Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Super żarówki (Philips, Osram, Bosch, Tungsram, itp) - dyskusja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6605)

Marek-B 15-12-10 08:02

No.......przelatały ok 10 tys. :)

Chyba żle się wyraziłem.
Jedna padła dwa tygodnie po drugiej. Nie ,że przejeździły tYLKO dwa tygodnie.
Fakt,że mam 500 m takiej żwirówki ,że terenówka by się przydała.

MisiekT 15-12-10 09:03

no jak dla kogos problemem jest zmiana co 10tys. to tylko zwykle zarowki typu Philips Premium... przelalalem na takim komplecie z 15tys. i nadal trzymam je w zapasie...

Marek-B 15-12-10 13:08

Nie jest problemem wymiana co ok . 10 tys.:)
Chyba jednak pokuszę się o te +90%.

MaXyM 15-12-10 16:58

a po co wymieniac co 10kkm (w porywach) jak mozna co 30-40?

Kam1l 16-12-10 22:14

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 517941)
a po co wymieniac co 10kkm (w porywach) jak mozna co 30-40?

Jest kilka powodów:
- ktoś chce widzieć więcej w nocy albo żeby mu się oczy nie męczyły
- dla poprawy bezpieczeństwa
- żeby lepiej wyglądał front autka
- żeby światło nie było perfidnie żółte niczym w jelczach,tatrach żukach i itp
- żeby częściej dotykać swojego samochodu
- aby mniej czasu przebywać w domu (to dla tych co mają upierdliwe zony
albo dzieci w okresie "kupa-spanie")
- ma takie widzimisie
- stać go
Niepotrzebne skreślić

Pytanie w stylu po co kupować fokusa jak można jeździć autobusem (w porywach tramwajem)

Marek-B 16-12-10 22:19

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 518506)
Jest kilka powodów:
- ktoś chce widzieć więcej w nocy albo żeby mu się oczy nie męczyły
- dla poprawy bezpieczeństwa
- żeby lepiej wyglądał front autka
- żeby światło nie było perfidnie żółte niczym w jelczach,tatrach żukach i itp
- żeby częściej dotykać swojego samochodu
- aby mniej czasu przebywać w domu (to dla tych co mają upierdliwe zony
albo dzieci w okresie "kupa-spanie")

------------------------------------------------------------------------
- ma takie widzimisie
- stać go
Niepotrzebne skreślić

Pytanie w stylu po co kupować fokusa jak można jeździć autobusem (w porywach tramwajem)

Skreślić się nie da , ale zaznaczyłem .:)
Dobre.

Mnie na ten przykład ..pogrzebanie w weekend, oczywiście jak jest ciepełko, odrelaksowuje:)
Tu się nawoskuje , tam coś dokręci....szybki przetrze......

MaXyM 20-12-10 22:32

To pare odpowiedzi na poziomie twych argumentow.
Bierzcie to z przymrozeniem oka ;)

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 518506)
Jest kilka powodów:
- ktoś chce widzieć więcej w nocy albo żeby mu się oczy nie męczyły

Mnie sie nie mecza. To czemu tobie? Moze czas na okuliste?

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 518506)
- dla poprawy bezpieczeństwa

Jezdzij wolniej - bedzie bezpieczniej. Albo wcale jesli kluczowym elementem bezp. jest wstawianie nieoryginalnych zarowek

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 518506)
- żeby lepiej wyglądał front autka
- żeby światło nie było perfidnie żółte niczym w jelczach,tatrach żukach i itp

Czyli liczenie kompleksow? Tez doktor pomoze.

Tak wlasciwie to z pierwszych 2 argumentow wnioskuje ze producenci robia nam wszystkim na zlosc? Zeby bolaly nas oczy i zeby zmniejszac bezpieczenstwo daja slabe i paskudnie zolte oswietlenie?
Zaloze sie ze jesliby nie wymyslono xenonow to takiego pedu owczego za zarowkami +XX% Blue color nie bylo

Kam1l 20-12-10 23:52

To ja znowu odpowiem :)
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 519953)
Mnie sie nie mecza. To czemu tobie? Moze czas na okuliste?

Może jestem młodszy, i jestem przyzwyczajony dla super oświetlenia. Maluchem nie miałem okazji jeździć z świeczkami zamiast lamp to mam inny punkt odniesienia :) Śmiem twierdzić że nie próbowałeś lepszych żarówek bo byś już od nich nie odszedł.

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 519953)
Jezdzij wolniej - bedzie bezpieczniej. Albo wcale jesli kluczowym elementem bezp. jest wstawianie nieoryginalnych zarowek

Wolna jazda mnie dekoncentruje-więc wtedy jest bardziej niebezpiecznie. Pozatym jeśli lepiej oświetlasz droge to wcześniej zauważysz nieoświetlonego rowerzyste, dziure, żubra bądź inną przeszkode na drodze. Co pozwoli na odpowiednioszybszą reakcje. A górny pułap "sięgania" światła nie jest wyższy od pułapu żarówek 0% chyba że ktoś ma ustawione w niebo. Także raczej nie walisz nikomu po oczach bo okniskowa światła żarówki nie skupia się na poziomie oczu tylko zdecydowanie niżej.
A czy coś mnie omineło jeśli "Philipsy, Osramy itp" to nieoryginalne żarówki to jakie są oryginalne? Jakoś testy homologacyjne przeszły.

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 519953)
Czyli liczenie kompleksow? Tez doktor pomoze.

Tak własnie chciałem otrzymać namiar, ale tak ukradkiem żeby sie nie wydały moje problemy 8-) (żeby nie było - podobają mi sie stare samochody).

Jeśli chcesz i będziesz w Poznaniu to porównamy kogo żarówki bardziej oślepiają oraz o ile widoczność jest lepsza i u kogo. Bo widze że kolega z tych "niereformowalnych" :) Ponad miesiąc jeżdże z takimi na soczewkach i zero problemów z oślepianiem. Wcześniej jeździłem na takich w lampionach stkowych i również zero problemów.

PS: pozdrowienia dla frajera w hidach z octavii i to na dodatek za wysoko ustawionymi [niewiem]

MaXyM 21-12-10 00:55

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 519976)
Wolna jazda mnie dekoncentruje-więc wtedy jest bardziej niebezpiecznie.

To tylko kolejny dowod na wprowadzenie obowiazkowych, okresowych badan psycho-technicznych. Od razu byloby bezpieczniej.

MisiekT 21-12-10 01:24

temat jest o zarowkach i proponuje do niego wrocic, a tym bardziej zakonczyc osobiste wycieczki [nunu]

zarowki o ktorych mowa sa dozwolone przepisami i kazdy wedle uznania i z indywidualnych powodow moze je zakladac w swoich autach

Marek-B 21-12-10 08:05

.... a do mnie wczoraj dotarły Tungsramy Megalithe +90% :)
Dziś sobie założę i "pooślepiam".

Kam1l 21-12-10 12:10

E: Jeśli ktoś brałby do białych żarówek jakieś ledowe postojówki to odradzam to http://allegro.pl/promocja-zarowka-l...376339438.html
http://img17.allegroimg.pl/photos/or.../94/1376339438

Glenroy 22-12-10 00:04

Witam!

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Osram Night Breaker Plus?

Do tej pory jeździłem na Osram Standard, ale zaskakująco szybko straciły swoją białą klarowną barwę ;) Planuję teraz zakup Night Breaker-ów albo Bosh Plus 50 tylko właśnie przydały by się jakieś opinie na ich temat ;)

a tak poza tematem.
Wiem że: światła mijania - H7, światła drogowe - H1, jakie żarówki są w światłach pozycyjnych? wiem, że to głupie ale nie mam zielonego pojęcia :P

Pzdr.

KAISER 22-12-10 02:19

Cytat:

Napisał Glenroy (Post 520380)
Witam!
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Osram Night Breaker Plus?

Moje H4 NIGHT BREAKER +90% - OSRAM działały jakiś miesiąc...

misiom1 22-12-10 08:38

Moje poprzednie osramy night breaker(miałem z 3 komplety w 2 autach) nie wytrzymywały dłużej niż 2-3 miesiące, czasami nawet mniej, teraz niby zwiększyli ich czas życia o 50% także przy następnej zmianie żarówek wezme je na test

langolier 22-12-10 12:37

Mój komplet (H7+H1) Philips NigthGuide działa pół roku.

daniel145 22-12-10 19:09

Cytat:

Napisał Glenroy (Post 520380)
Witam!


a tak poza tematem.
Wiem że: światła mijania - H7, światła drogowe - H1, jakie żarówki są w światłach pozycyjnych? wiem, że to głupie ale nie mam zielonego pojęcia :P

Pzdr.

w5w

oxxo 22-12-10 23:28

Ja dzisiaj założyłem na święta swojej foczce Philips Blue vision + postojówki. Dają ładne białe światło.

langolier 22-12-10 23:50

Cytat:

Napisał oxxo (Post 520803)
Ja dzisiaj założyłem na święta swojej foczce Philips Blue vision + postojówki. Dają ładne białe światło.

Przepraszam za głupie pytanie ale jak się z nimi jeździ w nocy ?

Kam1l 23-12-10 00:01

Cytat:

Napisał langolier (Post 520806)
Przepraszam za głupie pytanie ale jak się z nimi jeździ w nocy ?

Jest poprawa co do zwykłych żarówek. Przejrzyj temat wcześniej - masz kilka zdjęć jak to wygląda :)

langolier 23-12-10 00:16

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 520808)
Jest poprawa co do zwykłych żarówek. Przejrzyj temat wcześniej - masz kilka zdjęć jak to wygląda :)

Zdjęcia to zdjęcia - mnie interesuje Twoje własne odczucie.

marek_bierun 23-12-10 23:22

Ja miałem philipsy i wytrzymaly niecaly rok

Glenroy 24-12-10 14:04

Cytat:

Napisał marek_bierun (Post 521131)
Ja miałem philipsy i wytrzymaly niecaly rok

Dla mnie rok to już jest jakiś wynik :) H7 jakoś nie chwali się za ich wytrzymałość, mając samochód dopiero rok czasu żarówki wymieniałem już dwukrotnie ;) Teraz przymierzam się do zakupu Osram Night Breaker Plus, do tego jakieś postojówki o klarownej białej barwie, żeby to wyglądało tak jak pisze kolega oxxo :)

PS. daniel145 dzięki za info :)

Udanych i Wesołych Świąt wszystkim życzę :D

oxxo 25-12-10 13:21

światło jest ładne białe. Mam zmatowione reflektory to pełnego efektu nie widać, choć jakaś tam poprawa jest, jeszcze nie byłem w dłuższej trasie nocą. Ale pamiętam jak jeździłem partnerem to takie żaróweczki świeciły super i oczy się nocą nie męczyły tak bardzo. Fakt że wytrzymywały ok 8 miesięcy.

stingeros 30-12-10 09:54

Witam...Niedawno pojawiły się w sprzedaży najnowsze produkty Philipsa. Są to BlueVision Ultra i X-treme Vision. Pierwsze są następcami BlueVision i dają światło 4500k Xenon a drugie są następcami Xtreme Power i dają do 100% więcej światła oraz podwyższona wytrzymałość i obniżoną temp. do 3000k. Ma może ktoś założone któreś bo zamierzam kupić? Cena w miarę ok 60-70zł za komplet łącznie z postojówkami W5W.

damianTDCI 30-12-10 10:16

Na reklamie BlueVision Ultra światło niebieskawe jakby miały 8000k, a mają 4000k ;)

stingeros 30-12-10 11:22

Nie no wiadomo, że ta reklama mocno przesadza...żarówka nigdy nie osiągnie parametrów ksenonu...Ale jakby okazały się najlepsze z obecnie dostępnych na rynku to warto, dlatego czekam czy ktoś je już ma:D

Glenroy 30-12-10 18:30

Nie wiem jak spisują się wymienione philipsy, ale założyłem sobie osram night breaker plus i w porównaniu z osram standard jest niebo a ziemia :D
Bardzo jasny, klarowny biały odcień głównego strumienia światła, dalsze odległości, pobocza itp. oświetlane są już takim bardzo delikatnym błękitnym światłem. Dla mnie są wręcz celujące :)

Marek-B 31-12-10 13:50

No i po JEDNYM tygodniu ..Tungsramy +90% się wysrały .
Tzn. jedna .

newrafal 01-01-11 11:56

założyłem tydzień temu Php Blue Vision Ultra i powiem szczerze że mnie trochę rozczarowały chyba poprzednie BV bardziej mi odpowiadały jednak w poprzednich barwa biała sprawiała wrażenie bardziej wydajniejszej na odległość a to jest właśnie to na czym mi osobiście najbardziej zależy, na plus to oświetlenie pobocza i przed samym samochodem jest jednak zauważalna poprawa w porównaniu do zwykłego BV na korzyść BV Ultra, snop światła jest o wiele szerszy co korzystnie poprawia doświetlenie poboczy. W mojej subiektywnej opinii jednak rozczarowanie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi