Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Dodatkowe zegary (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8688)

Blue 03-02-06 13:52

Dodatkowe zegary
 
Fajne zegary... Szkoda że się tak bardzo cenią [zimny]

NeroN 03-02-06 14:17

no.... Greedy i Omori to jak biedni krewni przy tym...

BTW. Bluenie wiem czy kojarzysz Alberta z SSS (czerwone Audi S2),to jest m.in. jego sklep [palacz]

RSSSS 03-02-06 14:20

Defi to jedne z droższych i do nich trzeba jeszcze dokupić unit sterujący.

Raczej polecałbym Greddy!

Ja mam Autometer i jestem z nich bardzo zadowolony:
klik

Blue 03-02-06 14:28

Cytat:

Napisał NeroN
BTW. Bluenie wiem czy kojarzysz Alberta z SSS (czerwone Audi S2),to jest m.in. jego sklep [palacz]

Kojarzę. Nie wiedziałem, fajny mają wybór w tym sklepie...

Cytat:

Napisał RSSSS
Defi to jedne z droższych i do nich trzeba jeszcze dokupić unit sterujący.

Raczej polecałbym Greddy!

Ja mam Autometer i jestem z nich bardzo zadowolony:
klik

Też ładne, ale mi się bardziej podobają Defi. Fakt, za komplet (3) trzeba zapłacić ok. 3000 + unit...

RSSSS 03-02-06 14:35

Cytat:

Napisał Blue
Cytat:

Napisał NeroN
BTW. Bluenie wiem czy kojarzysz Alberta z SSS (czerwone Audi S2),to jest m.in. jego sklep [palacz]

Kojarzę. Nie wiedziałem, fajny mają wybór w tym sklepie...

Cytat:

Napisał RSSSS
Defi to jedne z droższych i do nich trzeba jeszcze dokupić unit sterujący.

Raczej polecałbym Greddy!

Ja mam Autometer i jestem z nich bardzo zadowolony:
klik

Też ładne, ale mi się bardziej podobają Defi. Fakt, za komplet (3) trzeba zapłacić ok. 3000 + unit...

Wiadomo,że DEFI są ładniejsze i do tego jak się odpalają [boshe] .
Po prostu można by na to patrzeć w nieskończoność.Wskazówki jadą do końca i wracają,a podświetlenie jest kosmiczne.

Kolega ma takie i kilka razy pod rząd mi je włączał [bigok]

Po prostu kosmos. [boshe]


Ale za to te moje kosztują 1000zł za komplet 3! [bigok]

szydło 04-02-06 13:10

Cytat:

Napisał RSSSS
Defi to jedne z droższych i do nich trzeba jeszcze dokupić unit sterujący.

Raczej polecałbym Greddy!

Ja mam Autometer i jestem z nich bardzo zadowolony:
klik

RSSSS'ie jak wygląda kwestia przesyłu danych do zegarów, skąd biorą one wartości? Trzeba dokupić jakiś sterownik, czujniki? I jak skomplikowany jest montaż?

Pozdrawiam

Picia78 04-02-06 15:01

Cytat:

Napisał Blue
bardzo cenią [zimny]

Straszne ceny :shock:

RSSSS 04-02-06 15:11

Cytat:

Napisał szydło
Cytat:

Napisał RSSSS
Defi to jedne z droższych i do nich trzeba jeszcze dokupić unit sterujący.

Raczej polecałbym Greddy!

Ja mam Autometer i jestem z nich bardzo zadowolony:
klik

RSSSS'ie jak wygląda kwestia przesyłu danych do zegarów, skąd biorą one wartości? Trzeba dokupić jakiś sterownik, czujniki? I jak skomplikowany jest montaż?

Pozdrawiam

Już Ci odpowiadam :wink:

Każdy taki wskaźnik ma swój czujnik,więcz tym nie ma problemu.
Problemem jest montaż czujników w odpowiednich miejscach w silniku,itak:

temp. oleju idzie najczęściej do miski olejowej.Można wsadzić czujnik w miejsce kurka spustowego (nie polecam,bo kurek się odkręca i czujnik można przy tym niechcący uszkodzić).Lepiej zrobić nowy otwór w misce i w niego wkręcić czujnik.Ważne,żeby wkręcając użyć jakiegoś specjalnego kleju do gwintów,bo bez tego nawet na gwincie stożku olej będzie się pocił!

Ciśnienie oleju-montuje się najczęściej w miejscu seryjnego czujnika ciśnienia ,stosując rozgałęzienie na czujnik seryjny i dodatkowy,czyli tzw. trójnik.
Czasami nie ma miejsca żeby wkręcić trójnik bezpośrednio w blok to wtedy trzeba zastosować wężyk ciśnieniowy i odprowadzić trójnik dalej.Tak było w moim przypadku,bo czujnik seryjny był tuż obok prostopadłej ścianki,która uniemożliwiała wkręcenie trójnika.Czyli najpierw poszedł wąż,a na jego końcu dopiero trójnik!
Trójnik jest widoczny na zdjęciu poniżej (to coś zółtego :wink: ):
http://img510.imageshack.us/img510/6...00802ip3sv.jpg


Druga rzecz z tego zdjęcia to przejściówka do węża idącego do chłodnicy i w to wkręcony jest czujnik temp. wody!


Jak widzisz same zegary i czujniki nie wystarczą do łatwego montażu,no chyba ,że kupuje się zestawy pod konkretne auto.Ale nawet nie wiem,czy coś takiego istnieje. :wink:

Dlatego trzeba mieć tokarza,który dorobi niezbędne elementy.

W moim przypadku montaż zajął dość sporo czasu,mimo że tokarki i inne sprzęty tego typu mam u siebie na firmie! [readmore]

Tylko wąż ciśnieniowy musiałem zlecić do zrobienia na zewnątrz (outsorcing)


Usatysfakcjonowany odpowiedzią? [chytry] [bigok]

Pozdro [pub2]

szydło 04-02-06 18:27

Cytat:

Napisał RSSSS

Usatysfakcjonowany odpowiedzią? [chytry] [bigok]

Pozdro [pub2]

Men to się nazywa rzeczowa odpowiedź! [pop]

Szczerze, nie spodziewałem się, że taki montaż wymaga tyle przeróbek fabrycznych części, człowiek uczy się całe życie :shock:

Pozdrawiam

RSSSS 04-02-06 19:47

Cytat:

Napisał szydło
Cytat:

Napisał RSSSS

Usatysfakcjonowany odpowiedzią? [chytry] [bigok]

Pozdro [pub2]

Men to się nazywa rzeczowa odpowiedź! [pop]

Szczerze, nie spodziewałem się, że taki montaż wymaga tyle przeróbek fabrycznych części, człowiek uczy się całe życie :shock:

Pozdrawiam

No niestety czujniki są uniwersalne,więc żeby zamontować je do konkretnego auta to trzeba się trochę nagimnastykować.

maniek71 08-11-10 00:25

Doadtkowe zegary montaż????
 
Witam oczywiście jest to mój pierwszy post Hurrraaa ;)
Ale na poważnie zainteresowałem się dodatkowymi zegarami ale mam pytanie posiadam focusa na gwarancji więc pytanie czy nie będzie problemów??
I drugie pytanie gdzie mogę znależć instrukcję montazu np: zegaru Turbo ale bardzo chętnie zobaczę instrukcję montazu innych zegarów oczywiście chodzi mi o podlączenie.
Znalazłem również zegary defi w dwóch rozmiarach 52 i 60 mm które będą lepsze w slupki ?
Może macie jeszcze kilka firm takich zegarów chętnie zobaczę bo te są super ale faktycznie do najtańszych nie należą chciaż w UK są po około 100 F a w Polsce 1100zł przecież to az dwa razy drożej ??? i zalezało by mi aby były podświetlane na czerwono lub pomaranczowo tak jak deska.
Pozdrawiam

dudek 08-11-10 19:34

Cytat:

Napisał maniek71 (Post 502190)
maniek71

Co do pytań...to 52mm to jest najbardziej optymalny i zupełnie wystarczający rozmiar...każda ingerencja w jakąkolwiek instalacje w aucie "na gwarancji" będzie skutkowała jej zakończeniem...choc to różnie bywa...oczywiście wszystko zależy od ASO, które radzimy omijac szerokim łukiem...
Powiadasz DEFI...nie przesadzałbym do diesla wystarczą AutoGauge no chyba, że masz odpowiednie środki na DEFI...

11thebest 31-03-13 09:44

podpowie ktoś gdzie w Foczce z silnikiem TDDi podpiąć się z wężykiem od dodatkowego zegara VACUUM?

http://obrazki.elektroda.pl/13514499...5718_thumb.jpg

zegary są u mnie jak je wymontowałem z poprzedniego auta (benzyniaka) i teraz sobie myślę żeby je założyć do Focusa....

gRuHa 03-04-13 11:20

jeżeli chcesz żeby cokolwiek pokazywał to przed turbo, ale będzie to wskaźnik pokazyjący pogodę niewiadomo gdzie, do silnika z turbo ciekawszy by był wskaźnik doładowania [bigok]
tyle, że w seryjnym aucie to raczej do wykrywania nieszczelności :roll:

11thebest 03-04-13 13:41

czyli w TDDi, nie ma szans gdzieś do 'podciśnienia' się podłączyć ???
;/;/;/

gRuHa 04-04-13 22:26

no jest - przed turbiną...

11thebest 04-04-13 23:13

a masz może jakieś foto tego miejsca gdzie by ewentualnie można podłączyć ?

TUNELINER 05-04-13 17:56

Vacum stosuje sie do wolnossących, lepiej odnieś skad wziąłeś
potrzebujesz boost, podpinasz do czujnika ciśnienia, robisz trójnik i przeprowadzasz do kabiny.

czujnik znajduje sie na sciance obok zbiornika z plynem hamulcowym?


nie mylić z podciśnieniem

11thebest 05-04-13 21:31

OKi dzięki
tak jak wspomniałem 'budziki' mam z jednego z poprzednich aut, tyle że był to benzyniak....

TUNELINER 06-04-13 11:42

ale juz wyjaśnione, nie błądzisz po omacku

czarny-daffy 06-07-15 21:40

Wiem, wiem jestem gornikiem :p

Panowie, potrzebuje w najblizszym czasie, kupic dwa zegary 52mm w slupek. Jeden to boost, a drugi to temp. oleju.

Jakiej firmy polecacie, bo na rynku jest masa chinczykow.

Pzdr

bestia150 06-07-15 22:56

Mam AutoGauge Smoke i dają radę jak za te pieniądze. Musiałem tylko zareklamować boost`a, bo zawieszała się wskazówka przy 0.3 bar.

czarny-daffy 06-07-15 23:33

No wlasnie takich akcji jak zawieszanie wskazowki chce uniknac. Mialem AutoGauge w Escorcie 1.8TD.

Pzdr

Adam Getka 07-07-15 10:02

STRI się co chwilę wysypują w eSce...a kosztują swoje. Przereklamowany syf.
Generalnie teraz są fajne zegary Defi 3w1

czarny-daffy 07-07-15 21:36

A zegary firmy Greddy, dobre to, slyszeli cos?

Pzdr

TUNELINER 08-07-15 16:45

czarny ja mam przeciez najzwyklejszy auto gauge i dziala,

czarny-daffy 09-07-15 20:39

to powiedzcie mi jakie parametry wypada monitorowac?

na 100% bedzie wskaznik AFR cyfrowy z Innovate bo musze monitorowac co sie dzieje z mieszanka. Chce go wcisnac w miejsce kompa pokladowego INFO i niebedzie sie rzucac w oczy.

chce wskaznik BOOST zeby widziec co i jak dmucha i tu chyba zostaje juz tylko slupek :(

czy warto cos jeszcze dokladac? Chce zeby Foka nie rzucala sie w oczy i zostala sleeper'em, ale chce tez trzymac reke na pulsie.

Pzdr

bestia150 09-07-15 22:48

Dla mnie "must have" to temp. i ciśnienie oleju. Dzięki pierwszemu wiem kiedy mogę bezpiecznie depnąć, a drugiemu czy go gdzieś nie gubię [bigok]

Wojtek O. 12-07-15 13:56

Ja też myślę nad temp. Oleju i jego ciśnieniem. A dodatkowo miło było by mieć ciśnienie doładowania. Czy są jakieś zegary tanie a trwałe? Ogólnie co w takim zestawie muszę mieć poza zegarami czujnikami i kablami?

czarny-daffy 16-07-15 09:10

Pytanko, mam nowy czujnik EGT. Z czujnika ida dwa przewody - co jest co? Bo niemoge sie polapac z podlaczeniem pod wskaznik?

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi