Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Cieżko chodzący bedał sprzęgła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46818)

aros855 25-01-11 18:59

1.8 TDDI Cieżko chodzący bedał sprzęgła
 
Witam. Mam problem z pedałem sprzęgła.... Mianowicie trzeba użyć sporej siły żeby go wcisnąć i przy dłuższym trzymaniu np. jak stoję na czerwonym swietle i ma wrzuconą 1 to aż mięsnie uda bolą. Moje pytanie czy to może być zepsuty wysprzęglik?? Hamulce też jakby były tępe choć klocki i tarcze wymieniałem 2 miesiące temu to ok 1000 km na nich przejechałem.

Eko 25-01-11 22:36

Kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy? ( to tak nawiasem, bo wspomniałeś o hamulcach też, a u nas wiadomo sprzęgło i hebel to jeden obieg płynu)

Gonzolos 25-01-11 22:42

ja mam to samo, a płyn wymieniony i na prawidłowym poziomie :(

mjprzem 26-01-11 13:39

Chociarz objawy ktore piszesz o sprzegle niewygladaja na plyn lecz na cos powazniejszego to jednak do tego dopisujesz jeszcze hamulce choc wspomaganie hamulca jest z innej beczki...
Faktem jest ze sprzeglo i hamulce maja tylko 1 ze soba wspolnego-plyn
A hamulce powinny sie dotrzec najdalej po 100km w zaleznosci od jazdy.
W twoim przypadku faktycznie nalezalo by sprawdzic jakosc plynu i ewentualnie go wymienic.

Ale objawy ze sprzeglem wskazuja albo na wysprzeglik sprzegla albo na pompke od pedalu sprzegla.
Natomiast ciezki hamulec na serwo wspomagania.
Pytanie od kiedy masz takie objawy?
Czy zaczely wystepowac razem?
Czy nieucieka ci hamulec lub sprzeglo?
Co masz na mysli mowiac hamulce tepe?
Jesli uklad jest zapowietrzony to pedal hamulca musisz dalej wciskac
a wtedy noga na trafia na opor ze strony serwa co powoduje ze ze samochod hamuje z opoznieniem.
Moze masz zapowietrzony uklad i zle interpretujesz swoje objawy?

bartek1104 26-01-11 22:43

nie do końca rozumiem po co ktos stoi na swietle z wcisnietym sprzeglem i czeka 3-4min [kaput]

a wracajac do tematu u mnie jak pedal hamulca byl dziwnie twardy, okazalo sie, ze serwo uszkodzilo sie przy wypadku i mechanik to przegapil, ale pedal sprzegla nie byl twardy, wymienialem tez pompke sprzegla. Moze lepiej pojechac do mechanika? bo chyba tego nie bedziesz sam wymieniac?

ogród 28-01-11 19:23

Cytat:

Napisał aros855 (Post 532027)
Witam. Mam problem z pedałem sprzęgła.... Mianowicie trzeba użyć sporej siły żeby go wcisnąć i przy dłuższym trzymaniu np. jak stoję na czerwonym swietle i ma wrzuconą 1 to aż mięsnie uda bolą. Moje pytanie czy to może być zepsuty wysprzęglik?? Hamulce też jakby były tępe choć klocki i tarcze wymieniałem 2 miesiące temu to ok 1000 km na nich przejechałem.

miałem tak kiedyś w renówce.Po wymianie kompletnego sprzęgła pedał bez problemu wchodził w podłoge.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi