Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK2] Focus St mk2 FL swap skrzyni z RSa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56820)

Tower 16-04-12 10:01

Focus St mk2 FL swap skrzyni z RSa
 
cześć,

padła mi skrzynia w STku. Zrobiłem mały wywiad i wyszło, że RSowa jest identyczna. Jako, że miałem dostęp do takowej w bardzo dobrej cenie, a dodatkowo posiada ona w "gratisie" szperę długo się nie zastanawiałem. Niestety podczas swapu wyszło, że skrzynia ma inne mocowania półosi. STkowe nie pasują, RSowe są za długie do STka. Jakieś pomysły? Auto stoi rozbebeszone i nie wiem jakie podjąć decyzję. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i pomoc.

barti87 16-04-12 10:28

Też się zastanawiałem czy nie wrzucić skrzyni z RS'a ze wzgledu na szperę, niby jest identyczna, ale nie wiedziałem własnie jak jest z mocowaniem półosi, teraz już wiemy że nie pasuje. A co do twojej sytuacji to albo powrót do seryjnej skrzyni, albo jakieś półosie na zamówienie z mocowaniami jak w RSie a długoscią ST ale nie wiem czy to nie będzie jakaś rzeźba trzeba by było dopytać na www.polosie.pl z tego co kojarze oni tez podejmują się zrobienia niestandardowych rzeczy. Pzdr

gatuso_18 16-04-12 11:17

Sa trzy osoby ktore moga cos pomoc, Rasta, Pum i Adam :) Pisz do nich na priv ;-) sa jak wikipedia focusowa :D

Adam Getka 16-04-12 11:26

Tu, to tylko Trojan macał temata...

NeroN 16-04-12 12:03

Przełożenie samego przegubu wewnętrznego z RSa do połośki z STka ?

Będzie pasowało ?

Trojan 16-04-12 12:42

Przełożyć cały przód z RS'a. Masz po lifcie to plusem jest Revo. Minus koszt i dostępność. Choć niedawno całe sanki i kompletne zawieszenie z RS'a było.

Kupić seryjną skrzynię z ST'ka a przełożyć tylko szperę. Można też pokombinować z półosiami ale to już grubsza zabawa - popytaj w Auto Przegub Sulejówek.

edit: Widzę, że z Wrocka jesteś to Sulejówek to głupi pomysł. Atakuj kolegę RSSS'a z Wrocka.

focusst 350 16-04-12 13:00

To ty dzwoniłeś do moto max. St ze skrzynią od RS. Przygotują półosie pod wymiar . Firma naprawdę solidna ( ja czekam na połosie wzmocnione pod wymiar ) dostałem od nich inne półosie na których śmigam do czasu póki nie będą gotowe moje. Polecam firmę pełen profesjonalizm .

---------- Post dodany o 13:00 ---------- Poprzedni post był z 12:53 ----------

Trojan to twoja maszyna jest wystawiona na allegro ?

Trojan 16-04-12 13:02

Ja nie dzwoniłem ale od dawna mi chodzi po głowie wzmocnienie. Już raz ukręciłem półoś a raz pękł krzyżak.

---------- Post dodany o 13:02 ---------- Poprzedni post był z 13:01 ----------

Cytat:

Napisał focusst 350 (Post 708851)
Trojan to twoja maszyna jest wystawiona na allegro ?

Coś Ty - ja pszczółki w życiu nie sprzedam :) (no może kiedyś)

focusst 350 16-04-12 13:10

Cytat:

Napisał Trojan (Post 708858)
Ja nie dzwoniłem ale od dawna mi chodzi po głowie wzmocnienie. Już raz ukręciłem półoś a raz pękł krzyżak.

---------- Post dodany o 13:02 ---------- Poprzedni post był z 13:01 ----------


Coś Ty - ja pszczółki w życiu nie sprzedam :) (no może kiedyś)

U mnie tak samo długa półoś nie wytrzymywała.
Podobna foka jest wystawiona na sprzedaż myslałem że to twoja, ja mojej też nigdy nie sprzedam .

wilhelm 16-04-12 13:17

Cytat:

Napisał focusst 350 (Post 708866)
U mnie tak samo długa półoś nie wytrzymywała.
Podobna foka jest wystawiona na sprzedaż myslałem że to twoja, ja mojej też nigdy nie sprzedam .

Łukasz sprzedaje ;)

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post był z 13:15 ----------

http://moto.allegro.pl/ford-focus-st...255328952.html

Tower 16-04-12 14:03

dzięki za zainteresowanie. Wymiana całego przodu z RSa odpada. Temat studiowałem z osobą, która to zrobiła (ma nawet na allegro wystawionego STka przerobionego na RSa). Ogólnie RS jest sporo szerszy i żeby wszystko się zmieściło i wyglądało trzeba byłoby wymieniać błotniki, a to już za duży hard core dla mnie.

Kontaktowałem się z moto maxem (www.polosie.pl) dziś. Zrobią mi co trzeba, ale potrzebują na wzór prawą i lewą półoś z RSa, a dokładnie ich przeguby. Mogą być rozwalone. Zastanawiam się skąd je wziąść / pożyczyć.

barti87 16-04-12 19:27

Czyli jednak da radę :) Może w necie na forach UK znajdziesz jakieś rysunki z wymiarami/danymi, jeżeli nie trzeba po szrotach szukać, chociaż RS to młode auto więc może być ciężko, ale życzę powodzenia. Pzdr

Marcinek22 16-04-12 22:45

Cytat:

Napisał Tower (Post 708894)
Zastanawiam się skąd je wziąść / pożyczyć.

Może ktoś z forum Ci pożyczy:p
pzdr

maciobyk 16-04-12 23:30

Cytat:

Napisał wilhelm (Post 708870)
Łukasz sprzedaje ;)

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post był z 13:15 ----------

http://moto.allegro.pl/ford-focus-st...255328952.html

Co on tak mało chce za tego ST-ka?? Bity ???

focusst 350 17-04-12 09:29

gdzie kupię naklejki klubowe ?

MisiekT 17-04-12 09:36

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 709291)
Co on tak mało chce za tego ST-ka??

a ile mialby kosztowac 6-letni STek przy 6+ zl za litr paliwa?

Yerzo 17-04-12 09:50

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 709291)
Co on tak mało chce za tego ST-ka?? Bity ???

a to nie jest auto, które kiedyś było naszego kolegi z Pomorza ?
gdzieś chyba czytałem, że auto jest po jakimś dzwonku.

karmaz 17-04-12 12:56

Cytat:

Napisał Panther (Post 709389)
a to nie jest auto, które kiedyś było naszego kolegi z Pomorza ?
gdzieś chyba czytałem, że auto jest po jakimś dzwonku.

gyziu nim jeździł a teraz też dosiada st

Tower 17-04-12 17:45

lekki off się zrobił, więc dla podtrzymania tematu:

Wypożyczyłem półosie od RS-a. Jutro pakuje je razem z STkowymi i jadą do Moto Maxa.

Przy okazji informacja. Jeśli ktokolwiek z Was myślał o włożeniu szpery wyciągniętej z RSa, do STkowej skrzyni to dokładnie będzie miał ten sam problem. Więc lepiej kupić od razu dedykowaną STkowi (ten sam model co w RS, ale pasujący do przegubów STkowych półosi), albo liczyć się z wysyłką półosi do Moto Maxa celem przerobienia.

W drugim wypadku będzie już o tyle łatwiej, że Moto Max będzie miał wymiary po mojej akcji więc nie będzie trzeba podsyłać RSowych na wzór (((:

Trojan 17-04-12 20:51

Cytat:

Napisał Tower (Post 709556)
Jeśli ktokolwiek z Was myślał o włożeniu szpery wyciągniętej z RSa, do STkowej skrzyni to dokładnie będzie miał ten sam problem

No toś mnie teraz zasmucił wielce

Tower 23-04-12 22:52

ST na dole, RS u góry

http://db.tt/xSZcbfdM

Rasta 23-04-12 23:22

Takie mody półosi to się robi od reki nie ma nad czym płakać.

Tower 19-06-12 17:22

Po mega przebojach i łącznie 2 miesiącach bez auta w końcu odebrałem dziś STka ze skrzynią od RSa i jedynymi w swoim rodzaju półosiami (mix RS + ST). Podziękowania dla motomaxa i kls-sport.

Jeśli ktokolwiek z Was chciałby zrobić taki przeszczep to służę pomocą. A teraz parę gorących i subiektywnych refleksji:

1. Focus ST vs Focus ST ze szperą LSD:

- szpera jest lajtowa i auto dla osoby postronnej (czytaj: mojej żony), będzie prowadziło się identycznie,
- pierwszą różnice odczujemy podczas ostrego ruszania z wyłączonym systemami (przycisk ESP) - moc nie jest marnowana na walkę kół z asfaltem.
- podczas szybkiej jazdy po okręgu czuć, że auto mocniej zacieśnia zakręt i inaczej reaguje na odjęcie / dodanie gazu.

2. Zestaw Quaife vs skrzynia z RS

Najlepiej opisze to chyba te zdanie. Gdyby nie fakt, iż miałem skrzynię do wymiany (ciekła), nie byłoby najmniejszego sensu robić takiego swapa. Koszt skrzyni + półosi z RS (są potrzebne) + przeróbki półosi jest zdecydowanie większy niż zakup dedykowanej STkowi szpery, zresztą dokładnie tej samej, która jest w RSie pomijając fakt, że pasują do niej oryginalne półosie z STka...

...ale pólosie z STka lubią się ukręcić przy modach 280+, a dodatkowo szpera je nadwyręża, więc...

Rasta 19-06-12 19:45

Cytat:

Napisał Tower (Post 737949)
a dodatkowo szpera je nadwyręża, więc...

Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę.

Tower 20-06-12 17:44

w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, byłem przekonany, że przy ostrym starcie bardziej nadwyręża, a przy szybkiej jeździe gdzie czasami dochodzi do zgubienia i ponownego złapania kontaktu jednego z kół (w naszym wypadku przedniej osi) z podłożem i owszem jak najbardziej odciąża

wilhelm 24-07-13 13:30

Minął rok od czasu jak Tower'owi zrobili hybrydowe półosie w Motomax. Zdążyły się 2 razy rozlecieć. Jest w Polsce ktoś kto potrafi to ogarnąć czy jest to aż tak trudne? Może da się przerobić półosie z RS'a żeby pasowały długością do ST?

Ma ktoś foto poglądowe z obiema półosiami ST i RS obok siebie? :)

DawPi 24-07-13 18:57

A co to wilhelm? Tobie też się sypnęły?

wilhelm 25-07-13 14:20

Sypnął mi się prawy przegub wewn, rozważam kupno skrzyni RS ze szperą i do tego jakieś wzmocnione półosie, bo jak w przyszłości chciałbym uderzyć w 300+ koni to te seryjne się rozlecą błyskawicznie.

vtec 25-07-13 20:23

u mnie 300+ i pół osie żyją, u Bartiego 360+ i też jakoś żyją ... może kierowca zbyt agresywny w aucie :)

Tower 26-07-13 09:14

wilhelm: po swapie w ciągu roku ukręciłem 2x półoś i 3x przegub (krótką, długą, wew., zew.). Co prawda zawsze przy upalaniu, ale stanowczo za dużo tego. Okazało się, że moje hybrydowe półosie są za długie. Niestety panowie z motomax nie zastosowali się do mojej prośby, aby całkowita długość hybrydy była równa półosi ST. To i tak pikuś przy akcji, gdy po pierwszym ukręceniu pólosi im ją odesłałem i powiedzieli, że ta półoś to nie od nich - masakra - nie polecam ich z całej siły!!!

Wracając do Twojego pomysłu, aby skrócić RSowe. Przy hybrydzie jak widać trzeba i tak skrócić RSową, żeby cała półoś nie była za długa. Dół uważam, że nie może być z RS, bo wymaga innej piasty, a ta z RS chyba nie pasuje do ST.

Zastanów się grubo czy pchać się w skrzynię RS, bo moim zdaniem lepiej kupić dedykowaną szperę do ST, a półosie wzmocnić, albo zrobić tu

http://www.racingforum.pl/index.php?...pic=109794&hl=


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi