Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   ffII -2.0 tdci rozrząd-jaki i kiedy wymieniać? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21333)

wojtekow 16-03-08 19:19

ffII -2.0 tdci rozrząd-jaki i kiedy wymieniać?
 
witam
proszę o podpowiedź czy mam pasek rozrządu czy łańcuch,jeśli pasek to co ile jest wymiana,obecnie mam 70kkm.
z góry dziekuje
pozdrawiam

pepo 16-03-08 19:47

łańcuch ,brak dabych co do czasu kiedy trzeba wymienić , ale uważam że jeszcze pojeździsz :)


BŁĘDNE dane nie brac pod uwage

darekw 16-03-08 19:51

Masz pasek. Możesz go kupić np. tu:

http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...=165&c=11&s=86

Wg planu przeglądów, wymienia się go co 200kkm / 10 lat. W praktyce pewnie należy to zrobić sporo wcześniej. Kiedy? Nie wiem. Może któryś z posiadaczy 2.0 TDCi już to praktykował? Ja bym optował za 120kkm.

pepo 16-03-08 20:03

o kurde to jeśli sie pomyliłem to przepraszam !!!!!!

rw77 21-03-08 23:20

Witam.
Niedawno kupiłem c-maxa z tym silnikiem i również się zastanawiam na czym w tym silniku jest rozrząd. Na tym forum spotkałem kilka sprzecznych informacji.
Czy ktoś ma sprawdzone informacje jak naprawde z tym jest ?

Z góry dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

wojtekow 22-03-08 10:43

ja w koncu zadzwoniłem do serwisu forda i otrzymałem nastepujacą odpowiedź:
pasek rozrządu, wymiana co 200 kkm lub 10 lat.więc nie jest źle, ale profilaktycznie wymienie po 150kkm.pozdro.

pepo 22-03-08 22:01

kurka także rozmawiałem z ASO i te 200 tys km to jakas lipa (moja opinia)
przypuszczam że zrobie to przy 90 bo 400 Nm robi swoje

trak 26-03-08 08:53

Tak ford przewidział i te 200 tys bez problemu powinien przelatac. A jeszcze jak macie auta na gwarancji to jaki problem.

jajko 28-03-08 19:47

Cytat:

Napisał trak
Tak ford przewidział i te 200 tys bez problemu powinien przelatac. A jeszcze jak macie auta na gwarancji to jaki problem.

Może w tym, że jest ograniczona do 150 tys. km? [hmm]

gRuHa 29-03-08 00:14

2.0 TDCi - pasek
2.0 benzyna - łańcuch
i pewnie skąd te rozbieżności [bigok]

trak 29-03-08 08:38

No to jak nie ufasz swojemu autku to wymien po 150 tys i nie dedzie problemu. Ja jak mialem fieste 1.4 TDCi to pasek w moim tez mial byc wymieniony po 200 tys niestety pasek wytrzymal a silnik nie :D
A powiem ze fiesta nie byla seria, bo byla na delikatnych sterydach.
Pozdro

jajko 29-03-08 09:40

Cytat:

Napisał trak
No to jak nie ufasz swojemu autku to wymien po 150 tys

Nie ufam paskom, nie całemu autku. Ja swój wymienię pierwszego dnia po zakończeniu gwarancji. :)

trak 04-04-08 12:56

Cytat:

Napisał jajko
trak napisał/a:
No to jak nie ufasz swojemu autku to wymien po 150 tys

Nie ufam paskom, nie całemu autku. Ja swój wymienię pierwszego dnia po zakończeniu gwarancji.

Nie no jasne też tak można. Każdy robi tak jak uważa za stosowne.
Fakt, że z paskami różnie bywa 99 silników przelata 200 tys bez problemu a setny się rozleci.

DarekU 05-04-08 16:29

W moim aucie jest łańcuch i pasek. Pasek jest dedykowany na 160000km a łańcuch nie ma czasookresu do zużycia prawdopodobnie u was jest podobnie.

rw77 14-04-08 01:32

No cóż. Ja w końcu tez dzwoniłem do ASO. Odpowiedzieli mi że mam pasek - wymiana po 240 tysiącach. Pytałem czy to możliwe i czy nie mieli awarii polegających na zerwaniu wcześniej tego paska. Pan stwierdził że zdarzało się ale w benzynowych a nie w TDCI. Stwierdził, że pierwsze foczki miały napisane 140 tys i wcześniej na pewno nie ma co wymieniać.
Ja pewnie koło 150 tys wymienie. Chyba że cos wcześniej wyskoczy. Pytałem jak to kosztuje w ASO. Stwierdzili, że około 1 tys. zł.

pokon 31-10-10 05:14

Panowie rzeczywiście jest tak, że ASO zaleca wymianę rozrządu po 240kkm lub 10latach. Trochę nie dowierzałem w instrukcje jakie znalazłem w książce serwisowej ale pogrzebałem, poszperałem [pop] i w trzech programach diagnostycznych znalazłem informacje (fakt, że trochę rozbieżne), że należy wymieniać:
1)po 220kkm
2)po 180kkm
3)po 160kkm

Opcje były trzy (bo z trzech różnych programów korzystałem ale tak jak już wcześniej pisaliście ASO zaleca 240kkm ale raczej nie czekałbym tak długo. Ja osobiście stoję przed wymianą bo mam nalatane 128kkm i myślę, że najdłużej do 150kkm docisnę żeby nie przegiąć choć jak to mówi mój dobry kolega-mechanik - "z paskami to nigdy nic nie wiadomo, jak ma pierd#@$@knąć to i tak pierdyknie".

Dajcie znać, Ci którzy już wymieniali ile mniej więcej przeznaczyli na to kaski i co wymienili i na jakie części bo wiem, że i w zamienniki ludzie się bawią - tylko czy jest sens...

Ja osobiście pochwalę się co i jak u mnie już po zabiegu

COACH 02-11-10 12:00

Moja wyamiana
 
Ja wymieniłem u siebie pasek zaraz po kupnie przy przebiegu 140tyś. Samochód przyjechał z Holandii i nie miałem do końca potwierdzone co było robione a co nie, oczywiście wymieniłem też komplet rolek ale bez pompy wody gdyż nie było takiej potrzeby, zrobie to przy następnej wymianie. A jeszcze dodając w kwestii uściślenia, w silnikach 2.0 TDCi są dwa wałki rozrządu, jeden do zaworów ssących, drugi do wydechowych, jeden z nich jest na łańcuchu, drugi natomiast niestety na pasku.

sarus 02-11-10 15:41

dowiadywałem się i wygląda to tak,
wymiana 240 tys km. ale od 160 tys. trzeba kontrolować stan paska i jego podzespołów,
takie same dyrektywy dotyczą silnika 1.6 jak i 2.0 tdci bo oba silniki są wspólną konstrukcją Ford-a/PSA. [kawa]

sebcio 03-11-10 09:35

Ja wymieniłem zaraz po zakupie przy 213k km (1.6 tdci 109 km), bo wiedziałem na 100% że nie był wymieniany.Co istotne: Ford zaleca wymianę PRZED a nie przy konkretnej wartości (dla mojego silnika było to przed 240k km). Swoją drogą jedno słówko, a dupokryjka dla aut na gwarancji idealna, bo przecież 200k km jest przed 240k podobnie jak i 160k km czy 90k km :) Także jak ktoś nie ma 100% pewnej historii auta to dla świętego spokoju można machnąć pasek i jeździć spokojnie nie myśląc o tym zagadnieniu :)

pokon 04-11-10 03:11

Cytat:

Napisał COACH (Post 500368)
A jeszcze dodając w kwestii uściślenia, w silnikach 2.0 TDCi są dwa wałki rozrządu, jeden do zaworów ssących, drugi do wydechowych, jeden z nich jest na łańcuchu, drugi natomiast niestety na pasku.

poważnie?!?! Skąd masz takie informacje? Potwierdzone? To mnie chłopie zażyłeś :shock: muszę zgłębic trochę wiedzę na ten temat.

Cytat:

Napisał sebcio (Post 500652)
Swoją drogą jedno słówko, a dupokryjka dla aut na gwarancji idealna, bo przecież 200k km jest przed 240k podobnie jak i 160k km czy 90k km

haha, masz rację, cwaniaczki z Forda mają w razie co niezłą przykrywkę i [dupablada]

mkaminski100 04-11-10 13:05

Cytat:

Napisał COACH (Post 500368)
A jeszcze dodając w kwestii uściślenia, w silnikach 2.0 TDCi są dwa wałki rozrządu, jeden do zaworów ssących, drugi do wydechowych, jeden z nich jest na łańcuchu, drugi natomiast niestety na pasku.

Jeden walek jest napedzany z paska a drugi napedza sie lancuchem z pierwszego walka (napedzanego paskiem). Lancucha nie trzeba ruszac. Rozwiazanie jak w VW.

lobuzek 07-11-10 20:13

Ja miałem ten sam dylemat, ale rozwiałem go u swojego mechanika, na co dzień pracującego w ASO Forda. Pasek wytrzyma zakładane 240 kkm, odkąd wszedł ten silnik nie spotkał się z przypadkiem zerwania paska, o łańcuchu nie wspominając. Sek w tym, że wcześniej padnie pompa wody i wtedy trzeba będzie zrobić rozrząd, aczkolwiek nie wiem w jaki sposób jest napędzana pompa wody - czy paskiem wieloklinowym czy od paska rozrządu. tak więc trzymam się tej wersji i na razie nic nie robię, mam przejechane 110 kkm.

pilgrim 08-11-10 10:50

A jak sprawa z wymiana wygląda w przypadku 1.8 TDCi?

Adam Getka 08-11-10 10:53

To jest temat o 2.0TDCI i proszę użyć szukajki najpierw !!!

ciabah 08-11-10 19:20

szczerze to , ja bym sie nie zastanawial i wymienił pasek przed 80tys km. kazdy wyrob nie jest równy poprzedniemy czy nastepnemu, jezeli masz na gwarancji auto to bym nie wymienial ale jezeli sie skonczyla to od razu wymienic! koszt to 500 zł z wymiana i pompą ;)

COACH 09-11-10 13:13

Cytat:

Napisał pokon (Post 500931)
poważnie?!?! Skąd masz takie informacje? Potwierdzone? To mnie chłopie zażyłeś :shock: muszę zgłębic trochę wiedzę na ten temat.

A no stąd mam takie informacje, że poza elektroniką do której nie mam narzędzi robie sobie w swoim focusiku wszystko sam, zakupiłem odpowiednią książkę, do tego necik i do roboty:) Wymieniałem sam rozrząd, sprzęgło, tarcze, klocki, filtry, mam odpowiednie miejsce, narzędzia i robie sam, nie widzę w tym nic trudnego, samochód jak każdy:) Stąd mam potwierdzone doświadczalnie i namacalnie wiadomości:)

lokop 04-01-11 23:27

Hmm a to ci. Autodata wyswietla mi ze sa 2 lancuchy. Jestem zupelnie skolowany.

---------- Post dodany o 00:27 ---------- Poprzedni post był z 00:25 ----------

.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi