Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Znikający płyn chłodniczy (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46574)

joszi 15-01-11 16:31

Znikający płyn chłodniczy
 
Witam zauważyłem ze w moim focusie raz na jakiś czas znika płyn w chłodnicy ok 0,5l. Byłem samochodem na kanale przepatrzyłem każdy przewód z płynem i nie zauważyłem żadnych wycieków w silniku tez nie przybywa oleju zaczynam sie zastanawiać czy to normalne dla tego samochodu? Na początku myślałem ze układ jest zapowietrzony ale problem powtórzył sie 2 raz.

Konrad22ww 15-01-11 19:23

W moim focusie jeszcze nigdy nie dolewałem płynu, raz był wymieniony, przebieg to prawie 140 tys.

sender 15-01-11 21:29

dziwne .
 
u mnie po przejechaniu ok. 20 tys km ubyło . może teraz doleje z setke, może dwie. patrzyłeś kolego - może poci ci się delikatnie chłodnica ?
pozdrawiam.

MisiekT 15-01-11 23:03

joszi - fura na gwarancji, wiec atakuj ASO a nie pytaj na forum...

langolier 15-01-11 23:58

Odpowiedź ASO na pytanie o ubywający płyn (to była odpowiedź na pytanie o możliwość uzupełnienia płynem o innym kolorze i czy możliwe jest aby w 2 miesiące po rocznym przeglądzie poziom płynu spadł poniżej "MIN"):

"Można uzupełnić tym płynem chłodzącym, który Pan dorobił. Ubytek nie
powinien być tak znaczny - zalecam zaobserwowanie czy nie pojawiają się
jakieś plamy pod samochodem i czy nie ubywa płynu. Może wystąpić taki ubytek
szczególnie podczas użytkowania pojazdu gdy jest mróz. Ze względu na bardzo
dużą różnicę w temperaturze otoczenia i płynu chłodzącego występuje jego
duże odparowywanie. Jeżeli podczas przeglądu stan był powyżej 1/3 to wtedy
nie uzupełniamy. Nie spodziewałbym się jakiś wycieków, ale zalecam
ostrożność i obserwację."
Tyle ASO.
Ja kilka dni temu uzupełniłem płyn i od tej pory obserwuję poziom: zauważyłem że poziom się nie zmienia, nawet przy rozgrzanym aucie (kiedy chyba powinien wzrosnąć).

Wydaje mi się że czasem ciśnienie może wzrosnąć w układzie (np. jak się dużo stoi w korkach) i wówczas działa zawór bezpieczeństwa (w skodzie był w korku zbiornika wyrównawczego) i część płynu może "zniknąć".

sjenit3 16-01-11 00:05

Wyparowanie płynu to mogło by wystąpić w przypadku jazdy latem, ale teraz to bardzo mała podobne, Może gdzieś na jakimś polączeniu jest mały przeciek. Teraz to chyba są małe szanse na zlokalizownie ze względu na pogodę.

kapode 16-01-11 13:53

Hehe

Kolego mam to samo od 2 tygoni.
Auto stoi w serwisie.
Coś poprzegryzało mi przewody od wody, jakieś elektryczne, sondy lambda.
Naprawa leci z AC.
Auto jeździło, ale ubywał płyn.

grzesiu88 18-01-11 13:44

Znikający płyn II
 
Witajcie.

Przy instalacji LPG zwróćcie uwagę na trójniki. Próbują montować plastik. Lepiej dołożyć 20 zł do aluminiowych i nie mieć kapiącego płynu po 20 000 km.

joszi 18-01-11 18:47

Dzięki chłopaki za pomoc nie chciałem jechać do serwisu bo nie chcieli mnie wpuścić na warsztat a ja im samochodu nie zostawię ze względu na wcześniejsze niemiłe przygody. Z moich obserwacji wynika ze winny jest chyba zawór bezpieczeństwa tak jak napisał langolier w czwartek jestem umówiony w innym serwisie więc mam nadzieje ze sprawa się wyjaśni.

krs92 23-02-13 15:41

1.8 TDCI Znikający płyn chłodniczy
 
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ? Szczególnie zauważyłem że dzieje się to przy temperaturach w okolicy +/- 0 stopnia. Żadnych dziur ani wycieków nie zauważyłem, jak otworzy się zbiorniczek od płynu i da gazu to nie buzuje ale czuć z wydechu jak by ten płyn się gdzieś spałał. Problem jest nie mały ponieważ płynu idzie około 1l na 300km. Możliwe że to przez pompę wody ? Bo prawie 200 tyś nalotu i nie zmieniana :D

mjq 23-02-13 16:45

U mnie pompa ciekła przy przebiegu 60tyś.

krs92 23-02-13 16:51

No pompa właśnie do wymiany ale tak na zdrowy rozum to gdzie ten płyn ucieka ? Plamy nie widać a z wydechu czuć..:/

mjq 23-02-13 16:53

A nie leci gdzieś na osłonę silnika?

krs92 23-02-13 16:58

Wszyściutko suche, a osłony praktycznie nie ma :D

muzz 23-02-13 17:04

Chlodnica od spodu sucha?

krs92 23-02-13 17:49

Ciężko teraz określić czy sucha bo pogoda jest niesprzyjająca ale jak patrzyłem wcześniej pod spód to wszystko było suche a płyn ucieka tylko podczas jazdy i ewidentnie czuć jak się spala

slawek11 24-02-13 07:33

Co to znaczy spala sie?? Masz na mysli ze poszla uszczelka pod glowica i ulega spalaniu w cylindrach.

korek007 24-02-13 08:56

Cytat:

Napisał krs92 (Post 835608)
... płyn ucieka tylko podczas jazdy i ewidentnie czuć jak się spala

Witam
Czyli płyn dostaje się do komór spalania. Pytanie - w jaki sposób? Czy poszła UPG czy jakieś pęknięcie w głowicy. A jak wygląda spód korka wlewu oleju i sam olej (czy nie ma jakichś śladów świadczących o tym, że płyn przedostaje się do oleju)?

iras76 24-02-13 09:20

u mnie płyn uciekał przez nieszczelny simering przy wałku na pompie wody,
przy przebiegu niecałym...16k km,

krs92 24-02-13 12:39

No jak się spala, czuć w spalinach taki charakterystyczny zapach jak by płynu. Korek od oleju też jest ok ponieważ nie widać żeby coś się skraplało na nim albo był jakiś osad

coomac 24-02-13 15:14

To nie musi być od razu uszczelka pod głowicą.
Ogrzewanie działa normalnie? Nie zauważyłeś spadku sprawności nagrzewnicy? Może się rozszczelniła, gdzieś przecieka wewnątrz i stąd zapach gorącego płynu.

krs92 24-02-13 15:25

Ogrzewanie też działa bardzo dobrze, przynajmniej tak mi się zdaje. W temperaturę ok -5 stopni po przejechaniu 5-6km już mam w miarę ciepły nadmuch a po 10-12km już wskaźnik znacznie się podnosi i daje gorące powietrze czyli chyba prawidłowo.

coomac 24-02-13 16:44

Podjedź gdzieś na test. Są analizatory wykrywające CO2 w zbiorniczku z płynem chłodzącym. Będziesz miał pewność.

cyran00 13-07-16 09:47

Wyciek plynu chlodniczego
 
Hej
Od jakiegos czasu zauwazylem ,ze po misce olejowej w jej lewej czesci patrzac na wprost auta , pojawiaja sie kropki plynu chlodniczego. Wnioskuje,ze to plyn chlodniczy, poniewaz w smaku jest slodki.
Moje pytanie jest skad moze to leciec skoro kolo kolektora a dokladnie kolo takiego czujnika z czerwona uszczelka,jest zabrudzenie,mokre.
Takze od spodu patrzac na filtr oleju w gore,na samej gorze takze widze jakies zamoczenie,zapocenie.
Prosze o info jak najlpejej sprawdzic skad to moze wyciekac i jakies rady?
Czy kolektory mozna spokojnie odkrecic aby przyjzec sie miejscu zacieku, bez pozniejszych problemow z ustawieniem ich badz koniecznoscia zakupu nowych uszczelek pod nie ?
ponizej zdjecia i co to za element ten czarny plastyk z rozowa od plynu chlodniczego nakretka ?
Skad moze cieknac plyn jesli widac zapocenie pod kolektorem, i nad filterm w glebi-zdjecia?
http://goo.gl/photos/x2ZM5c8QsjP4xEgE7

https://goo.gl/photos/x2ZM5c8QsjP4xEgE7

Z gory dziekuje za pomoc

Pablor5 17-07-16 09:52

Moze wyciek spod obudowy termostatu?tam wystarczy delikatne poluzowanie lub pęknięcie i leci.

cyran00 27-07-16 07:27

Dziekuje za odpowiedz. Czy jest mozliwa samodzielna wymiana tej obudowy bez koniecznosci rozebrania kolektorow na przodzie silnika ? Czy jak rusze kolektory to bedzie konieczna wymiana czegos jeszcze, uszczelek, badz regulacja czegos?
Chcialbym sie sam za to wziasc i dzis znow jak patrzylem pod autko to kropki na obudowie silnika od przodu/spodu pojawily sie.
To wszystko wyglada tak jakby zaczynalo cieknac wyzej nad filterm,gdzie wlasnie widac jakis plastyk i czy to jest wlasnie ta obudowa termostatu ?

Pablor5 29-07-16 23:08

Tak to jest to. Nie musisz odkręcac kolektora !nie ma po co,jedynie to alternator odkrec i lampe od strony pasażera to będziesz miał lepszy widok.można tam dobierać się bez odkręcania ale ja zrezygnowałem bo nie dałem rady.albo odkreciły ci się śruby albo pękł plastyk

Radek_84 04-08-16 10:17

Witam,
mam podobny problem . Od jakiegoś czasu mam ubytki płynu. Nie mogłem zdiagnozować przyczyny i miejsca ubytku do wczoraj. W moim przypadku rozszczelniły się rurki aluminiowe prowadzone od komory silnika do nagrzewnicy. Można je zlokalizować od strony pasażera. Wystarczy odkręcić lewy bok od tunelu i wypiąć skrzynkę bezpieczników. Jest w tedy w miarę łatwy dostęp. Płyn sączy się po rurce do tunelu a następnie na podłogę pasażera pod dywanik! Winny jest oring o numerze 19E889, można również założyć nowy klips łączący te rury - numer 18481. W aso ten orinh kosztuje kilkanaście PLN , klips podobna cena. Oring w sklepie z uszczelkami to koszt 0,5-1 PLN. Niestety nie znam dokładnie wymiarów. Znalazłem na innym forum zdjęcie oringu ułożonego na miarce. Po oględzinach wychodzi na to że jest to oring fi 18x2mm.
Tak więc w cale to nie musi być uszczelka pod głowicą a sączący sie płyn z tej właśnie rury.
Pozdrawiam
Radek

Gwizdek_N 20-11-17 16:00

1.8 TDCi - Problemy z układem chłodzenia
 
Witam
Od pewnego czasu mam problemy z układem chłodzenia... Początkowo w krótkim okresie czasu pękły przewody gumowe w układzie w tym trzykrotnie powrotny do zbiorniczka wyrównawczego.
Pierwsze diagnozy - starość :-) jednak po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazało się, że uszkodzeniu uległ korek - otwierał się przy 2.5at.
Korek wymieniony - problem ustał......do ostatniego weekendu.
W sobotę wyjeżdżając z garażu zobaczyłem dużą plamę płynu chłodzącego na podłodze. Wyciek prawdopodobnie między kadłubem silnika, a obudową termostatu ( czerwony osad po płynie ).
Chcąc dolać płyn odkręcając korek usłyszałem syczenie, co oznacza że układ jest do pewnego ciśnienia szczelny. Dolałem prawie litr !!!!
Pytania:
- co mogło spowodować tak duży wzrost ciśnienia w układzie ?
- czy może to być uszkodzenie termostatu ?

weuek 20-11-17 17:42

Cytat:

Napisał Gwizdek_N (Post 1185195)
- czy może to być uszkodzenie termostatu ?

Cieknąca obudowa termostatu to usterka typowa tego silnika. Właśnie zamówiłem to do swojego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi