Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Napinacz paska klinowego (wielorowkowego) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12949)

rek22 09-10-06 16:45

[FFI] Napinacz paska klinowego (wielorowkowego)
 
Witam
Mam problem potrzebuje wymienić napinacz paska w Focusie 1.8 TdCi 115PS 2003r, bo mi piszczy. Wymieniałem pasek, ale bez powodzenia. Sprawdzili w serwisie i powiedzieli że to napinacz 700zł z wymianą [banghead]. czy orientuje się ktoś czy jest zamiennik? Pytałem też a ABC Focus na 29 listopada 500zł + 120zł wymiana. Czy można to taniej gdzieś kupić w Krakowie albo wysyłkowo. Za wskazówki będę wdzieczny...Pozdrawiam

pakajaka 09-10-06 19:42

Witam.
Trochę młodo Ci umarł ten napinacz. Może wystarczy wymienić tylko rolkę napinacza a ta kosztuje niecałą stówkę.

NeroN 10-10-06 13:55

Takie ceny....
Ja u siebie też wymieniałem, z tym do benzyny troszkę tańsze były.

sylweek 11-10-06 09:12

mozesz zdradzić jaki to koszt ?
Mi tez juz podobno kwalifikuje sie do wymiany :/

rek22 11-10-06 22:22

Witam
Dziś odebrałem auto z ASO i okazało się że rolki i napinacz paska wielorowkowego jest sprawny. Pozostał pasek... Nadmienie że z 2 miesiące temu w Bosch Service wymieniałem rozrząd oraz wymienili mi wtedy pasek wielorowkowy na Bosch'a. I od tamtej pory zaczeły się kłopoty tzn. piski bardzo nieprzyjemne przy zimnym silniku przez około 5 min później jak ręką odjął. Więc zgodziłem się na wymianę ponowną paska tym razem orginalnego. I pomogło [notworthy]. Kosztowało to trochę bo sprawdzenie całego osprzętu 68zł + 119zł pasek + wymiana paska razem 200zł. Ale juz nic nie piszczy i to mnie cieszy. [metal]

NeroN 11-10-06 22:32

Cytat:

Napisał sylweek
mozesz zdradzić jaki to koszt ?
Mi tez juz podobno kwalifikuje sie do wymiany :/

Napinacz ~370 zł, rolka ~250zł nieoryginalne z InterCarsu

Gwidon 14-10-06 20:13

Jak się kończy napinacz to wyjściem jest kupić pasek o średnicy mniejszej (o 1 cm) i jeździć jeszcze z 50 tyś km.

Pabloos 16-10-06 20:44

Ja dysponuje wycena z ASO , zrobione gdzies tak 2 tygodnie temu , kopleksowa robota przy pasku wielorol :

Pasek wielorolkowy - 96,20 PLN
kolo posrednie paska - 111.85 PLN
napinacz paska klin - - 506,47 PLN

No i oczywiscie robocizna : 177,14

Mozna w ASO patre zlotych zostawic ;-(


Pozdrawiam :

sylweek 17-10-06 08:02

ASO jest dla burżuii a serwisancie w wielu przypadku nie przewyższają umiejętnościami mechaników z małych warsztatów.

Pabloos 17-10-06 23:36

I zgodze sie w całej rozciąglości , i do dzis mnie ciska jak spojrze na fakture . Musze przyznac ze dalem sie niezle naciąc bo jedyny mechanik ktoremu ufam niestety nie podejmuje sie dlubania w dieselku :-( a jest to moj pierwszy w zyciu diesel ;-) i jescze nie namierzylem godnego polecenia mechanika . Jeszcze bede szukal tu na forum .
A cenki podalem w celu informacyjnym , bynajmniej nikogo nie namawiam na aso tym bardziej ze oprocz ceny ktora mi zaspiewali oraz po podaniu mi wycen tego co uwazaja ze jeszcze powinni mi naprawic , np zupelnie od czapy mniedzy innymi uslyszalem - nie dziala zapalniczka , naprawa 200 PLN , a jak sie zapytalem co sie posulo , otrzymalem opdowiedz bezpiecznik :-) , to jeszcze wcielo mi dekiel lewego reflektora po dzialaniach diagnosty ktory usilnie probowal sprawdzic dlaczego nie dziala silniczek reg.swiatel , nawet wiem dlaczego sadzac po tym jak ciezko go wsadzic na miejsce .
Suma sumarum nacielem sie tylko dlatego , ze jak dzwonilem to ceny wygladaly dosc rozsadnie , natomiast nijak sie nie mialy do kwoty ktora tam zostawilem , moj portfel dostal silnej anoreksji .




Pozdro

maly440 18-10-06 20:27

niewiem jak wyglądają ceny do tdci bo sie nie interesowałem ale ja do tddi kupiłem napinacz pasek i rolke za 130zł oryginały, zamawiane u "stachury" więc te wasze ceny sa chyba grubo zaduże (może się myle), a wymienić jade za pare dni (koszt 0zł ;) )

NeroN 18-10-06 21:21

Ale my mówimy o pasku wielorowkowym ( potocznie mówiąc klinowym) od alternatora, wspomagania itp.

A ty o rozrządzie :)

Anten 11-03-07 13:25

koszt napinacza
 
Elo
Wymieniałem paski -- rozrząd + klinowy oraz napinacze
Komplet rozrząd + napinacz ( oryginał ) --- 260PLN
klinowy pasek Bosch --- 60PLN
napinacz paska klinowego ( metalowy ) --- 55PLN
Ceny z marca 2007 Katowice
Kupione w sklepie z częściami dla Forda
Pozdrofionka [metal] :lol:

tomus_007 11-03-07 14:56

a czy w tdci pasek wielorowkowy napedza pompe paliwa? i co sie stanie gdy nagle sie urwie?

Jackiller 12-03-07 19:22

Cytat:

Napisał tomus_007
i co sie stanie gdy nagle sie urwie?

HALT

caRRot 12-03-07 19:58

Cytat:

Napisał tomus_007
a czy w tdci pasek wielorowkowy napedza pompe paliwa? i co sie stanie gdy nagle sie urwie?

Pompa wtryskowa jest napedzana łańcuchem bezpośrednio od wału korbowego. Pasek "osługuje" klime, wspomaganie, alternator i pompe chłodzenia. Tak czy siak bez chłodzenia HALT i [ass] A swoją drogą ciekawe czy jak w kaszlaku, tylko podwiązać rajstopom kółko pompy z wałem to pojedzie czy nie pojedzie..... :P :mrgreen: [los]

tomus_007 12-03-07 22:37

Cytat:

Napisał Jackiller
Cytat:

Napisał tomus_007
i co sie stanie gdy nagle sie urwie?

HALT

tylko sie zatrzyma? nic powaznego sie nie stanie?

stanmichalec 12-03-07 22:39

Cytat:

Napisał tomus_007
a czy w tdci pasek wielorowkowy napedza pompe paliwa? i co sie stanie gdy nagle sie urwie?


Nie martw się pompa jest napędzana przez łańcuch i ta pompa napędza paskiem zębatym rozrząd.

grzehoo 13-03-07 06:44

Cytat:

Napisał tomus_007
tylko sie zatrzyma? nic powaznego sie nie stanie?

no dla mnie sam fakt, że w trasie już dalej nie pojadę i wizja holowania i całego zamieszania to już jest coś poważnego...

YaNkE 13-03-07 08:27

Propo tego czy sie cos stanie jak sie zerwie pasek wielorowkowy to niewiem jak w fordach....ale pewnie podobnie... W wakacje jechalismy z kumplem na autobanie..i przy jakis 140km/h zerwal mu sie pasek w primerze 2,0D... praktycznie od razu stanelismy w miejscu bo jak stracil wspomaganie to zjechal na pobocze.... Rezultat tego byl taki...ze po wymianie paska na serwisie stwierdzili ze chlodnice wywalilo w kosmos.... rozszczelnila sie przy gornej krawedzi, widac plyn sie zdazyl porzadnie zagotowac... naszczescie blok pozostal nienaruszony i po 2 dniach (bo czekalismy na nowa chlodnice bo nie mieli) mozna bylo jechac dalej:)

Paweł 13-03-07 12:04

przeżyłem zerwanie paska w foczce. dało sie jechać , właczało się awaryjne chłodzenie, ale małymi kroczkami z dłuzszymi przerwami około 3 km do warsztatu dojechałem

grzehoo 13-03-07 21:51

dzisiaj przyszedł ten napinacz. nie wiem, jak taki kawałek metalu z dwoma plastikami i śrubkami może kosztować ponad 500 zł [panna]

Jackiller 13-03-07 21:58

Cytat:

Napisał grzehoo
może kosztować ponad 500 zł

Więc jak swój rozbiorę jak przyjdzie czas - to zobaczę, czy frezarka i tokarka nie dadzą podobnego efektu.

[ Dodano: Sro 14 Mar, 2007 09:51 ]
No i żebym nie wykrakał... wczoraj żonka pojechała sprawy załatwiać i przypadkiem stojąć przy ulicy usłyszałem "popiskiwanie"... czego od środka słychac nie było...
Ciekawe czy napinacz (rolka), czy pasek ??
Jak otworzyłem maskę to oczywiście dźwięki dochodzą z okolicy paska wielorowkowego

Na początyek psiknę pasek jakim siuwaksem do pasków...

Pawey 14-03-07 19:11

Mam ten sam problem zaraz po zapaleniu silnika cos mi piszczy w okolicach paska więc pojechałem do mechanika. Stwierdził że pasek jest nowy więc odpada ale oglądnął napinacz i muszę kupić nowy razem z rolką, mam tylko nadzieję że jak wymienię to przestanie piszczeć :D

p228 16-03-07 20:47

Cytat:

Napisał grzehoo
dzisiaj przyszedł ten napinacz. nie wiem, jak taki kawałek metalu z dwoma plastikami i śrubkami może kosztować ponad 500 zł [panna]

witam

ja tez przezylem zerwanie sie paska, a scislej mowiac to zerwala sie sroba od tegoz napinacza.
z tego co sobie przypominam to z naprawa tego, czyli z wywierceniem pozostalosci ukreconej sroby (podobno trzeba bylo oposzczac silnik) to dalem chyba 300 PLN
cos strzasznie drogi ten twoj napinacz - albo moj jakis oszukany.

pozdrawiam

bogdan

Pawey 16-03-07 21:20

Właśnie jestem po wymianie napinacza. Mam nadzieje że jutro nie będzie nic piszczało. Dla zainteresowanych koszt napinacza 150zł + wymiana ok 60zł (benzyna 1,6). Wydaje mi się nie dużo w porównaniu do tego co do tej pory przeczytałem, pozdr :D

tweaker 17-03-07 12:28

U mnie na szczęscie piszczał pasek, dzisiaj wymieniłem. Kółko napinacza troche luźne już jest, ale troche jeszcze pośmigam. Przestało pizczeć, więc jest ok. Proponuję zaczynać od najtańszej opcji, czyli wymiany paska.

zdzich38 17-03-07 13:11

Miałem przyjemnosc teraz robic to wszystko.Zaczeła stawac pompa wodna i popiskiwac ale nie zawsze.Na warsztacie nic nie znaleziono wiedz jezdziłem dalejdobrze ze nie w trasie padł pasek tylko w miescie.Wynik taki.staneła pompa wodna 300zł, napinacz 500zł,wymiana paska tuleja i płyn.Wymiana w serwisie niecałe 1300zł.Powiedzieli ze miałem szczescie ze chłodnica jest dobra

grzehoo 17-03-07 22:00

ja w piątek jadę na wymianę napinacza. pasek jeszcze mam dobry. mam nadzieję, że do piątku napinacz wytrzyma i nie stanie mi to wszystko w cholerę.

p.leonow 25-06-09 17:20

Wymiana pompy klimatyzacji.
 
Pozwole sobie troche odkurzyc stary temat wymiany paska wielorowkowego.
Padla mi pompa klimatyzacji a raczej elektromagnez zalanczajacy w niej no ale to nie wazne bo mam juz nowa i czeka mnie wymiana.
Przejde wiec do konkretbego pytania a mianowicie gdzie w moim focusie znajduje sie napinacz paska wielorowkowego?
Czy wymiana pompy klimy jest prosta?
Czy po poluzowaniu paska bede mogl wyciagnac pompe i zalozyc nowa?
Czy moge uzyc starego paska jezeli wyglada on jeszcze bardzo dobrze?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi