Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Problem z tylnim oświetleniem(światła stop/pozycyjne) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71568)

dostojnykocur 03-10-14 23:06

Problem z tylnim oświetleniem(światła stop/pozycyjne)
 
Witam.
Mam problem w swojej foczce,a mianowicie podczas wciśnięcia hamulca gaśnie lewa pozycja z tyłu, oraz nie zapala się tam stop. myślałem że żarówka przepalona jednak wszystko działa. Bezpieczniki okej. Nie działa również przeciwmgielne oraz światło cofania,ale nie mam pojęcia czy może mieć to związek ze sobą. Miał ktoś podobny problem?

andexp 03-10-14 23:31

Masa do sprawdzenia w gnieździe żarówki jak i we wtyczce.

dostojnykocur 03-10-14 23:47

A można to sprawdzić w warunkach domowych? co jest potrzebne do sprawdzenia? Wiesz wolę takie podstawy opanować sam, niż jeździć z każdą pierdołą do warsztatu :D. Dzięki za odpowiedź.

dostojnykocur 04-10-14 21:57

Problem rozwiązany, coś nie łączyło w gnieździe żarówki. Przełożyłem z prawej lampy i działa jak należy, trzeba zakupić nowe gniazdo,przeczyściłem to stare,ale bez rezultatów. Temat do zamknięcia.

Lavigo 12-08-15 09:04

3ecie swiatło stopu
 
Witam
Mojego Focusa w sedanie kupiłem bez żarówek w oświetleniu tablicy, jak się też szybko okazało nie świeci światło stopu w pokrywie bagażnika. Kupiłem lampki do tablicy troche się nagimnastykowałem ale w końcu się udało je umieścić na swoim miejscu i ku mojemu zdziwieniu jak zahamowałem to zaświeciło mi się światło stopu w pokrywie bagażnika :o no ale cóż pomyślałem że to jakaś zależność jest, za kilka dni znowu mi światło stopu w pokrywie bagażnika przestało świecić przy hamowaniu a ciekawostką okazało się iż przy hamowaniu gasną też lampki oświetlające tablicę... przy włączonych światłach, bo przy zgaszonych światłach jak zahamuje to tablica mi się oświetla :o

jak wciskam otwieranie bagażnika tym guzikiem koło kierownicy to światło stopu sygnalizuje krótkim zaświeceniem otwarcie bagażnika...

Czy to normalne że gaśnie mi tablica przy hamowaniu jak się to 3cie światło stopu nie świeci?
żarówki ma dobre bo przy otwieraniu bagażnika sie zaświece na chwile

Proszę o pomoc jak by to można było rozegrać...

Seboludek 12-08-15 11:05

Zapewne jest zwarcie przewodów. Sprawdź sobie przejście przewodów między karoserią a klapą. Tam najczęściej izolacja zprzewodów ulega uszkodzeniu i takie kwiatki się pojawiają.

dzaro 31-12-15 17:38

Gaśnie tylna lampa po wciśnięciu STOP
 
Witam serdecznie :)

Tematów podobnych do mojego jest masa ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na dręczący mnie od jakiegoś czasu problem z moimi światłami w MK1 1.8 TDDI.

A więc tak:
- przekręcam zapłon
- włączam światła (postojowe lub mijania)
- naciskam STOP
- i gaśnie mi cała tylna lewa lampa
Prawa i środkowy stop świecą normalnie.

Przy wyłączonych światłach (wyłącznik na O) i przekręconym zapłonie, po naciśnięciu STOP, pięknie ładnie palą się wszystkie tylne lampy.

Ponadto w prawej przedniej lampie nie świeci mi postojówka- i nie jest to wina żarówki ponieważ ją wymieniłem na nową.

W obu tylnych lampach wyczyściłem styki przy żarówkach, jak również przeczyściłem przewód masy znajdujący się w bagażniku przy bolcu do zamykania klapy.
Ponadto żaden bezpiecznik nie jest spalony, kostki znajdujące się pod okładziną przy lewej tylnej lampie wydają się ok ( nie są zaśniedziałe) a także wiązki kabli nie są poprzerywane- przynajmniej w tych widocznych miejscach.

Czy macie jakieś pomysły jak naprawić tą usterkę ?

MATRIX60MW 31-12-15 22:02

według mnie masz to co ja przerabiałem jesienią.Zepsute gniazdo żarówki.Też miałem czyste a mimo to działało tak jak u ciebie,ja na stop a żarówka gasła.Dla pewności zamień gniazda żarówki z prawej lampy na lewą.Jeśli problem się przeniesie na drugą lampę to masz winowajcę

weuek 31-12-15 23:32

Słabo moderacja działa i baboli w tytule tematu nie wykrywa...

Falcon 31-12-15 23:47

Jak wiesz moderacja jest słaba w tym temacie. :-P Poza tym dziś pije się a nie siedzi na forum. :-P

weuek 31-12-15 23:54

To podpowiem moderacji, że winno być "tylnym". A "tylni"/"tylnim" nigdy nie przyda się do tematyki motoryzacyjnej.

Też piję, ale ogrom lemingostwa wokół skłonił mnie do lektury forum. A tu "zaś" lemingostwo...

Falcon 31-12-15 23:56

A ja podpowiem weukowi aby wziął kielicha w rączkę i wypił za nadchodzący Nowy Rok![pub3]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi