Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Ori xenony w foce,która nie miała takiej instalacji? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18026)

RSSSS 30-07-07 07:06

Ori xenony w foce,która nie miała takiej instalacji?
 
http://img74.imageshack.us/img74/9213/218579417sd7.jpg

Chcę wsadzić takie ori xenony do swojej foki i w związku z tym pytanie (nie znalazłem takiego topicu), co trzeba będzie przerobić (oczywiście nie musicie wspominać o spryskiwaczach :wink: ),żeby ładnie działały?

Montował już ktoś takie ori xenony do foki,która seryjnie jeździła na zwykłych reflektorach?

Pozdro [pub2]

KP 30-07-07 07:54

moon ma z nim pogadaj

Yerzo 30-07-07 08:27

Re: Ori xenony w foce,która nie miała takiej instalacji?
 
Cytat:

Napisał RSSSS
Montował już ktoś takie ori xenony do foki,która seryjnie jeździła na zwykłych reflektorach?

http://www.fordfocus.pl/?html=doit/xenon.html :)

Rssss, wsadzaj kit zestaw do Helli i nie kombinuj ;) Taniej wyjdzie a Twoja Foca z projektorami ładnie wygląda :)

Picia78 30-07-07 08:41

Ja miałem nic nie zmieniasz tylko wkładasz i podłaczasz i dzxiłąeja :wink:

RSSSS 30-07-07 09:26

No to Picia twoja teoria rozmija się trochę z tym know-how podanym w linku,bo tam jest trochę rzeźbienia :wink:

Rasta 30-07-07 10:19

RSSSS, nie wiem jak jest zbudowana instalacja w RS'ie, ale ale obstawiam, że tak samo jak w Foce sprzed liftu. Źeby wsadzić lampy z wbudowanymi kirunkami, trzeba zakupić wtyczki w ASO VW koszt ok. 100 pln i zgłośić się z tym do dowolnego elektryka podłaćzy Ci bez problemu. :mrgreen:

RSSSS 30-07-07 10:24

Cytat:

Napisał Rasta
RSSSS, nie wiem jak jest zbudowana instalacja w RS'ie, ale ale obstawiam, że tak samo jak w Foce sprzed liftu.

Odpowiem jako ciekawostkę,że w RSach były lampy bez kierunków ale kostki były już takie jak po lifcie. [readmore]
Czyli montując Helle bez kierunków musiałem przelutować kostki na te ze starszego modelu.
Dziwna kombinacja ale w ten sposób mam kostki jak przed liftem.

Cytat:

Źeby wsadzić lampy z wbudowanymi kirunkami, trzeba zakupić wtyczki w ASO VW koszt ok. 100 pln i zgłośić się z tym do dowolnego elektryka podłaćzy Ci bez problemu. :mrgreen:
I tak też zrobię ale niech ktoś mi wytłumaczy łopatologicznie,czemu trzeba kupować kostki z VW...? :shock:

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 07:48 ]
Miałem dylemat,czy zmieniać reflektory,czy przerobić na ksenon te co mam i stworzenie takiego porównania rozwiało wątpliwości:

http://img522.imageshack.us/img522/5512/aaafu8.jpg

[bigok]

moon 31-07-07 20:06

Cytat:

Napisał KP
moon ma z nim pogadaj

Ja wiele nie pomoge, mam standardowa instalacje a nie jakies dziwolongi typu RS.
Trzeba by sie przyjrzeć i porównać ze standardowa instalacja.

MisiekT 31-07-07 20:32

to ja sie wypowiem, bo jestem swiezo po wymianie lampek na poliftowe:
1. kupujesz 2x wtyczka 1JO-973-735 w VW/Audi po okolo 22-24zl/szt.
2. *kupujesz 10 kabelkow z konektorkami (zolte) pasujacych do tych kostek (dobiora na czesciach) za okolo 50zl/komplet - ten punkt jest opcjonalny, ale znacznie przyspiesza montaz, zawsze mozna kabelki do kostki wlutowac
3. idziesz do dowolnego elektryka albo robisz to sam jezeli masz jakiekolwiek nawet najmniejsze pojecie o lutownicy...
4. jezeli chcesz zeby mijania nie gasly ci po wcisnieciu dlugich, to laczysz w przelaczniku kierunkow piny 8 i 9

P.S. nie mozesz po prostu zrobic tego w Germazie :?: :shock:
P.S. 2 tez sie zastanawialem dlaczego kupujemy te kostki w VW i najrozsadniejsza odpowiedz dotad (by Ciacho) brzmi, ze Ford sprzedaje tylko cala wiazke od razu za gruuba kase...

moon 31-07-07 20:46

MisiekT, To co Ty piszesz dotyczy standardowych instalacji a nie takich ktore maja nowe swiatla (więc i nowe wtyczki) ale nie maja w nich kierunkow. Z tego co rozumialem to wlasnie w tym jest problem.

MisiekT 31-07-07 20:50

Cytat:

Napisał moon
MisiekT, To co Ty piszesz dotyczy standardowych instalacji a nie takich ktore maja nowe swiatla (więc i nowe wtyczki)

no teoretycznie tak, ale:
1. RSSSS przerabial na stare wtyczki, wiec w sumie musi jeszcze raz...
2. zeby podpiac kierunki ze zderzaka do lamp po prostu trzeba rozebrac ta wiazke przy zderzaku i tez podpiac do kostki - jedyna roznica w "instalacji" przed/po lifcie pod katem wymiany lamp to umiejscowienie kabelkow od kierunkow

Rasta 31-07-07 21:40

Z tego co mi sie obiło o uszy wspominiania wiązka w ASO ~1500 pln [rotfl] [panna]
Dlatego kupujemy w VW [los]

RSSSS 01-08-07 00:39

Czyli rozumiem,że cena decyduje że kupujemy to VW?

Jeśli chodzi o Germaz to elektrycy mają takie obłożenie,że za szybko się nie wcisnę.
Poza tym godzina ich pracy tyle kosztuje,że lepiej żey zajmowali się autami klientów.

Jeśli chodzi o montaż to nie ma problemu bo mam znajomego co siedzi w xenonach.
Chcę po prostu zdobyć jak największą wiedzę,żeby ułatwić mu zadanie.

A tak w ogóle to już załatwiłem lampy:
http://img518.imageshack.us/img518/5...enon003vb6.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/8...enon004hz9.jpg

[pub2]

Rasta 01-08-07 00:53

Cytat:

Napisał RSSSS
Czyli rozumiem,że cena decyduje że kupujemy to VW?

Nieeee, przywiązanie do marki :wink:

moon 01-08-07 06:50

Widze ze brakuje uszczelek tak jak w moich. Najgorsze jest to ze ow uszczelki kosztuja ponad 100 na strone. Ja jezdze bez.

RSSSS 01-08-07 07:04

Cytat:

Napisał moon
Widze ze brakuje uszczelek tak jak w moich. Najgorsze jest to ze ow uszczelki kosztuja ponad 100 na strone. Ja jezdze bez.

O jakie uszczelki chodzi?

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 07:06 ]
Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał RSSSS
Czyli rozumiem,że cena decyduje że kupujemy to VW?

Nieeee, przywiązanie do marki :wink:

To nie lepiej wyciąć wtyczkę z jakiś zdezelowanych lamp focusa ze szrotu?
Czy to może nie może być taka zwykła wtyczka tylko musi być niezwykła VW? :wink:

Yerzo 01-08-07 08:32

Cytat:

Napisał RSSSS
O jakie uszczelki chodzi?

o takie czarne gumki na górnej części lampy. Zobacz, ze na hellach też takie masz (tam gdzie łączy się maska z lampą).

RSSSS, ja mam takie pytanie. Hał macz te lampy ?

RSSSS 01-08-07 08:54

Cytat:

Napisał PantherBlack
o takie czarne gumki na górnej części lampy. Zobacz, ze na hellach też takie masz (tam gdzie łączy się maska z lampą).

Przecież to można kupić kawałek takiej gumy z klejem po jednej stronie i po kłopocie.Koszty oceniam na 6,99zł :wink:

Cytat:

ja mam takie pytanie. Hał macz te lampy ?
Tajemnica służbowa ale powiem tak,że sam byłem mocno zdziwiony bo po ofertach na allegro szykowałem się na wydatek powyżej 2 koła (cena jednej dochodziła nawet do 1500zł) a za reflektory w idealnym stanie co widać na zdjęciach przyjdzie mi zapłacić poniżej 2 tys.

Jak uda mi się dobrze sprzedać soczewki to gdyby dodać koszt przeróbki soczewek na ksenon wyjdzie podobnie jak zakup ori xenonów.

Yerzo 01-08-07 09:02

Cytat:

Napisał RSSSS
Jak uda mi się dobrze sprzedać soczewki to gdyby dodać koszt przeróbki soczewek na ksenon wyjdzie podobnie jak zakup ori xenonów.

a te masz już z palnikami ?

koszt przeróbki lamp soczewkowych soczewkowych na xenon(HID) to ok. 450-550zł (z materiałami) w zależnosci czy samemu sie robi czy komuś się zleca.

RSSSS 01-08-07 09:59

Cytat:

Napisał PantherBlack
Cytat:

Napisał RSSSS
Jak uda mi się dobrze sprzedać soczewki to gdyby dodać koszt przeróbki soczewek na ksenon wyjdzie podobnie jak zakup ori xenonów.

a te masz już z palnikami ?

koszt przeróbki lamp soczewkowych soczewkowych na xenon(HID) to ok. 450-550zł (z materiałami) w zależnosci czy samemu sie robi czy komuś się zleca.

Materiały za 500zł to największa taniocha z allegro.
Chcąc to zrobić porządnie trzeba dać z 1000zł [pop]

Zakupione reflektory są kompletne,nawet z żarówkami

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 10:25 ]
Nie odpowiedzieliście na pytanie o wtyczkę!
Nie może to być wtyczka ze zwykłych lamp focusa wyciągnięta np. ze szrotu?

Czy coś musi być specjalnego w tej wtyczce.A jak tak,to co? [chytry]

gRuHa 02-08-07 00:12

Cytat:

Napisał RSSSS
Nie może to być wtyczka ze zwykłych lamp focusa wyciągnięta np. ze szrotu?

może być ale po lifcie (po lificie były kostki od VW)

MisiekT 02-08-07 06:34

Cytat:

Napisał RSSSS
Nie może to być wtyczka ze zwykłych lamp focusa wyciągnięta np. ze szrotu?
Czy coś musi być specjalnego w tej wtyczce.A jak tak,to co?

no jak to ci nie odpowiedzielismy?!... oczywiscie ze moze byc taka ze szrotu, ale po co sie meczyc skoro w VW masz od reki za niewielkie pieniadze nowke... a kostka do xenonow jest taka sama, tyle ze bedziesz mial zajete wiecej pinow...

RSSSS 02-08-07 07:04

Dziwiła mnie ta kostka od vw ale skoro są takie same to wszystko jasne [bigok]

moon 02-08-07 09:40

Cytat:

Napisał RSSSS
Dziwiła mnie ta kostka od vw ale skoro są takie same to wszystko jasne [bigok]

Ale ja nie rozumiem o co Tobie chodzi? Masz "nowe" lampy tylko bez kierunkow? W Twoich aktualnych lampach jest nowa (nowego typu) wtyczka? Twoj problem polega jedynie na tym ze kierunek masz w zderzaku a nie w lampie?
Jesli tak to jedyne czego potrzebujesz to wpiac w ta wtyczke we wlasciwie miejsce kierunkowskazy, przekrosowac w lampie (innymi slowy poprzepinac przewody [los]) tak by dzialaly ksenony i po problemie.

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 09:42 ]
Cytat:

Napisał RSSSS
Przecież to można kupić kawałek takiej gumy z klejem po jednej stronie i po kłopocie.Koszty oceniam na 6,99zł :wink:

Taka tandeta w RS'ie [boshe] Juz bym wolal nic nie zakladac....

gRuHa 02-08-07 15:18

Cytat:

Napisał RSSSS
Odpowiem jako ciekawostkę,że w RSach były lampy bez kierunków ale kostki były już takie jak po lifcie.
Czyli montując Helle bez kierunków musiałem przelutować kostki na te ze starszego modelu.

czytajcie do cholery ze zrozumieniem :!: [hammer]
i tak musi zmieniać kostki na nowe i tak, bo wcześniej z nowych zmienił na stare
bo lampy Helli bez kierunków były zestawem plug'n'play do lamp bez kierunków, czyli ze starymi kostkami [bigok]

RSSSS 02-08-07 16:36

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał RSSSS
Odpowiem jako ciekawostkę,że w RSach były lampy bez kierunków ale kostki były już takie jak po lifcie.
Czyli montując Helle bez kierunków musiałem przelutować kostki na te ze starszego modelu.

czytajcie do cholery ze zrozumieniem :!: [hammer]
i tak musi zmieniać kostki na nowe i tak, bo wcześniej z nowych zmienił na stare
bo lampy Helli bez kierunków były zestawem plug'n'play do lamp bez kierunków, czyli ze starymi kostkami [bigok]

Si [bigok]

Jednym słowem mam wtyczki przedliftingowe :wink:

arttie 30-08-07 22:18

Cytat:

Napisał RSSSS
Jak uda mi się dobrze sprzedać soczewki

A wiela byś sobie za nie życzył bo noszę się z chęcią wymiany lampek?
Jak mniemam można je sobie na dowolny kolor przemalować ?
SORRY za OT :D

RSSSS 31-08-07 08:06

Cytat:

Napisał arttie
Cytat:

Napisał RSSSS
Jak uda mi się dobrze sprzedać soczewki

A wiela byś sobie za nie życzył bo noszę się z chęcią wymiany lampek?
Jak mniemam można je sobie na dowolny kolor przemalować ?
SORRY za OT :D

klik

Vince_snd 19-08-08 07:09

Witam, kupiłem takie lampki xenonowe Helli jak w tym temacie.
Niestety podane linki na forum do przeróbek instalacji nie działają już...
Ma ktoś może jakieś opisy jak to zrobić by zaczęło działać? :)
Może macie jakiś namiar na dobrego elektryka w Warszawie co się zna na rzeczy?

Pozdrawiam,

MisiekT 19-08-08 07:15

w Warszawie nie, ale jak chcesz sie przejechac to niedaleko mnie w Zielonce jest sprawdzony elektryk, ktory w dodatku ogarnia duzo xenonow, tel 0506 182 092


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi