powodu nie wysypało.

langolier 07-06-18 14:39

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1193439)
Wirus ma się do zespołów tak jak ty masz się do stylu jazdy. Będziesz pałować, będą się zużywać nawet na seryjnym oprogramowaniu. Oczywiście, że dorzucenie mocy i momentu będzie miało na każdy zespół wpływ, ale pamiętaj, że ty jeździsz autem, które ma w serii nawet 182KM. Strojony 1.0EB ledwo sięga do poziomu seryjnego 1.6EB 150KM. Tak więc czego tu się obawiać?

Że jest inne sprzęgło i chyba bębny z tyłu ?

Atlis 07-06-18 14:40

Bębny z tylu przenoszą moc na koła, o ty faktycznie zapomniałem, przepraszam.

langolier 07-06-18 14:45

Nie przenoszą ale hamują rozpędzone auto. Z jakiegoś powodu Ford zakłada tarcze do EB 125KM a do 100KM - nie.....

Atlis 07-06-18 16:10

Hamują głównie przednie heble, co jest z tyłu ma bardzo małe znaczenie.

langolier 07-06-18 16:59

zgadzam się, serio
... i dlatego Ford jest głupi i zakłada tam przy silniku 1.0 125KM droższe, lepsze hamulce
zgadzasz się ?

tylko powiedz PO CO ? większość użytkowników nawet nie wie, że jest taka różnica

kulert 08-06-18 09:27

Wiesz może i jest głupi zakładając lepsze hamulce na tył ale za to przy chipie podnoszącym moc i moment nie martwisz sie o wyhamowanie potem auta, zawsze jakiś plus dla użytkownika :)

langolier 08-06-18 09:29

eeee tam...
przecież te hamulce z tyłu to właściwie nie działają.... zbędne są... [los2]

kulert 08-06-18 09:40

Ojjj nie są tak zbędne. Jak miałem FF1 to miałem przypadek ostrego hamowania gdzie akurat tył mi nie hamował bo byłem przed wymianą tłoczków, uwierz że jest spora różnica gdzie masz tył sprawny a jak nie.

kulert 15-06-18 20:31

Cały czas nurtowała mnie sprawa chiptunning a gwarancja. Wiadomo obawy utraty przy nowym aucie. Co prawda masę osób zapewnia że po zmianach wcale nie utracie gwarancji ani nic bo ford nie robi o to problemów ale rozmawiając z jednym z poznańskich serwisów oferujących ta modyfikacje usłyszałem że nawet Poznanski serwis Forda odsyła auta do nich na tuning. Zadałem więc pytanie bezpośrednio do Ford Bemo Poznań o możliwość oraz ich podejście do tematu. Poniżej załączam odpowiedź serwisu Ford Bemo.

"Dzień dobry,

Wszelkie modyfikacje są możliwe jeśli są wykonane w ASO i używane zostają w naprawach części sygnowane przez markę FORD. Wszelkie ingerencje poza punktami autoryzowanymi, które wpływają na zmiany oryginalnych parametrów zalecanych przez producenta wpływają na utratę gwarancji. Reasumując jeśli zostanie wgrana mapa silnika przez zewnętrzną firmę równa się to z utratą gwarancji na silnik. Nie współpracujemy też z żadną firmą od chiptuningu.

Pozdrawiam,
"

GCSheko 15-06-18 22:47

bla, bla, blaaaa :D

jacekcrv 15-06-18 23:31

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś od autoryzowanego serwisu? To było akurat do przewidzenia bez pisania mejla :)

kulert 15-06-18 23:34

Właśnie tego się spodziewałem. I chciałem oficjalnej odpowiedzi. Masę osób sprzedaje plotki że serwis gwarancji nie usunie i że nie robią problemów a gwoździa do całości przybiła jedną z bardziej znanych Poznańskich firm tuningowych mówiąc że ford wysyła nawet auta do nich i że nie mam się czego obawiać.

Atlis 16-06-18 09:47

kulert, powiedz, ty lubisz rzeźbić w gównie, prawda? :-)

kulert 16-06-18 10:28

Nazywaj to jak chcesz. Ja to nazywam demontowaniem fakowych plotek które sprzedają najczęściej firmy robiące chipy. Tak jak ten co usłyszałem że współpracują z samym fordem. A jak ci się wpis nie podoba nie musisz komentować.

siwy05 16-06-18 10:32

Nie jestem firmą robiącą chipy, miałem wymieniony silnik na gwarancji...
Nadal plotka?

kulert 16-06-18 11:28

No to jak widać nie jest to zasadą. Może co ASO inne podejście do tematu. Ja się odniosłem tylko do Bemo Poznań.

Falcon 16-06-18 12:46

Kulert - to, co do Ciebie napisało Bemo to stanowisko oficjalne bo innego nie mogą zająć, nieoficjalnie dają auta do takich firm i to jest fakt, a nie jakiś nieprawdziwa informacja jak piszesz. W końcu i tak czipa na gwarancji nie zrobisz więc myślę, że temat wyczerpany i nie ma co drążyć. Oczekiwałeś, że Bemo Ci napisze, że śmiało możesz robić czipa na gwarancji, ba, że oni Ci go zrobią, ale niestety nie będzie Ci to dane. ;-) Decyzja należy do Ciebie, ale miej jaja i zrób to, a szybko zapomnisz o Twoich wątpliwościach co do gwarancji i będziesz się cieszył z jazdy! Jest tu multum ludzi, którym ten fakt nie przeszkadza, którzy jeżdżą z czipem do ASO na przeglądy gwarancyjne i nie mają żadnego problemu, a Ty nadal masz wątpliwości. Zrób ten czip i nie truj [dupablada]. :D

kulert 16-06-18 12:49

Falcon i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Przekonałes 😀

langolier 16-06-18 12:49

Z wątku wynika, że jedynym problemem może być awaria silnika i wgranie przez ASO nowego softu (podmiana "czipa") bo wtedy kasa na niego wydana idzie w piach ?

1bartek 21-06-18 20:02

A w sumie to po co ASO miałoby chipować samochody?

langolier 21-06-18 20:04

Do pokazowych samochodów ?

1bartek 21-06-18 22:18

Czyli oszukują klientów przed zakupem? :/ Chyba niemożliwe UOKiK nie dałby im żyć. Przecież jeśli klienci w trakcie jazd testowych jeździliby samochodami z chipem np 1.0 100 czy 125 zrobione na 160KM albo lepiej 1.5 150KM zrobionymi na 200KM to później po zakupie wracaliby z pyskiem do salonu, krzycząc, że samochód jest zepsuty i nie jedzie :). BTW na chiptuning służbówek nikt by się nie zgodził w firmie, w grę wchodziłaby więc tylko samowola pracowników. Pozostają ewentualnie samochody prywatnie użytkowane przez pracowników. Fury z parku prasowego raczej też odpadają VW w stosunku do Forda zawsze w testach wychodzi jak nieco podrasowany :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi