Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Białe Zegary (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1940)

~Herbi~ 30-03-05 11:20

Białe Zegary
 
Witam wszystkich serdecznie :-)

Od jakiegoś czasu poszukuje na internecie WZORÓW tarcz do focusa...
Znacie może jakieś linki skad moge to sciagnac ?? zeskanowane oryginaly albo jeszcze lepiej - jakis bialy projekcik :-)

Chcialbym sam sie pobawic, a nie chce deski rozbierac, poniewaz znajac moje tempo pracy to przez pol roku bym bez zegarow jedzil hehe

Pozdr! i THX

siwy 30-03-05 15:03

Powinienem miec w domu skan tarcz. A jaki silnik masz?

Trojan 30-03-05 15:42

Ja mam skan zegarow. Daj namiar na priva to Ci przesle.

Trojan 30-03-05 15:54

o kruca fuks - to ja mam skan od 1.8

NeroN 30-03-05 16:04

Cytat:

Napisał Trojan
o kruca fuks - to ja mam skan od 1.8


Ale benzin motor to chyba wszystkie mają to samo[hmm]

-=Seba=- 30-03-05 20:42

Czytam sobie tak czytam i tak thinkam.

Zapewne widzieliście już moje chlapacze. To jest kawałek bardzo wdzięcznego hhhmmm "plastiku"

Zastosowania są różne :
-wyżej wymienione chlapacze
-mama używa jako podkładek w szafkach
-kolega z pracy wyłożył sobie tym dach w starym garażu [notworthy]
itp

Tak przyszło mi do głowy. Z tego co wiem to laserówka ( muszę sprawdzić ) pochłonie dość grubą kartkę.
Z jednej strony pokryłbym "chlapacz" zegarami . Z drugiej strony strzelę gradient biały-czarny-biały. Po wycięciu powinno idealnie pasować.
Mało tego tło pod spodem( gradientowe ) powinno tłumić światło tak jak to robią oryginalne zegary.
Czy ktoś rozważa taką ewentualność?
hmmm

( jest jedno ale , do"tego" mało co się przykleja , ciekawe czy toner da radę. W końcu będzie za szybką i nikt nie będzie się tego czepiał. )

PS. Nie mam szablonów. Może jakieś ciekawe wzory ?
A może na atramentówce w kolorach sróbować :D ( nie mam drukarki :( )

NeroN 30-03-05 23:35

Cytat:

Napisał -=Seba=-
Czytam sobie tak czytam i tak thinkam.

Zapewne widzieliście już moje chlapacze. To jest kawałek bardzo wdzięcznego hhhmmm "plastiku"

Zastosowania są różne :
-wyżej wymienione chlapacze
-mama używa jako podkładek w szafkach
-kolega z pracy wyłożył sobie tym dach w starym garażu [notworthy]
itp

[rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl]

A dałoby radę tym wytłumić bagażnik, bo mi szumi a to widzę takie nie za grube jest...
Jak to to wygląda?? To takie piankowe jest, czy sztywne ??

Budzio 31-03-05 07:55

ja tez bym poprosil te scany od benzyniaka na budzio82@o2.pl

-=Seba=- 31-03-05 14:48

Cytat:

Napisał NeroN
To takie piankowe jest, czy sztywne ??

To takie sztywne. Hmmm na wygłuszenie to chyba nie bardzo . Aczkolwiek nowe zastosowania heheh mile widziane.

Czy ja mogę do Dyyyyzla zegary poprosić seba@miedzylesie.waw.pl
Ja mam 1,8 TDDI i obrotomierz do 7000 ale oczywiście wkręcam sie tylko na 4,5( na biegu) bo na luzie idzie dalej. Czy to dobre zegary??? Ślepy coś mówił, że to nie od tego modelu mam zegary. :smt017

NeroN 31-03-05 14:57

Cytat:

Napisał -=Seba=-
Cytat:

Napisał NeroN
To takie piankowe jest, czy sztywne ??

To takie sztywne. Hmmm na wygłuszenie to chyba nie bardzo . Aczkolwiek nowe zastosowania heheh mile widziane.

Czy ja mogę do Dyyyyzla zegary poprosić seba@miedzylesie.waw.pl
Ja mam 1,8 TDDI i obrotomierz do 7000 ale oczywiście wkręcam sie tylko na 4,5( na biegu) bo na luzie idzie dalej. Czy to dobre zegary??? Ślepy coś mówił, że to nie od tego modelu mam zegary. :smt017

Szkoda....

Jak masz z tymi obrotami :shock:

Z tego co wiem benzyna ma obrotek wyskalowany do 7000, a diesel do 5000.

moon 31-03-05 21:16

Wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem jest zamawianie przy uzyciu wiadomosci prywatnych. Ale jak chcecie....

Pasiu 01-04-05 11:41

Rowniez prosze jakies informacje o bialych zegarach lub skanach. Mój mail to : pasiu@poczta.onet.pl lub gg: 1074654 (od 6:30-15) !!!!

pozdrawiam

differ 01-04-05 14:19

Macie może pomysł jak przykleić papierowe zegary do tego plastiku przezroczystego, czyli wierzchniej strony zegarów, bo na razie miałem na taki klej w sztyfcie biurowy ale dziadostwo w niektórych miejscach puściło i porobily się pęcherzyki. Chodzi mi o to żeby ktoś rzucił markę kleju, nie wiem może jakiejś taśmy czy czegoś tam żebym to mógł dobrze prztwierdzić. A wspomnę że chodzi mi o to żeby światlo spod tego plastiku przezroczystego przechodzilo przez papier - więc poxipol albo cement odpadają :-).

peo 01-04-05 16:33

a co myślicie o takich taraczach??tarcze
miał ktoś z was z nimi styczność??

moon 01-04-05 23:50

Moze wikol (o ile dobrze pamietam nazwe - naklejka gdzies sobie poszla).
Jest bialy ale jak wysycha robi sie przezroczysty.

Paweł 01-04-05 23:54

Cytat:

Napisał moon
Moze wikol (o ile dobrze pamietam nazwe - naklejka gdzies sobie poszla).
Jest bialy ale jak wysycha robi sie przezroczysty.

wikol to klej do drewna i zostaje biały, juz predzej przezroczysty silikon

NeroN 02-04-05 02:13

Cytat:

Napisał differ
Macie może pomysł jak przykleić papierowe zegary do tego plastiku przezroczystego, czyli wierzchniej strony zegarów, bo na razie miałem na taki klej w sztyfcie biurowy ale dziadostwo w niektórych miejscach puściło i porobily się pęcherzyki. Chodzi mi o to żeby ktoś rzucił markę kleju, nie wiem może jakiejś taśmy czy czegoś tam żebym to mógł dobrze prztwierdzić. A wspomnę że chodzi mi o to żeby światlo spod tego plastiku przezroczystego przechodzilo przez papier - więc poxipol albo cement odpadają :-).

Birzesz taśmę klejącą dwustronną(w każdej księgani, bądź papierniczym), wycinasz małe kosteczki i przyklejasz w miejscach w których światło nie przechodzi przez tarcze(najlepiej przykleić do tarczy)nie muszisz całego wyklejać, tak z góra 10 kostek wystarczy [hmm]

moon 02-04-05 07:23

Cytat:

Napisał Paweł
wikol to klej do drewna i zostaje biały, juz predzej przezroczysty silikon

Owszem, do drewna ale to powinien tez zlapac, nie takie rzeczy nim kleilem.
Nie zostaje bialy!
Cytat:

Napisał http://www.tel.debica.pl/hermal/wikol.htm
Daje elastyczne, mocne, bezbarwne spoiny elementów klejonych.


differ 03-04-05 17:14

Wielkie thx za pomysł z ta taśmą, właśnie myślałem o czymś takim. A jeśli chodzi o wikol to wiem że dobry klej do drewna ale na prawdę wątpie w ta jego bezbarwność po przyklejeniu - pewnie zostają chamskie zgrubienia i cienie gdybym tym przykleił, ale mimo wszystko wielkie dzięki i za ten pomysł. Jak ktoś wykąbinuje jeszcze coś nowego to niech wrzuca.

Rybak 12-04-05 18:21

gdzie w wawie można dostac tanio (do 70 pln) białe zegary do foki :?:

Silver Machine 13-04-05 21:18

Pisałem o tym w innym topicu, ale... noszę się z zamiarem nabycia zegarów americkej :wink: firmy Spedhut, ale mam taki problem, a mianowicie: w oryginalnej tablicy kontrolki świateł drogowych, świec żar. i ABS są wtopione, natomiast w zegarach w/w firmy są otwory, czyli drogą dedukcji :mrgreen: wychodzi, że po zdemontowaniu starych będę miał dziury i będzie [ass]

Budzio 13-04-05 23:43

sorki za czepialstwo ale po oc pisac o tym, samym w dwuch roznych postach. jesli tam nie dostales nadal odpowiedzi tzn ze nikt nie zna odp na twoje pytanie albo osoba ktora ja zna nie weszla jeszcze na forum :D cierpliwosci po co zasmiecac forum

Edit: odnosnie postu ponizek: ja napisalem tylko jeden a ty juz trzeci ale nie zebym sie czepial

Silver Machine 14-04-05 14:32

Nic nie szkodzi [hehe] , ale taka uwaga: a czy Twój post nie zaśmieca forum ? jeśli nie wiesz nic na temat poruszony przez moją skromną osobę to może lepiej nic nie pisać ? :mrgreen:

michaltm 28-08-10 15:44

ma ktos moze skan do 1.8 TDDI

volwerine 28-08-10 17:32

ciut z odbiergne od białych tarcz ,ja zbieram kase na indigloo to dopiero eztra wygląda ostatnio ktos na forum odsprzedawał warto szukać .Pozdro

noosferatou 28-08-10 18:21

ma ktos skany zegarów do rs'a? :P bo białe ani indiglo jakos do mnie nie przemawiaja :P

MisiekT 28-08-10 18:30

RS ma 260kmh, wiec musialbys wymienic cale liczniki

noosferatou 28-08-10 18:58

hmm nie koniecznie troche fotoshoopa i byloby 220

MisiekT 28-08-10 19:02

no to chyba prosciej zrobic skan swoich i pobawic sie PSem, nie? mialbys przynajmniej wskaznik temp. cieczy [rotfl]

noosferatou 28-08-10 20:12

bede mial tylko bedzie sie nazywal TURBO!! :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi