Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   przegląd gwarancyjny z własnymi częściami (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14699)

darekw 19-01-07 15:48

przegląd gwarancyjny z własnymi częściami
 
Cześć.

Czy ktoś z Was pojechał na przegląd gwarancyjny z własnymi częściami kupionymi w Internecie? Na przykład tu lub tu można kupić oryginalne części Motorcrafta. Wg moich kalkulacji wychodzi sporo taniej:

część cena w ASO cena na www.fordczesci.pl
olej syntetyk 5l 237 155
filtr oleju 48 28
filtr powietrza 50 39
filtr kabiny 106 79 (Motorcraft) / 45 (Micronair)

A może lepiej dać im zarobić i liczyć na to, że może kiedyś pójdą z czymś na rękę po gwarancji?

kleofas 19-01-07 15:56

jasne :-) pójdą na rękę ?
bież swoje części i się nie zastanawiaj (olej dowolny zgodny ze specyfikacją, reszta to muszą byćoryginały) - ale wcześniej zadzwoń i zapytaj ile kosztuje sama wymiana, bo mogą cię policzyć jak za zboże

driver 19-01-07 18:53

Jeśli jest taka możliwość to przelicz i wybierz.

Ps.Jak za zboże czyli 660zł za ha.
HIhi zależy ile tego zboża będzie.

marcinb 21-01-07 00:47

witam
piątek przeglad po 20000 w auto boss przy DTŚ
olej +filtr+filtr powietrza+filtr kabinowy
brutto 510,- za całość
daj znać ile wyjdzie cie cały przegląd z własnymi materiałami

Sado 21-01-07 02:50

To i tak najtaniej nie wyjdzie...bo za darmo Ci pieczątki nie przybiją w książce serwisowej
Może gdybyś w ASO sam sobie wszystko powymieniał pod okiem "pana mechanika z uprawnieniami" to może może :mrgreen:
Ja płaciłem około 600 w ASO w Skarżysku za przegląd po 20 000km (robocizna + części dokładnie takie jak opisałeś)

edit:
Jak by na to nie patrzył te godziny robocze kosztuja niemało - sprawdziłem przed chwilą z ciekawości to dokładnie faktura opiewała na 593 z ogonkiem z czego 243 kosztował "przegląd po 20.00 km" (materiały takie jak u Ciebie + płyn do odgrzybiania klimy - usługe odgrzybiania dostałem w cenie przeglądu...).
PS
Te 593 to już po upuście of kozz [hmm] - nie byłbym sobą gdybym nie dostał upustu "dla stałego Klienta".

darekw 21-01-07 10:04

Ja rozumiem, że ASO musi zarobić na częściach. Ale ta przebitka na oleju! [boshe]

Za odgrzybianie skasowali prawie 100zł, a za przegląd - 260zł. W sumie wyszło 815zł :evil: Ale faktycznie wymiana filtra kabinowego nie była w planie przeglądu...

Nie wiecie gdzie jest zakres przeglądów? Kiedyś był na stronie forda, ale chyba go stamtad zdjęli, a wstawili harmonogram.

[ Dodano: Nie 21 Sty, 2007 10:05 ]
Mi sie jeszcze trochę zejdzie - zostało jakieś 2kkm. Na razie zbieram informacje ;-)

Sado 21-01-07 20:20

Cytat:

Napisał darekw
Ja rozumiem, że ASO musi zarobić na częściach. Ale ta przebitka na oleju! [boshe]

Za odgrzybianie skasowali prawie 100zł, a za przegląd - 260zł. W sumie wyszło 815zł :evil: Ale faktycznie wymiana filtra kabinowego nie była w planie przeglądu...

Nie wiecie gdzie jest zakres przeglądów? Kiedyś był na stronie forda, ale chyba go stamtad zdjęli, a wstawili harmonogram.

[ Dodano: Nie 21 Sty, 2007 10:05 ]
Mi sie jeszcze trochę zejdzie - zostało jakieś 2kkm. Na razie zbieram informacje ;-)

Zakres przeglądów jest w ksiązkach które dostałeś z samochodem - podstawowy i rozszerzony
(w 2004 roku jeszcze był...)

grzehoo 23-01-07 22:50

darekw, ja tak robię już od 3 przeglądów. ASO nie robi żadnych problemów. Obliczyłem, że średnio oszczędzam na tym ok. 200 zł jednorazowo. Raz tylko miałem kłopot, bo mi przysłali filtr do benzyny a nie diesla, ale szybko naprawili błąd.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi