Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Nagrzewnica p³ynu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7130)

Friend 13-11-05 23:29

Nagrzewnica p³ynu
 
Witam

Mam pytanie do bardziej obytych w temacie kolegów:
Czy oferowana z silnikami TDCi dodatkowa nagrzewnica p³ynu w uk³adzie ch³odzenia ma wp³yw na szybsze nagrzewanie siê zimnego silnika np: w zimie, co myslê ma znaczenie dla pracy silnika przy pokonywaniu krótszych dystansów np: w drodze do pracy itd...
I czy w takim razie jest warta zainwesowania dodatkowyh 700 z³ w cenê autka??

tecman 14-11-05 00:59

Re: Nagrzewnica p³ynu
 
Cytat:

Napisa³ Friend
Witam

Mam pytanie do bardziej obytych w temacie kolegów:
Czy oferowana z silnikami TDCi dodatkowa nagrzewnica p³ynu w uk³adzie ch³odzenia ma wp³yw na szybsze nagrzewanie siê zimnego silnika np: w zimie, co myslê ma znaczenie dla pracy silnika przy pokonywaniu krótszych dystansów np: w drodze do pracy itd...
I czy w takim razie jest warta zainwesowania dodatkowyh 700 z³ w cenê autka??

Nagrzewnica plynu ma zastosowanie glownie po to, aby szybciej Ci bylo cieplej w aucie, bo wlasnie cieplo odbierane z ukladu chlodzenia trafia do przedzialu pasazerskiego. Dopoki silnik jest zimny - to ciepelka w srodku nieuswiadczysz :( niestety jest to bolesne w moim obecnym dieslu, ale za to rekompensuje mi on fun jaki mam przy wyprzedzaniu roznych pojazdow [hehe] - banan od ucha do ucha - no i spalanko obecnie po jezdzie autostradowo-miejskiej (Londyn) - 6.2-6.5
Gdyby taka nagrzewnica istniala w FFI - napewno bym zamontowal/zamowil.
Natomiast jesli chodzi o zastosowanie tej nagrzewnicy plynu do szybszego nagrzania silnika...to moim zdaniem - bedzie ono znikome ze wzgledu na pojemnosc cieplna takiego kawalka zeliwa/stali. Ta grzalka jesli nagrzeje plyn do 60-70st C to bedzie dobrze, silnik oddaje sporo ciepla w postaci temp. do ukladu chlodzenia, ale trzeba pamietac ze spora czesc jest wypromieniowana przez sam blok silnika, a w przypadku gdy to my chcemy go podgrzac - to nie mamy juz mozliwosci zadzialac energia cieplna na blok silnika(no chyba ze ognisko pod silniorem [hehe] ), zeby zagwarantowac mu takie same warunki cieplne jak podczas pracy. Mam nadzieje ze zrozumiales moja teorie cieplna - [hehe] termodynamike mialem jakies 5 lat temu na studiach ale jakos nie zawsze czulem sie w niej asem - ale moze ktos lepszy mnie poprze luz zlaja:) [pop] [ups] - zobaczymy [bigok]

Tak wiec grzaleczka - owszem spoko - ale tylko do podgrzania kabiny pasazerskiej. Dobrym rozwiazaniem a zarazem alternatywa dla takiej grzalki jest podgrzewanie przednich foteli - mialem okazje to przetestowac w zimny poranek w kumpla kombiaczku - bylem sceptycznie do tego nastawiony - ale musze przyznac ze jak w tyleczek po 2 minutach zaczelo sie cieplo robic, to faktycznie nie bylo juz problemem dla mnie ze z nawiewow nadal zimne powietrze sobie pedzilo :) [helm] [zimny]

Friend 14-11-05 08:12

Dzieki za wyjasnienie :)

Je¿eli dobrze zrozumia³em......silnik diesla nagrzewa siê wolniej, i dlatego dodatkowa nagrzewnica jest dostêna w³asnie z tymi silnikami, a nie ma jej w silnikach benzynowych..

tecman 14-11-05 10:33

Cytat:

Napisa³ Friend
Dzieki za wyjasnienie :)

Je¿eli dobrze zrozumia³em......silnik diesla nagrzewa siê wolniej, i dlatego dodatkowa nagrzewnica jest dostêna w³asnie z tymi silnikami, a nie ma jej w silnikach benzynowych..

Silnik diesla nagrzewa sie wolniej nie dlatego ze jest jakis ulomny, ale dlatego ze jesli chodzi o jegos sprawnosc cieplna to jest ona znacznie wyzsza niz silnika benzynowego. W dieslu wieksza ilosc energii po spaleniu mieszanki paliwowej przetwarzana jest na prace a tylko niewielka czesc jest wypromieniowana w postaci ciepla i oddana do bloku silnika. Stad nagrzewanie sie klekota jest zdecydowanie dluzsze niz benzynki.

Kumpel to ogrzewanie siedzen ma w benzynie i faktycznie szybciej to dziala niz ogrzewanie z nagrzewnicy. Tak wiec patencik dosc dobry [metal] [bigok]

gRuHa 15-11-05 23:27

Friend, moze chodzi ci o tzw. ogrzewanie postojowe????
dosyc ciekawa rzecz, kiedys czytalem na ten temat i doszedlem ze sa dwie odmiany, cos na kszta³t pieca jaki masz zapewne w domu, czyli robi sie ognisko spalajac benzyne Z BAKU!! i podgrzewajac wode w ukladzie chlodzenia.... jednakze nie bez celu zaznaczylem ze owa benzyna pobierana jest z baku, poniewaz jak ktos sie rabnie przy montazu, to uslyszysz tylko glosne BUUUM!!! i bedziesz mogl wykrecac 998.....
natomiast jest jeszcze druga opcja ogrzewanie elektryczne, ktore jest zarazem bardziej elastyczne, bo mozesz podgrzewac zarowno wode jak i OLEJ!!!! co pozytywnie wplynie na rozrusz klekota, a gdybys pokombinowal to pewnie daloby sie rowniez podgrzewac siedzenie.... z tym ze jest jedno 'ale' bo trzeba miec dostep do 220V, wiec jak po nocy wsiadasz, a autko stoi w garazu/na podworku to nie ma problemu, ale juz gdziekolwiek indziej... kicha
mimo to bardziej sensowne wydaje mi sie w dieslu podgrzewanie oleju badz nawet baku zeby nie trzeba bylo dlugo grzac zarowkami i rzeby poranny start klekota byl dla niego choc troche mniejsza tortura do tego w siedzenia ogrzewanie i gra muzyka :D

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2005 ]
aha takowe ogrzewanie jest rowniez oferowane przez rozne inne firmy (glownie skandynawskie z wiadomyh powodow ;) ) co jednak majac autko na gwarancji cie raczej nie zainteresuje....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi