Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ford Focus II i xenony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8185)

mqba 11-01-06 13:56

Ford Focus II i xenony
 
Witam.

Czy ktoś może mi pomóc. Kupiłem nowiusieńkie xenony do Focusa II (są rewelacyjne!!). Niestety nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób podłączyć je w miejsce lamp tradycyjnych. Same kostki są takie same lecz nic z tego nie wynika . Wygląda mi że te nowe xenony mają system doświetlania zakrętów i z tym sobie już nie radzę. Może ktoś, jakaś dobra dusz, może mi pomóc i podać nieco informacji (schemat) w jaki sposób to zrobić.

Pozdrawiam

GiK 11-01-06 14:47

Kolego ja bym się jednak udał do ASO bo spier.... mozna coś łatwo.

KP 11-01-06 18:35

Cytat:

Napisał mqba
Kupiłem nowiusieńkie xenony do Focusa II (są rewelacyjne!!).


powiedz lepiej gdzie i ile kosztowały i czy masz w komplecie spryskiwacze :D i wogole wszystko na ich temat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

driver 11-01-06 20:10

Kp tu chodzi o pomoc nie o cene:)
PS.Gik ma racje.Lepiej jedz do Aso i niech Ci to zamontuja porzadnie bo samemu to mozesz masło maślane zrobić jak nie wiesz co i jak.

KP 11-01-06 20:41

driver, no tak sorki to było OT [notworthy] [notworthy] ale poniewaz mam FFII i brakuje mi w niej xenonów wiec sam rozumiesz :D :mrgreen: a GiK i tak już wszystko napisał wiec po co sie powtarzać :mrgreen:

mqba 11-01-06 23:04

Witam.


Kontakt do gościa miałem z Allegro a kupiłem za 2 tyś.

Cały czas mam nadzieje że jednak ktoś mi pomoże bo w ASO którym pytałem o to powiedzieli mi że się nie da [banghead] i oni takiej usługi nie wykonają :(

Pozdrawiam

moon 11-01-06 23:24

Uzupelnij profil.... Moze predzej nam sie uda jako Ci pomoc...

[ Dodano: 11 Styczeń 2006, 23:23 ]
Zadzwon na 502 178 707 koles jest z Brzezin k/Łodzi. Ja od niego kupilem swoje bi do FI. Sam sprowadza, naprawia i sprzedaje ksenony. Moze bedzie wiedzial jak to przerobic, Podjedziesz, przerobi i Ci zalozy.

Pozdrów go od klubu Focusa :D

Trojan 12-01-06 00:19

Re: Ford Focus II i xenony
 
Cytat:

Napisał mqba
. Wygląda mi że te nowe xenony mają system doświetlania zakrętów
Pozdrawiam

Xenony w nowej foce nie maja tego systemu. Taki system posiadają reflektory adaptacyjne. Xenony maja jedynie system poziomowania. I tak jak poprzednicy zalecam ASO albo dobrego elekrtyka.

GiK 12-01-06 10:38

Cytat:

Napisał Trojan
Xenony w nowej foce nie maja tego systemu. Taki system posiadają reflektory adaptacyjne. Xenony maja jedynie system poziomowania. I tak jak poprzednicy zalecam ASO albo dobrego elekrtyka.


A założymy się, że doświetlają ? :P Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez xenonów. Wsiadłem ostatnio do Fiesty i po 40 km miałem strasznie zmęczony wzrok> jedyna wada to taka, że w fatalną pogodę płyn do spryskiwaczy kosztuje mnie więcej niż paliwo :)

Trojan 12-01-06 10:40

Jak przegram to faceta, który wczoraj w salonie opowiadał o tych xenonach powieszę za jajca :mrgreen:

GiK 12-01-06 10:47

Cytat:

Napisał Trojan
Jak przegram to faceta, który wczoraj w salonie opowiadał o tych xenonach powieszę za jajca Mr. Green


To śmiało idź go wieszaj biorę to na siebie ;)

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2006 ]
Cytat:

Napisał Trojan
Jak przegram to faceta, który wczoraj w salonie opowiadał o tych xenonach powieszę za jajca Mr. Green


To śmiało idź go wieszaj biorę to na siebie ;) to tak jak ze skrzynią 6 biegową w 2.0 TDCi wmawiali mi, że błąd w druku, pózniej zmienili wersje, że za dopłatą:) hehe gamonie w tych salonach są czasami a o samochodach g.... wiedzą :)

Trojan 12-01-06 10:53

Cytat:

Napisał GiK
To śmiało idź go wieszaj biorę to na siebie ;)

A Ty masz xenony czy adaptacyjne bo nie pamiętam?

mqba 12-01-06 11:08

-
 
Dowiedziałe się właśnie że w Focusie II są xenony z doświetlaniem oraz bez doświtlania zakrętów. Jeżeli chodzi o te pierwsze to ponoć się nie da [banghead] zastosowac ich w miejsce standardowych lamp, drugie bez problemu.

No to mam problem :(

Pozdrawiam

GiK 12-01-06 11:08

Xenony adaptacyjne

Trojan 12-01-06 11:11

HA ! czyli przynajmniej w połowie miałem rację.

tecman 12-01-06 11:28

Cytat:

Napisał GiK
Xenony adaptacyjne

Z tego co pamietam z opcji jakie mozna dokupic (wg. konfiguratora forda), to:
- xenony
- reflektory adaptacyjne, ktore sa na soczewkach ale bez xenonow.

I teraz pytanie do Gik'a: Czy Twoje xenony ruszaja sie w lewo albo w prawo jak ruszasz kierownica?

A tu info z konfiugratora forda, z ktorego wynika z xenonami nie ma ruszajacych sie reflektorow.
http://img64.imageshack.us/img64/2699/lampy18lp.th.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/2931/lampy29dm.th.jpg

szy 12-01-06 11:33

Tecman, hehe, sądzisz że GiK do dziś nie wie
co ma na pokładzie? :>

Ale, rzeczywiście, ja również pamiętam, że
przy zamawianiu było albo adaptacyjne, albo
ksenony.

Szy.

Trojan 12-01-06 11:33

Kude... mogłem się założyć moje szanse rosną [hmm]

tecman 12-01-06 11:38

Cytat:

Napisał szy
Tecman, hehe, sądzisz że GiK do dziś nie wie
co ma na pokładzie? :>

mozemy pospekulowac??:) [los]

GiK 12-01-06 11:50

Baranieje [banghead], a w ASO już kombinują :)

szy 12-01-06 12:51

GiKu, wsiadasz do samochodu, włączasz silnik
i lampki - widzisz jak reflektory 'rozglądają się'
na boki, od razu po włączeniu?

Nie można tego nie zauważyć.

I będzie wszystko jasne :]

Szy.

tecman 12-01-06 13:16

Cytat:

Napisał szy
GiKu, wsiadasz do samochodu, włączasz silnik
i lampki - widzisz jak reflektory 'rozglądają się'
na boki, od razu po włączeniu?

Nie można tego nie zauważyć.

I będzie wszystko jasne :]

Szy.

Dokladnie:)
Zakladam sie ze wiazka swietlna nie ruszy sie nawet o centymetr w danym kierunku:)

moon 12-01-06 13:18

Ciekawe tylko czy ma ksenony bez adaptacji czy adaptacje bez ksenonów [rotfl]

Trojan 12-01-06 13:23

Czepiacie się. To nowy samochód może się jeszcze nie zaadoptowały [zlosnik] [zlosnik]

mqba 12-01-06 16:27

Wieczorem zrobię Wam fotkę xenonów na której jak byk widać dwa elekmenty wykonawcze (silnki), jeżeli jeden z nich nie służy do doświetlania to do czego?

tecman 12-01-06 17:00

Cytat:

Napisał mqba
Wieczorem zrobię Wam fotkę xenonów na której jak byk widać dwa elekmenty wykonawcze (silnki), jeżeli jeden z nich nie służy do doświetlania to do czego?

Jest na to prosty test. Odpal auto, wlacz swiatla i pokrec kierownica w prawo i w lewo, nastepnie popros kogos zeby stanal przed autem i patrzyl sie czy soczewki "rozgladaja sie". Jesli podczas tego testu nie widac ruszajacych sie galek soczewek - to sa to xenony bez doswietlania zakretow.

szy 12-01-06 17:52

Cytat:

Napisał tecman
patrzyl sie czy soczewki "rozgladaja sie".

... tylko w prawo, gdy auto stoi.

http://img294.imageshack.us/img294/1199/a9ck.th.jpg

Szy.

stysiek 12-01-06 18:10

Cytat:

Napisał szy
... tylko w prawo, gdy auto stoi.

bo pewnie stałes po prawej stronie.

Moze Foczka wodziła wzrokiem za Tobą :lol:

Trojan 12-01-06 18:17

Cytat:

Napisał mqba
jeżeli jeden z nich nie służy do doświetlania to do czego?

...hm... pewnie do masażu tego pierwszego :wink:

darekw 12-01-06 21:16

Cytat:

Napisał szy
Ale, rzeczywiście, ja również pamiętam, że
przy zamawianiu było albo adaptacyjne, albo
ksenony.

I ja to potwierdzę. Swoją drogą - też mi się powoli zaczyna zachciewać xenonów ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi