Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Alarm Langeford i problem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1388)

Kulin 23-02-05 23:32

Alarm Langeford i problem
 
Witam.

Mam w swojej foczce autoalarm Langeford'a i qde same kłopoty z nim mam. Najgorsze jest to że raz działa, a raz nie, już pisze o co chodzi.
Otóż co jakiś czas po załączenia autoalarmu z pilota centralny zamek nie zawsze zamyka drzwi, raz je zamknie, a raz nie, natomiast autoalarm jest aktywny, tak że przy otwarciu wcześniej nie zamkniętych automatycznie drzwi Lengeford zaczyna wrzeszczeć. Zauważyłem że podczas nie zamykania drzwi, wszystkie drzwi moge zamknąc tylko z kluczyka i to od strony... pasażera, bo od strony kierowcy tylko te jedne się zamykają, tak się zastanawiam czy czsami to centralny nie świruje...

Jak to można szybko i tanio sprawdzić ?

Pozdrawiam

Kuras1000 24-02-05 08:37

Mam takie same problemy, bylem w 2 ASO i nigdzie nie potrafia mi pomoc ...

kanciak 24-02-05 08:46

hmm mam langeforda ale raczej zwykle jest wszystko ok

Jedyne zmartwienie że raz łapie pilot raz nie, ale to raczej sprawa baterii.
Niestety śrubki na pilocie mam na maxa przeżarte rdzą, pewnie foka zaraziła ;)
No i problem bedzie z wymianą.

jedyne problemy z zamykaniem to moja skleroza i nawyk z poprzedniego autka - zostawiania otwartego samochodu.

mielcarp 24-02-05 09:00

Witam

Też mam ten alarm w mojej foce i nigdy nie miałem z nim problemów, teraz ostatnio chyba bateria pada bo są takie same objawy co w poscie wyżej. Moja foka ma już 6 latek i od nowości nie była wymieniana bateria w pilocie :)

Kulin 24-02-05 09:03

Kuras1000 powiedz czy to nie jest w kurzające. Zastanawiam się czy aby nie został gdzieś np. w drzwiach uszkodzony przewód odpowiedzialny za sygnał zamykania drzwi, bo skoro alarm się uzbraja, to pewnie wysyła sygnał do centralki aby ta zamkła drzwi, tylko czy to jest odzielny przewód ?, wydaje mi się że tak, bo po ręcznym zamknięciu, zawsze udaje się otworzyć z pilota. Nic mnie nie wkurza jak zamknięcie z pilota i czekanie (w słuchiwanie się) czy drzwi się zamknęły. W każdym razie Kuras1000 dzięki za info, bo w takim razie nie mam po co jechać do serwisu, chyba sam zaczne szukać.

siwy 24-02-05 09:03

Ja też ma Langeforda i nie miałem z nim problemów.. IMO to wina centralnego albo złego podłączenia alarmu do niego..

Greg 24-02-05 11:49

Sprawdz czy wychodzi impuls z alarmu , powinny wychodzic dwa przewody na centralke zamka , lub do silownika ( przewaznie z prawej strony )
Pzdr.

macus 24-02-05 14:46

Witam
Identyczny problem jaki opisales, z tym samym alarmem mialem w swoim poprzednim samochodzie. Okazalo sie, ze uszkodzony byl silownik zamka centralnego. Po wymianie silowniczka wszystko chodzilo jak trzeba.

Kulin 24-02-05 20:54

Dzisiaj przygladnąłem się temu problemowi i jak pisze macus prawdopodobnie (w moim przypadku) winny jest siłownik w drzwiach kierowcy. Dzisiaj zamknąłem z pilota i znowu się nie zzamknął centralny zamek, przekręciłem kluczykiem w drzwiach kierowcy i tylko one się zamykały, pokręciłem więc kilka razy i za którymś z kolei w końcu zamknały sie wszystkie drzwi, albo jakiś niekontakt, albo wymiana całego siłownika. Czy ktoś wie ile kosztuje taki siłownik ?

Dzięki wszystkim.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi