Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Super żarówki (Philips, Osram, Bosch, Tungsram, itp) - dyskusja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6605)

szy 07-10-06 22:28

W nowy wątek to...

http://www.hella.pl/mainpl/forum/ima...02311d_am0.jpg

Szy.

korona-pl 07-10-06 22:34

fajny bajerek, ciekawe ile kosztuje...

Supiotr 08-10-06 10:53

Zakupiłem tutaj http://www.allegro.pl/item131699154_..._h7_r_3w1.html żarówki za wydaje mi się dobre pieniążki. Zobaczymy jakie będą efekty. Tak czy inaczej już rozglądam się za lampkami Helli na X :lol:

mark54 08-10-06 11:14

No 50zl za komplet to niezla cena....... [bigok]
Ja placilem na hurtowni cos kolo 80zl.

Supiotr 08-10-06 11:24

Cytat:

Napisał mark54
No 50zl za komplet to niezla cena....... [bigok]
Ja placilem na hurtowni cos kolo 80zl.


Dlatego się skusiłem. W Norauto te żarówki kosztują grubo ponad stówkę. Teraz czekam na przesyłkę i pierwsze testy.

Rasta 08-10-06 14:03

Cytat:

Napisał Supiotr
Teraz czekam na przesyłkę i pierwsze testy.
_________________

Nie ma co testować parę postów wcześniej pisałem, że są dobre :P

grzehoo 08-10-06 21:43

a propos tych lamp Dyna Beam Helli - czy ktoś może wszedł w posiadanie wiadomości, ile będą kosztować i kiedy będą dostępne? Powiem, że wyglądają bajerancko, a kwestia dynamicznego oświetlenia zakrętów jest bardzo kusząca...

Artpe 08-10-06 23:29

podejrzanie niska cena za te NG, w Norauto komplet kosztuje prawie 150 !!
Ja już klika dni jeźdzę na Philips VisionPlus i jestem b. zadowolony, światło znacznie bielsze i zwiększył się zasięg reflektorów. Na fabrycznych żarówkach podczas deszczu zastanawiałem się,czy wogóle coś świeci [zlosnik]

Rasta 08-10-06 23:51

Cytat:

Napisał Artpe
podejrzanie niska cena za te NG, w Norauto komplet kosztuje prawie 150 !!

Ja już jeżdzę na nich ponad miesiąć i jest git - zakupiłem za 50 pln

MisiekT 09-10-06 00:01

Cytat:

Napisał Artpe
podejrzanie niska cena za te NG

moze z Tira gdzies spadly... :lol:

Cytat:

Napisał korona-pl
ciekawe ile kosztuje...

wlasnie, ciekawe... ktos ma pomysl moze?

Rasta 09-10-06 00:01

Znając ceny Hella to pewie majątek [boshe]

DARKOM 11-10-06 22:07

Cytat:

Napisał Rasta
Soczewki Helli (które posiadam) właściwie wogóle nie swiecą :cry: , przynajmniej tak mi się wydawała do dziś :!: Stwierdzam, że są to pierwsze żarówki, które spowodowały, że moje przednie lampy przestały już być dekoracją [pop] , tylko naprawdę zaczeły świecić! POLECAM [zlosnik]

faktycznie jest taka róznica w soczewkach???łoł to super wiadomośc :mrgreen:

mucha 12-10-06 01:28

Szkoda że do C-maxa nitkt ciekawych lampek nie robi jeszcze ;-(

a co do żarówek to polecam GT 150 używam i jest OK i to bardzo :-)

Raf19 12-10-06 20:20

Ja w swoim aucie co prawda innym niż Focus mam Philips Blue Vision i świcą super bo takim białym światłem

grzehoo 12-10-06 20:32

Cytat:

Napisał Raf19
świcą super

ale krótko :(

andro998 12-10-06 21:22

ja tez kupilem bluevision ale jeszcze mam w pudelku podobno one 50 % wiecej daja swiatla :wink: a ile swieca ?? przez jaki czas :?:

Raf19 13-10-06 20:39

Ja narazie niecały 1000 km zrobiłem :P

Yanek 13-10-06 20:51

JA mam ochote kupic Philipsy 3w1 :wink: NIGHT GUIDE czy jak to sie tam pisze :wink: ale drogie sa skubane :cry: MA ktos w Foczce takie Zarówy :?: jak tak to prosze o opinie :wink:

szy 13-10-06 22:57

Cytat:

Napisał Yanek
MA ktos w Foczce takie Zarówy

Grrr. Wypada przeczytać wątek w którym się odpowiada... [chytry]

Szy.


[ Dodano: Pią 13 Paź, 2006 23:00 ]

Cytat:

Napisał szy 10 lipca 2006r.
Dziś padła pierwsza BV - świeciła dokładnie trzy miesięce,
przez około 7,000 km.

Od owego 10 lipca jeździłem z jedną NightGuide, w sierpniu
padła druga BV, więc od sierpnia (nie pamiętam daty) mam
dwie NG: świecą do dzisiaj, ta pierwsza już grubo ponad 10kkm.

Szy.

mark_TDDI 15-10-06 10:21

Tungsram Megalight +30% - już ok. 20kkm bezawaryjnie i oby tak dalej [bigok]

giepe 16-05-08 07:57

Witam,

wczoraj kupiłem i założyłem żarówki Philips NightGuide, typ H7R.
Założyłem i mam wątpliwości czy zrobiłem to dobrze. :!: :?:
Dlaczego?
Na pudełku jest obrazek pokazujący, że te żarówki dają światło o trzech barwach:
żółte na lewo czyli na przeciwny pas,
białe na środku,
niebieskie na prawo, na pobocze.
Po włączeniu świateł już z nowymi żarówkami zauważyłem, że na reflektorach wyraźnie widać kolorowe plamki, właśnie żółtą i niebieską.
Moje wątpliwości wynikają z tego, że na prawym reflektorze (tym po stronie pasażera) układ plamek jest taki, że (patrząc od przodu auta) żółta plamka jest po lewej stronie czyli świeci na pobocze a niebieska jest po prawej czyli bliżej środka auta czyli jak łatwo się domyśleć oświetla środek drogi! I to kłóci mi się z obrazkiem z pudełka!!
Macie tak samo?

darekw 16-05-08 08:05

Cytat:

Napisał giepe
czy zrobiłem to dobrze

Chyba nie da się założyć źle tych żarówek - przecież wypustka w żarówce trafia w podcięcie w obudowie i musi grać. No chyba, że kupiłeś żarówki do soczewek, a powinieneś refleksyjne.

Szczerze mówiąc, to nie patrzyłem na lampki na reflektorze, a raczej na efekt na drodze (tam dla mnie to trójkolorowe światło było nierozróżnialne). Zresztą teraz i tak już po zawodach, bo żarówki już dawno spalone.

Podejrzewam, że Tobie też prędzej się spalą, niż znajdziesz rozwiązanie problemu. :mrgreen:

A już całkowicie puszczając wodze fantazji, może chodzi właśnie o to, że w lampach refleksyjnych układ na drodze jest odbiciem tego, co w żarówce?

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 08:09 ]
Cytat:

Napisał giepe
H7R

No to jest chyba akurat oznaczenie żarówki refleksyjnej.

Kamil_K 16-05-08 11:11

Podzielę się swoją opinią...
W firmowym Focusie (2004 rok, 1.8)
zakładałem Philips HightGuide jakieś 4 miesiące temu i jak narazie jeżdżą ale efekt świetlny nie powala... zasadniczo różnica minimalna względem oryginalnych.
BTW moja firma jeździ tylko na Focusach 8)

W Vectrze miałem przez 4 miesiące Philips Xtream Power i to było światło ... żarówki po prostu świeciły rewelacyjnie barwa na prawde biała... :)
Ale wytrzymały niecałe 4 miesiące ok 10tkm... :cry: podobno taką mają trwałość, więc ponownie ich nie planuję kupować ...
I jeżdżę na zywkłych Philipsach +30% :)

Nofy 16-05-08 13:56

Ja jeżdżę na Philips NightGuide (+50%lifetime) tyle, że H4 od listopada zeszłego roku. Wg mnie żarówki te sprawdzają sie głównie w nocy(jak sama nazwa wskazuje :P ) przy nie najlepszej pogodzie (deszcz itp) i o to mi właśnie chodziło dlatego jestem zadowolony. Dla chcących uzyskać mocne białe światło one sie nie nadają. Co do trwałości to od listopada zrobiłem ok 15tyś (w mieście) i odpukać obydwie świecą jeszcze więc nie jest źle.

giepe 16-05-08 15:15

Cytat:

Napisał darekw
Cytat:

Napisał giepe
czy zrobiłem to dobrze

Chyba nie da się założyć źle tych żarówek - przecież wypustka w żarówce trafia w podcięcie w obudowie i musi grać. No chyba, że kupiłeś żarówki do soczewek, a powinieneś refleksyjne.

Ano nie da się!

Cytat:

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 08:09 ]
Cytat:

Napisał giepe
H7R

No to jest chyba akurat oznaczenie żarówki refleksyjnej.
Żarówki H7R są do zwykłych lamp czyli po angielsku Reflectors, natomiast H7P są do lamp z soczewkami, P=Projectors.

Jakie lampy ma standardowo Focus II?
Wg mnie zwykłe!

darekw 16-05-08 19:27

Cytat:

Napisał giepe
Jakie lampy ma standardowo Focus II?
Wg mnie zwykłe!

Tak. AFAIK, reflektrory daptacyjne mają soczewki.

giepe 17-05-08 21:01

Cytat:

Napisał darekw
Tak. AFAIK, reflektrory daptacyjne mają soczewki.

Zatem jaki rozkład mają te kolorowe plamki na Waszych reflektorach?

Emf 29-01-09 19:48

Podłącze się do tematu gdyż spaliła mi się właśnie trzecia żarówka w TYM SAMYM reflektorze przez 10kkm co mnie już mocno wkurzyło.
Dobrze, że w Foce mam łatwy dostęp bo inaczej bym się wkurzył jeszcze mocniej ;)
Miałem gówniane Nightbreakery, nigdy w życiu już ich nie kupię.
Każda z tych żarówek Osrama wystarczała mi na jakieś 3tys.km :!:
W prawym reflektorze mam Bluevisiona, który to przeżył swojego "kumpla" z zestawu, przeżył jeszcze dwa Nightbreakery i nadal świeci :mrgreen:
Teraz zamierzam kupić jakieś tańsze bo co kilka m-cy nie będę wydawał 6 dych na żarówki :evil:
Testował ktoś Tungsram Sportlight :?:
Zamierzam takowe nabyć :smt001

MisiekT 29-01-09 19:59

Cytat:

Napisał Emf
Miałem gówniane Nightbreakery

moj brat w nowej Vectrze zmianial rownie czesto, nie martw sie... jakas walnieta partia na Polske musiala trafic, bo nie wierze zeby takie syfne produkowali...

MaXyM 29-01-09 20:16

Mi w FF1 zarowka starczala na 2 lata (ok 30kkm).
Ale jak kupilem raz Blue Vision Philipsa to po 3 miesiacach sie spalila.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi