Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Podgrzewana przednia szyba (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24158)

krzysztof.k 28-10-08 11:16

Podgrzewana przednia szyba
 
Czy możecie pokazać mi na zdjęciu w którym miejscu znajduje się włącznik ogrzewania przedniej szyby i wlącznik podgrzewania foteli.Gdyby ktoś mógł dodać takie zdjęcie było by fajnie.
Pozdrawiam

Yerzo 28-10-08 11:26

Jaki model Focusa ?

FF I czy FF II ?

krzysztof.k 28-10-08 13:11

Sedan TDDi z 2000r.

MisiekT 28-10-08 13:14

ogrzewanie foteli - pomiedzy siedzeniami, pod lewarkiem zmiany biegow
ogrzewanie szyby przedniej - obok ogrzewania szyby tylnej

a skad pomysl ze masz w ogole te dodatki?

Greg 28-10-08 13:18

krzysztof.k, uzupełnij profil o dane foczki.

Pzdr.

krzysztof.k 28-10-08 13:25

Zamierzam kupić Focusa i ma on znaczek GHIA więc myslę sobie ze powinien miec takie bajery. Oto link do tego auta :

http://home.mobile.de/home/showDetai...icleType=false

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 13:33 ]
Jako ze szukam Focusa zapytam Was co sądzicie o tym modelu i ile moze kosztować naprawa tego auta.Myslę że z ceny napewno coś zejdzie. Oto link

http://home.mobile.de/home/showDetai...icleType=false

ptasiekk 28-10-08 13:38

Cytat:

Napisał krzysztof.k
Zamierzam kupić Focusa i ma on znaczek GHIA więc myslę sobie ze powinien miec takie bajery. Oto link do tego auta :

http://home.mobile.de/hom...hicleType=false

Ten nie ma podgrzewania przedniej szyby. Siedzenia pewnie też nie są podgrzewane ale to trzeba by było sprawdzić. Ze zdjęć tego nie wywnioskujesz.

Pabloos 28-10-08 20:13

Cytat:

Napisał krzysztof.k
Zamierzam kupić Focusa i ma on znaczek GHIA więc myslę sobie ze powinien miec takie bajery. Oto link do tego auta :

Było o tym już na forum sam kiedyś miałem wątpliwości , ale sprawa wyglada tak :
Cytat:

Dodatek "Ghia" częściej oznacza stylizację pojazdu, odnosi się bardziej do efektów wizualnych, niekoniecznie i nie zawsze oznacza pełne wyposażenie czy dodatkowe gadżety w aucie.

gromnik19 29-10-08 09:04

Ghia Ghii nie równa, ja chciałem kupić koniecznie Ghię i troche się ich naoglądałem. Generalnie zawsze były: naklejki na progach, zderzaki, klamki w kolorze nadwozia także listwy boczne ale to nie zawsze, troche inny grill z przodu, klamki w środku chromowane, elementy z plastikowego drewna brązowego bądź czarnego (tam gdzie radio, dookoła drążka biegów i na drzwiach), srebrna listwa nad tylną rejestracją.
A z wyposażeniem różnie. Trzeba trafić, radzę nie szukac na siłę i cierpliwie czekać na model który ci podejdzie. Polecam giełdę.

A te dwa linki: pierwszy jest przed faceliftem, nie ma grzanej przedniej szyby i foteli tyle o wyposażeniu :P , Drugi wg mnie lepszy. Do naprawy chyba tylko klapa i zderzak, więc poszukaj na allegro ile kosztują, dodaj 50% za robocizne i bedziesz wiedział ;)

Jak chcesz się dowiedzieć gdzie jest guzik od czego to proponuję ściągnąć instrukcję ze strony forda

krzysztof.k 29-10-08 11:29

Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam

Arturek 29-10-08 16:18

Re: Podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał krzysztof.k
Czy możecie pokazać mi na zdjęciu w którym miejscu znajduje się włącznik ogrzewania przedniej szyby i wlącznik podgrzewania foteli.Gdyby ktoś mógł dodać takie zdjęcie było by fajnie.
Pozdrawiam

Najprościej jest sprawdzić w instrukcji obsługi samochodu.
Instrukcję do Focusa 1, w formacie PDF udostępnia Ford Polska na swojej stronie, więc nie widzę problemu poza chęciami.
pozdrawiam
Arturek
P.S. Po coś jest np. dział FAQ
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=8480

trefny 29-10-08 22:23

Pierwszy (czerwony) przed FL nie szyby podgrzewanej i ma ciemne zdjęcia. Z tego co widać to ma tylny zderzak podrapany.

drugi ma szybę podgrzewaną i jest po FL ale to uderzenie może być złudne bo z tego co widzę to wymiana zderzaka i klapy to pikuś ale ze zdjęć (słabo widać) nie wiem czy nie jest też załamy dach z lewej strony bo błotnik tylny prawie zachodzą na siebie. Musisz mieć lepsze zdjęcia, a lub najlepiej oglądać auto z kim kto się na tym zna, bo naprawa może cienie dużo więcej kosztować niż przewidujesz.

Pozdr :wink:

Emf 29-10-08 22:36

Niestety Ford nie ma stałych pakietów jak zauważyłem.
W niektórych markach konkretna wersja oznacza konkretne wyposażenie ale bynajmniej nie w FF :D
Porównanie, mam Trenda z klimą, 4 poduszkami, podgrzewaniem przedniej szyby, czyli w miarę wyposażoną ale z ...... manualnym sterowaniem lusterek (co jest dość denerwujące).
Widziałem natomiast Trendy nawet bez klimy, z 2 poduszkami, (o braku podgrzewania szyby nie wspomnę) a z elektrycznym sterowaniem patrzadełek :|

hors_e 29-10-08 22:59

ale za to jakie przebiegi mają ładne, chyba do kościoła dziadek nimi jeździł :D
mam sam ten sam rocznik(2000) i jakoś jak kupowałem w kwietniu to miała 173kkm, te widocznie nie jeździły
sorki za ot ale Niemcy już też kręcą liczniki, sam szukałem mondeo 2,0tdci dla staruszka przez 4m-ce i w sumie zrobiłem 4kkm i tak łatwo już nie jest tam znaleźć samochodu z dokładnym(oryginalnym) przebiegiem
aha kwota zakupu to była 11000euro więc nie mało

Szlug5 31-10-08 11:52

ja kupiłem 2 tygodnie temu foczke tez z 2000 roku i miala najechane 149 000 teraz juz ponad 150k.

Kupiłem właśnie wersje Ghia i o podgrzewanej przedniej szybie i fotelach mogę sobie poczytać na forum:( Klima całe szczęście jest:))

w@riat 31-10-08 15:38

Sam miałem ghia z 2000 sedana , w tamtych latach nie było tak różowo z wyposażeniem , sam miałem el lust,el szyby przód ;) grzaną szybe ,klime manual, 2 pod, radio ze ster przy kier, alusy 15", jakieś listwy progowe no i dodatkowy chrom na zderzaku przednim i tylnej klapie.Klamki były czarne , listwy też ;).
W późniejszych latach było bogaciej.Standardowo ghia była w cenniku do momentu pojawienia się wersji Fx .Póżniej to sobie bylo trzeba na zamówienie ściągać.

Michał 31-10-08 18:13

Ja mam wersję Ambiente, więc chyba najbardziej ubogą i na wyposażeniu mam podgrzewaną przednią szybę, elektryczne lusterka, klimę, elektryczne szyby itd.
Z tego co widzę w nie jednej Ghii tego nie ma :?

krzysztof.k 17-11-08 16:11

No i zakupiłem Focusa kombi z 2002 roku (grafit metalic) Jest to wersja Futura posiada:
klima,el.lusterka, el.szyby przód, podgrzewaną przednią szybę, podgrzewane fotele, radio CD 6000 sterowane pod kierownicą, silnik 115 KM na trasie spisał sie rewelacynie(przyśpieszenie i spalanie ok.)Natomiast nie posiada komputera pokładowego (podobno mozna go założyć). Co do uderzenia to faktycznie do wymiany tylko klapa i zderzak tylni.
Książkę serisową posiada ostatni wpis przy 104 tkm. w listopad2007(posiadada dokument DEKRY z przeglądu).
Narazie OK.

ernestdoc 17-11-08 18:27

ale powiedz jak często będziesz korzystał z podgrzewanych foteli :?: zresztą to źle na jajka działa :D :mrgreen: ale bajer to bajer ja mam składane lusterka :wink:

krzysztof.k 17-11-08 19:18

Oczywiście ja też mam składane lusterka i może cos jeszcze(dopiero zapoznaje się z autem). Podgrzewane fotele miałem już w Mondeo MkII i bardzo często sie przydawały np.jak wracam zimą po nocnej zmianie do domu, zanim się auto nagrzeje już jestem w domu. Więc zawsze po opaleniu auta załączam fotelik i jak trzeba przednią szybę i mam ciepło w nereczki.Kiedyś jak nie miałem klimatyzacji to też uważałem ją za zbytek, a obecnie większość posiadaczy aut nie wyobraża sobie w gorące dnie jazdy bez klimy.

-Majkel- 18-11-08 15:49

A ja sie tak zapytam, bo doczytalem sie, ze gdy wlaczy sie podgrzewanie tylenj szyby to automatycznie wlancza sie podgrzewanie lusterek to prawda? A jeszcze jedno czy przy wlaczeniu ogrzewaniu przedniej szyby widzieliscie spadek mocy? Np ja zauwazylem to gdy w nocy stalem na parkingu z wlaczonymi swiatlami, troszke slabiej swiecily.

kleofas 18-11-08 15:52

co do ogrzewanych siedzeń w dieslu - bez tego zimą nie da rady jechać komfortowo na krótkich dystansach [bigok]
zanim się auto zagrzeje i zacznie dmuchać ciepłym, to już koniec trasy

co do ogrzewania lusterek - jeśli takie są to włącza się je razem z tylną szybą (tym samym przyciskiem)

jkb^^ 18-11-08 16:42

a jak poznać ze sie ma podgrzewane lusterka? :) myslalem ze nie mam bo nie mam zadnego przycisku do tego, tylko na pokretle od sterowania lusterkami jest taki dziwny znaczek, czy wersja X-100 miala podgrzew lusterek?

kleofas 18-11-08 16:56

poczekaj, aż ci lusterka zamarzną i włącz ogrzewanie szyby tylnej :-)
jak spłyną to masz ogrzewane ...

ale w x100 raczej były ogrzewane

Pastoo 18-11-08 21:24

Cytat:

Napisał -Majkel-
gdy wlaczy sie podgrzewanie tylenj szyby to automatycznie wlancza sie podgrzewanie lusterek to prawda?

prawda...
Cytat:

Napisał -Majkel-
czy przy wlaczeniu ogrzewaniu przedniej szyby widzieliscie spadek mocy?

u mnie widać, jak się włączy oba podgrzewania to prawie latarką muszę doświetlać drogę :wink:
Cytat:

Napisał jkb^^
a jak poznać ze sie ma podgrzewane lusterka?

najprościej to w chłodniejszy dzień odpalić i sprawdzić, czy lusterko jest podgrzane (wkład znaczy się [los] )

Czarnuch 19-11-08 11:48

Cytat:

Napisał ernestdoc
bajer to bajer ja mam składane lusterka :wink:

Rozumiem, że chodzi o elektryczne składanie [chytry] A mam pytanie, jak je złożysz na noc i przymarzną w tej pozycji, to co się dzieje rano? Trzeba lecieć po czajnik z gorącą wodą? :)

pzdr

ernestdoc 19-11-08 12:43

nie składam ich za często :lol: a jak przymarzną to zagrzeję wodę na herbatkę i hej :P

-Majkel- 19-11-08 14:17

A odszraniacz nie zadziala?

Pastoo 20-11-08 19:20

-Majkel-, który odszraniacz? Jeśli chodzi o podgrzewane lusterka, to podgrzewana jest tylko tafla lusterka, obudowa nagrzewa się bardzo wolno albo wcale. A co do trybu rozmrażania (w autach z klimą automatyczną), to nie zadziała on na zawiasy lusterek :wink:

Greg 20-11-08 19:21

Cytat:

Napisał Pastoo
który odszraniacz?

Taki w spraju ze stacji benzynowej
i nie przesadzajmy z tym przymarzaniem :mrgreen:

Pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi