Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Problem z TDCI przy przyspieszaniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25812)

Tgorka 25-02-09 20:51

Problem z TDCI przy przyspieszaniu
 
Witajcie.
Ostatnio zauważyłem takią przypadłość.
Autko to Foczka I TDCI 115

Przy depnieciu mocniejszym w zasadzie na kazdym biegu najbardziej czuc a jedynce, obroty idą w góre , autko przyspiesza dochodza do około 3 tyś i nagle zaczyna byc czuc przytłumienie tak jakby mnie cos hamowało a potem od 3,5 -3,8 znowu rura. Dzieje sie to nie zawsze ale teraz jakby częsciej i zdarza na wszystkich biegach. Czy ktoś z was miał moze podobny problem ?

Auto ma wymienione sprzeglo i dwumase.

Dzieki za pomoc

gregK 25-02-09 22:29

Prowadnice od turba,
sprawdz tez balwanki-czy twardnieja jak dasz gazu(powyzej 3 tys)
Jakies inne objawy-świeci sie kontrolka świec żarowych?

Ranid 25-02-09 22:59

Re: Problem z TDCI przy przyspieszaniu
 
Cytat:

Napisał Tgorka
Witajcie.
Ostatnio zauważyłem takią przypadłość.
Autko to Foczka I TDCI 115

Przy depnieciu mocniejszym w zasadzie na kazdym biegu najbardziej czuc a jedynce, obroty idą w góre , autko przyspiesza dochodza do około 3 tyś i nagle zaczyna byc czuc przytłumienie tak jakby mnie cos hamowało a potem od 3,5 -3,8 znowu rura. Dzieje sie to nie zawsze ale teraz jakby częsciej i zdarza na wszystkich biegach. Czy ktoś z was miał moze podobny problem ?

Auto ma wymienione sprzeglo i dwumase.

Dzieki za pomoc

To nie jest benzyna,ten silnik ma dość przy 3tyś obr. teraz przyjdzie kolej na pompę i wtryski.

grzybek 26-02-09 08:05

Ranid, nie przesadzaj, TDDi może i tak, ale TDCi idzie do 3,6-3,8krpm, dalej dopiero nie ma sensu.

Ranid 26-02-09 09:25

Silniki są takie same tylko osprzęt inny.

Tgorka 26-02-09 12:51

Nie no bez przesady. Jakby ford uwazał ze nie wolno tak jeździć to by zrobi odciecie przy 3 tyś. Wracając do tematu - to nie pali sie żadna lamka , komp nie zgłasza żadnego błędu.

trolmin 05-03-09 09:06

Podłączam sie do tematu, ktos cos wie?
Cos takiego (delikatny brak ciągu a od 3,5 znowu normalnie) tez mi się przydarzyło. Po przebutowaniu wróciło do normy.

Tgorka 06-03-09 10:56

no u mnie mam wrażenie że cos nie chce sie przebić ostatnio i juz nie ciagnie powzej 3,5 - tzn bardzo słabo. W poniedziałek jade do mechnika - zobaczymy

Chrusteks 12-03-09 14:00

ja miałem taki sam problem... ciagneła do 3,3, pózniej moc spadała... w ASO Forda podpieli pod kompa i jak sie okazało taka cienki węzyk grubości moze długopisu od jak dobrze pamietam od cisnienia doładowania sie przetarł... węzyk wymienili i Foczka ciągneła juz do końca... koszt to 220 pln podpiecie + chyba 60 pln za ten węzyk

djcooler 16-03-09 03:19

Witam mam podobny problem. Ale nie chce jezdzic juz do ASO bo oni tylko zdzieraja kase z czlowieka, i każa mi kilka razy jezdzic na komputer, raz bylem i pozniej mowia zeby jeszcze raz a nie okreslili nawet co to moze byc. Po drugie ladnie ubrany pan (kierownik serwisu) mowi ze przy wylaczaniu silnika slychac jak turbina jak on powiedzial (rzezi) i mowi ze turbina pracuje caly czas nawet na wolnych obrotach.. Moim zdaniem zdzieraja tylko kase.

Moj problem jest podobny z tym ze nie tylko przy przyspieszaniu ale rowniez na biegu jakowym silnik wkreca sie na pewne obroty pozniej cos go blokuje i wali czarnym dymem i cos piszczy to jest co ktores przygazowanie.. Dochodzac do problemu sam zauwazylem ze jak odepne kostke od przeplywomierza problemu nie ma. Gdzie jeszcze nalezy szukac problemu i czy moze to byc wina przeplywomierza?

grzybek 16-03-09 10:47

Cytat:

jak odepne kostke od przeplywomierza problemu nie ma
Już masz odpowiedź. Dla pewności spróbuj podmienić od kogoś i pojeździć na sprawnej przepływce.

djcooler 17-03-09 10:02

Czy jest ktos z okolic Białegostoku kto moglby uzyczyc swojego przepływomierza ? Chodzi mi o TDCI 100PS

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2009 20:58 ]
Jestem po sprawdzeniu przeplywki. I wynik sprawnosci wyszedl pozytywnie. Przeplywka jest sprawna.. Auto bylo sprawdzone systemem diagnostycznym CDIF/2. Po podlaczeniu program pokazal na 1 i 2 wtryskiwaczu dosyc spore roznice w dawce paliwa. Na listwie bylo w normie. (mam nowe wytryskiwacze od jakis 20 000km). Do tego zawor EGR przy kazdych obrotach na w/w interfejsie pokazywal 0%. Czy to znaczy ze EGR nie pracuje? I wina tego zamieszania lezy w nim? Czy szukac jeszcze w innych miejscach? Dodam ze komputer nie zarejestrowal zadnych bledow...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi