Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie (montaż) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=63185)

RallyFun 01-04-13 23:00

Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie (montaż)
 
Witam

Czy ktoś wie jak zrobić aby lusterka chowały się/otwierały automatycznie przy zamykaniu/otwieraniu samochodu?

Zgodnie z instrukcją można złożyć elektrycznie lusterka przy włączonym zapłonie naciskając dedykowany do tego przycisk. Ja chciałbym aby działo się to automatycznie gdy pozostawiam auto zamknięte.

tedi_k 05-04-13 21:52

Cytat:

Napisał RallyFun (Post 849893)
...Zgodnie z instrukcją można złożyć elektrycznie lusterka przy włączonym zapłonie naciskając dedykowany do tego przycisk. Ja chciałbym aby działo się to automatycznie gdy pozostawiam auto zamknięte.

Było już o tym w różnych miejscach.
Chętnych na tę funkcję jest więcej...
Ford jednak stwierdził, iż takie udogodnienia to w S-maxie dopiero[szukaj]
Rosjanie zrobili własna wersję softu modułów drzwiowych z taka właśnie funkcją, ale trzeba do tego kupić ich własny (specjalny) kabel diagnostyczny i zapłacić każdorazowo za możliwość takiego upgrade. Na razie nikt nie zdecydował się u nas na taki zakup.

mayak 31-10-13 00:27

mam program, który wgrywa nowy firmware do modułów drzwiowych (do nich są podpięte lusterka) - lusterka składają się przy zamykaniu centralnego zamka

ale nie mam w swojej foce składanych lusterek aby obejrzeć jak to działa

ps.
działa tylko w poliftowych modułach drzwiowych (czyli od ok. maja 2007)

mayak 31-10-13 11:50

i filmik jak to działa:

ppawel 01-11-13 09:10

w przedliftowych rozwiązanie jest elektryczne :/
ze znajomym pracuje nad rozwiązaniem na mikroprocesorze aby lusterka składały się po zamknięciu centralnego a rozkładały po przekręceniu kluczyka.
Układ już mamy ale brak czasu na zaprogramowanie :(

KrisSz 01-11-13 09:34

Mayak - elmconfig ? Mam elektrycznie składane lusterka w RS ie z 2010 ale nie składają sie same po zamknięciu auta. Czy wymiana sw w module drzwi spowoduje pojawienie się tej funkcjonalności ? Jakie ryzyko uwalenia modułu przy tej zabawie ?

KrisSz 10-11-13 11:35

No to chciałbym podziękować Mayakowi za sprawne i profesjonalne odblokowanie funkcji składania lusterek. Opracja trwała cirka 10 minut, można sobie właczac lub wyłązac tą funkcję przy wizycie w ASO, itp. Pełna profeska :-D

Teraz działa to tak:



Focus RS Mk2 self folding mirrors when car locked - YouTube

moons 10-11-13 17:05

Wszystko fajnie ale po kiego grzyba pali się wyświetlacz na liczniku po zamknięciu auta, jakoś nigdy nie zrozumiem tego usprawnienia forda :) A samemu trzeba kombinować jak choćby zrobić żeby szyby działały po wyłączeniu zapłonu do otwarcia drzwi kierowcy.
Pozdrawiam

mayak 10-11-13 17:24

Byłoby dobrze,ale to z szybami nie jest krytyczne, bo wystarczy przy zamykaniu przytrzymać klawisz na pilocie i szyby domkną się (jeśli ma się moduły drzwiowe)

moons 10-11-13 18:02

domykanie to inna sprawa, ale chodzi mi bardziej że jak zatrzymasz się autem i wyłączysz silnik to trzeba mieć kluczyk w zapłonie żeby sobie szybę uchylić. A tak do momentu dopóki nie otworzysz drzwi to możesz sobie operować szybami.
Pozdrawiam

DejaVu 21-11-13 14:10

Krzysiu szukam szczęki.

KrisSz 22-11-13 10:58

Znaczy takiego blaszanego kontenera do handlu ? ;-)

Uderz Do Mayaka - on potrafi to zrobić, ja się jeszcze UCDS-a nie dorobiłem ;-)

Pucek_TM 22-11-13 11:08

Witam. Ma ktoś może zdjęcie jak wygląda manetka sterowania lusterkami z funkcją składania?

mayak 22-11-13 11:26

http://media.ffclub.ru/up73215-post-28-1226756187.jpg
albo jest taki oddzielny klawisz

http://img06.allegroimg.pl/photos/or.../82/3716808248
albo taki panel (lub w wersji na 2 szyby jak u kol. KrisSz)

KrisSz 22-11-13 11:34

Byly dwie wersje. Jedna z przyciskiem do składania lusterek na klamce i druga wersja (którą posiadam) z przyciskiem przy regulacji kierunków lusterek (oops Mayak był szybszy)

Coś takiego

http://i23.photobucket.com/albums/b3...psgktxptba.jpg

Pucek_TM 22-11-13 12:11

A od czego to zależy czy w obudowie klamki czy w tej manetce?

KrisSz 22-11-13 12:24

Po mojemu od daty produkcji auta. Po koniec 2009 zaczęli dawać wersję taką jak u mnie. Pewno to też nie żelazna reguła.

kunte 22-11-13 12:26

@KrisSz u siebie też mam tak jak Ty. Zdradź mi w jaki sposób zmusić lusterka do składania się?

mayak 22-11-13 12:30

kunte - przeczytaj post nr 3 i nr 7 w tym wątku

kunte 22-11-13 12:32

Dzięki mayak
Moje niedopatrzenie :smt053

mayak 22-11-13 12:36

ok
jeśli bywasz w Warszawie, to zapraszam :)

oczywiście najpierw trzeba mieć elektrycznie składane lusterka, a ten soft daje że one się AUTOMATYCZNIE składają przy zamykaniu centralnego zamka

kunte 22-11-13 12:43

W Warszawie niestety bywam bardzo, bardzo rzadko, ale dzięki. :)

Pucek_TM 22-11-13 12:51

A czy otwierają się przy otworzeniu zamka? Bo ja w mondeo mk3 pod centralny podpinałem.

KrisSz 22-11-13 12:59

Tak otwierają się przy otwarciu auta pilotem

Pucek_TM 22-11-13 13:11

To fajnie :) Na pewno się na to skuszę. Bo mieszkam teraz w bloku... Tylko najpierw trzeba skompletować graty do lusterek.

mayak 22-11-13 13:57

Cytat:

Napisał DejaVu (Post 927906)
Krzysiu szukam szczęki.

zainteresowany?

Pucek_TM 22-11-13 15:44

Jeszcze jedno pytanie. Czy od kugi ten przełącznik będzie pasował? Jak rozbiore cały panel sterowania szybami i wymontuje samą manetkę lusterek.

mayak 22-11-13 15:47

czyli nie masz teraz elektrycznie składanych lusterek, a chcesz je dołożyć - tak?

a masz w ogóle moduły drzwiowe? W 3drzwiowce bez składanych lusterek jest to bardzo mało prawdopodobne

Pucek_TM 22-11-13 18:42

No nie mam, ale w mk3 dokładalem i to aż takie skomplikowane nie było.
A tutaj trudne jest?

DejaVu 22-11-13 21:52

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 928209)
Znaczy takiego blaszanego kontenera do handlu ?

tak oczywiście jest taki sexi:smt007
a poważnie wstyd się przyznać ale żeby nie PW od Mayaka to do dzis bym myślał że ten znaczek na przycisku od ustawiania lusterek oznacza ich regulację. po 3 latach posiadania mojej pszczółki dowiedziałem sie że mam elektrycznie składane. to jak prezent pod [choinka].

Cytat:

Napisał mayak (Post 928272)
zainteresowany?

Dziękuję Ci przede wszystkim za tego PWusa niosącego tak wspaniałe wieści.
Co do aktywacji nie wiem. Przyjdzie zima zapomnę deaktywować (2 przyciski szyb i włącznik wyboru lusterka) i po silniczkach. Ale resztę opisaną na PW jestem na TAK. Do świąt nie wiem czy znajdę wolna sobotę aby się do Ciebie udać. A dasz rade zmienic softa w bluetooth. Bo zmieniłem tel z N8 na Z1 i nie w pełni się łączy z głośnomówiącym auta. TZN nie mam listy kontaktów i nie widzę kto dzwoni.

mayak 22-11-13 22:19

Cytat:

Napisał DejaVu (Post 928384)
Dziękuję Ci przede wszystkim za tego PWusa niosącego tak wspaniałe wieści.
Co do aktywacji nie wiem. Przyjdzie zima zapomnę deaktywować (2 przyciski szyb i włącznik wyboru lusterka) i po silniczkach

chyba dramatyzujesz, od kawałka lodu nie padną Ci od razu silniczki.
A jeśli nawet by Ci padły, to i tak przez 3 lata nie były Ci potrzebne :lol::lol::lol:
Cytat:

Napisał DejaVu (Post 928384)
Bo zmieniłem tel z N8 na Z1 i nie w pełni się łączy z głośnomówiącym auta. TZN nie mam listy kontaktów i nie widzę kto dzwoni.

dziwne, może nie zaakceptowałeś w telefonie zgody na udostępnienie listy kontaktów
a zaktualizować moduł do najnowszej wersji softu możesz sam: http://www.ford-mobile-connectivity.de/downloadsUpdates

DejaVu 22-11-13 22:25

Cytat:

Napisał mayak (Post 928388)
może nie zaakceptowałeś w telefonie zgody na udostępnienie listy kontaktów

to jeszcze umiem.
ad2
moje radio nie ma usb

mayak 22-11-13 22:30

jak moduł BT nie ma usb, to nie da się aktualizować, sorry

proponuję wymienić na moduł z USB, prosta sprawa, a usba bardzo wygodna


ps.
wydawało mi się, że wszystkie RSy mają full wypas

KrisSz 23-11-13 12:37

Przemek. Najwyższa odwaga to umieć przyznać się do błędu albo tego że czegoś się nie wie....

Do updatu modułu bt bez USB (bo taki masz) to chyba tylko IDS...

---------- Post dodany o 12:37 ---------- Poprzedni post był z 12:09 ----------

Moduł BT z USB na alledrogo od 250 PLN w zależności od języka który obsługuje... wymiana P&P + dodanie kabelka usb

kunte 25-11-13 08:33

A powiedzcie mi, bo szukałem lusterek i natrafiłem na takie, które mają podświetlenie od spodu i w związku z tym ma pytania:
1. Czy każde składane elektrycznie lusterko ma podświetlenie od spodu? Czy są to opcje niezależne od siebie?
2. Ile przewodów powinno mieć lusterko składane elektrycznie, a ile takie które ma tylko podświetlenie?
3. Czy do lusterek z podświetleniem, konieczna jest wymiana modułów drzwiowych?
4. Czy tzw. moduł drzwiowy, to ów przełącznik szyb+lusterek, czy jest to coś innego?
5. Czy podejdzie taki moduł z KUGI, S-MAXA lub MONDEO?

mayak 25-11-13 13:51

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 928459)
Do updatu modułu bt bez USB (bo taki masz) to chyba tylko IDS...

nie słyszałem żeby ktoś to miał zrobione, nawet IDSem

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 928459)
Moduł BT z USB na alledrogo od 250 PLN w zależności od języka który obsługuje... wymiana P&P + dodanie kabelka usb

jeśli DejaVU masz NXa (dotykową nawigację), to można kupić najtańszy moduł BT bo Voice Control jest realizowane przez NXa, więc nie ma znaczenia jaki język ma dany moduł

natomiast jeśli masz nie-NXa (czyli np. radio Sony), to warto kupić moduł BT+USB z FF3 bo będziesz miał wtedy VC po polsku

Cytat:

Napisał kunte (Post 928853)
1. Czy każde składane elektrycznie lusterko ma podświetlenie od spodu? Czy są to opcje niezależne od siebie?

wydaje mi się, że tak, ale w drugą stronę to nie działa: może mieć oświetlenie i nie być składane
Cytat:

Napisał kunte (Post 928853)
2. Ile przewodów powinno mieć lusterko składane elektrycznie, a ile takie które ma tylko podświetlenie?

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65601
Cytat:

Napisał kunte (Post 928853)
3. Czy do lusterek z podświetleniem, konieczna jest wymiana modułów drzwiowych?

tak, albo druciarstwo, czyli podciągnięcie kabelków z lampek oświetlenia kabiny
Cytat:

Napisał kunte (Post 928853)
4. Czy tzw. moduł drzwiowy, to ów przełącznik szyb+lusterek, czy jest to coś innego?

nie
trochę pisałem o tym w wątku o dokładaniu 4x el. szyb
Cytat:

Napisał kunte (Post 928853)
5. Czy podejdzie taki moduł z KUGI, S-MAXA lub MONDEO?

kuga - tak (bo to przecież ta sama rodzina co focus i c-max), reszta - nie

Draco 25-11-13 20:33

Cytat:

Napisał mayak (Post 928939)
... to warto kupić moduł BT+USB z FF3 bo będziesz miał wtedy VC po polsku...

mayak jakie ma oznaczenie powyższy moduł w FF3?

DejaVu 25-11-13 20:43

Cytat:

Napisał mayak (Post 928939)
natomiast jeśli masz nie-NXa (czyli np. radio Sony), to warto kupić moduł BT+USB z FF3 bo będziesz miał wtedy VC po polsku

tak. przepłacać w ASO czy dostane gdzieś indziej?
http://allegro.pl/ford-modul-usb-blu...732262609.html

mayak 25-11-13 20:55

to "tak", to oznacza, że nie masz Nxa, tylko radio ford Sony?

w ASO moduł z USB kosztuje około 1000, na allegro 2-3 razy mniej, zależy jak trafisz (moduły z VC po angielsku, końcówka oznaczenia -Ax, są najdroższe)

moduł z VC po polsku ma oznaczenie CS7T-14D212, ale żeby go skonfigurować, to trzeba go włożyć do Mondeo/Smaxa i odpalić ELMConfiga

ja swoje moduły CS7T-14D212 kupiłem od tego allegrowicza: http://allegro.pl/show_user.php?uid=10972854 , chyba po 300zł
zadzwoń i zapytaj o moduł BT od FF3 o oznaczeniu CS7T-14D212

DejaVu 25-11-13 21:36

Cytat:

Napisał mayak (Post 929093)
tylko radio ford Sony?

tak. i sie zastanawiam czy nie dołożyc odrobinę i fundnąć sobie fajniejsze radio cos ala co ma Yerzo


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi