Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Oryginalny xenon jak podłączyć? Pomocy! (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47202)

zalewix1 08-02-11 18:34

Oryginalny xenon jak podłączyć? Pomocy!
 
Witam wszystkich forumowiczów. Na wstępie powiem, że elektryka nie jest moją mocną stroną. Zakupiłem używane ori lampy xenonowe do FFI dzisiaj przyszły. Ogarnęło mnie lekkie zdzwienie, gdy otworzyłem paczkę, ponieważ tam gdzie w lampie powinno być wejście na wtyczkę jest wiązka kabli, które są ponumerowane od 1-10, o długości 10 cm. W związku z tym mam pytanie czy tak powinno być? Wydawało mi się, że bedzie tam poprostu wejście na wtyczkę którą się wpina tak jak do zwykłej halogenowej lampy. Jak to podłączyć? HELP:smt017

Falcon 08-02-11 19:07

http://www.foka24.de/Focus/Xenon.html

zalewix1 08-02-11 19:44

Falcon niestety nie kumam niemieckiego:( Rozumiem, że mam dokupić kable?? Ale jakie?

Gonzolos 08-02-11 19:45

zalewix1, zapodaj foto co tam ci przyszło ;) zobaczymy jak to wygląda :) a tak na marginesie, gdzie dorwałeś lampki i w jakiej cenie?

Pozdrawiam

zalewix1 08-02-11 19:56

Lampki przyszły z allegro za równego tysiaka, są kompletne z xenonem, żarówką h7 i przetwornicą. Fotki będą oczywiście jutro rano bo nie zdążyłem zrobić dzisiaj.

Gonzolos 08-02-11 20:17

to całkiem nieźle :) do tego czasu zapoznaj się z linkiem podrzuconym przez Falcona :D rozumiem, że spryski też będziesz montować ? :)

Dzior 08-02-11 20:17

http://www.foka24.de/Focus/Xenon/Sch...CF4977arlc.jpg

http://www.foka24.de/Focus/Xenon/Sch...DSCF4970lc.jpg

Z lampy w ogóle kable nie powinny wystawać chyba, że były zamontowane w przedlifcie i kable sa wpięte w piny lampy bez wtyczki.

zalewix1 08-02-11 21:02

Gonzolos Proste, że tak. Wiesz Spryski miałem fabryczne dorzucone w ''gratisie'' przez sprzedającego. Też zabierał się za montaż xenonów, ale zgubił chłopak motywacje w ASO jak kupił spryski. Koszt bagatela: 1500zł, dodam że było to rok temu. Układ samopoziomowanie jest zamontowany, także będę 100% legal.

Dzior- Chodzi mi o te 9 styków przy przykrywce po prawej ja mam tam wpiętą jakąś kostkę i wychodzi z niej 10 kabelków

moons 08-02-11 21:14

Cytat:

Napisał zalewix1 (Post 537892)
przed-liftowa lampa xenonowa

Nie ma czegoś takiego. Ogólnie xenonu nigdy nie było przed liftem. Przyjrzyj się dobrze lampie kolego, bo masz wetknięte wtyczki w lampę i za wtyczką ucięte przewody. Widziałem te lampy na allegro i ktoś się nie bawił w odpinanie wtyczek tylko uciął przewody za wtyczką.
Układ samopoziomowania masz czyli czujniki z przodu na wahaczu i z tyłu?
Pozdrawiam

zalewix1 08-02-11 21:20

moons jest tak jak mówisz... próbowałem dzisiaj wyjąć ta kostkę i za cholerę nie chciała drgnąć. Pewnie ktoś też sie z nią mocował i poszedł na łatwiznę:( I co zrobić z tym fantem? Odpiąć tak kostkę, czy poprowadzić nową wiązkę przewodów...

moons 08-02-11 21:25

Odpiąć kostkę na czas montażu. Z boku jest dzyndzel który trzeba nacisnąć i wtyczka zejdzie. Podłączyć do kostki Twoją instalację w aucie, zamontować lampy w aucie podpiąć kostki do lamp i po sprawie.
Pozdrawiam

zalewix1 08-02-11 21:41

moons jak mam podłączyć instalację, czy mógłbyś mi to bliżej wyjaśnić? Chodzi o tą instalację z kostką co idzie do wtyczki zwykłej lampy halogenowej? Tam w halogenie się po prostu wpina kostkę od instalacji z 6 stykami do lampy. A tutaj to nie wiem jak to zrobić.

suchy666 08-02-11 21:51

zajrzyj do faq:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23823

moons 08-02-11 21:59

Wszystko już jest nawet na forum opisane kilka krotnie. W FAQ są dwa tematy o podłączeniu poliftowych lamp do przedliftowego auta. Jest tam dokładnie rozpisane dokładnie co i gdzie podłączyć.
Technicznie masz dwa wyjścia, albo upitolić swoje stare wtyczki pozostałe przewody podłączyć do tych poliftowych wtyczek z lamp. Drugi sposób to zrobić niejako przejściówki z przedliftu na lift. Ze starych przedliftowych lamp można wyjąć gniazdka gdzie się wtyka stare wtyczki i te gniazdka połączyć z wtyczkami które odepniesz od lamp i w ten sposób powstanie Ci taka redukcja. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze kierunek oraz samopoziomowanie.
Pozdrawiam

zalewix1 08-02-11 22:37

Dzięki moons nie uśmiecha mi się nic ciąć, także zrobie 2 wyjście. Pzdr

moons 08-02-11 22:53

Przy drugim wyjściu musisz jeszcze poszukać gniazdek na kierunki (na allegro szukaj wtyczek do głośników do focusa) No i jeszcze i tak będziesz musiał jakoś dorobić trzy przewody od samopoziomowania lamp.
Pozdrawiam

zalewix1 08-02-11 23:49

Wiem wiem. 4 i 10 z xenonu zmostkuję do 3 seryjnej wtycznki. Według FAQ Panther'a A z poziomowaniem to podepnę ster. el. i do świateł. Teraz się zastanawiam czy, aby nie uwalić przy wtyczce, przylutować i obizolować. No cóż poszedł bym na łatwiznę...

moons 08-02-11 23:59

To w końcu masz założone poziomowanie czy nie? Bo jeśli tak, to raczej nie wypadałoby mostkować 4 i 10 pinu we wtyczce lampy.
Pozdrawiam

zalewix1 09-02-11 00:14

założone mam, tylko chcę to tak pogodzić, żeby mieć kierunki w lampie.

zalewix1 09-02-11 10:46

Obiecane zdjęcia moich lampek są tu http://img818.imageshack.us/i/1001428m.jpg/

Pozdrawiam:)

siwy05 09-02-11 11:44

Ta wiązka z zielona kostka z linku do niemieckiego forum jest to wiązka, do której podłączane są lampy? Wydaje mi się, że widziałem ja u siebie pod maską przypiętą z prawej strony od akumulatora

moons 09-02-11 17:02

Cytat:

Napisał zalewix1 (Post 537980)
założone mam, tylko chcę to tak pogodzić, żeby mieć kierunki w lampie.

A co ma wspólnego jedno z drugim? Czy na pewno masz czujniki na wahaczach plus wiązka do nich i lamp? Bo jeśli tego nie masz to podłączasz najzwyczajniej tak jak jest w tematach w dziale FAQ.
Pozdrawiam

Falcon 09-02-11 17:58

Kolega pisząć o poziomowaniu ma chyba na myśłi silniczki elektryczne w lampach sterowane z kabiny przy przełączniku świateł. :-)

zalewix1 09-02-11 20:11

Falcon sterowanie miałem podłączone do zwykłych halogenów - a teraz wystarczy przepiąć kabelek do nowej lampy. Czujniki na wahaczach też mam jak wyżej pisałem chce być 100% legalny. Wiązka oczywiście jest poprowadzona, tylko teraz wystarczy podłączyć.

moons 09-02-11 20:28

Skoro tak to sterowania manualnego po prostu nie podłączasz do nowej lampy. Bo xenony są sterowane z pinu 8, 9 i 10 i całkowicie innymi sygnałami niż ten wysyłany z włącznika świateł.
Pozdrawiam

zalewix1 09-02-11 21:10

A co z tym pokrętłem od sterowania przy włączniku świateł od 0 do 4? Teraz będzie tylko samopoziomowanie? Hmm... wolałbym żeby to było.

moons 09-02-11 21:17

Skoro ma być jak najbardziej legal to nie można tego sterowania używać przy xenonach, ma ono być w automacie. Zresztą nie wiem nawet czy te sterowanie będzie działać z tymi silniczkami w lampach. Lampy mają się same ustawiać zależnie od obciążenia samochodu.
Pozdrawiam

zalewix1 09-02-11 21:30

Co do działania to chyba działa, ponieważ Panther w swoim FAQ, chyba u siebie stosował takie rozwiązanie (Pin 9 z xenonu do Pinu 2 w kostce), pozatym widziałem paru znajomych na seryjnych xenonach w nowych samochodach, to powiem Ci, że z naprzeciwka trochę dają po oczach (niektóre nawet nowe samochody mają dobrze wyreugulowane światła i nie odczuwa się oślepiania) Uprzedzam Twój post, że każdy xenon będzie świecił mocniej i nie ma się co łudzić, że całkowicie wyeliminuje się oślepianie:) . Ja chciałbym tego uniknąć właśnie poprzez rozwiązanie ustawienia świateł przy włączniku świateł na np 1 (czyli troszkę w dół), a na widoczności na pewno nie stracę. Pzdr

moons 09-02-11 22:31

Moim zdaniem bez sensu wsadzać xenon i za chwilę w jakiś sposób go ograniczać. Od tego on jest że lepiej świeci. I jak jest dobrze ustawiony i dobrze działa to wcale nie oślepia. A co będzie jak władujesz trzy kobitki na tył i z wrażenia zapomnisz przykręcić świateł ;) . Będziesz świecił w niebo oraz oślepiał innych. Skoro masz już zainstalowane samopoziomowanie to po co z niego teraz rezygnować? Ale zrobisz jak uważasz.
Pozdrawiam

zalewix1 09-02-11 23:12

Heh a to dobre:D No masz rację a mi się często zdarza ''ładować'' kobitki na tył:)

moons trochę źle mnie zrozumiałeś, ja wcale nie chce rezygnować z poziomowania. Myślałem o poziomowaniu i o regulacji recznej przy włączniku świateł.
A Ty masz u siebie xenonik? zapodał byś jakieś foty swojej foczki, bo jestem ciekaw jak wygląda;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi