Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przednia szyba (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=707)

Ślepy 02-02-05 09:05

Przednia szyba
 
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć "fenomen" przedniej szyby? Chodzi oto, że mam pięknie porysowaną szybę od wycieraczek. Nie jest porysowana, przez blaszki mocujące pióro, ale przez gumę! (powierzchnia porysowania roztacza się głównie w pionie na wysokości oczu kierowcy)
Czy ktoś też tak ma?
Szyba jest podgrzewana z `00.

marekj 02-02-05 09:15

Jak pryskasz to wycieraczki ruszają po suchej szybie. Po iluś tam latach eksloatacji jest porysowane. W nowszych foczkach podobno wycieraczki chwilę czekają aż szczyle pomoczą szybę. [hmm]

Ślepy 02-02-05 09:32

To nie to, bo obszar, ktory jest porysowany jest na końcu drogi wycieraczki. Spryskiwacz więc zdąży psiuknąć.

PePe 02-02-05 09:40

ja mam porysowane na "łukach" włąsnie przy koncówkach pióra - czyli tam gdzie płyn dociera najpózniej

pinio_tdci 02-02-05 10:07

Musisz przecierac piora, sciereczka, czesciej :(

Niestety jak sa zapiaszczone (takie male kamyczki :wink: ) - to nawet mokra szybe porysuja :evil:

SM@RT 16-02-05 09:39

Cytat:

Napisał Ślepy
To nie to, bo obszar, ktory jest porysowany jest na końcu drogi wycieraczki. Spryskiwacz więc zdąży psiuknąć.

heh ja mam ta samo..porysowana na koncu piór ok 1 cm..Ale juz niedlugo bo niebawem wymianiam na nowa - powód - pękła sobie sama z siebie :))

ghostg 16-02-05 09:55

slyszałem ze pióra wymienia sie co pół roku. Co wy na to?

marekj 16-02-05 10:02

Cytat:

Napisał ghostg
slyszałem ze pióra wymienia sie co pół roku. Co wy na to?

Pióra sie wymienia jak zaczynaja mazać. A to nastepuje bardzo różnie w zalezności od jakości wycieraczek, warunków eksploatacji itd.

Dla przykładu w matizie oryginalne wycieraczki (motgum) wytrzymały ponad cztery lata (44kkm). I naprawdę dobrze zbierały - żadnego naciagania.

W foce mam od roku oryginały i juz się kwalifikują do zmiany. (na Motgum oczywiście - tylko nie mogę grafitowych znaleźć)

fakir 23-04-09 23:54

Ponawiam pytanie kolegi o usunięcie tych rys-smug . Czy jest jakiś patent na to, bo jazda w nocy na deszczu to katorga przy porysowanych szybach. Albo ???? albo wymiana mnie czeka .

Patrol 24-04-09 00:17

Ja zamówiłem z alledrogo cerutex d50 do polerki szyb. Czekam na przesyłkę i jak dobrze pójdzie to może uda się w najbliższy weekend wypróbować. W ostateczności nowa szybka...

fakir 24-04-09 01:50

Ja spróbuje pastą tempo :) Daj znać co to warte i jak poszło .

Ps.
No i sprawdzilem paste Tempo , efektu brak jak chodzi o likwidacje rys na szybie .
Jedynie kropki smoly i inne dziadostwa sie zmyly a ryski po wycieraczkach pozostaly .
Macie jeszcze jakies propozycje ??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi