Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   drgania sinika podczas dodawania gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15564)

harryd 07-03-07 14:05

drgania sinika podczas dodawania gazu
 
Witam
Kolejny probem jaki odkrylem w swoim 1.8 tddi z 2000 r, to to ze na biegu jalowym gdy dodaje gazu i dochodze do obrotow 1,2 - 1,3 tys samochod zaczyna poddrygiwac. Po przekoczeniu tej granicy jest znow spokoj.
Jak ustale pedalem gazu 1,3 tys to caly czas nierowno pracuje silnik. Filtr powietrza wymieniony, jakies inne sugestie? dziekowac :razz:

Smithpl 11-03-07 23:28

Powiem Wam ze mam tak samo, 1,8 tddi z 2001 roku

Wlasnie mialem o tym napisac dodajac pare obserwacji z mojego przypadku.

Niby nic zlego sie nie dzieje ale wlasnie wrocilem z urlopu i jechalem 600km a w sumie zrobilem 1,5k km i troche ansluchiwalem swojej foczki.

Ogolnie przed wyjazdem dalem felgi do prostowania gdyz mialem podejzenie ze bija mi kola.
Strasznie wkurza mnie jak mi drzy samochod a poza tym nie jezdze przez to pow. 120km/h :-(

a teraz napisze co i jak.
Zaobserwowalem ze drga mi (bije) samochod pod siedzeniem i na podlodze podczas przyspieszania pomiedzy 115-140km/h
Drgania sa znaczace i spokojnie wyczuwalne a przez to drazniace.

A oto testy podczas jazdy:
1. Puszczam gaz - bicie znika od 115km/h
2. Wysprzeglam bicie znika od 115km/h
3. Ostro dodaje gazu od 115km/h bicie mniejsze
4 Powoli dodaje gazu pow. 115km/h bicie mocniejsze
5. na 1-3 biegu nie czuc takiego efektu od 1k do 3k obrotow.
6. Dziwne drgania na jalowym przy obr. pomiedzy 1,6-1,8

No i teraz nie wiem co moze byc przyczyna :-(
Jest to strasznie wkurzajace i boje sie ze jak bede lecial teraz w trase na 2,5k km to mi cos poleci.

Macie pomysl co to moze byc ?
1. Swiece zarowe - chyb nigdy nie wymieniane
2. cos w skrzyni ?
3. cos w silniku
4. Wieszaki od silnika lub skrzyni ?
5. Przegub ?

A moze polecicie w Wawie jakis warsztat ktory moze wiedziec co i jak ?

Nie wiem nawet jak to wyjasnic mechanikowi :-(
Jak samochod stoi to na ucho wszystko jest OK :-(

Blagam o pomoc ... :-(
[pop]

darko0812 04-04-07 22:19

Witam
niestety nic cie nie doradze ponieważ sam mam podobne objawy i też chciałbym żeby ktoś coś nam podpowiedział, u mnie podczas dodawania gazu tak gddzieś od prędkości 100 km/h jak szybko wcisne gaz to strasznie drga najbardzicj odczuwalne jest to tak jak piszesz na podłodze, na pedale gazu i troszke na kierownicy (opony wyważane a poza tym na zimówkach podobne objawy) po przekroczeniu 130 km/h drgania ustają, po wrzuceniu na luz też przestaje drgać, podpowiedzcie coś :( :( :(

tweaker 04-04-07 22:32

Cytat:

A oto testy podczas jazdy:
1. Puszczam gaz - bicie znika od 115km/h
2. Wysprzeglam bicie znika od 115km/h
3. Ostro dodaje gazu od 115km/h bicie mniejsze
4 Powoli dodaje gazu pow. 115km/h bicie mocniejsze
5. na 1-3 biegu nie czuc takiego efektu od 1k do 3k obrotow.
Cytat:

Napisał darko0812
troszke na kierownicy

Takie objawy miałem, jak przegub wewnętrzny prawy się "zużył". Nie miałem drgań "na luzie" podczas postoju.
Po wymianie półosi - jak ręką odjął.
Pzdr.

NeroN 05-04-07 09:10

Cytat:

Napisał tweaker
Po wymianie półosi - jak ręką odjął

Gdzie i ile dałes za półoś, mnie też to czeka...

Wymieniałeś jedną ?

tweaker 05-04-07 10:01

Wymieniałem tylko prawą (dłuższą), w komplecie łożysko podpory półosi i kompletny przegub zewnętrzny. Półoś nówka, czeskiej firmy Kamoka, 450 zł od tego gościa z allegro http://moto.allegro.pl/my_page.php?uid=5616357

Szukałem używki, ale do 2,0 nie mogłem znaleźć, a cena za nową nie była zła. Pół roku jeżdże i jest git.
Pzdr.

NeroN 05-04-07 10:07

Kuźwa... ja do swojego najtańsze znalazłem jakieś włoskie coś 1200zł za sztukę (sama półoś z przegubami)...
Zaraz naskrobę do niego.

A po czym stwierdzić, że to ta akurat jest do wymiany ??

tweaker 05-04-07 10:27

Cytat:

Napisał NeroN
A po czym stwierdzić, że to ta akurat jest do wymiany ??

Długa półoś jest jakby z dwóch części i łączą one się przegubem wewnętrznym. Złap za obie i próbuj obracać. Jeżeli jest między nimi luz to właśnie ten przegub wewnętrzny się zużył.

Tak to wygląda.
http://moto.allegro.pl/item182182775...1998_2004.html

Lewą sprawdzisz tak samo.
Tu jest lewa nówka - dexx jest ok.
http://moto.allegro.pl/item181239073..._in_italy.html

Wymiana prawej półosi jest łatwa (sam zrobiłem), z lewą jest problem, bo jest jakoś mocowana w skrzyni biegów.
Powodzenia w poszukiwaniach.

NeroN 05-04-07 11:47

THX, po świętach się tym zajmę...

No ta cena za nówkę półoś już jest normalniejsza, ale i tak będzie bolało... [ninja]

Gopher 12-04-07 10:18

mam podobne objawy, po wizycie u mechanika namacalnie po zdjęciu osłony, wycuwalny i charakterystyczny stuk PRZEGUBU WEWNĘTRZNEGO - niestety wydatek rzędu 700 PLN ... ale ktoś mówił o jakiś podróbach ... też szukam info na ten temat

NeroN 12-04-07 10:38

Znalazłęm półosie za 555zł, lewa (od kierowcy dostępna od ręki), prawa 30 dni oczekiwania [helm]

Tomanek 12-04-07 14:32

Te przeguby wewnętrzne to niestety stała bolączka fok , szkoda że nie pasuja od eskorta albo mondeo bo te były nie do zajechania.
U mnie było to samo drgania przy dodawaniu gazu. Zakupiłem z rozbitych aut i okazało się że nie były wcale lepsze od mojego i [ass] więc postanowiłem zakupic nową.
Po wymianie przegubu jak ręką odjął :D ale..... po przejechaniu 300 km znalazłem silnik 2,0 i do wymiany oprócz silnika poszło wiele wiecej no i nówka przegub (oryginał) więc 570 zł poszło się... [banghead]
Półoś (krótka) z nowym przegubem została więc jak by ktoś reflektował to.....

NeroN 12-04-07 15:17

W krótkich to można przebierać.

Długich nie ma (nówek).

gino 12-04-07 22:54

w tych drganiach jest jeszcze jedna istotna sprawa...w benzynach, to juz wiadomo..przegub...ale w TD ..moze byc kolo dwumasowe..jak sie zaczna rozpadac..kolo staje sie nie wywazone,przez sprezyny ktore w nim sa.....i tez autko drzy podczas przyspieszania....

Mati_Gdansk 13-04-07 01:09

mam tak samo !! widocznie normalne!! spokol luz ;)

Gopher 13-04-07 07:38

Cytat:

Napisał gino
w tych drganiach jest jeszcze jedna istotna sprawa...w benzynach, to juz wiadomo..przegub...ale w TD ..moze byc kolo dwumasowe..jak sie zaczna rozpadac..kolo staje sie nie wywazone,przez sprezyny ktore w nim sa.....i tez autko drzy podczas przyspieszania....

jest jakiś sprawdzony sposób diagnozy?
Przegub - "organoleptycznie" wyczuwalny luz i stuk;
a Koło ?
Pierwsze 700 paczek, drugie 1000 same części. - :smt017 zgroza

art.pl 17-04-07 14:28

tez mam to samo:)
ale nic nie bede kombinowal ,kowal jedno zrobi trzy rzeczy popsuje:)

DarekRzeszow 17-04-07 21:35

Cytat:

Napisał gino
w tych drganiach jest jeszcze jedna istotna sprawa...w benzynach, to juz wiadomo..przegub...ale w TD ..moze byc kolo dwumasowe..jak sie zaczna rozpadac..kolo staje sie nie wywazone,przez sprezyny ktore w nim sa.....i tez autko drzy podczas przyspieszania....

w kole masowym na skutek przypalania go wylewa sie centrujacy plastik ktory jestem miedzy nimi - przesuwa sie srodek ciezkosci i dlatego bije :lol: Gdy przesunie sie do konca moze ocierac o obudowe i zapalic auto [boshe]

KasTom 04-11-07 22:22

lekkie drgania
 
Ja też zauważyłem lekkie drgania silnika przy obrotach 1200 - 1400 na biegu jałowym. Podczas jazdy Nie mam żadnych drgań. Nie próbuje jeździć na takich obrotach. Ale na wyższych nie ma problemów.
Oby to było normalne. Nie po to zmieniałem autko na Fokę żeby ją naprawiać :D

MATADOR 04-11-07 22:59

Witam wszystkich.Jezeli chodzi o drgania na postoju miedzy 1200 a 1400 to kazdy TDDi tak ma.A jezeli chodzi o drgania przy przyspieszaniu powyzej 100km/h to na 100% przegub wewnetrzny.Zeby sprawdzic który podnosimy przod auta z jednej strony odpalamyautko wrzucamy 2 bieg stopniowo dodajemy gazu.Jezeli samochod drga z tej strony z ktorej mamy podniesione to przegub wewnetrzny z tejze strony do wymiany.A dokładnie kielich przegubu bo jest ze zbyt miekkiego stopu wykonany i rowki sie robia po jakims czasie i dlatego drga.

postri 05-10-08 21:48

Cytat:

Napisał MATADOR
zeby sprawdzic który podnosimy przod auta z jednej strony odpalamyautko wrzucamy 2 bieg stopniowo dodajemy gazu.

U mnie ten sposób badania był awykonalny, ponieważ mam ETS (?) system, ktory blokuje koła jak wpadaja w poslizg podczas przyspieszania. Jak sie podniesie auto to system wyczuwa, ze jest slisko i odlacza naped....

buri3500 25-05-09 13:51

właśnie mam ten sam problem z drganiami podczas przyspieszania.w serwisie stwierdzili cieknące przeguby wewnętrzne półosi-wymiana lewego i prawego 2100 pln(z moimi rabatami) poza serwisem ciężko dostać taki zestaw a używek nie polecam bo chytry dwa razy traci(wiem sam po sobie)

postri 01-06-09 00:22

Panowie!
Sprawa finalnie załatwiona. Byłem akurat w Stolicy u mojej logopedki i przy okazji załatwiłem sprawę drgania auta. Z allegro zamówiłem lewą półoś z AWOCAR Częstochowa za 330 zł wraz z przesyłką (24 mieś. gwarancji)

Zgadałem sie z p. Zbyszkiem z ZBICAR- fachowa obsługa, bez ściemnania i próbowania wynalezienia problemu, ktore nie istnieją- polecam w 200%.
Wymiana w godzinkę. Włąnie wróciłem do Niemiec i prułem na Autobahnach 190km/h bez żadnego drgania. Wszystko pieknie i sprawnie. POLECAM !!!

cezarg1410 03-06-09 15:07

co do wczesniejszych postow to rozmawialismy to u TDDI a w tym silniku nie ma dwumasy ;]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi