Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38540)

acmeadow 24-04-10 00:50

Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu?
 
hello :)

Szukajka nic mi nie pokazała w temacie, więc zapytam - czy w FFII ( 2008 ) da się uruchomić auto ryglowanie po ruszeniu? W FFI był fajny trick który to umożliwiał a jak jest w nowych?

dzięki za info, pozdrawiam - Piotrek

AsMfc 24-04-10 12:15

Spróbuj tak:
w mondeo MKIII działa

1. włącz zapłon
2. trzy razy zarygluj i odrygluj zamki( wihajstrem przy drzwiach)
3. wyłącz zapłon
4. na wyłączonym zapłonie powtórz trzy razy zaryglowanie i odryglowanie zamków
5. włącz zapłon - powinien pojawić się sygnał dźwiękowy
6. na włączonym zapłonie jeden raz zarygluj i odrygluj drzwi - powinien pojawić się sygnał dźwiękowy

A jak nie działa to nie wiem, nie znam się na nowych Fokach ;-)

acmeadow 25-04-10 09:06

siemano As,

tak działało mi to w II z 2005 czy 2006 roku. Teraz ni cholery :/ Ogólnie jakaś dziwna wersja jest tego samochodu - amber. Kto taką nazwę wymyślił. Tylko szyba kierowcy opuszcza się "za jednym naciśnięciem" a i to tylko w dół, bo podnosi się już "na trzymaku". Eh.

Oskar 25-04-10 10:08

Piotrek ,
da sie to tylko zaprogramować w ASO ale nie robia tego ze wzgledu na jakas dyrektywe unijna/ bezpieczeństwa.
Tak gdzies doczytałem w necie.

acmeadow 25-04-10 10:13

Dzięki Marcin. Będę a ASO akurat, ponegocjuję :)

Felix 25-04-10 22:53

Cytat:

Napisał acmeadow (Post 440599)
siemano As,

tak działało mi to w II z 2005 czy 2006 roku. Teraz ni cholery :/ Ogólnie jakaś dziwna wersja jest tego samochodu - amber. Kto taką nazwę wymyślił. Tylko szyba kierowcy opuszcza się "za jednym naciśnięciem" a i to tylko w dół, bo podnosi się już "na trzymaku". Eh.

w mojej foczce z 2005r nie działa. Może mam coś z zamkiem, ale nie da się trzy razy pod rząd zaryglować i odryglować drzwi. Dwa razy się ryglują, a za trzecim naciskam wichajster i nic się nie dzieje. Dopiero jak odczekam chwilkę to działa. Dziwne[niewiem]

Oskar 25-04-10 23:13

Cytat:

Napisał Felix (Post 440812)
w mojej foczce z 2005r nie działa. Może mam coś z zamkiem, ale nie da się trzy razy pod rząd zaryglować i odryglować drzwi. Dwa razy się ryglują, a za trzecim naciskam wichajster i nic się nie dzieje. Dopiero jak odczekam chwilkę to działa. Dziwne[niewiem]

mam to samo

acmeadow 25-04-10 23:41

ha - a ja myślałem że to moja jest popsiuta - mam to samo.

Arturek 26-04-10 07:07

Cytat:

Napisał acmeadow (Post 440599)
[...]Ogólnie jakaś dziwna wersja jest tego samochodu - amber. Kto taką nazwę wymyślił. [...].

To wersje na Polskę
amber, to poprostu najprostsza wersja Ambiente
Bogatsze wersje, to np. silver lub gold

pozdrwiam
Arturek

AsMfc 26-04-10 09:58

Z tego co czytałem to trzeba mieć odpowiedni moduł komfortu by to działało, a co do bezpieczeństwa też obiło mi się to o uszy.

tomek242 14-06-10 19:03

Dzisiaj próbowałem u siebe, i też lipa... nie działa:(

acmeadow 14-06-10 21:11

Ja w piątek byłem w fordzie i gadałem z kolesiem co mi kompa pod fokę podpinał - w nowych już tej funkcji nie ma WCALE. Żaden moduł, żadna wersja. Max, co mógł mi zrobić, to żeby po jednym kliknięciu "otwórz" na pilocie otwierały się tylko drzwi kierowcy. Wszystkie otwierają się po dwukrotnym naciśnięciu. W ten sposób Jak raz kliknę, wsiadam i jadę to 3 drzwi są wciąż zamknięte a otwarte tylko moje. W miarę mnie to satysfakcjonuje więc jest git.

wrzoch 14-06-10 22:44

Cytat:

Napisał acmeadow (Post 456062)
Max, co mógł mi zrobić, to żeby po jednym kliknięciu "otwórz" na pilocie otwierały się tylko drzwi kierowcy. Wszystkie otwierają się po dwukrotnym naciśnięciu. W ten sposób Jak raz kliknę, wsiadam i jadę to 3 drzwi są wciąż zamknięte a otwarte tylko moje. W miarę mnie to satysfakcjonuje więc jest git.

Tyle to kolega sobie sam mógł zrobić w jakieś 5 sekund. Wystarczy przeczytać podręcznik użyszkodnika. Przytrzymuje się na kilka sekund jednocześnie przycisk zamknij i otwórz na pilocie i voi'la - otwierają się tylko kierowcy i ... można otworzyć bagażnik :( dwuklikotwiera wszystko. Powtarzamy operację i mamy stare zachowanie ;)
BTW w Seatach działa tak samo, z tym, że tam nie pozwala na otwarcie bagażnika po pojedyńczym kliku. Miałem niezły ubaw z kumpla, który bagażnik swojego Seata otwierał od środka, a i pasażerów wpuszczał dopiero jak sam wsiadł i odryglował resztę drzwi od wewnątrz.

acmeadow 14-06-10 23:36

Kolejny ekspert.

VrooBell 24-06-10 10:14

Cytat:

Napisał acmeadow (Post 440599)
siemano As,

Ogólnie jakaś dziwna wersja jest tego samochodu - amber. Kto taką nazwę wymyślił. Tylko szyba kierowcy opuszcza się "za jednym naciśnięciem" a i to tylko w dół, bo podnosi się już "na trzymaku". Eh.

może trochę późno i w zasadzie nie w temacie ryglowania drzwi, ale co do szyb jeżeli nie znalazłeś rozwiązania - spróbuj zrobić coś takiego. zamknij szybę i potrzymaj jeszcze z 10 sekund przycisk (może mniej może więcej) i szyba się zaprogramuje. od tej pory jednoklik że tak to określę wystarczy żeby szyba się sama zamknęła. szyba traci pamięć po odpięciu aku i procedurę trzeba powtórzyć.

Black_Dev 23-09-10 22:54

Rozwiązanie zadziałało ?

mayak 24-09-10 11:47

nie zadziała - takie programowanie działa, gdy są 4 elektryczne szyby, bo wtedy w każdych drzwiach są oddzielne moduły sterujące.

Black_Dev 26-09-10 21:53

A dla 2ch szyb ?
ja też potwierdzam dla 2ch rozwiązanie nie działa.
( szkoda w fabi było to w standardzie jak szyba byla elektryczna )

macko030 19-12-10 10:15

Witam!

Chciałbym zapytać czy komuś udało się w FII ustawić automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu. Powyżej opisana metoda (3x zarygluj i odrygluj) u mnie nie działa.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam:

Maciej

MaXyM 20-12-10 22:28

bylo juz wiele razy na forum i nawet w tym watku. W MK2 bez modulu komfortu nie bedzie to dzialac.
Ile razy trzeba pisac to samo?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi