Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Wymiana rozrządu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7860)

karolek 26-12-05 22:00

Wymiana rozrządu
 
Witam pięknie,

jestem nowym nabywcą 4letniej foki 1,8 tddi .

Ściągnalem ja z Niemiec, przebieg 130tys i mam parę pytań:

1. Foczka byla "ponoć" serwisowana, ksiązka jest ale nie wiem czy juz powinienem rozrząd jej wymienic. Generalnie zasada jest taka ze zawsze sie wymienia ale gość mnie zapewnial ze taka wymiana byla zrobiona.

2. Foczka slabo odpala na zimnie (ponizej 0 st). Na co mam zwrocić uwage (oprocz świec i akumulatora) gdybym chcial to poprawic?

3. Zauwazylem jakis dziwny stukot w silniku. Cos jakby delikatne pukanie razem z normalną pracą silnika, czy ktos cos moze na ten temat wie?

4. Zamierzam wybrac się do ASO we Wrocku (Germaz lyb ten drugi na kamiennej) na jakis maly przeglądzik. Ktory polecacie? a może znacie jakis dobry warsztat w ktorym mi wymienią rozrząd, łożysko(a) bo ktores huczy, sprawdzą zawiechę i ten filtr przeciwpylkowy (z uszczelką) bo widzialem malą kaluże na dywaniku pasażera.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

I jeszcze jedno: ile moze mnie kosztowac w ASO wymiana rozrządu i lozyska w kole no i ten filtr przeciwpylkowy?

Pozdrowienia,

moon 26-12-05 22:15

Re: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał karolek
1. Foczka byla "ponoć" serwisowana, ksiązka jest ale nie wiem czy juz powinienem rozrząd jej wymienic. Generalnie zasada jest taka ze zawsze sie wymienia ale gość mnie zapewnial ze taka wymiana byla zrobiona.

Masz ksiazke to masz i nazwe serwisu w ktorym byl serwisowany, znasz stary numer rejestracyjny - zadzwon do nich wszystkiego sie dowiesz...

ManianaBoy 28-12-05 11:43

Cytat:

Napisał karolek
2. Foczka slabo odpala na zimnie (ponizej 0 st). Na co mam zwrocić uwage (oprocz świec i akumulatora) gdybym chcial to poprawic?

Jeśli słabo pali to po pierwsze świece. Ja miałem padnięte wszystkie 4 i poniżej zera już trochę trzeba było kręcić


Cytat:

Napisał karolek
i ten filtr przeciwpylkowy?

Filtr na allegro koszt ok 40zl a wymiana opisana w FaQ, samemu najtaniej.

karolek 28-12-05 20:52

Re: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał karolek
1. Foczka byla "ponoć" serwisowana, ksiązka jest ale nie wiem czy juz powinienem rozrząd jej wymienic. Generalnie zasada jest taka ze zawsze sie wymienia ale gość mnie zapewnial ze taka wymiana byla zrobiona.

Masz ksiazke to masz i nazwe serwisu w ktorym byl serwisowany, znasz stary numer rejestracyjny - zadzwon do nich wszystkiego sie dowiesz...


Hmmm.... do Niemiec nie bardzo mam jak zadzwonic.

marekj 29-12-05 10:50

1) W kwestii rozrządu to musisz mieć pewność że był zmieniony. Formalnie według książki wymiana jest po 150kkm. Nie zakładałbym ze poprzedni właściciel zrobił to przy 120 po czym sprzedał auto. Wymiana w ASO to może byc masakra cenowa. Ja dwa tyg temu to robiłem w warsztacie specjalizujacym sie w fordach i sam rozrząd to coś ok 450 zł było. Ważne żeby to nie robił jakiś przygodny pan Kazio bo jak nie ma narzędzi specjalnych to może żle poustawiać.

2) Chyba tylko swiece

3) Trza by posłuchać bo diesle to generalnie stukają [hammer] więc trudno wyczuć o co chodzi

4) Do ASO to chyba nie ma sensu jechać bo ci wyszukają trochę nadmiarowych rzeczy za sporo $$$ No chyba że się z kolegą RSSS skontaktuj (on w Germazie ma chody [chytry])
Aaa - do Zabrza masz jakieś 1,5 godziny jazdy - to moze tu http://www.test.auto.pl/onas.htm

I jeszcze jedno) ceny w ASO: rozrząd - dużo, łozysko - coś około 350 zeta kiedys płaciłem, filtr, robocizna, uszczelniacze, mądre gadanie - cos około 150 zeta jak sądzę [zlosnik]

PS. Gratuluję zakupu. Dbaj o silniczek, daj turbince ostygnąć po ostrej jeździe, a będzie ci dłuuuuugo służył

NeroN 29-12-05 14:03

W kwesti formalnej w ASO w Częstochowie wymiana rozrządu (części+robocizna) do benzyny 1.6 ~1100zł było.... Do diesla pewnie nie będzie taniej....

marekj 29-12-05 14:06

Cytat:

do benzyny 1.6 ~1100zł było.... Do diesla pewnie nie będzie taniej....

[panna] - pewno by taniej nie było [boshe]

arE 30-12-05 16:07

Ja płaciłem w ASO 670zł (właśnie w 1.8 tddi), więc nie jest tak drogo.

marekj 30-12-05 16:21

[hmm] no to faktycznie da sie przeżyć - ciekawe czy to norma w ASO czy są droższe i tańsze.

-=Seba=- 30-12-05 21:44

Ja tam jeżdziłem do ASO"Spectrum" do Białegostoku, chyba 2 lata temu. Porównanie do Warszawy było takie : 670 do 1100 zł :P

karolek 01-01-06 21:07

Cytat:

Napisał marekj
Do ASO to chyba nie ma sensu jechać bo ci wyszukają trochę nadmiarowych rzeczy za sporo $$$ No chyba że się z kolegą RSSS skontaktuj (on w Germazie ma chody )
Aaa - do Zabrza masz jakieś 1,5 godziny jazdy - to moze tu http://www.test.auto.pl/onas.htm

RSSS'a?? Nie moge znalezc. To pelny nick?

Nadmiarowe rzeczy muszą ustalać wcześniej - mam racje? Nie musze sie na to godzić ? Nie mam innej alternatywy we Wrocku. Nie znam zadnego dobrego warsztat!! HELP!!

Dzięki za adres ale to troche za daleko.

Wielkie dzięki za pomoc :)

[ Dodano: Nie 01 Sty, 2006 ]
A i jeszcze jedno? Znacie moze ten warsztat we Wrocku na ul. Warsztatowej?

Kiedyś tamtędy jechalem i zobaczylem jakies szyldy FORDA?

Może macie jakies namiary na nich - telefon?

mpiasek 02-01-06 11:32

Na Warsztatowej 11 - CAROS - szukaj w książce www.pkt.pl . Warsztat ten był polecany wielokrotnie na www.fordclub.pl, na tym forum też się o nim parę razy przewinęło, oraz na grupie news 'regionalne.wroclaw'. Byalem tam tylko raz i wrazenie pozytywne (choc to byla tylko zmiana swiec zarowych). Bardzo dużą zaletą w porównaniu do ASO jest to że mozesz być przy naprawie i patreć co sie dzieje, pogadać z majstrami. Jak na razie nie spotkalem się z negatywnymi opiniami o tym warsztacie. Też przymierzam się do zmiany rozrządu i myślałem o tym warsztacie. Acha - nie pytalem ich jeszcze o rozrząd - ale chyba nie podejmuję się napraw których nie są pewni że im się uda (np. mi nie bardzo chcieli wymienić pedał gazu /elektronika/ bo nie byli pewni czy do tego nie czeba użyć komputera - sam wymieniłem i się okazało że nie trzeba żadnych komputerów -poza tym w ASO mieli terminy dwutygodniowe więc odpadło od razu)

Pozdrawiam

p.s. jak już wymienisz rozrząd to podziel się wrażeniamie gdzie, co i jak :)

-edit-

Caros-Service. Fleet Service & Management Rental - Assistance

(0-71) 339 98 88
53-014 Wrocław, Warsztatowa 11
pow.m. Wrocław, woj.dolnośląskie
- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8-17
sobota: 8-14

TwisterCzwa 25-04-07 23:38

Witam. Ma ktoś jakieś doświadczenie z wymianą rozrządu w okolicach Częstochowy?
Bardzo bym prosił o poradę gdzie się skierować. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

volley675 14-03-08 19:01

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,162486,0.html

stukło 120k km czas na wymianę :/

ten rozrząd z podanego linka będzie ok ??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi