Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Kalibracja komputera pokładowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49446)

artech 24-10-12 09:47

:oops: Ponieważ zero to nic, jak powiedział mój kolega na lekcji matematyki, omijałem tą wartość i przechodziłem do średniego spalania i tam próbowałem kombinować :oops:
Dzięki @qrczakos, już ogarnąłem, jest 0, nie wiem co było przed wyjęciem bezpiecznika więc liczenie trzeba zacząć od nowa[zal.pl]
Jak już drążę temat kompa, to powiedzcie panowie gdzie jest czujnik temperatury ?? Coś mi się chyba zawiesił albo uszkodził bo mi 14*C pokazuje od jakiegoś czasu, a na zewnętrzu teraz w kole 11 mamy :-?

qrczakos 24-10-12 09:49

czujnik temp moze też mieć jakieś przekłamanie.. a jest przy pasie przednim..

pawel798 09-04-13 23:50

Odswiezam bo mam pytanko.
Otoz zakladam komputer do foczyny i posiadam interfejs ELM a tam w programie mam srednie spalanie, chwilowe itp. Jak myslicie czy elm bedzie mial dokladne dane i moge to przeniesc potem w ustawieniach komputera? Czy ELM tez pokazuje blednie ?

mjprzem 10-04-13 08:21

chyba niema takiego urzadzenia ktore by dokladnie pokazywalo-realnie to tylko sprawdzenie w rzeczywistosci i kalibracja.

moons 10-04-13 16:19

Cytat:

Napisał pawel798 (Post 852865)
i moge to przeniesc potem w ustawieniach komputera?

A co Ty chcesz przenosić do komputera? Komputer zakładasz i jeździsz a potem dopiero jak coś to korygujesz jego ustawienia.
Pozdrawiam

pawel798 10-04-13 16:51

bo jak podepne ELM to pokazuje mi spalania. I wtedy moglbym odrazu ustawic na takie same w komputerze pokladowym .

moons 10-04-13 19:21

Nie, nie mógł byś. W komputerze nic się nie ustawia. Komputer się tylko kalibruje jeśli z jakichś powodów źle wylicza spalanie. W ELMie pokazuje Ci średnie spalanie z czasu kiedy podpiąłeś się komputerem do auta. Porównywanie wyników średniego spalania z tak krótkiego czasu mija się z sensem.
Podłącz komputer, zresetuj komputer spal ze dwa pełne zbiorniki paliwa, jednocześnie notując na kartce ilość litrów zatankowanych oraz przejechane km. Wtedy porównaj spalanie z komputera oraz wyliczone na papierze, Będzie jakaś różnica, wtedy można kalibrować komputer.
Pozdrawiam

mjprzem 12-04-13 10:06

w benzunie soft z elma wiecej ogarnia i tam pokazuje spalanie chwilowe w trakcie jazdy, ALE...
nie sugeruj sie wogole tym spalaniem-tylko takie -zbiornik do pelna albo do zaswiecenia sie kontrolki-rezerwy, reset i ponownie do tego stanu-tylko tak mozesz sprawdzic i wykalibrowac spalanie.
to co podaje elm moze byc tak samo mylne jak nie wykalibrowany komputerek pokladowy.

FIGO-26 22-12-13 13:45

koledzy mi na jałowym pokazuje 4.3 chwilowe ..... a jak rusze 55l poradzicie cos ?

qrczakos 22-12-13 14:01

kliknij info i przekrec kluczyk na zaplon i zobacz jaka wartosc jest przy pierwszej albo drugiej funkcji. musisz ustawic na zero i zatankować i pojezdzic i policzyć ile pali a ile komp pokazuje i wtedy w tej funkcji zrobić koretkę (w procentach)

FIGO-26 22-12-13 16:49

A czemu mi faluje chwilowe od 4.3 do 7.9 skacze. Na jalowym. Możliwe że komputerakomputer wczesniej na benzynie jeździł ? A ją mam tddi

mjprzem 23-12-13 08:22

niejestem pewien ale to chyba niema znaczenia....
ja u siebie tez komputerek dokladalem-niewiem na czym wczesniej jezdzil ale pokazuje poprawnie.

tylko dlaczego u ciebie zawyza az o tak bardzo duzo?

chwilowe Litrow/godzine na wolnych obrotach powinno byc okolo 0,5L jak silnik jest rozgrzany w dieslu
a w benzynie okolo 1,2l

wszystko zalezy oczywiscie od wersji silnika ale to tak mniej wiecej.

FIGO-26 23-12-13 15:05

n9 własnie cos z PCM bo z tamtad idzie sygnał nnie mam pojęcia co z tym zrobić

mjprzem 26-12-13 14:44

podaj jakie masz wartosci i w jakich dokladnie sytuacjach.
spróbuj takze odlaczyc i po 30 minutach podlaczyc akumulator-moze czasem cos to pomoze.

FIGO-26 26-12-13 19:27

aku odlaczałem na 3h kompa wypinałem . nic nie daje na postoju mam juz nawet do 10l/h jak ruszam mam 55l/100km jak jade zmieniajac biegi przy 2tys to spalanie 40l/100km jak cisne pod 3,5 tys zmieniam biegi to 10l/100km

FIGO-26 12-03-14 20:58

SIEMA nadal walcze instalacja spr jeszcze raz . mam foke po lifcie i tam inaczej troszeczke sie podpina ipytanko czy wyswietlacz musi byc tez po lifcie ?

Falcon 12-03-14 21:50

Ja mam poliftowy i działa.

FIGO-26 12-03-14 23:38

a jest możliwe że sam komp zwalony wiem ze kiedyś była jakaś seria wadliwych

loskamilos 13-03-14 00:39

Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 961280)
mam foke po lifcie i tam inaczej troszeczke sie podpina ipytanko czy wyswietlacz musi byc tez po lifcie ?

Jedyna różnica w podłączeniu kompuera przed liftem i po lifcie to pin 16. Jest to podłączenie do CTMa lub GEMa i odpowiada tylko za 1 funkcję - brzęczyk. Czyli chyba przy rezerwie, braku płynu do sprysków oraz spadku temperatury poniżej 0 masz sygnał dźwiękowy. Można to połączenie całkowicie olać (ja go nie mam).

FIGO-26 13-03-14 03:21

Co tu duzo pisac tak pracuje moj komp ;(


loskamilos 13-03-14 10:15

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś kable czujnika prędkości (bo coś dziwnie wyglada, tak jakby nie dostawał info on prędkości bo pokazuje nie l/100km tylko l/h) - czyli pin 4 komputera czy jest podłączony do pinu 9 wtyczki C63 (przy nogach pasażera). Jak będziesz sprawdzał to sprawdź też drugi przewód który tam idzie, z pinu 14 komputerka do pinu 12 tej samej wtyczki (C63).

Pin 4 komputerka to sygnał prędkości, a pin 14 to sygnał wtrysku więc oba mogą ciebie interesować.

Falcon 13-03-14 10:18

Ale ten film jest nagrany na postoju więc będzie pokazywać l/h.

FIGO-26 13-03-14 14:53

proszę aktualny film. Przy hamowaniu silnikiem prawidlowo 0.0 . ale jak przyspieszam to spalanie maleje a jak jade spokojnie rośnie jeszcze musze zobaczyć średnia predkość.


https://www.youtube.com/watch?v=BJxU0YJa_UU

FIGO-26 13-03-14 19:17

srednie spalanie 36l/100km ;) srednia predkosc wacha sie od 18 do 23km/h dziwne.

loskamilos 13-03-14 21:13

Problem z "wadliwymi kompami" dotyczył ztcw zasięgu na aktualnej ilości paliwa. Tu chyba jedynym testem jest podmianka komputera (spot?)

Zobacz jeszcze jaką masz korektę ustawioną w kompuerze (kluczyk na zero, przytrzymać przycisk info, przekręcić kluczyk na II, puścić przycisk info i raz nacisnąć przycisk info). To jest wartość korekty spalania. Jeżeli będzie na plusie to znaczy, że komputer podnosi wartość spalania względem tego co wyliczy o tyle procent (jak jest 25 to znaczy, że wartość wyświetlana to 125% tego co wyliczył). Możliwe, że masz jakąś kosmiczną wartość (25 to max). Zmieniasz wartości przyciskami S i R. Ustaw na zero, zatankuj do pełna, wyjeździj cały bak i wylicz korektę. Ja mam ustawioną korektę 24, ale to 1.6 benzyna.

Spróbuj wybrać się na jakąś spokojną ulicę, włącz tryb serwisowy zegarów ustawiony na prędkość w km/h, jedź stałą prędkością i zresetuj w tym momencie komputer. Zobacz czy prędkość średnia jest taka sama jak chwilowa odczytana z trybu serwisowego (wskazówka może trochę przekłamywać). Jak nie - to może być źle podpięty pin do czujnika prędkości (przekłamania prędkości średniej i spalania). Jeżeli spalanie chwilowe przy hamowaniu silnikiem podaje 0 to sugeruje, że nie jest to problem z sygnałem z wtrysków, chociaż trochę dziwne że tak wariuje na postoju.

FIGO-26 13-03-14 22:17

Dzięki za odp. Komp ma wprowadzoną wartość 0 , uczepie się tej prędkości może to przyczyna..

FIGO-26 14-03-14 06:25

W trybie serwisoowym w polu 0 km/h kiedy ruszam zaczyna tak jakby liczyć od 1 w górę nie wiem czy ma tak być .średnia prędkość 23km .a wersję kompa mam 3.0

loskamilos 14-03-14 22:06

Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 961720)
W trybie serwisoowym w polu 0 km/h kiedy ruszam zaczyna tak jakby liczyć od 1 w górę nie wiem czy ma tak być .

Można po polsku, bo nie rozumiem tego zdania

Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 961720)
średnia prędkość 23km .

Czyli zgadza się z chwilową czy nie?

Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 961720)
a wersję kompa mam 3.0

Hmm, to chyba w 3.0 były problemy, ale ZTCW (powtórzę się) dotyczyły liczenia zasięgu

moons 14-03-14 22:33

@FIGO-26, powtórzę Ci kolejny raz co nie raz Ci już pisałem, skoro jesteś pewien na 120% podłączenia komputera to nie ma innej możliwości jak zrąbany komputer. Twój Focus wcale nie jest jakiś wyjątkowy że nie chce współpracować z komputerem. Załatw inny i po sprawie, co tu jakieś niestworzone teorie wymyślać, ogólnie rzecz biorąc cały ten komputer jest prosty jak drut, jak dobrze podłączony ma działać i tyle.
Pozdrawiam

FIGO-26 12-06-14 20:17

siema odświeżę zrobiło sie ciepło więc wróciłem do nieszczęsnego kompa , kupiłem drugi i sytuacja wygląda identycznie ;( ktoś mi może podpowie czy dobrze to podłączyłem mam foke po lifcie 2003r http://obrazki.elektroda.pl/5356845000_1387810922.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi