Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Praca silnika 1.6 benzyna AUTOMAT!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34798)

lmichal 19-01-10 09:24

Praca silnika 1.6 benzyna AUTOMAT!!
 
Wczoraj przy odpalaniu silnika zauważyłem dziwny odgłos odpalania i tak jakby "skok" silnika. Potem terkotanie słychać jak stoi i jedzie bardzo powoli. Jak jest N to praktycznie nic nie słychać, Jak wrzucę D i trzymam hamulec to jest to słyszalne. Po dodaniu gazu nie słychać niczego dziwnego.
Powiem szczerze ze boje się ze coś "wyrwałem" w silniku - stwierdzenie laika

3 dni temu zakopałem się w śniegu. Próbowałem wyjechać .... była taka sytuacja ze (dokładnie nie pamiętam bo bylem zajęty walką z przeciwnościami natury) powiedzmy na D samochód się ślizgał i po wrzuceniu na R było słychać takie uderzenie jakby ktoś młotkiem przywalił - może było odwrotnie (z R na D). Takich "stuknięć" były ze 2x. W tym dniu nie było nic specjalnego słychać ale tak jak mówię po 2 dniach silnik wydaje dziwne odgłosy.
Może to moje przewrażliwienie i z zimna silnik tak pracuje ale .... po przejechaniu 10 km i ponownym odpaleniu objaw jest taki sam. Nie bylo w sumie mrozów po -20 ...
Czy podczas tego wykopywania się moglem coś uszkodzić w silniku (może jakiś zaczep silnika, poduszka .... kompletnie się nie znam i nie wiem jak coś sprawdzić)

Oskar 19-01-10 10:45

na poczatek bym sprawdził poduszki silnika i skrzyni moze sie zerwała któras.
Co do skrzynie automatycznej to sie nie znam ale czy napewno mozna tak bezkarnie szybko przełaczac D -R , R-D ?

Gimnastikball 19-01-10 11:36

Cytat:

Napisał Oskar (Post 406195)
D -R , R-D ?

no jezeli ma fokem numer jeden to niebałdzo.

w foce nr dwa- krzynka ma zabezpieczenie w postaci elektroniki

Oskar 19-01-10 12:45

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 406207)
no jezeli ma fokem numer jeden to niebałdzo.

w foce nr dwa- krzynka ma zabezpieczenie w postaci elektroniki

Tak tez mnie siem wydaje ale ja automata we foce widziałem 2 razy na oczy
a innymi jezdziłem parem razy tylko to sie nie znam .

Misiek napewno cos poradzi

Gimnastikball 19-01-10 12:46

Cytat:

Napisał Oskar (Post 406239)
Misiek napewno cos poradzi

o tototot [up]







[zimny]

lmichal 19-01-10 13:09

Misiek??
Jak nie wolno przełączać to jak się rozbujać żeby się wykopać. Zawsze jeździłem manualem a automata mam przez pierwszą zimę ... bieg 1 i 2 które niby są do ruszania na śliskiej nawierzchni to się nadają .....
Ja się nie znam ale tyle o ile się nasłuchałem w życiu to jedyne co mi do głowy przychodzi to te poduszki ale czy mogę to sam jakoś sprawdzić / stwierdzić??
Dziwne były właśnie te "walnięcia" - potem właśnie analizując całą "bitwę" trochę mnie to zmartwiło. Boję się ze koła się kręciły na śniegu/lodzie w jedną stronę a potem po przełączeniu skrzyni w inną pozycję dostały "kopa" w drugą ... co się mogło przez to wydarzyć??

Oskar 19-01-10 13:13

Cytat:

Napisał lmichal (Post 406264)
Misiek??
Jak nie wolno przełączać to jak się rozbujać żeby się wykopać. Zawsze jeździłem manualem a automata mam przez pierwszą zimę ... bieg 1 i 2 które niby są do ruszania na śliskiej nawierzchni to się nadają .....

Własnie z tego powodu ostatnio szfagra passata z automatem poprostu wypychałem z zaspy on tylko operował gazem na biegu a to ja z tyłu byłem tym "bujającym" ale nie wiem ja sie nie znam.

---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post był z 13:11 ----------

Cytat:

Napisał lmichal (Post 406264)
Misiek??

po pierwsze Misiek wie wszystko
a jak nie wie to patrz "po pierwsze"

[zlosnik]

Gimnastikball 19-01-10 13:20

Cytat:

Napisał Oskar (Post 406265)
to ja z tyłu byłem tym "bujającym" ale nie wiem ja sie nie znam.

na grzybobraniu mniałem to samo.
Sam sie wkońcu wykaraskałem - ale godzinę walczyłem.
Przy zmianie z d na r niestety ale komp mysli se tak z sekundę i w tym czasie niestety [ass] - wraca do poziomu wyjsciowego.

Cytat:

Napisał Oskar (Post 406265)
po pierwsze Misiek wie wszystko
a jak nie wie to patrz "po pierwsze"

Abo wymysl jakis problem, na który nikt nie zna odp to sam zobaczysz [ninja]

PePe 19-01-10 13:20

Cytat:

Napisał lmichal (Post 406264)
Misiek??
Jak nie wolno przełączać to jak się rozbujać żeby się wykopać. Zawsze jeździłem manualem a automata mam przez pierwszą zimę ... bieg 1 i 2 które niby są do ruszania na śliskiej nawierzchni to się nadają .....

no nie wolno... ja nawet nie mam tego 1 i 2 - kończy się na D [los2]...

wrzucanie z R-D i D-R szybkie powoduje w skrzyni totalny chaos - zawsze po załączeniu D lub R na spokojnie warto odczekac aż wyraźnie poczujemy "załapanie" napędu.

Niestety jazda zimą automatem jest lekko przerąbana...


P.S. ale to i tak Misiek Ci opowie o tym [bigok]

lmichal 19-01-10 16:10

My tu gadu gadu o Miśku a tu ani Miśka ani rozwiązania problemu a u mnie w samochodzie podobno silnik to już "skacze" !! Przed chwila miałem tel. z pytaniem czy to aby nie wybuchnie i kobieta jedzie do domu ze skaczącym ryczącym samochodem .... chyba jednak silnik się "oderwał" bo to raczej nie wina skrzyni ....

Mechanik powiedział ze to albo coś w układzie wydechu zostało "przygięte" albo poduszka albo jakaś "guma"??. Stwierdzi jak weźmie na podnośnik. Objawia się to ogólnie przy zapłonie samochodu i przy wstecznym (głównie)
Jeżeli to poduszka to ile waszym zdaniem mniej więcej może kosztować naprawa - nie chce żeby mnie naciągnął

Oskar 20-01-10 12:30

wejdz na strone z czesciami forda i zobacz ile kosztuje poduszka
wymiana to mysle 50 max 100 pln w zaleznosci od regionu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi