Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Moduł AirBag / sterownik AirBag (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1973)

Pentim 01-04-05 01:05

Moduł AirBag / sterownik AirBag
 
Witam, bylem dzis w serwisie forda bo swieci mi kontrolka od poduszek powietrznych i tam mi sprawdzili ( zaplacilem 140zl) i powiedzieli ze mam walniety modul poduszek powietrznych, kosztuje to 980zl. Wiecie moze czy da sie go gdzies zregenerowac, albo kupis jakis urzywany i czy da sie to samemu wymienic czy trzeba w serwisie, dzieki

driver 01-04-05 07:12

Musialbys sie popytac po sklepach motoryzacyjnych.Wiem ze Focus Klub Polska ktos pisal post o sklepie z duza iloscia czesci do foczki.Nie pamietam,ktory to byl post ale poswiec z godzinke i poszukaj na Fkp a napewno znajdziesz ten post.

Greg 01-04-05 12:37

Modul wymienic mozesz sam , znajduje sie w srodkowym tunelu ( pod plastikowa oslona ) i wchodza chyba dwie kostki . Ale dla bezpieczenstwa poduch proponowal byz zmiane na odlaczonym aku .
Pzdr.

Strzelon 10-03-07 20:18

Witam. Moim Focusem pomykam już prawie dwa lata. Całkiem nieżle sie sprawuje ale czsem płata figle. No i tu moja wielka prosba do kolegi Pentim mam identyczny problem jak twój. Jakiś tydzień temu gdy wsiadłem rano do foki i przekręciłem kluczyk w stacyjce kontrolka airbag zapaliła się zgasła a po 2-3s znowu zapaliła się już na stałe. I tak już jest przy każdym odpalaniu. Wybrałem się do aso, diagnoza za 138pln brzmi uszkodzony moduł poduszki powietrznej cena 980pln [boshe] [banghead] Niestety podziękowałem i pojechałem do domciu. Z tego co wyszukałem moduł można wyjmować po odłączeniu akumulatora i odczekaniu ponad minutę aż się wyczerpie awaryjne zasilanie modułu. Inaczej może być bum. Niestety na samym module jest notka że nowy moduł należy zaprogramować. Narazie stoje w miejscu z naprawą.
Wiec ponawiam prośbę do kolegi Pentim czy poradziłeś sobie z usterką i jeśli tak to czy mógłbyś opisać na forum w jaki sposób.
Pozdarwiam forumowiczów :D

pradka 10-03-07 21:24

ja od kilku tygodni mam dokładnie to samo. jeszcze nie szukalem info na forum, ale pewnie wybiore sie do znanego 3miejskiego warsztatu .....

Strzelon 20-03-07 20:05

Znacie może kogoś w wawie kto umie to naprawić za rozsądną kasę :?:

MisiekT 20-03-07 22:09

mi swojego czasu proponowali w EMTI naprawe za jakies 500zl + programowanie...

moon 21-03-07 07:07

Zadzwon do www.ford-serwis.com powiedz jaki masz problem. Mysle ze powinni cos poradzic. Tylko terminy maja dosc odlegle...

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 07:14 ]
Jesli rzeczywiscie to modul uszkodzony to na allegro chodza po 250. Nie trzeba go programowac jesli masz tyle samo poduszek co bylo wczesniej. W modulach jest roznica. Stare - poduszki z malym znaczkiem - zielona nakleika, z duzym znaczkiem - niebieska. Widzialem tez zolte ale nie wiem do czego one...

Strzelon 31-03-07 14:43

O to mnie ucieszyłeś że jak tyle samo poduch to nie trzeba programować. Ja zaglądałem i mam żółta nalepkę. Znalazłem nawet na allegro za 250zł ale coś te numerki w oznaczeniach jakieś inne mi się wydawały. Musze najpierw swój moduł wyjąć i dokładnie sczytać bo jak zaglądam pod osłonę lewarka biegów to mi jakiś pałąk zasłania cały opis. Dzięki za adresy :wink: . Będę próbował tylko trochę się muszę wstrzymać bo z kasą krucho [miecho]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi