Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   kontrola trakcji i abs??? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21257)

mariuszmar 12-03-08 15:57

kontrola trakcji i abs???
 
Witam posiadam focusa zx3 tuning w roush performance w usa, i teraz mam pytanie skoro mam przycisk od kontroli trakcji to powinna ona chyba działać, natomiast po naciśnięciu nic się nie dzieje na tablicy nie swięci sie kontrolka i tak samo z absem czy mam go wyłączonego czy w ogóle go nie mam??? bo podczas hamowania nie czuje żeby był:)

grzybek 12-03-08 16:04

Z tego co wiem to Focusów bez ABS'u nie było. Rozpędź się na jakimś piachu itp, wdepnij ostro w hamulec to będziesz wiedział bo może na asfalt masz takie dobre kapcie, że się zablokować nie chcą :wink: Co do TCS to ruszaj z piskiem ze skrzyżowania, naciśnij przycisk od TCS i powtórz. Jak działa to poczujesz/zobaczysz różnicę. Może nie ma kontrolki albo nie działa.

mariuszmar 12-03-08 16:05

a kontrolka od absu powinna sie świecić przy zaponie??? i tak samo przy tcsie??? mam opony R17 Continental 215/40 nówki

Greg 12-03-08 16:08

Cytat:

Napisał grzybekbgi
Z tego co wiem to Focusów bez ABS'u nie było.

W polsce sie zdarzaly.


mariuszmar, sprawdz tak jak pisze grzybekbgi.

Pzdr.

mariuszmar 12-03-08 16:09

oki zaraz się przejadę sprawdzę czy to działa:)

MisiekT 12-03-08 17:16

w USA sporo foczek bylo bez ABSu z tego co sie orientuje, kontrola trakcji tez standardem bynajmniej nie jest... jak wylaczasz kontrole trakcji przyciskiem to na desce rozdzielczej powinna sie zaswiecac kontrolka...

masz pewnosc ze panel srodkowy z przyciskiem jest orginalny?

mariuszmar, witamy na porzadnym forum :wink:

mariuszmar 12-03-08 18:56

>>>czyli jest możliwe ze absu nie mam bo go raczej nie czuje:)
>>>a jak naciskam przycisk kontroli trakcji to nic się nie świeci..:(
>>>zdjęcie panelu prześle niedługo [chytry]
>>>witam na forum:)

Greg 12-03-08 18:59

Cytat:

Napisał mariuszmar
czyli jest możliwe ze absu nie mam bo go raczej nie czuje:)

Otworz maske i zobacz czy jest , z tego co pamietam to po lewej stronie jest.

Pzdr.

jajko 12-03-08 19:03

W USA mają delikatną awersję do ABS'u, więc bardzo możliwe, że nie masz go w ogóle. Kontrola trakcji współpracuje z ABS'em, i o ile ABS bez kontroli trakcji może istnieć, o tyle w drugą stronę to już nie działa. Także jak blokuje koła na piachu przy hamowaniu, to przycisk kontroli możesz uznać za zbędny.

kasprzak 12-03-08 22:55

Wiadomo ze kontrola trakcji powiazana jest z ABSem...to co trzeba dolozyc by miec kontrole trakcji ? W tym temacie jestem zielony....

jajko 12-03-08 23:14

Z tego co wiem, to żeby mieć kontrolę trakcji, tzw. ASR wydaje mi się, że wystarczy dorzucić to do ECU i zmienić pompę ABS'u. Żeby mieć ESP to jeszcze czujnik przyspieszeń bocznych, znowu inna pompa ABS'u z czujnikiem ciśnienia, inne przewody hamulcowe, kontroler, taśma pod kierownicę z czujnikiem kąta skrętu no i oczywiście przycisk ESP. Na koniec podłączenie pod komputer i zgranie wszystkiego, dużo zabawy, ale jak najbardziej wykonalne, nawet mam cały opis jak to zrobić, tyle że do Seata Leona. :)

NeroN 12-03-08 23:19

Cytat:

Napisał jajko
Żeby mieć ESP to jeszcze czujnik przyspieszeń bocznych

To samo co ABS, mierzy prędkośc z jaka poruszają się poszczególne koła i po tym wie jak auto zmienia tor jazdy :mrgreen:


Mnie się wydaje, że to jest kwestia programowo/przełącznikowa.
Ew. może być inna pompa hamulcowa (mocniejsza/szybsza etc.)

jajko 13-03-08 06:45

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał jajko
Żeby mieć ESP to jeszcze czujnik przyspieszeń bocznych

To samo co ABS, mierzy prędkośc z jaka poruszają się poszczególne koła i po tym wie jak auto zmienia tor jazdy :mrgreen:

No działanie wszystkich tych systemów opiera się na sygnałach z czujników ABS'u, tylko, że przy ESP coś musi zbierać te informacje, analizować i przekazać dalej. To właśnie robi ten czujnik i jeszcze jakiś kontroler.

mariuszmar 13-03-08 21:55

czyli nie mam absu i kontroli trakcji, tylko zastanawia mnie po co zrobili przycisk skoro nie ma tego, albo byc moze podczas tuningu cos zmienili:P

MisiekT 14-03-08 00:20

wiesz, sprzedawca zawsze mogl zmienic panel :wink:

mariuszmar 14-03-08 09:28

fakt mogł zmienić:) podjade do forda oni niech to zobaczą:P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi