Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] "Aktywacja" podgrzewanej przedniej szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67820)

skoti79 13-01-14 23:07

"Aktywacja" podgrzewanej przedniej szyby
 
Jakieś 2 tygodnie temu dostałem "strzała" kamieniem i niestety szyba została zakwalifikowana do wymiany. Długo się nie zastanawiałem, wymieniłem na podgrzewaną. Instalacja była, tylko moduł z przyciskiem został dołożony i jeszcze jakieś pierdoloty. Ale wystąpił problem. Okazało się, że wszystko jest OK, tylko trzeba ją programowo włączyć. I teraz moje pytanie:
Czy ktoś z Wawy lub okolic (najlepiej prawa strona Wisły :) ), wie jak to zrobić i ma do tego narzędzia???

Pretorian 13-01-14 23:32

yyy ... kolega MAYAK jest w Wawie od takich rzeczy.

Adiko. 16-01-14 11:16

Kolega Mayak jest w całej Polsce o takich rzeczy, ludzie jeżdżą do niego i 300km.

skoti79 16-01-14 14:08

Już wiem :)
Dzięki Mayak, za pośrednią pomoc, walczył wczoraj Paweł z Dobrej z moją szybą.
Następnym razem podjadę od razu do Ciebie. Zmiana jednego bitu i wszystko lata :)

baki 16-01-14 14:33

mod na aktualną porę roku [techn]

skoti79 16-01-14 15:29

W porę zdążyłem, wyjechałem z warsztatu i zaczęło sypać :)

mayak 23-01-14 11:36

ależ proszę :D
trzeba było od razu do mnie ;)

skoti79 23-01-14 12:40

Następnym razem tak zrobię :)
A co można jeszcze u mnie z ciekawych funkcji włączyć??
np. leaving home,....

tedi_k 23-01-14 13:43

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 942290)
Kolega Mayak jest w całej Polsce o takich rzeczy, ludzie jeżdżą do niego i 300km.

No może jednak z odrobiną wyjątku dla Śląska (i bliższych i trochę dalszych jego okolic...):smt077 Troszkę bliżej czasem jest do mnie a zrobić da się mniej więcej to samo...

mayak 23-01-14 14:12

leaving home zależy od wersji GEMa, nie konfiguruje się

jak widzę, Twój jest przeliftowy i jeśli jeszcze innego nie dokładałeś, to można włączyć autoryglowanie drzwi po ruszeniu i ewentualnie spalanie chwilowe jeśli nie masz

masz zielone podświetlenie i kwadratowe radio, czy czerwone podświetlenie i owalne radio?
jeśli to drugie, to można wgrać soft aby lusterka automatycznie składały się: http://www.focusklubpolska.pl/showpo...77&postcount=7

ps.
fajnym modem jest wymiana zegarów na poliftowe

skoti79 23-01-14 22:57

Spalanie chwilowe mam, a ryglowanie by się przydało. Leaving home działa też z pilota przy otwieraniu samochodu??
A co ma radio do lusterka??? :) (dobra opcja, jakby się dało, ale nie wierzę że silniczki są w lusterkach ;p )
Mam model przejściowy, stare zegary a konsola z radiem okrągłym.
Zegary bym z chęcią wymienił, robiłeś coś takiego?? Jakie koszty?? no i czy przebieg pozostanie oryginalny??

tedi_k 23-01-14 23:09

Cytat:

Napisał skoti79 (Post 944534)
...Zegary bym z chęcią wymienił, robiłeś coś takiego?? Jakie koszty?? no i czy przebieg pozostanie oryginalny??

Wymiana zegarów przedlift na polift w FF2 to standardowa procedura - i mayak i ja zrobiliśmy już tego dziesiątki. A ASO nadal tego nie potrafi...[banghead]
Dla ustawienia prawidłowego przebiegu trzeba kupować zegary z mniejszym przebiegiem, bo resetowanie przebiegu w zakładanych zegarach jest dodatkowo (niezerowo) płatne. Zdecydowanie bardziej opłaca się znaleźć zegary z przebiegiem "do podniesienia". Zwykle nie jest to trudne, bo zegary poliftowe mają zazwyczaj grubo poniżej 100tys. przebiegu. Ustawienie prawidłowego przebiegu "w górę" jest w cenie. Drobne dodatkowe konfiguracje (typu "autozamykanie") u mnie też są już w cenie.
O cenach wymiany u mayaka - mayak, a u mnie - ja na PW.

skoti79 24-01-14 00:09

To dajcie ceny na priv

tedi_k 24-01-14 00:16

Sorki - nie urządzamy licytacji8-)
Ważne jest też czy masz już manetkę kierunkowskazów do sterowania komputerem, a jeśli nie to czy jest do niej właściwa wiązka.
Piszesz Ty na nasze PW, dostajesz kontakt telefoniczny, dzwonisz i wszystko się tłumaczy i wyjaśnia. My współpracujemy a nie konkurujemy - jedziesz więc do tego, do którego z nas masz bliżej (w Twoim przypadku do mayaka).

skoti79 24-01-14 12:55

Tedi, to Ty zacząłeś :) Ja dogadywalem temat z mayakiem, więc niech tak zostanie. Mayak, podrzuć co potrzebuję zorganizować i ile mnie to będzie kosztowało

tedi_k 24-01-14 20:52

Cytat:

Napisał skoti79 (Post 944648)
Tedi, to Ty zacząłeś :)...

Forum to nie miejsce prywatnych schadzek - zadałeś pytanie o możliwość przełożenia licznika - to napisałem "standardowa procedura". Umawianie się z Marcinem realizuj przez PW.

Parę razy już było opisane co jest potrzebne do wymiany zegarów na polift. Przypomnę jeszcze raz wszystkim zainteresowanym:
1) Zegary polift (do diesla takie od diesla, do benzyny takie od benzyny). Pojemność silnika nie ma znaczenia tylko i wyłącznie rodzaj silnika (diesel, benzyna). Jak komuś nie przeszkadza prędkościomierz w milach, to mogą być od anglika. Przebieg będzie w kilometrach. Przebieg na zegarach "nowych" (liczony w kilometrach!) musi być mniejszy od aktualnego przebiegu samochodu - opisałem wyżej. Jak ktoś ma umiejętności i determinację, to zegary po zakupie można sobie pod domem (w garażu) podłączać np. w celu sprawdzenia ich przebiegu. Samochód z tymi "nowymi" zegarami i tak nie odpali, ale nic złego się nie stanie.
2) Manetka sterowania komputerem (czyli manipulator musi być "góra - dół"). Jak jest manetka "goła", to trzeba sprawdzić wiązkę manetki czy jest przygotowana - w jednym rzędzie wtyczki wiązki do manetki jest zawsze 5 kabli (są to przewody kierunków i długich świateł) a w drugim rzędzie muszą być 3 przewody (w kolejności "1", "3", "5"). Jeśli tych przewodów brak, to jest problem, ale można go rozwiązać jakiś nakładem pracy. Te trzy przewody dochodzą do wtyczki zegarów, a więc nie jest daleko. Problemem może być zdobycie odpowiednich pinów do wtyczki manetki kierunków i wtyczki zegarów.
3) Koniecznie 2 oryginalne kluczyki albo jeden oryginalny a drugi dorobiony z odpowiednią pastylką IMMO. Nie wolno zgodzić się aby ten drugi klucz był "klonem" klucza oryginalnego. Musi być gotowy do zaprogramowania IMMO.
4) Około godziny czasu u kogoś, kto umie to sprawnie zrobić. Na razie wychodzi na to, że "dajemy radę" mayak i ja.

mayak 24-01-14 21:54

Pax pax pax :)

priva wysłałem

skoti79 24-01-14 22:04

Niestety do ST są inne zegary :(, jakby ktoś gdzieś widział, to proszę dać znać...

mayak 27-01-14 12:36

zegary poFL od STka to biały kruk i pewno kosztowałyby na alle ze 3-4 razy więcej niż od zwykłej benzyny (a te można trafić koło 200zł)

wg mnie jedyna różnica między zegarami poFL ST a benzynowymi jest w skali prędkościomierza - IMO nie warto przepłacać, przecież i tak nie zrobisz z niego oryginału, bo fabryka nie wypuszczała przedliftów z zegarami od polifta :D

a co do grzebania w sterowniku silnika - immobilizer i program to dwa zupełnie oddzielne sprawy, więc nie ma się co obawiać

skoti79 27-01-14 15:58

Ale zegary w "zwykłej" bezynie mają skalę tylko do 240 :-P, a parę razy udało mi się więcej lecieć. Oczywiscie na niemieckej autostradzie ;-)

tedi_k 27-01-14 21:11

Cytat:

Napisał skoti79 (Post 945571)
Ale zegary w "zwykłej" bezynie mają skalę tylko do 240 :-P, a parę razy udało mi się więcej lecieć. ...

No to w ramach przekładki "gratis" dorzucimy Ci ograniczenie prędkości do 220km/h abyś nie krzywił wskazówki prędkościomierza...:smt081

skoti79 28-01-14 00:08

To jest jakieś rozwiązanie :)

Janisek 28-01-14 08:32

sory za wcinanie się w temat ale

Cytat:

Napisał mayak (Post 944326)
można wgrać soft aby lusterka automatycznie składały się

eee ... można takie coś ? bym chętnie dał zrobić i może co tam jeszcze można włączyć bez dużych modów ;)

mayak 28-01-14 10:50

żaden problem - luknij tu: http://www.focusklubpolska.pl/showpo...77&postcount=7

Rosjanie zrobili specjalny soft do modułów drzwiowych (pasuje tylko do FF2 FL z elektrycznie składanymi lusterkami), który powoduje, że lusterka składają/rozkładają się przy zamykaniu/otwieraniu auta z pilota.
Użytkownik może także, naciskając odpowiednią kombinacje przycisków na panelu drzwi kierowcy, w dowolnym momencie aktywować/dezaktywować (np. w zimie) tą funkcję.

Tak się składa, że w tym tygodniu kolega tedi_k z Katowic ma mój kabelek, którym można wgrać ten soft, a do Katowic jest Ci bliżej niż do W-wy :)

Poza tym, to praktycznie w każdym FF2 FL można na drodze samego software'u też kilka rzeczy zrobić (jeśli ich nie masz):
- aktywować: autoryglowanie centralnego zamka po ruszeniu (warto!), wyświetlanie RDSu na zegarach, Ford Eco Mode, DDS (wykrywanie spadku ciśnienia w oponach), wchodzenie w menu zegarów podczas jazdy (fabrycznie jest dostępne tylko na postoju)
- dezaktywować: brzęczyk pasów, automatyczną tylną wycieraczkę, automatyczne włączanie ogrzewania szyb

Cytat:

Napisał skoti79 (Post 944534)
Spalanie chwilowe mam, a ryglowanie by się przydało. Leaving home działa też z pilota przy otwieraniu samochodu??
A co ma radio do lusterka??? (dobra opcja, jakby się dało, ale nie wierzę że silniczki są w lusterkach ;p )
Mam model przejściowy, stare zegary a konsola z radiem okrągłym.

jak patrzyłem w etisie na Twoje wyposażenie na podstawie VINu to zdawało mi się, że masz fabrycznie elektrycznie składane lusterka, może pomyliłem się

a pytanie o radio, to chodziło o ustalenie czy masz przedlifta czy też tzw. przejściówkę (owalne radio i czerwone podświetlenie) - przejściówki mają już poliftowe moduły drzwiowe, więc powyższy soft do automatycznego składania lusterek pasuje do nich

Janisek 28-01-14 14:42

dzięki mayak, już piszę do kolegi tedi_k :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi