Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   lewy przod - stukanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6732)

SzerszeN 23-10-05 18:02

lewy przod - stukanie
 
mam taki maly zgryz

od kilku dni z lewego przodu dochodza mnie delikatne stuki puki, jednak sa momenty kiedy przejade kilka km i jest cisza, lecz generalnie wiecej stuka niz jest cicho

pobujalem samochodem i efekt jest taki, jak sie naciska na samochod z lewej strony, to nawet nieduzy uchyl taki 3-5 cm powoduje stuk, jak sie naciska centralnie z przodu, bujajac samchodem rudno ten stuk uzyskac,czyli tak jakby odzywaly sie te stuki tylko przy bujaniu na boki
wczoraj zirytowany tymi dzwiekami zdjolem kolko, szarpalem za wszystko co wystawalo z samochodu :) wachacz, amorek, drazki stabilizatora i kierowniczy, polos, wszystko wyglada na moje oko czysto i sprawnie, nic nie stuka, wszystko sztywne
nie widzialem tez nic od strony kola co moglo by ten dzwiek powodowac

generalnie nie wiem o co biega

moze ktos z was ma jakis pomysl

grzehoo 23-10-05 18:25

może to nie od koła, a np. pod maskom siem coś poluzowało - może obudowa reflektora? albo jeszcze jakieś badziewie które wnerwia... sprawdź pod maską :roll:

SzerszeN 23-10-05 18:55

Cytat:

Napisał grzehoo
może to nie od koła, a np. pod maskom siem coś poluzowało - może obudowa reflektora? albo jeszcze jakieś badziewie które wnerwia... sprawdź pod maską :roll:

pod maske zagladalem i nic nie widze, poza tym to stuka nawet przy lekkim spokojnym naciskaniu, niewielki uchyl, i raczej gdzies wlasnie z poziomu zawieszczenie, a w kazdym razie kola i okolic, dibali wiedza, niby poza stukaniem nic sie nie dzieje, ale mnie osobiscie strasznie irytuja wszelkie nieznane dzwieki w samochodzie

NeroN 24-10-05 00:44

Mnie też tak coś stukało i sie okazało,że amorek od kielacha sie zaczął odrkęcać, czy siakieś łożysk się poluzowało.... Nie wiem, ale wiem, że chłop wziął siakieś dwa dziwne kluche, przy kielichu coś pokręcił i nie puka....

jamaka 24-10-05 08:46

A nie moze to byc stabilizatorek?

SzerszeN 24-10-05 08:54

Cytat:

Napisał jamaka
A nie moze to byc stabilizatorek?

teoretycznie wszystko moze byc, ale szarpalem ze niego i jakos nie chcial dzwieku wydac :)

mstomek 24-10-05 10:31

Łącznik stabilizatora
 
Stawiam na 99% że jest to łącznik stabilizatora przechyłów, niewielkie ustrojstwo które w Focusach pada na potęgę.
Koszt takiego elementu to około 30 zł (zamiennik na Allegro), oczywiście nie w ASO bo tam orginał kosztuje chyba ponad 100 zł + wymiana.
Mnie też nie stukał jak za niego szarpałem, ale za poradą znajomego mechanika wymieniłem i stuki i zgrzyty ustąpiły.

SzerszeN 24-10-05 12:17

Re: Łącznik stabilizatora
 
Cytat:

Napisał mstomek
Stawiam na 99% że jest to łącznik stabilizatora przechyłów

moze byc, bo wlasnie przy bocznych przechylach sie odzywa

jamaka 25-10-05 00:04

SzerszeN, sprubuj tak, ty sie chyc tego stabilizatorka i ktos drugy nech troche ponaciska foke i zobacis. Bedzie v rekach pekal.

SzerszeN 25-10-05 07:33

Cytat:

Napisał jamaka
SzerszeN, sprubuj tak, ty sie chyc tego stabilizatorka i ktos drugy nech troche ponaciska foke i zobacis. Bedzie v rekach pekal.

ladnie pieknie tylko biorac pod uage aure troche klopotliwe ;)
dostepu do kanalu czy najazdy nie mam, a aby go zlapac to najpierw musze sie w jakies syfne ciuchy przebrac bo to albo trzeba sie polozy, albolapsko przynajmniej do lokacia usarowac :)

ale bede kombinowal

pablo 25-10-05 13:51

odkręć łącznik stabilizatora i przejedź pare metrów.. jeśli nie będzie stukał, to znasz już przyczynę. Na 90 % to łacznik. Wymień od razu oba, wymienia się je parami...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi