Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Nie potwierdza otwarcia drzwi mrugnięciem kierunkami (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25673)

j0hny1986 17-02-09 12:49

[FFI] Nie potwierdza otwarcia drzwi mrugnięciem kierunkami
 
Witam, mam taki problem w mojej foce mk1 (5d) 2003 mianowicie przy używaniu samego pilota w kluczyku (3 przyciski) w momencie otwierania auta wszystko otwiera się tak jak powinno ale otwarcie nie zostaje potwierdzone mignieciem kierunkowskazów. Natomiast przy zamykaniu wszystko jest okej. Mam alarm challenger, ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ponieważ w opisanym przypadku wogole nie używam pilota od niego.

Awarii nie poprzedzały żadne modyfikacje, stało się to nagle z dnia na dzień.

Jeżeli ktoś miał podobny problem albo może udzielić mi jakichś wskazówek jak to rozwiązać to proszę o info. Z góry dzięki ;]

Emf 17-02-09 17:49

Mnie nigdy przy otwieraniu nie mrugał ale jak widać Tobie owszem więc może coś w centralce Ci się przestawiło.
Mruga mi tylko przy zamknięciu.

kasprzak 17-02-09 18:39

Cytat:

Mruga mi tylko przy zamknięciu.
U mnie również. Podświetla się jedynie wnętrze auta przy otwieraniu.
Masz go podpiętego pod centralkę forda, czy on ma swoją centralkę (nie miałeś centralnego zamka i dołożyłeś) ?

j0hny1986 17-02-09 19:00

Centralka fordowska wszystko z oryginalnego pakietu.

ppgor 17-02-09 19:13

od początku nie miga przy otwarciu centralnego.
tylko włącza oswietlenie wewnętrzne.
przy "close" jak najbardziej :wink:

lisek 20-02-09 22:53

No to rowniej i ja potwierdze tylko przy zamknieciu mrugnie jeden raz przy otwarciu oswietlenie wew.

RuTo2 20-02-09 23:43

Kolego ,a kiedy go kupiłeś ? ,że twierdzisz iż mrugał wcześniej przy otwarciu?

moons 21-02-09 08:23

O ile się nie mylę to w Focusach jest tak, że jak mamy zwykłe zamki i pilota w kluczyku to zamknięcie mrugną kierunki natomiast otwarcie jest bez, a jeśli mamy zamki z podwójnym ryglowaniem to zamykanie jest bez kierunków natomiast otwieranie jest z podwójnym mrugnięciem. Podwójne ryglowanie pojawiło się gdzieś w 2002 roku. Ale pisze to z głowy nie zaglądając do papierów także mogę się mylić :D .
Pozdrawiam

Emf 21-02-09 10:31

moons, a co to jest to podwójne ryglowanie?
Czy chodzi o to, że możesz otworzyć drzwi kierowcy, a naciskając drugi raz pozostałe?

Greg 21-02-09 10:33

Cytat:

Napisał Emf
a co to jest to podwójne ryglowanie?

Podwójne ryglowanie to to że nie otworzysz drzwi nawet od środka,
zrobione po to by po wybiciu szyby nie było tak łatwo złodziejowi
dostać się do środka.

Pzdr.

moons 21-02-09 12:42

Cytat:

Napisał Emf
Czy chodzi o to, że możesz otworzyć drzwi kierowcy, a naciskając drugi raz pozostałe?

Podwójne ryglowanie to to co opisał Greg, natomiast to o co pytasz to zamek centralny dwustrefowy.
Pozdrawiam

ratkill 22-02-09 19:16

mi mryga raz przy otwarciu dwa przy zamknieciu (orginalna instalacja, bez alarmu)

marekmak 26-02-09 10:47

Re: Nie potwierdza otwarcia drzwi mrugnięciem kierunkami
 
Cytat:

Napisał j0hny1986
Jeżeli ktoś miał podobny problem albo może udzielić mi jakichś wskazówek jak to rozwiązać to proszę o info. Z góry dzięki ;]

U mnie miga dokładnie tak samo, a miga tak właśnie od chwili gdy odłączyłem autoalarm. Gdy działał to migało normalnie - przy zamykaniu i otwieraniu. No i jeszcze przy miganiu dawał głos.

czesiu1976 30-10-15 18:31

Witam nie będę pisał nowego tematu więc podepnę się tutaj chodzi o fokę mk2
problem polega na tym że zawsze jak auto otwierałem i zamykałem to potwierdzał migaczami a od wczoraj jak zamykam to nic nie miga jak otwieram to potwierdza normalnie
dlaczego ? :o

thomas77 30-10-15 20:52

Może pilot rozkodowany?

czesiu1976 30-10-15 21:41

ale tylko w jedną strone jak zamykam ?

raphau 31-10-15 10:11

Wersje focusa mk1 z modułem komfortu do roku 2003 nie potwierdzały otwarcia mrugnięciem kierunkowskazów (nie jestem pewien co do wersji z alarmem/podwójnym ryglowaniem), natomiast wersje z 2004r takie cos robiły, tj. Jedno mrugnięcie przy otwarciu i dwa przy zamknięciu ;)

Falcon 31-10-15 11:02

Czesiu pyta o Mk2.

czesiu1976 02-11-15 12:09

jeszcze raz chodzi mi o mk2 i ja tak miałem cały czas jak otwierałem i zamykałem to potwierdzał mruganiem a od dwóch lub trzech dni jak zamykam to nic sprawdzałem i wszystkie drzwi są pozamykane ?? co mogło się stać ??

czesiu1976 03-11-15 08:48

to dziwne ale chyba jest problem z jakimś kablem lub połączeniem - kostką
wczoraj jadąc autem drzwi same otwierały się i zamykały i potwierdzenia przy zamykaniu nie było.Dzisiaj rano auto stało otwarte [niewiem] ale jadąc do pracy nic się nie działo i potwierdziło zamknięcie mrugając [helm]
muszę to rozebrać wyczyścić i przesmarować stawiam na wilgoć lub coś takiego dzisiaj w P-ń skrobałem rano szyby było -1°c ;)

Falcon 03-11-15 08:51

Przypominam Ci Czesławie, że miałeś już takie czary:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71774

czesiu1976 03-11-15 10:34

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1094594)
Przypominam Ci Czesławie, że miałeś już takie czary:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71774

Wiem wiem i samo się uleczyło więc muszę te drzwi rozebrać i sam sprawdzić
;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi