Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Mój Focus - kamera cofania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80948)

Krzysiek128 03-08-17 20:58

Mój Focus - kamera cofania
 
Witajcie.

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale nie wiedziałem gdzie to dać.

Z racji mieszkania w mieście i ciasnych parkingów, postanowiłem zrobić sobie kamerkę cofania.
Na początku były myśli o czujnikach, ale brat się pozbywał monitora cofania z swojego samochodu więc go przygarnąłem.

Osobiście nie lubię jak mi co wisi na szybie, więc rozwiązanie standardowe nie wchodziło w grę. Z racji wolnego weekendu i pomysłu który zrodził się w mojej głowie powstało coś takiego jak na zdjęciu niżej.

Od początku nie podobała mi się dziura z gniazdem zapalniczki, więc postanowiłem ją zagospodarować.

Dokupiłem kamerkę którą zamontowałem w listwie nad tablicą, nie usuwałem świateł, zrobiłem dziurkę obok i wmontowałem kamerkę, uszczelniając dookoła. Zrobiłem tak ponieważ chciałem sam ustawić kąt odpowiedni dla mnie.

Monitor rozebrałem z obudowy, i dorobiłem ramkę którą złączyłem z obudową od lewarka. Wygląda tak jakby od nowości tam było.
W sumie to normalnie wszystko podpięte poza tym że wbudowane w kokpit.

Całość wyciągana tak jak normalnie ten plastik na zatrzaski.

Według mnie wygląda to całkiem nieźle.

Pozdrawiam

[IMG]https://images84.fotosik.pl/730/0209f0907132624amed.jpg[/IMG]

RafikWJ 04-08-17 09:38

Trochę nie ten dział chyba ze opiszesz Swojego focusa i wrzucisz trochę fotek z zewnątrz :P

Ogólnie powiem Ci że ciekawy pomysł i faktycznie wygląda to dobrze ale czy nie będzie narażone na uszkodzenia ?

Krzysiek128 04-08-17 09:53

Właśnie nie wiedziałem gdzie, ale dodam zdjęcia mojego auta i będzie po problemie.

Jak narazie nic się nie dzieje, sporo miejsca między lewarkiem a monitorem jest.

Zapomniałem dodać że po prawej jest przycisk, podświetlany na niebiesko (po włączeniu), który pozwala łączyć się bezprzewodowo EDYTUJĘ (mowa o łączeniu telefon - radio) (Bluetooth) z radiem. Miałem przedtem kabel jack z racji wejścia AUX w radiu, ale irytowało mnie że musi być kabel do telefonu podpięty, więc wymyśliłem taki zestaw :)

Działa, muzyka brzmi dobrze więc się sprawdza.

Dodam inne zdjęcia jak to działa itp, kamera i przycisk.

RafikWJ 04-08-17 11:50

Jak ten przycisk podłączyłeś do radia ?

Krzysiek128 04-08-17 12:38

Dokładniej pisząc to tak:

Z prawej strony od wyświetlacza jest więcej wolnego miejsca niż lewej. Taki urok tej "dziury" że nie jest równa, więc postanowiłem‚em tam zainstalować włącznik.

Kabel wpięty do radia od tyłu‚u standardowo, końcówka jack wpięta w transmiter (czy jakoś tak) bluetooth który jest zasilany z gniazda zapalniczki. A do gniazda zapalniczki podpięty jest widoczny przycisk, tak aby gniazdo nie działało cały czas bo i po co.
Nic nadzwyczajnego ale działa, nie mówię że rewelacja jakaś ale wg mnie jest bardzo dobrze.

weuek 04-08-17 13:35

Cytat:

Napisał Krzysiek128 (Post 1179212)
Zapomniałem dodać że po prawej jest przycisk, podświetlany na niebiesko (po włączeniu), który pozwala łączyć się bezprzewodowo (Bluetooth) z radiem.

Jakim cudem polaczyles sie z tym radiem przez bluetooth?

Krzysiek128 04-08-17 15:12

Opisałem to w ostatnim poście.

Wszystko schowane jest za ekranem.

To zwykły transmiter bluetooth podpięty pod jack, tyle ze schowany za wyświetlacz, żadne cuda. Uruchamiany po włączeniu przycisku.

Może źle opisałem, chodziło mi że telefonem z bluetooth transmiter, a on z radiem przez aux.

weuek 04-08-17 16:46

A widzisz, z radiem bluetooth nie ma tu nic wspolnego.

Krzysiek128 04-08-17 16:51

Wiem ze nie ma. To tylko wygoda dla mnie jak pisałem wyżej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi