Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ford Focus II i xenony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8185)

mayak 12-08-09 14:35

na ffclub.ru znalazłem opis założenia samopoziomowania
wersja po translatorze:
http://74.125.77.132/translate_c?hl=...yrdeZZK5cFNiUA

bklocek 22-08-09 18:38

Witam, przeczytalem cały temat i chciał ym o cos jeszcze zapytać, zamirzam zakupic reflektory soczewkowe oryginalne fordoskie, czy jesli wybiore reflektory z soczewka z opcja doswietlania kiedy nie mam mechanizmu do sterowania nimi czy istnieje mozliwosc zablokowania soczewki na wprost ,
czy moze lepiej kupic bixenon , tylko czy nie bedzie problemu zeby zalozyc i bez zadnych przeróbek wszystko dzialalo??

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Draco 29-11-09 20:35

Kuras77 udało się wykorzystać żyroskop do poziomowania xenonów?

Jankos 17-05-10 12:31

A ja mam pytanie, jak się ma założenie zestawu xenonów do zwykłych lamp w Foczce II czy potrzebne są do tego lampy z soczewkami i jak to się ma do przepisów żeby nie mieć problemów z policją.

Artur83 17-05-10 12:59

Cytat:

Napisał Jankos (Post 448275)
A ja mam pytanie, jak się ma założenie zestawu xenonów do zwykłych lamp w Foczce II czy potrzebne są do tego lampy z soczewkami i jak to się ma do przepisów żeby nie mieć problemów z policją.

Wpisz w wyszukiwarkę xenony lub ksenony a wszystkiego się dowiedz, temat był poruszany setki razy. Pozdr.

mayak 17-06-10 15:13

zestaw do założenia sprysków:
http://ffclub.ru/topic/191910/
rubel to ok. 0.1 zł

mayak 18-06-10 13:16

i zestaw do założenia samopoziomowania:
http://ffclub.ru/topic/186958/

sqdo 21-09-10 12:21

Cytat:

Napisał Trojan (Post 72837)
Kude... mogłem się założyć moje szanse rosną [hmm]

A więc tak:
Focus, C-MAX są dostępne następujące rodzaje światel:
1. najczęściej spotykane - odbłyśnkiowe halogenowe
2. halogenowe soczewkowe - adaptacyjne dynamicznie doświetlające zakręty
3. bi-ksenony bez doświetlania zakrętów głowica nieruchoma
Pan w salonie nie opowiadał głupot tylko wiedział co mówi.
to że jest soczewka to nie od razu świadczy o tym że jest to ksenon, światła adaptacyjne na pierwszy rzut oka są identyczne jak ksenony różnią się tym że mają większy otwór w jakim są osadzone - aby zapewnić ruch soczewki.
4. w autach przed liftowych były bodajże ksenony a nie bi-ksenony ale ręki sobie uciąć nie dam - w po liftowych jest bi-ksenon - od razu uczulam podczas zapalania długich zapalają się również wspomagające żarówki halogenowe( wynika to z tego że gdy samochód jedzie bez zapalonych świateł i występuje nagła potrzeba użycia świateł długich to wtedy zapalają się żarówki halogenowe, ponieważ cząsteczki gazu w lampach wyładowczych potrzebują więcej czasu aby nabrać odpowiednią ilość energii do rozświetlenia.
Gdy światła mijania są zapalone to wtedy podnosi się przesłona i ksenony świecą jako długie + żarówka halogenowa - skutek widzisz jak w dzień - po prostu bomba!

666 19-05-11 13:04

Mam kilka pytań związanych z samodzielnym zamontowanie oryginalnych lamp xenon do FFII FL 2010r:
- czy kostki od oryginalnych xenonów będą pasować bez przeróbek do mojego auta?
- w mojej "dziwnej" wersji są wg specyfikacji ETIS spryskiwacze reflektorów (taki gift od Forda :)) ale wg mnie nie są aktywowane tzn nie spryskują ( zaślepki są). Czy wystarczy w takim układzie podpiać kompa i będzie hulało?
- samopoziomowanie - jak to zrobić żeby działało?

Dzięki

Kacper85 19-05-11 14:01

zamiast cieszyć się z zaślepek, to zerknij pod auto czy masz dysze i pompkę. Może się okazać, że auto było stuknięte i założono taki zderzak - gift od handlarza :p

666 20-05-11 07:37

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 573133)
zamiast cieszyć się z zaślepek, to zerknij pod auto czy masz dysze i pompkę. Może się okazać, że auto było stuknięte i założono taki zderzak - gift od handlarza :p

Auto jest nowe!

Wczoraj karramba odkryłem że jednak mam w pełni sprawne spryskiwacze :)
Przez prawie 2 miesiące od odbioru jeździłem na automacie świateł na pozycji 0, po przełączeniu w pozycję świateł mijania spryskiwacze zaczęły tryskać.
Pozostaje tylko pytanie o kostki/instalację oraz o samopoziomowanie.

Draco 22-05-11 17:25

Lampy z xenonami sa inaczej sterowane niż te co założyła fabryka, więc pozostaje ich przeróbka (wymiana silniczków).
Poziomowanie masz zakładane na tylny wahacz i musisz pokombinować jeśli chcesz je poziomować automatycznie (+ wymiana przełącznika świateł), w innym wypadku pozostaje ręczne poziomowanie, ale to już nie jest zgodne z przepisami.

Poszperaj na forum, jest trochę tego o xenonach.

moons 22-05-11 17:56

Lamp się nie przerabia na xenon, lampy się wymienia na xenonowe i wtedy nie trzeba się martwić o homologacje, silniczki czy inne pierdoły. Czujniki automatycznego poziomowania powinny być dwa, jeden z tyłu drugi z przodu montowane na wahaczach. Nie wiem jak w FF II ale w FF I oba są po prawej stronie auta. Przełącznika wymieniać nie ma potrzeby a jeśli już to raczej ze względów estetycznych :). W lampach xenonowych pin od sterowania manualnego jest po prostu pusty więc nic ono nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

Draco 22-05-11 22:51

masz racje moons - oczywiście lampę wymieniamy - to był skrót myślowy. Jeśli kogoś ten temat interesuje to mam nadzieję że przewertował forum pod tym kontem.

666 23-05-11 23:27

Cytat:

Napisał moons (Post 574103)
Lamp się nie przerabia na xenon, lampy się wymienia na xenonowe i wtedy nie trzeba się martwić o homologacje, silniczki czy inne pierdoły. Czujniki automatycznego poziomowania powinny być dwa, jeden z tyłu drugi z przodu montowane na wahaczach. Nie wiem jak w FF II ale w FF I oba są po prawej stronie auta. Przełącznika wymieniać nie ma potrzeby a jeśli już to raczej ze względów estetycznych :). W lampach xenonowych pin od sterowania manualnego jest po prostu pusty więc nic ono nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

Czy te czujniki mogę samodzielnie przełozyc czy to juz bedzie rzeźba?

moons 23-05-11 23:33

Nie wiem jak jest w FFII, ale w FFI przed liftem jest kicha, bo zarówno z tyłu jak i z przodu trzeba wiercić otwory do mocowania czujników. Po lifcie prawdopodobnie otwory już są i wystarczy tylko przykręcić czujniki. Ja mam przed liftem więc musiałem samemu wykonać z tyłu dwa otwory a z przodu jeden. Ale oczywiście wpływu na działanie to nie ma żadnego, u mnie system działa tak jak trzeba.
Pozdrawiam

666 15-09-11 12:06

Czy ktoś może ma namiar na porządnego elektryka z Warszawy lub okolic który podejmie się montażu lamp xenonowych i czujników (spryskiwacze już mam fabryczne). Rozmawiałem z człowiekiem z serwisu Forda i straszył mnie że jeśli nie mam jakiegoś kompa PDC to nic z tego mojego montażu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi