Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Naprawa przedniej szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24343)

mlun 11-11-08 14:53

[FFI] Naprawa przedniej szyby
 
Mamy taki problem. Przednia szyba jest w jednym czy tam dwóch miejscach uszkodzona. Naprawde uszkodzenia nieduże i napewno nadają się do naprawy ale...

Czy jeśli przednia szyba jest ogrzewana to można ją normalnie naprawić jak każdą inną szybę, czy w tym wypadku takie zabiego nie ma możliwości bytu i rozwiązaniem jest montaż nowej szyby?

MisiekT 11-11-08 15:11

mozna probowac naprawiac, ale ryzyko pekniecie jest wyzsze niz w przypadku szyby normalnej...

poza tym, profi naprawa dwoch miejsc z gwarancja to jakies 200zl, a nowa szyba to 600zl bez ryzyka...

gatuso_18 11-11-08 16:36

racja, naprawa kazdego miejsca to 100 zeta ;/ ja chcialem swoja naprawic ale sobnie odpuscilem czekam na jakis kamyczek i wtedy zglosze sie do zarzadu drog po nowa :) drogi sa ubezpieczone takze jak stalo Ci sie to niedawno i mas swiadka to pojedz do wydzialu i walcz o swoje :)

mlun 11-11-08 19:47

Samochód nie mój:P a z takim defektem już zakupiono.
Czy za 600zł kupi się ogrzewaną też?

Emf 11-11-08 20:00

gatuso_18, Ty naprawdę liczysz, że za kamyczek dostaniesz zwrot :lol:
Znajomy urwał KOŁO WRAZ Z WAHACZEM na dziurze, była Policja sporządzony protokół, ewidentna wina wielkiej dziury w jezdni i teraz założył sprawę firmie ubezpieczeniowej, a Ty myślisz, że za kamyk dostaniesz zwrot :lol:

Piccolo_Jr 11-11-08 20:25

Emf mojemu ojcu się kiedyś udało - kamień mu grzaną w mondeo załatwił - wtedy nówka sztuka (chyba w ciągu miesiąca od zakupu). Koszty były naprawdę niemałe.....
Tylko jak to dokładnie załatwiał to nie pamiętam świta mi gdzieś tylko że jakieś zdjęcia protokół i policja były w sprawę zamieszane (a kamień to nie wiem czy spod autobusu MPK nie poszedł...).

Greg 11-11-08 20:27

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
(a kamień to nie wiem czy spod autobusu MPK nie poszedł...).

Wtedy załatwisz bo jest sprawca , przerabialiśmy to w kilka aut
jak poszło spod tira.
Od zarządu dróg coś wyrwać to trzeba czasu i walki.

Pzdr.

Piccolo_Jr 11-11-08 20:35

Znaczy całke życie się człowiek uczy [hmm]
Ale moim zdaniem próbować warto [los]

scorpio 11-11-08 21:07

No i moja ogrzewana powiedziała papa:/ Było malutkie pęknięcie,które chciałem oddać do naprawy,aż tu nagle zrobiły się szyby czołowe dwie,przez środek poszła kreska:/


Nie orientuje się ktoś ile kosztuje nówka sztuka do FFI?? Nie mogę nigdzie znaleźć cen:/

gatuso_18 11-11-08 21:14

oj to wspolczuje, wiesz ja juz to zglaszalem tylko nie mialem pozniej czasu jezdzic i to zalatwiac ;/ mi spod tira polecial kamien ;/ ... no wiem jak to sie zalatwia w polskich urzedach ... chyba taniej zostaje wykupic AC na takie naprawy ;/

MisiekT 11-11-08 21:20

bylo juz sporo na forum, lacznie z cenami... za 600-650 mozesz wymienic spokojnie w serwisie typu AutoGlass Jaan czy tym podobnych... szkoda znizsek w AC na naprawe glupiej szyby...

przemox 12-11-08 21:28

Cytat:

Napisał mlun
Czy za 600zł kupi się ogrzewaną też?

Dokładnie tak. Konkretnie w Słupsku naprawiałem w AutoGlassie Jan. Co więcej, gdy tam naprawiasz, dają ci roczną gwarancję i gdyby doszło jednak do konieczności wymiany całej szyby, odliczają wcześniejszy koszt. A więc gdybyś naprawiał dwa punkty za 200 zł, tyle właśnie ci potem odejmą. A więc warto spróbować,bo co 200 zł to nie 600 :P

MisiekT 12-11-08 21:32

no tak, ale nie zapominajmy o jednym - komfort posiadania nowej szyby jest bezcenny - nie zauwaza sie tego na codzien, ale szyba sie niezle rysuje i z czasem naprawde mocno ogranicza widocznosc i meczy wzrok...

przemox 12-11-08 21:38

Cytat:

Napisał MisiekT
komfort posiadania nowej szyby jest bezcenny

Nie da się zaprzeczyć, tyle że ta bezcenność ma cenę. A z zasobnością portfela różnie bywa. Tym bardziej, że teraz szyba, za chwilę termostat lub klocki itp., itd. [panna]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi