Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Na co zwrócić uwagę przy zakupie FF1-proszę o podpowie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21097)

tommi3737 02-03-08 01:01

[FFI] Na co zwrócić uwagę przy zakupie FF1-proszę o podpowie
 
Witam

Juz od dłuższego czasu interesuję się kupnem Focusa. Od razu powiem że użyłem wyszukiwarki i takiego tematu nie znalazłem.

Prosiłbym was o rade. Na co zwrócić uwagę przy zakupie fokiI ?

Proszę o szybką pomoc ponieważ mam już kilka focusów na oku i chciałbym jak najszybciej dokonać realizacji zakupu Focusa.

Jeśli ktoś z Łodzi lub okolic ma do sprzedania Focusa 1 dobrze wyposażonego to proszę o propozycje.

Pozdrawiam Tomasz-Łódź

MisiekT 02-03-08 01:12

uzyj [szukaj], wszystko juz bylo, a nawet wiecej :P

tommi3737 02-03-08 01:14

A mógłbyś podać linka chociaz-bo już szukałem i oprócz irytujących drobiazgów nie znalazłem nic w tym temacie

Hultay WRC 02-03-08 16:35

1. rdza na drzwiach
2. stan zawieszenia, szczególnie tylnego(drogie w naprawie)
pierwsze co przychodzi mi do głowy
3. dobrze jak ma oryginalne radio- mniejszy problem(nietypowy rozmiar dziury) często spotyka sie pilota więc najlepiej seryjne radio+ pilocik po lewej od kiery

tommi3737 02-03-08 20:30

co do pilota-zdążyłem już wyczytać na forum że aby sterować pilot nieseryjne radio trzeba kupic jakąś przejsciówke za 150zl. A czy jezeli niema sterowania radiem przy kierownicy-to mozna później je domontować? Znalazłem na allegro takiego pilota za 40zl http://allegro.pl/item322647053_pilo...sta_focus.html
tylko niewiem czy wystarczy go podlaczyc? czy są tam kable?? wtyczka?? czy trzeba zmieniac obudowe kierownice i są jakies inne komplikacje??

Co do pytania apropo założonego przezemnie tematu. Tylko na te 3 rzeczy trzeba patrzec?? Czy jeszcze cos??

Rasta 02-03-08 20:35

Cytat:

Napisał tommi3737
co do pilota-zdążyłem już wyczytać na forum że aby sterować pilot nieseryjne radio trzeba kupic jakąś przejsciówke za 150zl.

Nie jakaś przejciówka, tylko w zależności od modelu i porducenta radia odpowiedni strownik, np. do radia Alpine to koszt ok. 400 pln

Cytat:

Napisał tommi3737
czy są tam kable??

Czasami są czasami nie ma.

Cytat:

Napisał tommi3737
czy trzeba zmieniac obudowe kierownice i są jakies inne komplikacje??

Robisz dziurkę.

A tak naprawdę to radio powinno być najmniej istotnym wyznacznikiem, orginalne i tak nie gra.

Patrol 02-03-08 23:14

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał tommi3737
co do pilota-zdążyłem już wyczytać na forum że aby sterować pilot nieseryjne radio trzeba kupic jakąś przejsciówke za 150zl.

Nie jakaś przejciówka, tylko w zależności od modelu i porducenta radia odpowiedni strownik, np. do radia Alpine to koszt ok. 400 pln

ja mam Alpinke i kupiłem adapter za 129... cena zresztą ta sama dla wszystkich producentów

@tommi3737
odnośnie zakupu foki - czaisz się na benzynę czy diesla??

Emf 02-03-08 23:20

tommi3737, Ty zwróć uwagę na stan auta, a nie pierdoły w stylu sterownie radiem w kierownicy.
To jest gadżet, a jak się okaże, że kupiłeś wyklepany przystanek to, czy będziesz się czuł lepiej jeżdżąc złomem, który ma sterownie radiem z kiery :P
Weź jakiegoś znajomka, ewentualnie podjedź do jakiejś stacji i tam sprawdż auto.
Jak się słabo znasz to na oko guzik zobaczysz, a później auto jadąc będzie zostawiało cztery ślady :P

Rasta 02-03-08 23:22

Cytat:

Napisał Patrol
ja mam Alpinke i kupiłem adapter za 129... cena zresztą ta sama dla wszystkich producentów

To zapodaj więcej info na ten temat [chytry]

tommi3737 03-03-08 00:03

Co do silnika to bardziej się skłaniam ku benzynie-minimum 1,6 najlepiej 1,8 ewentualnie 2.0. Ale jakby sie trafił akurat Turbo diesel w dobrym stanie to czemu nie.

Co do znajomka-to ja raczej jeźdze ze znajomymi im sprawdzać/doradzać auta a nie oni mi. Jednak moje pytanie c.d. Focusa wynika z tego iż najlepiej wie na co patrzec osoba która ma lub miała takie auto. Ja jeżdze od 4 lat espero i jakbym miał sprzedawać/kupować to dobrze wiem na co patrzec (np. progi drzwi, mokry bagaznik). Stąd moje pytanie o to na co patrzec-co sie czesto psuje w focusie, co jest drogie np. w wymianie, co mozna zaniedbać, jakieś charakterystyczne ślady wytarcia świadczące o przebiegu, ile fotele wytrzymują itp.

Pozdrawiam Tomasz-Łódź

Nico 03-03-08 00:10

tommi3737 ja przegapilem parę szczegółów przy zakupie foczki. Oprócz ogólnego stanu auta sprawdź też ile jest kluczyków, jeśli jeden to dorobienie drugiego trochę kosztuje. Sprawdź czy radio działa, czy czyta płytki. Radyjka firmowe nie są za dobre. Sprawdź czy działa centralny zamek, czy wszystkie dzwi sie otwierają z pilota. Nie sprawdziłem, a później się okazalo że nie działa też otwieranie bagażnika z guzika z wewnątrz. Są to pierdoły nie mające wielkiego wpływu na stan auta, ale ja je nie wiedzieć czemu przeoczyłem.
I tak jak piszą koledzy, pamiętaj o rudej, czyli drzwi i dół tylnej klapy.
To tak z mojego doświadczenia.
Życzę udanego zakupu!

Hoss 04-03-08 12:06

rdza, tu do poczytania:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...highlight=rdza

a tak od siebie to patrz przede wszystkim na mechaniczna strone auta: stan silnika, skrzynia, zawieszenie itp. sugestie typu patrz na radio czy gra lub podobne nijak sie maja do faktycznego stanu auta a te rzeczy nie sa drogie do naprawy i nie wpływaja na bezpieczenstwo jazdy. Regularnie serwisowany samochód najlepiej potwierdzony ks. serwis. okresowe przeglady, nie katowanie auta, na tym bym sie skupił 8)
tommi3737, powodzenia przy zakupie i badz wybredny, pytaj o wszystko sprzedajacego nawet po 3 razy.

bartasak 04-03-08 14:24

Cytat:

Napisał Hoss
nie katowanie auta

no warto spytac sprzedajacego czy katowal woza [los]

Rasta 04-03-08 14:53

Cytat:

Napisał bartasak
no warto spytac sprzedajacego czy katowal woza

[rotfl] [rotfl] [rotfl]

Patrol 04-03-08 16:07

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał Patrol
ja mam Alpinke i kupiłem adapter za 129... cena zresztą ta sama dla wszystkich producentów

To zapodaj więcej info na ten temat [chytry]

a proszę bardzo - szczegóły w tym wątku:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...hlight=#255750

--------
a wracając do tematu i usterek - możesz sprawdzić stan podszybia (dużo ludzi ma problemy z przeciekaniem), a jak już o przeciekach mowa to i podsufitkę warto obejrzeć. Dodam jeszcze co wyszło u mnie po zakupie: pedał gazu, uszkodzony silnik wentylatora chłodnicy - koszty może nie są kosmiczne, ale za wentyla można było zbić jeszcze cenę...
Jak nie będziesz podpinał foki pod kompa to sprawdź tryb serwisowy - może jakiś error wyjdzie... W przypadku diesla wybadaj stan przewodów elastycznych intercoolera - 'bałwanki' do tanich nie należą (140 nowa sztuka), przy okazji będzie widać ślady oleju przy nieszczelności układu. Najgorsza dla portfela w wersji TDDI jest naprawa pompy wtryskowej - ale przy zakupie tego nie sprawdzisz...

Nico 04-03-08 21:24

Hoss widzę, że niedokładnie czytałeś co pisał tommi3737 [readmore] Widać, że chłopak zna się na samochodach bo jeździ ze znajomymi i im doradza w wyborze auta. A więc wie co ma oglądać i nie możemy mu doradzać że ma oglądać silnik bo to każdy wie. Pyta właśnie o rzeczy, które dotyczą tylko foczek i w których orientują się ich użytkownicy. Tak mu doradzilem. Sam żałuję, że przed zakupem foczki nie zgłębiłem tego tematu.

Hoss 05-03-08 10:46

nie napisałem ze warto zapytac sprzedajacego czy katował auto(moim zdaniem warto pytac o wszystko) nikt nie liczy na odpowiedz: "tak prosze pana, katowałem auto, ale tylko w poniedziałki i czwartki miedzy 16 a 18, opuszcze panu z ceny", [foch]
Ja, dzieki uprzejmosci kolegi z tego forum, spotkalem sie z nim i wypytalem o wszystko i przede wszystkim widzialem jak wyglada foczka z danym przebiegiem w srodku. W moim przypadku bardzo mi to pomogło, wiem tez ze jak sie samemu kupuje to wiele mozna przegapic.
Ja bym zwrocil uwage na rdze w typowych dla foki miejscach, szczeliny klapy, maski itp.
pozdrowienia [palacz]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi