Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Oświetlenie drogi do domu - follow me home (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67630)

Keicam217 31-12-13 15:00

Oświetlenie drogi do domu - follow me home
 
Mam pytanie. Teść ma fieste z 2007 i jak otwiera z pilota auto, to zapalają mu się postojówki przód, tył, rejestracja, lampka w środku. Jak aktywować taką funkcję? Jak ja otworze focusa, zapala się tylko lampka w środku i oświetlenie na nogi...:(

Adiko. 01-01-14 22:13

Teść ma funcje "follow me home" czy jakoś tak, w foce też to mezesz miec pod warunkiem że posiadasz gema obsługującego tą funkcje.
Nie jestem pewny ale chyba tylko najwyższy gem seri F posiada tą funkcję.

kunte 02-01-14 07:28

Pierwsze słyszę, żeby w Focusie była możliwość posiadania takiej funkcji!
Adiko jesteś tego pewien?

MisiekT 02-01-14 08:54

w Foce MK2 jest reczny follow mi home - przy wysiadaniu trzeba przytrzymać długie czy jakos tak - powinno być w instrukcji. ale dla chętnego to nie problem - sa gotowe moduly, można dolozyc

a Foka to nie Fiesta :) w Fieście MK7 tez jest tak, ze po otwarciu zapalaja się wszystkie postojówki + oświetlenie wnętrza.

Keicam217 02-01-14 09:29

ale to jest fiesta mk6, więc pomyślałem, że w foce też dałoby się aktywować tą funkcję, a jak sprawdzić jakie ma funkcje mój moduł GEM?

Dekalog 02-01-14 09:35

Cytat:

Napisał kunte (Post 937961)
Pierwsze słyszę, żeby w Focusie była możliwość posiadania takiej funkcji!

Mój Focus fabrycznie posiada taką funkcję. Czasem nawet z niej korzystam. Światła są włączone przez 30s ale ten czas można zmieniać przez ELMConfig.

kunte 02-01-14 10:13

W Foce MK2 jest opcja, o której mówi MisiekT i to jest jedyna opcja seryjna. Aby to uaktywnić, to po zgaszeniu silnika i wyjęcia kluczyka ze stacyjki, ciągniemy dźwignię jak byśmy chcieli włączyć światła drogowe. Zapalą się nam wtedy TYLKO światła mijania. Czas palenia to 30 sekund, jeżeli po włączeniu tej funkcji nie zostaną otwarte drzwi lub bagażnik. Po otwarciu któregokolwiek elementu, czas ten automatycznie wydłuża się do 3 minut. A po ponownym zamknięciu znowu wraca do 30 sekund.
Ot cała filozofia.

Adiko. 02-01-14 14:51

Ok. A działa to w drugą stronę? Chodzi o to, że zapalaja się światła przy otwieraniu auta z pilota.

cortez79 02-01-14 23:12

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 938042)
Ok. A działa to w drugą stronę? Chodzi o to, że zapalaja się światła przy otwieraniu auta z pilota.

W drugą stronę niestety nie działa. W MK3 ta funkcja jest, ale w MK2 niet :(

Keicam217 03-01-14 12:39

no właśnie mi chodziło o to żeby zapalały się światła jak otworzę auto:(

kunte 04-01-14 20:39

Cytat:

Napisał Keicam217 (Post 938392)
no właśnie mi chodziło o to żeby zapalały się światła jak otworzę auto:(

to niestety pozostaje tylko rzeźba

Patryk168 27-08-16 14:57

Włączanie halogenów przy otwarciu centralki
 
Witam, mam zamontowany w Focusie uniwersalny moduł centralnego zamka (mój padł). Wszystko działa bardzo dobrze, ale nie o tym. W tym module jest opcja podłączenia świateł przy otwieraniu z pilota - jest jeden kabel na którym po otwarciu pojawia się prąd na ok 20-30 sek. Teraz moje pytanie - czy wystarczy się tym kablem wpiąć w instalacje od np. halogenów i będzie ok? Chodzi o to czy trzeba coś jeszcze dodać by np. nie spalić instalacji (jakiś przekaźnik czy coś - nie znam się dobrze). Kabel ten jest dosyć cienki. Nie jestem elektrykiem chociaż tę centralkę zakładałem sam i takie proste rzeczy potrafię, ale wolę zapytać by czegoś nie popsuć. Pozdro

kostek777 13-09-16 10:33

Witam mam pytanie myślę o kupieniu modułu coming home taki jak ten z czujnikiem zmierzchu http://allegro.pl/doswietlanie-drogi...361548007.html
i mam pytanie gdzie się mogę wpiąć żeby np zapalały się światła pozycyjne. chodzi mi o to czy jest jakiś przekaźnik i czy istnieje opcja wpięcia się gdzieś w skrzynce z bezpiecznikami ??

Mloody971 13-09-16 11:36

Jakis czas temu było o tym na TVN Turbo w "101 napraw" teraz nie pamietam dokładnie jak to podpiął ale możesz spróbować poszukać odcinka

kostek777 19-09-16 15:13

Myślę o założeniu czegoś takiego w swoim Fordzie Focusie mk2
http://shop.lepard.eu/am0103-modul-s...-drl-p-16.html
i plan mam taki żeby podczas zamykania i otwierania zapalały się światła pozycyjne i halogeny.
Może ktoś z Was koledzy forumowicze miał do czynienia z tego typem modułami i podpowie gdzie się najlepiej wpiąć kablami :)

weuek 19-09-16 18:40

Daj żyć akumulatorowi i nie każ mu bez potrzeby marnować 130 W.

jazzga 19-09-16 20:52

Kablem wpinasz się pod przekaźnik centralnego zamka
A czy będzie działać przy otwieraniu i zamykaniu to już zależy od modułu. Bardzo często można się spodziewać że jest tylko jeden kabelek do tej funkcji więc albo przy otwieraniu, albo zamykaniu. W obie strony potrzebna będzie dioda kierunkowa. Tak było np u mnie.
Wuek Cklasy z 00r mają doświetlanie z halo, aczkolwiek 130w to sporo..

kostek777 01-09-17 13:25

Witam nabyłem moduł i planuję się zabrać za montaż. i mam pytanie a mianowicie gdzie najlepiej będzie mi się wpinać czy w okolicy przełącznika czy skrzynki bezpieczników?? chciałbym żeby zapalały się światła pozycyjne, tablica rejestracyjna i w środku zegary. planuje się wpiąć za bezpiecznik 53 i 54 są to od pozycji i 73 tablica rejestracyjna. nie wiem jak podświetlić deskę??
sygnał wzbudzający planuję podłączyć plus z kierunkowskazów.

montował ktoś z Was taki moduł i może mi jakoś pomóc??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi